Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

domka28
20. aug 2009

pekne ranko....moja je dlha jak tyzden pred vyplatou 😀 .....oblecenie kupujem 134, tak sa ta velkost nohy pri nej strati jak je vysoka....

marcca
20. aug 2009

domka, páni 😕 😀 to ideš mať modelku či basketbalistku 😉 však má o 12 cm viac ako moja 😅 😀 😀

ukana
20. aug 2009

domka, teda, Dominika je riadne vysoka 😕 .........a cela maminka podla fotiek 😉 😉 to ti urcite este nik nepovedal 😀 😉 😉 😉

domka28
20. aug 2009

ukana....uz povedal...ale mne sa to nezda.. 🙂 , ale asi na tom nieco bude.... 😉
...aj v skolke vytrčala 😉 , moje zlate...niekedy uvazujem ci som ju nemala predsa dat do skoly min. rok.....ona je 2 sept. narod., takze teraz bude mat 7...... 🙂 my budeme mat 2.9. dva sviatky- narod. a prvy krat do skoly 🙂

zusikk
20. aug 2009

nasa je 5 novembra a tiez nam kazdy hovoril ze mala byt uz rok v skole ale pravdu-povediac sme to vobec neriesili....ide do skoly v normalnom termine tak co?! Blbe je ze vie citat a pisat a ak sa bude nudit asi bude vyrusovat a bude za zlobivu 😉 snad sa aspon nedopracuje k dvojke zo spravania 😀

roasha
20. aug 2009

k tej velkosti topanky...moja ma tiez 33/128cm vyska/. 😀 no a vyssia je aj o hlavu od niektorych spoluziakov/tiez jej zle vychadzaju roky,ale je ich tam minimalne polovica triedy tak narodenych/ 🙂
citat aj pisat uz vie tiez,no uvidime. 🙂
inak v nedelu bol uraz,museli sme sit koleno,roztala ho na kolobezke. ☹

lubkaj
20. aug 2009

Ahojte,

Dlho som tu nebola - ked su doma deti, nie je tolko casu na net 😉

My mame skolsku tasku kupenu uz davno a vacsinu pomocok (zosity, stetce, farby,...) sme si objednali cez skolu. Kupovali sme iba teplakovu supravu, tricko jej dam nejake z domu (specialne som sa pytala - "tricko na telesnu je uplne na vasom uvazeni, ziadne predpisy o farbe nie su"), dosky A5 a A4 a zasterku na vytvarnu (nebola sice na zozname, ale podla mna je to dobra vec). Este musime kupit igelitovy obrus na vytvarnu a botasky na telesnu.

V prvy den si urcite skolsku tasku berieme - ved kazdy prvak sa na to predsa tesi. A kvet asi tiez. Nema niekto predstavu o tom, ako prvy skolsky den prebieha? Ci ju rano dovedieme a mame ist prec, alebo mozeme byt s nou cely cas? Vobec si to neviem predstavit...

ukana
20. aug 2009

lubkaj, ja tiez neviem, ale ja si myslim, ze tam budeme s detmi, povedia nam, co, kde, ako, a hlavne za kolko 🙄 😀 a pojdeme aj s malym domov....... 😅

andulkau
20. aug 2009

Domka ja si myslim ,ze si nic nestratila ,ze si ju nedala do skoly.Aj moj mal byt uz druhak a dala som mu odklad.Sice je tiez dost vysoky.Aj ja mu kupujem oblecenie 134.Ma vysku 130.Asi tam bude najvyssi.a mozno budem prekvapena. 🙂
Mam este dceru a ta je tiez dost vysoka na svoj vek ma 1,10 mesiacov a mera ako 2.5-3 rocne deti.

marcca ,dakujem za privitanie 🙂

bets
20. aug 2009

pozrela som si posledne prispevky, a zistujem, ze su mnohe veci podobne resp. rovnake.

