Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
21. nov 2011

@ktore práveže deti to pochopia skôr, ako dospelý. Pretože dospelý človek ide na to hneď zložito, tým že má iné skúsenosti ako dieťa....Behal po nete taký jeden psychotest, ktorý bol zameraný na tieto situácie - deti ho riešili v pohode, dospelí mali problém.....

@maznacik007 ja tu prípravu musím urobiť tak, že nie klasika odčítavanie, že 5 a koľko je 13?, ale nejako inak, tak som to robila graficky....

ktore
21. nov 2011

ahojte tak zase z kazdeho predmetu ulohy.mala sa isla hned von hrat ked prisla zo skoly a pride hore sa ucit.v sept okt ked je este teploa svetlo dlho tak to je opacne.urobi ulohy a potom ide von do vecera.teraz ju nechcem trapit hned z ulohami aby sa vonku zahrala lebo potom neni kedy von.joj tak nas vecer cakaju ulohy.ozaj a mate dve citanky?alebo jednu?mi mame jednu ale z nejakej tratiackej citanky nam prefocuje uc.strany a to mavaju tiez na ulohy.
@jaduska
@maznacik007
@andrea.m

jaduska
autor
21. nov 2011

@ktore naši dostávali v priebehu októbra nové učebnice, medzi nimi aj čítanku. Používajú iba tú novú, pokiaľ viem.... Inak na tie matematiky učitelia riadne nadávajú. Zbytočne vyhodené peniaze za nepodarky.... 😒

ktore
21. nov 2011

@jaduska nasi zatial nemaju tak prefocuju.dnes toho ucenia je tiez dost.zo vsetkeho.zo slohu pisala OZNAMENIE. uz ste take pisali?zajtra berie plnu tasku knih.nosia vsetko domou a naspet .z matiky napr.tri knihy.z anglictiny dve atd.sa tu rozculujem ze jej este pribalim do igelitky

andrea.m
21. nov 2011

tak máme za sebou rodičovske 😠 ja keby sa dalo vezmem filipka okamžite preč zo školy. chodia sem vraj (na modrý koník myslím) aj učiteľky z našej školy ale nech kľudne čítaju 🙄 vrrrrrr. takže máme písomné pokarhanie triednej učiteľky,pekne oficiálne na úradnom papieri 😠 a má ho preto lebo sa BRÁNIL. že ublížil spolužiakom je ako dôvod. ale že jeden nemenovaný grázlik si z neho nadalej robí fackovacieho panáka to je akože ok!!!!!! pani učiteľka neustála opakuje že už musí zavolať jeho rodičov lebo má toho veľa na rováši ale ešte stále sa nič nedialo.ešte stále S pokarhanie nemá a filipko ano.pritom S filipka nadalej denno denne fackuje,provokuje,slovne napáda. ak sa to nevyrieši do týžňa budeme žiadať vyšetrenie dotyčneho spolužiaka psychologom.podáme písomnu sťažnosť za šikanu a ked sa aj tak nič neudeje vezmeme filipka preč ale školu si podáme tak aby tam už nikdy na nikoho ani len krivo nepozrel. S sa všetci chlapci boja a spravia vždy všetko čo im povie.takže ak jedného dňa S zavelí že treba maurerovi vypichnuť oko tak si nájdem poobede dieťa s vypichnutým okom pravdepodobne a potom sa dozviem že "SA TO BUDE RIEŠIŤ"mm prehlásil že nebudúce ked bude po ňom chcieť aby podpísal pokarhanie musí vydieť že bola potrestana aj protistrana.a že každe napadnutie filipka spolužiakom S bude riešiť s triednou oproti podpisu aby mal doklad že učiteľka bola upozornená.

cobhan
22. nov 2011

@andrea.m ahoj, je mi luto, co sa stalo Filipkovi. Nieco podobne som si prezila ja na zakladnej skole. Tiez sa s tym par rokov nic nerobilo, az sa raz mama nastvala a prelozila ma inde. V skole sa to neriesilo, podla triednej som mala ja problem sa zaclenit do kolektivu a vlastne to bola moja chyba. Ale nie to som chcela, pred rokom..asi po 20tich rokoch som stretla hlavneho agresora. Dodatocne sa mi ospravedlnil a priznal, ze ho to potom cele roky skrelo, co mi stvarali. Tak mi to nedalo a spytala som sa ho preco to vsetko robili. A odpoved? Pretoze SME MOHLI. Podla neho som bola az moc ticha, nepriebojna, v triede o mne skoro ani nevedeli, taka bezproblemova. Vedeli, ze sa v skole za mna nikto nepostavi, ze ja zalovat nebudem a ze doma mi mama neveri, ze sa nieco deje. Sam priznal, ze keby im vtedy niekto sekol po prstoch, tak by v tom nepokracovali, ale zial nemal kto. Preto ak mozete, tak konajte hned. Stretnite sa z jeho rodicmi, znovu s triednou, ked to nepomoze s riaditelom, dajte pisomnu staznost..vsetko, co sa da. Cim skor, to zarazite, tym lepsie. Ale s iniciativou musite vyjst vy, inak to zmizne do stratena.

