Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
1. sep 2009

my asi tiez beriem, Claire sa este nevie rozhodnut ale nechce ani byt bez tasky ked ju ostatny budu mat, tak sama to vyriesila tak ze si ju zoberie a ak nikto nebude mat, tak ju necha v satni 😀 sikovna je... a v nasej skole to funguje trochu inak, oni si tasku so vsetkym donesu v pondelok do skoly a odnesu ju v piatok cize nechodia s nou kazdy den 🙂

len.petra
1. sep 2009

tak tasku vezmeme.. dakujem 😉
inac pojde tu niekto na skolu Pri krizi dubravke?

simka9122008
2. sep 2009

Ahojte maminy, tak ja som šla spať okolo polnoci, aj to som zaspať hneď nevedela, takže som zaspala asi o 1.00 😝
Všetkým prváčikom prajem len to najlepšie, nech sa im prvý deň zadarí a nech vykročia tou správnou nohou, no a rodičom, málo sĺz, veľa fotiek a hlavne veľa trpezlivosti

simka9122008
2. sep 2009

Mne ešte drobci spia ja popíjam kávu
Hneď ako prídeme podávam hlásenie, dojmy, fotky

ukana
2. sep 2009

ahojte, tak dakujem vsetkym za radu zobrat kvietok, vsetci prvacikovia mali kvietok 😅 .................rano dostali modru stuzku, karafiat od deviatakov na privitanie (Matkovi ho jeden pubertalny deviatak s vyrazom utrpenia len vrazil do ruky) 😅 , potom sli do tried a 9.30 mame rodicko...........ucitelku ma taku starsiu,..........no musim povedat, ze na prvy dojem nam nie je moc sympaticka 😔 , nechame sa prekvapit 😔

dam si kavu a ideme aj s MM naspat......... 🙂

bodka13
2. sep 2009

tak máme to šťastne za sebou,hoci tam ráno Davidko kráčal so zmiešanými pocitmi 🙂 ...ale v tiede sa mu páčilo 😵
detičky priniesli pani učiteľke kvety,ale aj čokolády alebo dezerty,s taškou nebol nikto....pani učiteľka vyzerá sympaticky ale uvidíme časom aká bude,má okolo 45rokov-lebo hlas musela použiť už aj dnes párkrát,keďže detúrence boli urečnené 😀 😀
...na privítanie dostali knihu a balíček s pomôckami(farbičky,vodovky,ceruzky,guma,reflexný pás na ruku,...) a zajtra už idú do školy s taškou a postupne budú nosiť pomôcky na telesnú v kufríku,na výtvarnú v krabici od topánok...hygienické vrecko sa vyriešilo tak že na umývadle budú mať tekuté mydlo,wc papier na poličke a uteráčiky povešané v triede(aby sa im aj sušili),vreckovky bude mať každý v taške
...no a v piatok už majú hneď športový deň 🙂 ...idú bez tašiek

simka9122008
2. sep 2009

Ahojte tak hlásim šťastný príchod domov, bolo super, deti dostali vizitky so svojimi menami, privítanie a celé zahájenie bolo na dvore, príhovor riaditeľa a zástupkyne a potom sa šlo do tried, tam sa zoznámili s triednou učiteľkou aj vychovávateľkou, celkový dojem je super, malému sa veľmi páčilo a zajtra sa už veľmi teší
Tak od zajtra zarezávame, už ostane aj na obedy a v družine, idem hodiť nejaké fotky.

monkula
2. sep 2009

my sme doma už od deviatej.... My sme slávnosť nemali, čo ma trochu mrzí, pretože ja sa pamätám, že keď som ja bola prváčka, tak sme mali slávnostné privítanie na dvore, potom nás ôsmaci chytili za ruky a odvidli na prvý stupeň až k triedam.... bolo to milé.. a za to dostali na konci roka od nás prvákov kvietok....
Učiteľku má dôchodkyňu, nebola mi veľmi sympatická, ale akonáhle prehovorila, bol tento dojem preč, proste stará škola, deti pohladkala po hlave, pýtala sa ich na meno...