moj syn je tiez vysoky - noha c.33 (doteraz) ale myslim, ze uz asi prejdeme na 34, oblecenie 134-140. vzdy bol o dost vyssi od kamaratov, spoluziakov, ale teraz vidim, ze ta vyska nie je az taka nezvykla, co ma tesi.
obavam sa, ze dcera bude este vyssia, lebo aj kes su v rovnaky mesiac narodeni, ona potrebuje trochu vacsie oblecenie, ktore syn nosil v jej veku.

a ako novembrovy ide tiez nacas, teda nie o rok skor, aj ked cita, pocita a tak. my sme to vsak vyriesili skolou pre nadane deti (aj ked nie cielene, ale nejak to tak vypalilo)

a uz som si zistila ako to bezi na ich skole, tiez som nemala absolutne tusenie.
rodicia prvakov pridu s detmi a pojdu aj do triedy a dostanu aj nejake instrukcie, takze treba brat dovolenku.

a tasku Topgal.

mimomu
20. aug 2009

bets.....my mame tiez topgal 🙂 vy mate ktoru?

majina.b
20. aug 2009

naša tlačeným píše od 6 r. bez problemov,použiva len jedno i
minulý mesiac začala písaným, ale len v lekárni po nej prečítaju 😀

k písaciemu stolu sme kupili stoličku z ikei, pomer výška pri sedeni - k písaciemu stolu, nie je pre ňu vhodná. Aku máte kupenu vy? otáčaciu nechcem.

brmbula
20. aug 2009

ahojte dievcata....aj my sem patrime, do skoly sa tesime aj ked mam trocha obavy lebo Ivanka je velmi neposedna....trochu som pocitala vase prispevky, ale keby som chcela reagovat aspon na polovicu, tak napisem aj tri strany 🙂

andulkau
20. aug 2009

Aj my sme kupili novu detsku.Pokial nesiel do skoly som to neriesila.Ale stolicku este nemam.Tiez neviem aku.
Abecedu pozna celu,ale nikto ho to neucil.Ratat vie.Uz aj trochu scitovat.
Pisanie akurat bude podla mna tazke.Nase deti su obidvaja lavaci a mi rodicia pravaci. 😀

majina.b
20. aug 2009

napadla ma aj rastuca stolička, ale odradza ma cena pri ktorej začina
http://www.stolicka.net/index.php

andulkau
20. aug 2009

No ta stolicka je na pohlad divna.Ale isto prakticka.
Brmbula moj Adam neposedi normalne ani pri jedle. 😠

brmbula
20. aug 2009

andullka to si ma trocha potesila. stoliska je dobry napad, tak porad kde ste ju kupili

hasleerka
20. aug 2009

brmbulka ahoj

jaduska
autor
21. aug 2009

Baby tak naša Sandra je oproti tým vaším dlháňom drobec... 😀 V škôlke bola tak niekde v strede podľa výšky....a pritom s manželom sme obaja vysoký, ja som bola na základnej aj na strednej stále najvyššia v triede 😵

majina.b
21. aug 2009

brmbula
stoličku som nekupila, len sa mi pači, lebo je prakticka, len ta cena...

jaduska
aj naša patri s kg a výškou k nižším deťom, obliekame je do 122, je sa toho nebojim určite sa vytiahne, má kedy

bodka13
21. aug 2009

🙂 ahojte prváčky 😀 😀 😀

niektorá sa pýtala ako prebieha prvý deň v škole-keď išiel do prvej Maťko tak sme prišli do školy,prváci sa stretli v jednej časti šk.dvora,pani riaditeľka sa nám predstavila a potom si prvácke učiteľky podľa zoznamu odviedli svoje detičky(aj s rodičmi)do tried...tam sa nám predstavila,stručne nám porozprávala čo nás a hlavne detičky čaká,pozisťovala ešte nejaké údaje a potom poprosila rodičov aby sme počkali pred triedou,a ona asi polhodinku debatila s deťúrencami 😉 ...vychádzali z triedy usmiate a šťastné

Davidko je podľa váhy a výšky asi niekde v strede-ale v šk§lke mi pripadali všetci takí rovnakí,možno dve/tri detičky boli o pol hlavy vyššie 😉) ,kupujeme oblečenie č.122/128 a topánky 30
...patrí tiež medzi neposedné deti,čo aj telku pozerajú a musia pritom skackať hore dolu,učiteľky v škôlke povedali že má všetky prejavy hyperaktivity ale že je veľmi šikovny(rýchlo sa učil,bol aktívny) takže ho treba správne motivovať a zaujať...spolieham sa na ich hodnotenie 😉

lubkaj
21. aug 2009

Aj my mame tasku topgal. Tuto: http://www.topgal.sk/tasky/skolske/CHI-104/D---... ale v cervenom.

