Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

aplless
17. jún 2009

ahojte tak ja som tu dlhšie nebola a ako som prečitala poslednu stranu tak sa možem zapojiť. my tiež este nemame nič nakupene čakame na prazniny eše dostanu školsky tovar,,, ja som Simonku tiež dala na tanečny v nedelu maju koncorocne vystupenie a v školke chodi aj na vytvarnu velmi rada maluje...a my sa tiež snažime o druhe už dva pol roka atiež som to pripisoval praci bo som robila na smeny a keby som tehu tak určite tiež ostanem doma a vychutnavam si to teraz som pol roka doma a stale nič takže uvidime kedy sa zadari bo som nechcela mat velky vekovy rozdiel

aplless
17. jún 2009

a ešte som zabudla naši maju v piatok v školke opekačku ku dnu otcov aj rodičko bude a buduci týzden by tiez mali spat v skolke cez noc tak som zvedava ako to dopadne

lubkaj
18. jún 2009

My mame kupenu len skolsku tasku a tiez rozmyslame nad kruzkami. V skolke chodila Adrianka na anglictinu, flautu a tanecnu. Tanecnu ich ucila ucitelka zo ZUS a Adrianku sme prihlasili aj na buduci rok, ale neviem ako to bude, ked ju tam bude treba nosit... Skor asi vyuzijeme kruzky, ktore bude organizovat skola - len to nam este nikto pri zapise nevedel povedat, ze ake budu... Tento rok (aspon podla ich internetovej stranky) ich bolo celkom dost, len otazka, kam zoberu aj prvacku...

andrea.m
18. jún 2009

aplles každý vekový rpzdiel má svoje výhody aj nevýhody 😉

pomôcky mame nakúpené všetky čo boli na zozname zo zápisu akurát oblečenie a obuv budeme kupovať na poslednú chvíľu

v našej budúcej škole krúžky pre prvákov moc niesu.akurát aktivity v rámci družina a tam filipko zo začiatku nepôjde.

lubkaj
18. jún 2009

Adrianka do druziny (po novom "skolsky klub deti" 😉) chodit bude, lebo obaja s manzelom pracujeme. Aj tam su nejake kruzky, tak snad sa bude dat nieco vybrat...

aplless
18. jún 2009

ahojte tak ja vobec neviem co mam kupit okrem tasky, peračnika a podobnych veci lebo ziadny zoznam nam nedali takže asi budeme kupovat priebezne jasne ze prezuvky telesnu a hyg, vrecusko zriadime ale to ma cas tyzden pred nastupom,,, a co sa tyka ostatnych veci zositov a podobne tak to sem si zaplatili a to dostanu vsecia rovnake na zaciatku roka aj so slabikarom takze neviem co by som mala este nakupit,,,, no a co sa tyka druziny ja som ju prihlasila na zapise sme museli aj nahlasit ci bude chodit na anglicky alebo nemecky jazky a nabozensku alebo eticku vychovu a uz viem ze budu dve triedy tak som zvedava ako ich podelia,

andrea.m
19. jún 2009

ahojte...jazyk (angličtinu) sme na zápise hlásili aj my a tiež aj to či bude chodiť na náboženstvo alebo etiku

lubkaj
19. jún 2009

To sa asi hlasilo vsade: aj my sme vyberali anglictina/nemcina, etika/nabozenstvo a ci bude chodit do SKD.

andrea.m
19. jún 2009

u nás sa bude dať do družiny prihlásiť aj priebežne počas školského roka

lubkaj
19. jún 2009

Aj u nas sa da chodenie/nechodenie do druziny menit kazdy mesiac, toto sa hlasilo na september...

jaduska
autor
22. jún 2009

aplless - tiež neviem čo kupovať, tuším len vodové farby a pastelky máme, to dostala na narodky od babky....v septembri si to asi hodím, keď bude treba všetko naraz nakúpiť

aplless
22. jún 2009

jaduska asi treba založit sporitelničku a šetrit cez prazniny a potom v sept. sa vybrat na nakup a kupit vsetko naraz bo ja ani tak neviem nakupovat po troske jednoducho kupim to naraz a hotovo sice to bude nakladnejsie ale ked zacneme odkladat korunky teraz tak to tolko nevyjde

martao
22. jún 2009

aplless,
my sme dostali, pri zápise podrobný zoznam. Ešte mi tam dopísala kamoška veci, ktoré by boli vhodné

aplless
22. jún 2009

marta nam dali zoznam na zapise boli tam zošity a tak ale to sme zaplatili 20eur a to im daju na zaciatku roka vsetky tie zošity co budu potrebovat takze co sa tyka toho tak nemusime zhanat

jaduska
autor
23. jún 2009

aplless, dúfam, že postačí ta pokladnička a nebude treba úver 😀 😀 😀 😀 😀

martao
23. jún 2009

aplless,
nám sali presne zoznam, čo majú mať na výtvarnú, telesnú.........

