Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
26. aug 2009

😀 hurááááááááá máme zoznamy 😀 😀 😀 sme 1.C a zo škôlky ich bude v triede 12 takže ma tam kopu známych teším sa.....no a teraz vás idem dočítať

jaduska
autor
26. aug 2009

ukana - aj my máme priezvisko na B, tak bude niekde vpredu...ale podľa mňa to nie je až tak na škodu, ak ich potom budú skúšať podľa abecedy, tak pôjde prvá a bude to mať skôr za sebou 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
26. aug 2009

my sme na M a Filipko je 19 v abecede teraz. ja som bola za slobodná na A a malo to teda naozaj dosť výhod. aj s tým skúšaním.

marcca
26. aug 2009

jaduska - ale sú účitelia, ktoré chodia odpredu zakaždým 😀 😀 😀 tak pozor na takých 😝 😉

graziela
26. aug 2009

Ahojte babule,
aj my sa pripravujeme na velky den D, juj, uz o tyzden budeme mat 1.de za sebou 🙂 🙂 🙂
Co sa ranajok tyka, nasa Saska zvykla ranajkovat aj ked chodila do skolky, okrem salky mliecka min. jogurtik alebo nejake pecivko...
Teraz cez prazdniny chodila niekedy do centra volneho casu na cely den, tak sme si trosku aj nacvicili, co chystat na desiatu a teda aj viem, co preferuje...samozjreme, sladkosti boli na 1.mieste, co sa zjedlo hned...takze sladkosti nebudem balit na desiatu, urcite nie, ked, tak potom poobede doma...
A co ma napada na desiatu - chlieb vo vajci, sendvic alebo roztek, chlebik s domacou pomazankou, tie budeme striedat, aby to nebolo stale to iste (nasa ma rada vajckovu, bryndzovu, rybaciu), alebo croassant a u nas este ficia take ryzove chlebiky s bielou jogurtovou polevou do vyr. Racio, len skoda, ze ich u nas v obchode vzdy hned vypredaju...musim urobit zasoby v tescu 😀 A co ma este take napada...cez vikendy sa chystam pekavat nieco z kysnuteho cesta, nejake buchticky, zavin skoricovy alebo jablcnik...a urcite pribalim ovocie, ci zje, ci nezje, bude ho tam mat...a nieco na pitie, asi vo flasi z Jupika...
Aj my mame desiatovy box, len sa mi to tiez zda dost neprakticke, zaberie dost miesta, no uvidime...
Ozaj a vy odkial mate zoznamy deti a aky program bude 1.den a pod.? Mate infosky na nete? Musim aj ja kuknut, no my sme male mestecko, tak neviem, ci nieco najdem...

graziela
26. aug 2009

Inac, chvalabohu, ze ja nemusim riesit obedy, lebo s jedenim nasim, to je velka bieda...Ja som mom. doma na MD? takze Saska bude chodit zo skoly rovno domov a obedovat bude doma, tak ju budem mat aspon pod kontrlou...aj ked to trva niekedy aj hodinu, kym vsetko zje...
Nasa Saska je sice velmi sikovna, pozna hodiny, vie si uz aj sama precitat kadeco, pocitat vie, no je dost neposedna, ani pri tom obede nevydrzi sediet..tak toho sa trochu obavam, ze ako to zvladne sediet a hlavne byt ticho v skole...lebo jej sa pusa zavrie az vecer, resp. v noci, ked spi...
A este, co sa tyka uloh, budete pisat najskor na necisto? To by nam bolo treba este aj nejake zosity kupit...my sme objednavali nejake este pri zapise s knizkou...