Adrianka vie tiez uz citat a pisat tlacenymi pismenami (samozrejme, vsade pise makke i a v dvojhlaskach pise namiesto i j 😉 ). Scituje a odcituje tak do 20 bez problemov a vie delit a nasobit dvoma. Do nicoho sme ju nenutili, vela sa vypytovala a citali sme vela kniziek... Tak dufam, ze v skole nebude vyrusovat, ked sa bude nudit 😕.

lubkaj
21. aug 2009

bodka13: A dostavali ste uz hned v prvy den nejake zosity alebo knizky?

bodka13
21. aug 2009

lubkaj ..nie
...zošity dostanú na našej škole iba tie predpisové(predtlačené) a tie im učiteľka dávala postupne...ostatné zošity, výkresy a pomôcky sme kupovali my
až na druhý deň išiel do školy s taškou a rozdala im šlabikáre a pracovný zošit na matematiku a písanie 😉 ,potom sme do konca týždňa postupne nosili úbor na telesnú (mávali ho v škole-každý ho mal v kufríku označenom menom aby to pekne naukladali do skrine),v krabici od topánok mali pomôcky na výtvarnú a pracovnú-tiež mávali v škole,hygienické vrecúško a učiteľka poslala zoznam že koľko zošitov potrebujú mať v škole(na cvičný zošit,písanie,...)a koľko budú nosiť v doskách

brmbula
21. aug 2009

ahojky 🙂
Ivanka je tiez dost vysoka 125cm, topanky c. 30(31), oblecenie c.128/134, pise trocha tlacenym aj pocita celkom dobre, velmi pekne kresli bude chodit aj na vytvarnu do ZUS-ky 😅 😅
tasku uz mame davno (cervena Maco Puf), uz som kupila dosky-male aj velke, veci na telesnu, este treba cvicky
ostatne postupne, pretoze na zapise sme platili na pomocky 10 Euro, nieco dostaneme aj od mesta, takze uvidime co este budeme potrebovat 😀 😀 😀

bets
21. aug 2009

mimomu,
tu nasu "topgalku" som nejak na ich stranke uz nenasla, je sivo oranzova s nejakym obrazkom. kedze mojho syna taska do skoly nejak nezaujala, tak som ju odlozila a vytiahneme asi az buduci tyzden.

mali by sme aj my kupit stolicku. len este nemam ani sajn, co je v ponuku a co je vhodne pre dieta-skolaka.
nemate nejyk tip?

andulkau
21. aug 2009

Brmbula stolicku este nemam.A nemas tu fotku.Podla deti odhadujem niesi Zuzana?.Buduca kolegyna 😀 .

Bets ani ja neviem, aku stolicku.Ta nastavitelna, bude isto draha.Stale neviem ci otacaciu.V tescu maju cervenu ,modru a ciernu.

hasleerka
21. aug 2009

andulka ako si ju spoznala??? 😀 😀 😀

moja Zuzka má normálnu stoličku a písací stolík ... ale úlohy sme aj tak najradšej písali v kuchyni za stolom

ja som teraz pozerala fotky ako sme išli prvý krát do školy, s kvetom a bez tašky

mimomu
21. aug 2009

ahojte......nasa ma pisaci stolik novy a detsku otacaciu stolicku zltu,da sa nastavit velkost a sklon operadla 😉 ona ju dostala ked mala 4 roky 😉

ukana
21. aug 2009

a vy ste sa tu vsetky povazanky stretli??? 😀 😀 ........musim nejaku vrutocanku splasit, nech nie som sama, sice abetka je z MT, ale dlho sa neukazala.... 😕