Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ktore
12. dec 2011

@ukana vyborne.dakujem.mna nenapadlo odpisat ale vymyslala som z hlavy

donara
12. dec 2011

@ktore Volá sa Danko 😉 , ahojte, tak ráno si ich p. učiteľka oboch zavolala, ale na Danka nejaké hrozenie nemá žiadny vplyv, teda hrozenie od učky. Ferino vravel že dnes ho radšej obchádzal, no a uvidíme, na ako dlho vystrašil môj amok Danka. Aj Ferino bol na pytagoriade, ale výsledky ešte nemáme, našim pani učiteľka s tými príkladmi čo sa ešte neučili pomohla. Vlastne vysvetlila im ako na to 😉 .
Ešte sa vrátim k môjmu vystúpeniu pred školu, podľa mňa sa to zasa tak nejak ututlalo, ak sa ešte raz niečo vyklobási, tak už nečakám na nič, idem rovno za riaditeľkou, ona vyzerá tak, že sa nedá obalamutiť rečičkami maminy, no a už to urobím ako andrea.m, hodím to na papier a verím že nejaké maminy sa pridajú, totižto chlapec už má za sebou rozbité hlavy, kopanie do prirodzenia, bitky a atď. Myslím že som urobila chybu už pred tou školou v piatok, mala som rovno naklusať do riaditeľne........ no ale ešte tomu dám čas, len aby sa nič horšie nestalo......

ktore
12. dec 2011

@donara akonahle zajtra by bolo volaco tak treba ist.ja si myslim ze aj andrea dost cakala.ja by som uz isla.vlastne som aj bola priamo za ucitelkou.aj mamicku tam mal chlapcek lebo akurat riesili bitku z niekym inym tak to aj dobre padlo akurat ze aj mojej robil zle a vyhrazal sa jej.o tyzden na to ma uz mala prosila ze mam zavolat jeho mame lebo uz to nevladze.zavolala som jej a prvdaze maly sa vyhovoril na to ze moja dcera ho nejak vyprovokuje aby jej robil zle.nuz.i moja dcera je taka utiahnuta citliva babizna.taka placliva.myslim si za to jej robi ten chlapec zle lebo ju vlastne chce rozplakat alebo nahnevat.ale nerobi to iba jej.tiez to robi aj inym v triede.od toho telefonatu sa mala nestazuje lebo som jej povedala ze ak este raz daco bude tak to pojdem riesit osobne ja s jej synom priamo k riaditelke.odvtedy nic.samko pravdaze uz dostal odvtedy dalsie upozornenie do ziackej knizky.neviem kolko tych upozorneni maju dostat kym sa nieco bude s nimi riesit.mozno sa uz aj riesilo len to neviem.hlavneze ona sa posmieva alebo dava najavo ze ja som bola u psychologicky z dcerou za placlivost.som taka rozzurana ked myslim na take veci ze sa bojim ze vybuchnem ak bude nejaky konflikt dalsi.preco do kelu furt tyisty len robia zle?to si ty rodicia neuvedomia?????tohto samka rodicia vedia aky je a nic...uveria mu dokonca ktovie co mu nahovoria do hlavi.vraj oni sa s nim rozpravaju ako z dospelim.no tak to aj vyzera ako vidim....

andrea.m
12. dec 2011

čafte baby. tak som nakoniec triednej zavolala a ona že Filipko je PN tak čo chcem vlastne vedieť 😠 som ostala za blbu hyperaktívnu mater.

Filipkova spolužiačka Miška mala z pytagoriády 7 bodov a to fakt jej na matiku páli.takže Filipko kebyže ju píše tak ma aspoň mínus 10 😀

jaduska
autor
13. dec 2011

Ja neviem, baby, ale mne tak strašne neide do hlavy, prečo učitelia zatvárajú oči pred šikanovaním. Veď keď to nevyriešia na 1.stupni, tak na druhom čo budú tie decká vystrájať? Strieľať sa????