ukana
26. aug 2009

graziela, zoznam ziakov je u nas nalepeny na skole,nasich je 19 v triede, a program na prvy den mam z netu 😉 dobre napady s desiatou, ja mu ku rozku dam ovocie a mozno musli tycinku, tie ma rad, zasytia a je to taka zdravsia sladkost 😉....cez vikend aj ja niekedy nieco upeciem, napr.mufiny,bublaninu, to mu tiez mozem dat 😉 obedy som zaplatila.... 😉
s tymi ulohami neviem, to uvidime, ako mu to pojde 😉 potom by som dokupila zosity 😉

jaduska
autor
26. aug 2009

graziela - deti v družine zvyknú písať najprv do cvičného zošita, vychovávateľka to skontroluje a tak píšu na čisto....ak budeš mať Sašku doma, tak to aspoň zo začiatku tirž môžte takto robiť....na písanie zrejme budú používať ten zošit č.511

mimomu
26. aug 2009

ahojte babenky,tak nasich bude v triede 14 a viki je druha v poradi 😉 a budeme 1.B.supeeeeeeeeeeeer 😉

bodka13
26. aug 2009

ale píšete 😉 😀 ...som mala čo robiť aby som vás dočítala 😀

...desiatu určite do boxu 😉 ...je tam v bezpečí,a všetko okolo ostane čisté 🙂 ...osvedčilo sa nám to pri staršom synovi...miesta je v taške dosť,veď ani desiatu vo vrecku nemôžem natlačiť hocikde...a keď som videla tie pohodené tašky,tak neviem čo bolo z desiaty 😕
marcca...tiež máme box z tupperware a som s ním veľmi spokojná 😉
....pitie do obyčajných fliaš(z jupíka,..) aj tak ich treba často meniť,ostávajú od nápojov zájdené 😒 a ani vrchnáky sa nedajú dobre poumývať

ano jaduš...píšu do 511 😉
...náš Martin keď bol prvák písali aj na list papiera,ktorý mali poskladaný akoby na harmoniku a potom vyrovnaný-urobili sa im šršie a užšie riadky 😉 ...oni si v 1.tr. v družine nepísali úlohy,iba precvičovali na nečisto
...zo začiatku sme aj doma písali do cvičného zošita,ale úloha domáca úloha bola potom vždy škaredšie napísaná ☹ asi bol unavený,tak som cvičný zošit zrušila 😉

jaduska
autor
27. aug 2009

jeee bodka, nové foto??? 🙂

čo sa týka desiaty - naša má v školskej taške na to špeciálny priečinok - zvnútra je taká fólia ako alobal...

bodka13
27. aug 2009

ahoj jaduš 😵 😵 ..trošku som sa zmenila 😀

tak to máte super tašku 😉

...aj Davidková má dosť priečinkov a dokonca je v nej aj pršiplášť na tašku 😕 sme ho objavili až doma 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

abetka
27. aug 2009

ahojte
Aj ja budem davat malej do boxu desiatu a ocino robi v pekarnach, tak si hlavu s desiatou nalamem az tak moc. To ci budete pouzivat cvicny zosit aj mna zaujima.Nasa bude chodit do druziny asi, zatial, lebo sa chystam do prace a nech si dievca zvyka 😀
Ja som dnes obalila par zositov, popodpisovala veci, papuce a pod. a prichystala peracnik 😀 Mam asi z toho viac radosti ako ona 😝

jaduska
autor
27. aug 2009

aj my už asi 3 dni máme tašku zbalenú 😀 😀 😀 😀 len ešte nemáme prezúvky a obuv na telesnú....asi to budem riešiť až v pondelok, lebo ma nejako zase hrdlo pobolieva, aj hlava a nechce sa mi v takom stave cestovať do mesta 😠

Na zošity, ktoré dávate deťom do zásoby do školy píšete mená? Ja som rozmýšľala, či to vypísať, len nechcem vyzerať ako aktívny blbec 🤐 😵

abetka
27. aug 2009

jadus/ ja som jej to nepodpisovala, len nech ma radost slecna 😀

zusikk
27. aug 2009

nasa dnes dostala skolsku tasku na meniny bola stastna asi zdalo sa teda a teraz spi taska vedla nej na zemi a ona si ju drzi 😀

andrea.m
27. aug 2009

zusikk tak to sa vraví tešenie sa do školy. Filipko nič, žiadné emócie.

