Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
13. okt 2011

@sissi27 ty nie, ale donara a andrea písali, že je hrozná, tak preto sa pýtam.... 🙂

andrea.m
13. okt 2011

@jaduska v KIK nakupujem aj ja. práve dnes som tam oplieskala kopec peňazi. Filipko došiel k dvom novým tričkám s DR a k sade ponožiek a Tami fasla dve sady gatí tak sa vytešovala celé poobedie 😀 na čítanke sa mi nepáčia neprimerane dlhe texty a graficka uprava celkovo.

jaduska
autor
14. okt 2011

@andrea.m dík Adi za info 😉

donara
14. okt 2011

@jaduska mne príde tá čítanka, taká nijaká.... teraz sa Ferko trápi s Malá veľká čitateľka. Je to na tri strany.... myslím, že je to dlhý článok a keďže ho nebaví dlho sedieť na mieste tak čítame po kúskoch. Keby som ho nútila, aby to urobil čím skôr, tak ani nevie o čom číta......no proste treba ju vidieť 😉

mimomu
14. okt 2011

nasi maju citat vzdy jednu stranu,ked je clanok dlhy,tak im ho deli na casti
dnes mali dopravnu vychovu na bicykloch-jednu hodinu
ake mate plany na vikend?
my ideme k nasim do lv....maju tam jarmok
aspon,ze bude svietit slniecko
vsetkym prajeme pekny vikend 🙂

jaduska
autor
14. okt 2011

@donara práveže my už tiež máme tú novú čítanku a mne sa na prvý pohľad zapáčila, tak preto sa pýtam, čo vám na nej vadí....Pýtala som sa dnes dokonca Sandry, ako sa jej páči a či nie sú tie články dlhé, tak vravela, že tak akurát pre tretiakov 😀

@mimomu škoda, že neidem tento víkend do školy, zašla by som si na ten jarmok.... 😀

ktore
17. okt 2011

ahojte.som rada ze som nasla tuto diskusiu.aj moja dcerka chodi do tretej.uci sa dobre,len ma problem chodit do skoly.chce byt somnou doma.nedbala by keby som snou chodila aj ja hoci by aj to prospelo lebo stava sa ze musim premyslat nad ulohou.pisu previerky a 5 min casto.bola hotova z toho ze dostala 3 zo slovenciny,ale do ziackej jej vysla 2.mali test z abecedy.

ktore
17. okt 2011

@jaduska na jarmoku veeeela ludi bolo.myslim v LV

mimomu
17. okt 2011

na jarmoku bolo supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😨 😨 😨
viki sa tam vyjasila s filipkom.....jaj zlati boli,tie ich hlasky 🙂
dnes mame prve stretko koli 1.sv,prijimaniu

ktore
17. okt 2011

aj moja by mala ist na 1sv.prijimanie ale daco mi vravela ze sa to odklada ale nechce sa mi verit,lebo preco by???ktovie.ano vesely smiech deti je nadherny.vtedy som aj ja najstastnejsia ked vidim ze ona je stastna.

ktore
17. okt 2011

@jaduska moja dcerka mala v prvom a v druhom rocniku problem z citanim a bala sa nahlas citat ze zle precita ale nevidim ziadny problem v citanke.inak teraz ani nedostavaju tolko citat ako vlani.basnicku sa nauci hned,ale citat ani teraz nechce.hanbí sa.ucitelka ju posielala hned k psychologicke ale este sme kvoli tomu neboli.ja nevidim problem ako cita.aj ked pomalsie ale vsetko si zapameta o com citala.

jaduska
autor
17. okt 2011

@ktore vitaj medzi nami... 😉 Ty si z LV alebo okolia? Ja som tam bola na jarmoku pred asi "100" rokmi a také fajne boty som si tam kúpila.... 😝

@mimomu to je super, že ste za zabavili....