andrea.m
13. dec 2011

@jaduska no lebo šikanujuci sú alebo deti kolegov alebo deti sponzorov 😠

bodka13
13. dec 2011

dobré ránko 🙂
...mne toto neriešenie šikanovania 😠 strašne pripomína praktiky v nitrianskej pôrodnici....máme tu dosť "spoluobčanov" ,návštevy na šestonedelí na izbách nie sú povolené,ale rodinní príslušníci spolubčaniek sa tam premávali už od 7 pomaly do večera 😠 😠 😠 ...a nikto nič,lebo "veď viete" 😠 😠 😠 😠

andrea.m
13. dec 2011

bohužiaľ je to tak...nemáš prachy nemáš nič 😖

ktore
13. dec 2011

moja dcerka ma tiez velmi dobre vysledky z matiky a mala len 4 body.velmi plakala ze to nevedela.niekedy radsej neodpovedala aby nebolo zle lebo sa bala ze to zle vyratala

ukana
13. dec 2011

@andrea.m , bohužiaľ je to pravda.. 😖 u nás je to možno zatiaľ bez nejakých prejavov, ale možno to je menším mestom, tu sa všetci poznajú medzi sebou...neviem, radšej si KLOP KLOP zaklopem...A určite je to aj povahou dieťaťa...Tí tíchší, introverti, to majú asi ťažšie ☹
Maťo včera skoro dostal poznámku, že kričal,........ ale spolužiak ho škrtil 😠 ..a ten nedostal nič...Doteraz sme vždy vraveli, nech sa v škole nebije, ale asi túto zásadu zmeníme, s tým že biť sa može len v obrane... 🙄 Tak snád budú mať tie treningy Juda aj nejaký osoh 😝

andrea.m
13. dec 2011

@ukana treningy osoh budu mať o to sa neboj. len aby potom nedostal poznámklu za to že chodí na judo a nie za to že niečo vyviedol. 😠

ktore
13. dec 2011

@ukana presne toto hovori mama toho spoluziaka ktory furt rype v triede ze nenechaj sa bit ale bran sa.tak sa potom bije a doma povie ze sa branil.dcerka sa doma stazovala ze ju rusi cez hodinu lebo stale odpisuje.on doma potom ked som ziadala rozsadit ich,povedal to iste mame.ze moja jeho vyrusuje.jaju poznam aka je,viem ze sa neodvazi odprorovat ucitelke lebo sa jej boji ked krici.tak viem ze seka dobrotu.jej spoluziak to neberie v uvahu ze ucitelka ho na napomina x krat a robi to dalej.

donara
13. dec 2011

@ktore aj u nás je to takto, on si dokonca navymýšľal aj na osmakov. Tí sa s ním nepárali, špáral, rýpal a tak si ho chytili v parku, pohrozili mu a nakoniec z toho mali osmaci zle, že šikanujú tretiaka. On to má proste v sebe, ak nieje stredobodom pozornosti, tak si ju doslvovne vynúti. No a jeho mama, stále hovorí o tom incidente s osmakmi, ale čo je v triede to ju nezaujíma. Ona pracuje v štátnej správe, no a kedže sme malá dedina, tak ona je akože "niečo"znamená. Dokonca mi povedala že ona ho zmláti atď.... on sa potom v škole smial, že aj tak mu mama nič nepovie.... No a ja som jej na to odpovedala, že ja po nej nechcem, aby mlátila svoje dieťa, ale ak si s ním nevie rady až zájde s ním na vyšetrenie. To som nemala ani spomenúť, samé blá, blá, blá.... Ja som na to len povedala, že proste možno s lekárom nájdu nejaké riešenie, ktoré by na neho zabralo.... lenže jej to tak vyhovuje, nemá na neho čas, no a on na seba upozorňuje....

ktore
13. dec 2011

@donara je to velmi podobne s tymto nasim spoluziakom.tiez hovori jeho mama ze na nho naziape a vybyje ale on tiez to povie druhym -i dospelim-ze no a?mama mi vsetko dovoli.niekedy ho hladaju po dedine ze kde je.odide hocikam hocikomu jak fakt dospely sa sprava a stredobod....potom len vymysla a klamekde on bol a atd.mylsim ze rodicia by sa mali zamysliet ze naozaj nieco neni v poriadku.ale zda sa mi ze rodicia to nevidia lebo im to je NORMALNE...ty ostatny su tupci a deti precitlivene a ich synovi sa ublizuje.ja viem aka je moja dcera citliva,tak ju musim brat z medzerami ale ked to doslo az k tomu ze mi plakala do skoly musela som hladat pricinu.nuz a nasla sa.ale to ze som bola ja s nou u psychologicky vedela len ucitelka a druzinarka,ak to nikto neprezradil z rodiny.ale aj tak ved to je normalne podla mna.teraz je moja mala divna a ohovarana ze sme boli u psychologicky.