ukana
22. nov 2011

@andrea.m, no teda , to je sila ti poviem, p.učiteľka si to dúfam prečíta a uvedomí si, že sa správa absolútne otrasne, neprofesionálne, mala by vyhladať odborníka aj ona...

jaduska
autor
22. nov 2011

@andrea.m kokso Adi, ja by som si na toho zasrana počkala pri škole a pekne mu všetko vytmavila, keď sa nedá podobrotky, tak nech to ide pozlotky a písomnú sťažnosť naňho podaj URČITE a OKAMŽITE! Nech sa to rieši, fakt nečakaj na to "vypichnuté oko"....

ktore
22. nov 2011

@andrea.m mojka je mi to tak luto co sa tam deje.necitala som vsetko lebo je toho dost.bola si za jeho rodicmi?

ktore
22. nov 2011

@andrea.m alebo to riesit cez riaditela skoly.

sissi27
22. nov 2011

@andrea.m, suhlasim s babami. Ries to co naskor a co najtvrdsou rukou /nemyslim samozrejme ziadnu bitku 😎/. Necakaj. Vinnici musia byt potrestani. Nech si nemyslia, ze im to prejde.
A co sa tyka ucitelky a vedenia skoly normalne nechapem. Nemaju dost odstrasujucich prikladov z bezneho zivota (chlapcek z TO, ktory zomrel potom ako ho spoluziak pichol kruzidlom). Mam taky pocit, ze o vsetkom sa len rozprava a ked pride na lamanie chleba nikto nie je schopny nic urobit. Smutne.
@andrea.m, drzim silno palceky.

andrea.m
22. nov 2011

@jaduska @ukana @sissi @ktore atd 🙂 dakujem za podporu. určite to včera 🙂 bolo spomenuté na rodičku aj samkovej mamke, lebo dnes prišiel filipko po vééééééľmi dlhom čase zo školy s tým že sa ho samo ani nedotkol. čo sa týka počkania si na maleho pred školou stalo sa. som ho zdrbala pred celou triedou rovno v družine ked som tam šla s nejakym papierom po vyučku už asi pred 2 mesiacmi. stál ako tlk a drzo sa usmieval. a samozrejme že do filipka vyrýval hned na další deň. tadiaľ cesta nevedie. zatiaľ to nechávam tak.filipko vyfasoval do školy mobil a má mi zavolať akonáhle samko to neho zabrdne a v tu hodinu budem rovno v riaditeľni.

andrea.m
22. nov 2011

a buduci pondelok sa idem k triednej informovať ako to vyriešila

ktore
22. nov 2011

@andrea.m bojim sa ze mu ten mobil zoberu...rozbiju naschval aby nemohol volat.to sa cudujem ze chlapec sa nenaplasil ani teba.som prekvapena.a este k tomu pred triedou v druzine.aj druzinarky to museli pocut anic?

jaduska
autor
22. nov 2011

@andrea.m si si ho mala počkať, keď by bol sám....dobre vedel, že v skupine ľudí sa mu nemôže nič stať....ale hádam mu rodičia dohovorili a bude už lepšie....

ktore
22. nov 2011

@jaduska mozno ani to by nepomohlo lebo to by zase nik nepocul a on by sa spraval akoby mu nikto nic nepovedal.mozno ked ho vyhresila pred triedou tak sa aj hanbil ved ktoby nie?ale na druhy den si mozno chcel dokazat pred spoluziakmi ze to nic nebolo a urobil hrdinu.a mozno bol ticho,nemohol ho na druhy vysmiat filipko,a zase ho tym vyprovokoval k zlemu.je viac verzii.aj moja dcerka chodi z placom domou ze mu tiez robi jejden chlapcek zle.ked som to riesila z jeho mamou tak ten chlapcek to iste hovoril na moju malu ze si ona vyprovokuje aby nieco urobil.dcerka je taka placliva a myslim si ze jej to robi naschval,ale ma to este mnozstvo dvodov preco je ten chlapec taky .podla mna uz mal davno byt u psychologicky tolko upozorneni nosi domou

ktore
22. nov 2011

moja dcerka uz toho chlapca nemoze vystat tak si myslim ze len co sa k nej priblizi tak uz stresuje.teraz je klud.