@ktore a učiteľka vidí problém v tom, že číta pomalšie, alebo v tom, že sa hanbí čítať? Lebo ak nevynecháva a nezamieňa písmená (teda nemá príznaky dyslexie), tak tiež nevidím dôvod ísť k psychologičke.... Jedine, že by tá jej hanblivosť bola nejakých extrémnych rozmerov, tak to by som možno zvážila, ale skôr by som išla najprv ja, aby mi poradila, ako dvihnúť dieťaťu sebavedomie. Ale to by mohla zvládnuť aj učiteľka na hodine, trošku jej dvihnúť sebavedomie....

ktore
17. okt 2011

@jaduska Uz maju inu ucitelku.ta zatial problem nevidela.nevynechava pismena.len pomalsie cita.najprv si to precita pre seba a potom nahlas.bolo to horsie potom ako o tom hovorila ucitelka,potom sa viac hanbila.tento rok sa uz nehanbi natolko.asi vidi ze v triede citaju aj horsie.vsetko vie pekne pochopit az sa cudujem po kom je.ja som bola opak,citat som vedela a ostatne som nechapala.je taka mamickarka ze neche chodit do skoly.najradsej by bola keby som s nou chodila ja.kazde rano place.s tym sme boli aj u psychologicky.no odvtedy place aj cez den ze ma velmi lubi.bola som aj v nemocnici tyzden tak este aj zato sa boji ze sa vratim

ktore
17. okt 2011

ano som z oklia LV.

ktore
17. okt 2011

vratila som sa o dve stranky spet....moja 9 r dcera ma 133 cm 23 kg a 31 cislo topanok.dost malo nie?je taka drobnucka ale nestihame kupovat nohavice a tricka lebo je sama ruka sama noha a chuducka.nohavice v pase treba vzdy stiahnut.

jaduska
autor
17. okt 2011

@ktore a nepátrali ste po príčine, prečo je taká "zmamkaná"? Nechcem sa ti rýpať v súkromí, takže nemusíš odpovedať, ale mňa psychológia veľmi zaujíma a momentálne študujem pedagogiku, takže tam sa s tým stretávam.... Lebo napr. znakom školskej zrelosti je aj to, že dieťa je schopné odlúčenia od rodiny, je schopné pestovať sociálne vzťahy, nadväzovať nové kamarátstva, prispôsobiť sa kolektívu (čiastočne, v rámci potreby školskej triedy).

A čo sa týka oblečenia, presne aj naša Sandra má problém, že všetko je jej v páse voľné.... 🙂

ktore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaduska
autor
17. okt 2011

@ktore veľmi zaujímavé, čo všetko sa dá zdediť....ja si nemyslím, že si urobila chybu v tom, že si ju nepúšťala von samú, ja moje deti tiež nepúšťam, aj keď žijeme v malom meste, ihrisko máme hneď pod oknami, ale aj tak by som bola stále na okne, či sú v poriadku, takže to mám za jedno.... Neboj, ona sa postupne osamostatní, len v neskoršom veku ako ostatné deti.... Na prvé rande ťa určite nevezme so sebou 😀 😀 😀 😀
Naša SAndra má tiež problém ísť niekam sama, ale to skôr do cudzieho prostredia. Tam, kde to pozná je to v pohode....

ktore
17. okt 2011

no na to rande by som najradsej isla s nou.... 😀 😀 😀 😀 😀

ktore
18. okt 2011

ahojte.ako prebehlo rano?u nas v pohode,akurat malicke slzy. ☹

mimomu
18. okt 2011

@ktore vitaj u nas 🙂
rana u nas uponahlane,skusame zimne veci....vacsinou vsetko male 😕
vcera stretko,ohladom 1.sv.prijimania dopadlo dobre...este ich bude viacero
predbezny datum je 3.juna,baby budu moct mat aj saty.... 🙂
inak vcera viki dostala styri jednicky 😵 😵 😵 prirodoveda-odpovedala z noveho uciva+opakovanie,nejaka pisomka z abecedy a tiez z literatury pisali poucky,citanie tiez za jedna 😵 😵 😵
tak dufam,ze ma dnes nezamrazi z pisomiek z matiky...neznasame juuuuuuuuuuuu 😝

ktore
18. okt 2011

moja matiku moze.chvalabohu lebo ja som ju nemusela.heh ona dostala 3 z abecedy,ale bolo to zato lebo nebola v skole ked to preberali.ale drvila sa ju poto kazdy den lebo ju to vzalo.chudatko moje.ale literaturu nemame?!zimne vcicky aj uz pomali triedim.ale daco sa najde,no dost makazdu sezonu vyrastenych.ruky a nohy jej rastu.do sirky ma vsetko dobre.vcera sa drvila vlastivedu,svetove strany atd.ktovie ci nebudu pisat.