ktore
13. dec 2011

@donara byvat v dedine je fakt niekedy o nervi.vsetko je tu divne pre ludi.nejaka novina pride a uz ohovaranie lebo to tu este nebolo a bla bla bla

andrea.m
13. dec 2011

mi máme problém s nočným pomočovaním.začalo to v prípravke ked mu robili zle 3 spolužiaci. a kedže aj v škole mu stále robí niekto zle pomočuje sa dalej. je to síce už iba sem tam ale je. aj dnes sme mali nehodu. ja to pripisujem stresu z toho že zajtra mu končí marodka a treba ísť do školy.

bodka13
13. dec 2011

@andrea.m myslím,že celkom isto je to tým stresom ☹ ....napadlo ma,že či by nepomohlo ísť aj s Filipkom za detskou psychologičkou,aby mu poradila nejaké finty ako sa brániť a byť odolným voči takýmto spolužiakom
...spomenula som si,že my sme mali problém so starším synom v prvej triede...z ničoho nič ho začalo ráno bolievať brucho,preháňalo ho a nechcel ísť do školy...keď sme sa ho pýtali,na nič sa nesťažoval,nikto mu nič nerobil ani nehovoril...bola som aj za učiteľkou -povedala,že v triede sa nič nedeje,že proste len skúša či ho nenechám doma a také podobné keci....až keď prišlo rodičko a tam mi povedala,že rodičia Sebastiána predsa len trvajú na zaplatení striebornej retiazky,ktorú mu náš Martin roztrhol a podávala mi aj blok(dotyční rodičia na združení neboli ! ),lebo že veď oni to už hovorili aj malému ....ostala som pozerať a normálne som rozdýchavala....tak som sa jej opýtala,či je nosenie retiazok povolené,lebo pokiaľ viem tak na vlastné riziko a že náš Martin je také teliatko upišťané,že by mu ju určite neroztrhol....mohlo sa stať,že pri hre sa mu naozaj roztrhla,ale úmyselne určite nie a že či videla dieťa,ktoré sa rozzúrenému rodičovi prizná,že si ju roztrhol sám ? ...a milej Sebastiánovej mame som odkázala,že ak má nejaký problém,nech ho rieši so mnou a nech nestraší dieťa a že ja jej donesiem aj 10 blokov na opravu zlatej retiazky a môžeme si dokazovať kto ju komu roztrhol....a čuduj sa svete odvtedy nášho Maťa brucho viac nebolelo 😉

babule strašne Vám držím palce,aby sa všetko dobre skončilo a vaše deťúrence netrpeli ... nedajte sa a bojujte !!!

ktore
13. dec 2011

@bodka13 mala si svatu pravdu.si skvela.

jaduska
autor
13. dec 2011

@andrea.m chúďa Filip ☹ toto by ste už asi fakt mali riešiť s odbornou pomocou...

maznacik007
13. dec 2011

no ja nemam take problemy s Ninkou ... ona je ale zasa taky typ oblubeneho dietata v triede vychadza si aj s chlapcami ... ja sa s nou kazdy den rozpravam co bolo v skole a co kto ako... a take dovernejsie veci si piseme cez skype... 😀 je jej to lepsie ako priamo povedat...

ale keby sa nieco vyskytlo tak riesim.... pisomne ihned a v tomto som matka levica...