abetka
27. aug 2009

no nasa bola rada nachystanej taske, ale nejako ju to moc nechyta. Este musime vybrat oblecenie na slavnostny den 😉

marcca
28. aug 2009

tak to oblečenie bude u nás problém 🙄 🙄 ale pravdepodobne sa dohodneme na bielych 3/4 nohaviciach 😉 dúfam teda...neviete aké má byť v stredu počasko??

jaduska
autor
28. aug 2009

tak na stredu mi už máme šaty kúpené dávno - babka bola aktívna 😀 😀 😀 Ak bude chladnejšie, dám jej pod to elasťáky....Len sa stále neviem rozhodnúť, či brať alebo nebrať kvietok pre učiteľku. Nemám predstavu, kedy by jej to dala. A keď som stretla mamu chlapca, ktorý ide so San do školy, tak len pozerala, že načo kvietok 😨

ukana
28. aug 2009

jaduska, ja kvietok neberiem 😒 , ved este budu mat prilezitost doniest kvet, a prvy den sme ani do skolky nenosili....mozno pobezime kupit, ak vsetci pridu s kvetom 😀 pri skole je kvetinarstvo 😀 😀 😀
Matko pojde v koseli 😉 plus tristvrtove kapsace 🙂

abetka
28. aug 2009

ja kvietok idem brat. Uz len koli malej 😀

majina.b
28. aug 2009

oblečenie na 1,9 je prichystané od mája, ma to chladnejšiu i teplejšiu verziu.

dufam, že už je všetko nakupené, že nič neprekvapí.

ešte € prichystať na rôzne poplatky....

až, sa mi tisnú slzy do oči že je už školáčka

abetka
28. aug 2009

tak nam prisiel dnes list od pani ucitelky a aj maslicka, podla ktorej sa spoznaju 😵 . To mi prislo take mile, tak dufam, ze si s Alzbetkou padnu do oka a bude z nej dobra ziacka.

majina.b
28. aug 2009

list s mašličkou, fakt napad - veľmi milééé

aplless
28. aug 2009

ahojte tak my este prazdninujeme posledny tyžden u našich tak nemam možnost ai na net ist,,,,tak s kvietkom neviem ako nemala som v pláne brat ale možno vezmeme nejaky ....tašku určite neberieme v prvý den a šatky no cufam že bude teplo tak tie už ma vybrate,,,,tak sa nam to pomaly krati no som zvedava ako to bude s ulohami 😖

jaduska
autor
28. aug 2009

abetka - to je ozaj milé s tým listom 🙂

ja sa ešte v pondelok chystám na posledné nákupy, dúfam, že nebude všetko vypredané.... 😝

abetka
28. aug 2009

jaduska, neboj nebude vypredane. 😉

bodka13
28. aug 2009

...no s kvietkami je to rôzne 😒
...náš Martin keď išiel do prvej brali sme jeden kvet a dával ho keď sa predstavovali 🙂
...ale boli tam deti čo nemali a boli deti čo mali poviazané krásne kytice čo bolo podľa mňa prehnané 😒
..oblečenie ako ukana 😉 ...asi by sa mi Davida nepodarilo obliecť do tesiliek 😀 😀 😀

abetka... 😵 😵 😵 to je pekné...my nevieme ešte ani zoznamy 😒
jaduš ...zošity som podpísala a miesto predmetu im u nás dávajú razítka,aby si to vedeli rozoznať 😉 ...neboj ešte možno dajú väčšie zľavy ako sú teraz 🙂

ukana
28. aug 2009

bodka, ze tesilaky 😀 😀 take ani nemame 😀

abetka, to je pekne, ze ste dostali postou maslicku, mile 🙂

ja som zosity este neobalila, ani nic 😨

ste ma nalomili s tym kvetom, v utorok pozhanam nejaky rudy karafiat
😝 😀