abetka
23. jún 2009

ja som dnes kupovala obaly a pod. a este nam treba lennejake drobnosti. No , ale myslimsi, ze ako nastupi do skoly, tak sa penazenka nezatvori 😅

aplless
24. jún 2009

ahojte no ja som este furt nevybrala tašku jedina podmienka od dcerky je aby bola ruzova,,,,a co sa mi pačia tak stja aj 80eur no ja zhanam skor nieco do 50eur tak este pockam do augusta ved este ani v obchodoch nemaju poradne nic na vyber,,,, na telesnu jej nebudem kupovat novy ubor dam jej volaku peknu supravu z domu co uz ma teraz lebo ked ho nahodou strati alebo roztrhne aby mi nebolo luto

andrea.m
24. jún 2009

baby uvedomujete si že naše deťuchy budu škôlkármi už len 2 dni????
ja budem v piatok plakať ako dážd ☹

aplless
24. jún 2009

naši predskolaci maju v piatok rozlucku zo skolkou tak že tam budu spat do soboty večer bude torta budu mat program mame tu priehradu budu sa hrat na piratov pojdu poobede na lodku sa plavit potom pojdu do skolky tam budu hladat poklad bude večera potom este ked bude tma tak s baterakmi budu po skolke behat a pojdu spat a rao pre nich pojdeme dostanu vysvedcenia sadkosti a neviem co este a bude koniec roka inak ja si to tiez neviem predstavit ze uz nebude chodit do skolky kedze jej zoe vychadzaju roky tak tam chodila 4roky

lubkaj
24. jún 2009

Nasi predskolaci maju rozlucku so skolkou zajtra (stvrtok). Ale kedze do skoly ich odchadza iba 10, nejaka velka akcia to nebude - ak som to spravne pochopila, bude to ako besiedka, budu vystupovat v ich triede.
Ja si to tiez neviem predstavit, ze uz len 2x pojde do skolky a potom uz nikdy viac (v pondelok a utorok uz nepojde, to uz budeme na prazdninach u babicky)...

mimomu
24. jún 2009

ahojte,nasa viki maju rozluckovu slavnost v pondelok.tiez mi to pride luto,ze uz je koniec. 😒
aplless,vidim ze aj vy sa snazilkujete?ako dlho a ako to ide?

aplless
24. jún 2009

naši idu asi aj v pondelok aj utorok este 🙂

zusikk
25. jún 2009

moja ma rozlucku zo skolkou uz 2x a zajtra v piatok.Kupila som pre vsetky zamestnankyne ruzicku.Vystupenie mavaju ked je pekne vonku na dvore alebo ak leje tak vnutri.jedna mamina im upecie tortu a ja som sise kupila ruzicky pre ucitelky upratovacky a kucharky.Zo skolky idu do skoly skoro vsetci teda asi dve deti este zostavaju.v skoke nespavaju cez noc ani tablo im nerobia.Ale rozlucku si idem zajtra na filmovat minulu na kamere nemam a je to skoda bolo to dojimave 😉 Ale do skolky zial bude chodit aj cez prazdniny....nasa pracovna vytazenost nepozna hranic 😠

abetka
25. jún 2009

tak aj ja som dnes malej oznamila, ze uz len zajtra a je skolacka. Je mi to strasne luto a aj sa vsetkeho obavam ako to zvladneme, ale zvladli ini , tak snad aj my 🙂
Sraaaasne rychlo to bezstarostne detsvo ubehlo ☹

jaduska
autor
25. jún 2009

dobre že tu píšte o tých rozlúčkach, musím sa opýtať, kedy majú naši, lebo oni asi až v utorok 30-teho...San už dnes nechcela ísť do škôlky, ale som ju presvedčila, že už tam pôjde iba 4x a nikdy viac, tak nech radšej ešte ide...
fakt už majú koniec bezstarostného života.... 😖 😖 😖 😖

abetka
26. jún 2009

tak a dnes je posledny den. Aj sme si ju pofotili a v skolke poobede ju este pofotime 😉

andrea.m
26. jún 2009

aj naši idu ešte pondelok utorok do škôlky. filipko šiel posledný krát už dnes tak som kupila učiteľkám po jednej ružičke a malý sa rozlúčil. ja som plakala ako dážd ☹ ☹ ☹

mimomu
26. jún 2009

odkaz pre aplless 🙂
viktorka sa tesi zatial do skoly ale uvidime ako jej to pojde,lebo ona je dost hrava.pozna celu abecedu,vie pocitat do 30 a scitovat a odcitovat do 10.takze uvidime 😉
a co vasa?

sweetberry
26. jún 2009

ahojte tak sa k vam pridavame 🙂 ak mozeme 😉