bodka13
13. dec 2011

@ktore no neviem či skvelá,ale "našťastie" patrím k tým čo si nedajú po hlave skákať a otvoria si ústa...na rodičku na mňa síce niektorí rodičia čudne pozerajú,ale viem prečo to robím - pre moje deti 😵 viem,že nie sú anjelici a v škole sú iný ako doma,no ubližovať im nikto nebude a neprávom už vôbec nie 😉

andrea.m
15. dec 2011

včera sme si s filipkom spravili spoločne popoludnie. vzala som ho na vianočne trhy. boli sme sami len mi dvaja a dali sme si aj filipkove obľúbene tiramisu v cukrárni. a nejmä sme si super poklebetili. filipko čo sa týka samka prehlásil že odkedy sme boli s ockom v škole s tým papierom ani sa k nemu nepriblížil. to platilo včera,dnes sme sa ešte nerozprávali kedže fifi oddychuje. dúfam že ma netrafí po žiadnej správe zo školy 😉

ukana
15. dec 2011

ahojte, my sme mali besiedku dnes, pekná, vianočná a potom rodičko, známky u nás v pohode, len trochu to správanie, ale stále v norme 🙂
Aj si vymienali darčeky, každý mal doniesť nejakú drobnosť, jednému spolužiakovi nechcel nik dať darček, on je dvakrát prepadnutý, nik ho nemá rád, tak náš Maťo mu dal svoj- to bolo doobeda- a on mu na besiedku doniesol plnú krabičku starších svojich hračiek 😲 zlatý bol 😲 aj ma to trochu dojalo, že tie decká predsa nie sú zlé, len možno ten nezáujem rodičov robí šaraparu,.................. nik mu neprišiel ani na besiedku, prišiel sám
😖 ☹ ☹ ☹

@andrea.m , Filipko je už zdravý? 😉

mimomu
16. dec 2011

@andrea.m to je super,taky vyletik po meste...my sa chystame dnes s viki do obchodov,dostala aj nejake poukazky,za 3 miesto v prednese poezie...tak ich ide vyuzit 🙂 a tatinovi a mne chce nieco malicke dat pod stromcek,tak idem na nakup.
u nas na informacnom rodicku,v pohode-akurat,ze viki je vodcovky,organizacny typ a jej vystupovanie je hlucnejsie ako u inych 😕 tak to musime trosku popravit ale zas ved nech sa presadi,tam,kde jej to ide.
matiku neznasame dalej ale v pondelok som nechapala zas-ako jedina mala 5mit.nasobenie na 1*,ani jedna chyba....ale co uz musime logiku pouzit,to je horsie,ale tak zas nemozeme byt na vsetko.

donara
16. dec 2011

Ahojte, my máme besiedku v utorok, no a čo sa týka Danka, tak Ferino už má kľud,. danko si našiel ďalšie chlapca do ktorého sa naváža ☹ . Škoda, je to taký šikovný chlapec, takto si všetko kazí......

andrea.m
16. dec 2011

@ukana ja si tiež myslím že chyba je v rodičoch. a čo sa týka maťka môžeš byť hrdá na to akého máš dobrého syna. 🙂

u nás v škole zatiaľ kľud. vidím to aj na filipkovi že mu nikto nič nerobí lebo celkovo chodí v takej pohode do školy 🙂 dnes doniesol dokonca 1 z matiky a to už je čo povedať

maznacik007
16. dec 2011

my mame vianocnu besiedku az buduci utorok.... musime este masku vyrobit lebo hra mala mysku co ju budu jej rodicia chciet vydat 🙂 a este aj v inom ucinkuje ale najma hra dve ci tri pesnicky na keyboarde aj s podkladom co si sama urobila... tak este to musime precvicit... aby to vedela uplne super...

zatial znamky ok ... stale tu jednu dvojku ... ostatne jednotky... fotili sa v skole a dostali sme taku sadu fotiek aj ako rozvrh a v ramiku a tak za 10 Eur a celkom pekne tak fajn... dnes isli na koncert usmevu co ma v inchebe /budu ho vysielat na stedry den/ inak nic nove nemame

ukana
16. dec 2011

@andrea.m , taka som rada, že je lepšie s Filipkom, určite si aj ty kludnejšia 😵 😵 😵 😵 😵

dakujem za maťka 🙂 🙂 🙂

ja chcem sneeeeeeeeeeeeeeeeh 🙄 u nás prší 🙄

donara
17. dec 2011

Tak ja vám hlásim, že u nás riadne snehuje..... juchú už je bielo, paráda 😉

bodka13
17. dec 2011

@donara zavidíme 😢 ...pošli aj k nám 🙂