sissi27
18. okt 2011

Ahojte,
@ktore vitaj medzi nami. 😉
Dnesne rano prebehlo bez kriku a nahlenia. 🙂 Sufi vstal z postele, umyl sa a obliekol bez toho aby som mu nieco povedala. U neho je to normalny vykon. 😀 Asi to ma nieco spolocne so vcerajskom.8-)
Dievcata, aj Vas vase ratolesti ignoruju tak ako ten moj? Ja so ho opytam na jednu vec aj stokrat a on na mna jednoducho kasle pripadne zacne rozpravat uplne o niecom inom. Alebo odpoveda mi iba na otazky, ktore sa ho bytostne tykaju. 😠 😎 Vcera som sa tak vytocila, ze si hovorim dobre teda ked ty ignorujes mna teraz budem ignorovat ja teba, aby si vedel ake to je. O hodinu uz fnukal aby som sa nim bavila, ze uz vie ako to je ked ma ignoruje. No ja som nepovolila. Odpovedala som mu iba strucne ano, nie, neviem alebo nic take (to je jeho najoblubenejsia odpoved). 😉
Ako to riesite vy ak Vas vase deti ignoruju?

ktore
18. okt 2011

malo kedy odpoveda v kratkosti,alelo neodpovie vobec.nuz je uplne mimo ked sleduje oblubeny program taj aj bombi mozu padat.ale myslim ze si urobila spravne,aj ja by som tak postupovala.ak ju na nieco upozornim 3 krat potom uz nakricim a az potom urobi co po nej chcem.ale cely den urobi potom vsetko bez slova.mame problem po sebe upratat tak to ju musim stale upozornovat.doteraz som to robila ja ale uz je velka tak nech sa nauci.mava dobre aj zle dni ale nikdy neodvrava a to som strasne rada.

jaduska
autor
18. okt 2011

Baby ja ani neviem, že naša San nejakú vlastivedu alebo prírodovedu má. Ešte sa z nej nikdy nič neučila, ani neodpovedala. Im dávajú skôr také úlohy - sledovať počasie, zistiť nadmorskú výšku nášho mesta a pod.

@mimomu gratulko k jednotkám......na tej matike nebazíruj, nemôže byť vo všetkom špičková, treba ju chváliť za to, čo jej ide 😀 😀 😀 😀

My sme boli dnes so SAndrou na zubnom, nechala som tam vyše 20€ za plombu, ma skoro kleplo. Minule som doplácala iba 1,65€ a teraz toľko. Pritom nemám pocit, žeby jej robil niečo iné.... :-/

mimomu
18. okt 2011

@jaduska tak nasi sa normalne ucia ucivo rozpravat vlastnymi slovami a popri robia projekty
ved ju chvaaaaaaaaaalim 😵
matika ani mne,ani mm nesla
a u toho zubara ti verim,nastastie viki mala vsetko ok....a san,blombovala uz trvaly zub?
dakujem 😉

ktore
18. okt 2011

moja sa ucila aj obzor co znamena.a kompas je aky pristroj a naco a z coho sa sklada.aj tie stupne sa ucila ale zo vsetkeho som ju aj skusala.vcera sa drvila svetove strany,dala si taky papier pred seba a ja som jej musela hovorit ze nech sa posune napr.o tri kocky dalej juh,alebo pet kociek na vychod.atd.ucila sa co je to plan domu,a ako je a co je na nom znazornene,

mimomu
18. okt 2011

@sissi27 tak ja som zistila,ze ked viki nieco hovorim vo vacsom mnozstve 🙂 co mne sa stava viac ako nie 😀 tak ona ma prestane v polovici pocuvat....to je aj v uceni aj ked nieco potrebujem od nej.tak hovorim strucne a jasno....niekedy-skoro vzdy mam pocit,ze som jej nepovedala vsetko 😎
ale tak,snad casom sa to zlepsi
ale viki v celku dost keca aj v skole

ktore
18. okt 2011

@mimomu moja projekti nerobi.
ucia sa to co maju v zosite napisane poznamky.

ktore
18. okt 2011

@mimomu ako ste to prezili u zubara?my ideme tiez na vrtanie stolicky 1 dec.ked to deni pocula tak uz aj dostala stres.bojim sa uz dopredu ako to dopadne.