andrea.m
22. nov 2011

moja by si mala vydieť totu osádku čo maju oni v triede. čakam na vrátnici filipka (2 ročník) a počula som ako sa mu spolužiak v šatni posmieva.tak som sa postavila do dverí šatne a dotyčny nič,akoby som tam nebola. ked som sa ozvala tak sa otočil a "jáááááááj vy ste tuuuuuu" s patričnou intonáciou a prevrátením oči. čo k tomu dodať? ja myslím že nič

maznacik007
22. nov 2011

@andrea.m no mas to perne drz sa... inak pokarhanie triednym ucitelom sa musi davat oficialne lebo potom nasleduje pokarhanie riaditelom skoly a ked tak znizena znamka zo spravania.. a takto sa skola kryje ze to mala podchytene... no ale to je mimo...
rovnako mozete sice ziadat psychologicke vysetrenie ienho ziaka ale bez suhlasu jeho zakonneho zastupcu /rodica nebude z toho nic.. ani samotna skola nema tuto pravomoc... len so suhlasom rodica...

jedine co sa da robit je trvat na zapise a pozor nie do ziackej kinzky ale do klasifikacneho harku /resp. u tychto malych je to myslim priamo v triednej knihe.... normalne ak nieco filipovi spravi alebo tak tak trvat na tom aby to tam bolo zapisane pred vami a podpisat to... ublizuje ten chlapec aj niekomu inemu vies ze by ste sa spojili ono to potom je silnejsie ked sa viaceri ozvu...
v kazdom pripade si myslim ze treba realne zvazit aj zmenu skoly... najma pokial k tomu skola takto pristupuje...
na tenmobil pozor ci nemaju v sk. poriadku ze ho nemozu pouzivat pocas vyucovania aby z toho nemal zbytocny problem..

andrea.m
22. nov 2011

@maznacik007 mobily môžu mať akurát ich nesmu používať počas vyučovacích hodín.zle je aj ked niekomu nahlas zazvoní v taške. proste tichý režim a cez prestávku volaj koľko chceš.
a preto som taka nas.ata lebo filip sa len bránil a už ma pokarhanie takže ak sa ešte 2x bude brániť tak ma 2 zo správania v podstate pre nič za nič. samko ma vraj už 3 zápisy v triednej knihe ale pokarhanie ešte nedostal 😠 taže tak. hold učiteľske dítko ináč si to neviem vysvetliť.

ktore
22. nov 2011

@andrea.m ozaj a ty si nabola u psychologicky z malym,ze sa toto deje v triede?ja som z malou bola.lebo plakavala do skoly.

maznacik007
22. nov 2011

@andrea.m aha takze toho samka rodic uci na tej vasej skole? ja citam len tak uchytkom tam mi aj sem tam nieco ujde...
ako ked sa to taha uz dlhsie obdobie a je tam viacera suhra nepriaznivych okolnosti /ucitelske dieta, vie strhnut kolektiv, filipko sa vymyka priemeru tym ze je introvertny atd ../ tak fakt ti asi ostane len hladat novu skolu...
nema Filip nejakych priatelov v rovnakom veku co chodia do inej skoly ci triedy ... mozno z nejakeho kruzku a tak....

ktore
22. nov 2011

@andrea.m aj mne sa zda ze sa porozpravaj z filipkom a pripadne chod k psychologicke ci aj ona odporuci v takomto pripade zmenu skoly.alebo napise pripadny papier ze je dieta tyrane v skole.chudatko male.toto sa nemoze predsa diat ani najhorsiemu dietatu.no som nasrata.

andrea.m
22. nov 2011

@maznacik007 jeho mamka učí hned na vedľajšej zš. tu su dve zš v jednej budove.každa ma ale svoj vchod a priestory. naša zš je jazykova a tá vedľa je športovo matematicka.

andrea.m
22. nov 2011

filipko čo ma kamaratov sú starší alebo mladší. prípadne chodia hned na tu vedľajšiu školu. 😖

jaduska
autor
23. nov 2011

@andrea.m nezávideniahodná situácia, fakt.... Inak moja sestra býva na dedine v okr. Zlaté Moravce a tam ich riaditeľ vyslovene požiadal, aby pri najmenšom náznaku šikanovania všetko ihneď hlásili, hoci by sa aj neskôr ukázalo, že planý poplach....

sissi27
23. nov 2011

@jaduska, keby bola viac takych riaditelov. 😔
Ako Vase deturecne? Pisali uz stvrtrocne pisomky?

jaduska
autor
23. nov 2011

@sissi27 testy už za nami - matika 1, slovina - 1 a dnes prvá dvojka z angliny....chudák San sa bála viac babkinej reakcie ako mojej, tak som jej povedala, že nie je povinná ukazovať známky babke.... 😝

ktore
24. nov 2011

@jaduska aj my mame za sebou testy.akurat matika bola 2 lebo jej ide tazko ratat velke cisla,hlavne odcitanie.neviem ako jej mam vysvetlit pocitanie.moj sposob nechape este,ale inak jej to neviem vysvetlit,ona si to rata na rukach a z hlavy.ale neide to.

ktore
24. nov 2011

@andrea.m ahojko tak ako tento tyzden?ide to?