domka28
2. sep 2009

...aj nas den bol uspešný... 🙂 Dominike sa v škole páčilo... dostali baličky od p. primátora....zajtra už ideme s taškami... 🙂
.....p. učiteľku ma veľmi milu 🙂

maznacik007
2. sep 2009

my sme mali slavnost. potom sli deti do tried.. dostali nejake darceky.. a vysvetlovali im veci.. potom aj nam rodicom.. zajtra je rodicko.. potom druzinove stretnutie potom obedy vyplatit.. potom zuska.. dva kruzky.. a este podvecer jeden.. mam dost.. zevraj uz v piatok budu pisat do tych prvych ciar.. tak som zvedava.. ucitelka ok.. spokojnost.. aj deti.. tak sa tesime..

tulenka
2. sep 2009

domka, aj vase dostali balicky od p.primatora? 🙂 Co stihol obehnut celu Nitru? teda u nas bol aj osobne? Vraj im napisak list a ked budu vediet pisat, nech mu odpisu.
Inak fajn , p. ucitelka sympaticka, len Terezke sa neuslo miesto pri kamaratkach, ale medzi samymi chalanmi , ale to sa vraj este bude menit 🙂

domka28
2. sep 2009

tulenka....to by asi chudak nestihol obehnut vsetkych prvakov 🙂to by behal po skolach este aj teraz 😀
...na laviciach mali balicky aj s listom.....pekne od neho nie ?
....jej ozaj inak my mame dnes dva sviatky....nielen že 1. krat do skoly ale Nika ma dnes 7 rokov.... 🙂 taky pekny datum 🙂

maznacik007
2. sep 2009

pridala som nejake fotky.. z prveho dna.. do albumu

tulenka
2. sep 2009

Veď preto, lebo u nás na Zoborskej bol primátor osobne pozdraviť prváčikov. Nike všetko naj ku všetkým sviatkom.Aj tebe gratulujem v 13tt, dlho som tu nebola

andrea.m
2. sep 2009

tak sme konečne doma a davame sa do normálu. tami to zvládla na 1 neplakala normálne ako veľká. filipko ja v krtkovej triede všetci mali modré šiltovky, teta učiteľka je veľmi milá...dostali sme šlabikár, pracovný zošit,matematiku a prírodovedu. na učebnicu AJ sa budeme skladať a tiež na triedný fond a pomôcky. do družiny pôjde Filipko od oktobra kedže ja idem do práce. fotky pridám neskôr lebo momentálne neviem nájsť kábel od foťáku.

andrea.m
2. sep 2009

privítanie sme mali tiež na školskom dvore. najprv recitovali a spievali starší žiaci potom mala príhovor riaditeľka. tak všetci prváci prešli cez kvetmi ozdobenú bránu akože do školy a každý dostal balon. potom sa to odrátalo a balony vzlietli do vzduchu akože "ahoj prázdniny" bolo to veľmi pekné. tak šli do triedy a o 9.00 sme mali rodičko. Filipko nejak bez emócii. zajtra maju 2 hodiny, v piatok 3 a v pondelok idu bez tašiek lebo budú vítaní do cechu prváckeho.

simka9122008
2. sep 2009

Adi wau, tak také u nás nebolo, naši dostali iba knihy, no nič špeci 😒

anlu
2. sep 2009

ja ani neviem aky program mali lebo sme isli este nieco vybavovat a ked sme prisli po nu o 10.00 tak som zistila ze budu mat aj obed ak chce, tak ostala aby sa este porozpravala a pohrala s kamoskami

ukana
2. sep 2009

u nas boli vsetci s aktovkami, nabalili sme Slabikar, pracovne zosity, potreby na VV, vsetko mame doma podpisat a vsetko budu mat v skole, len slabikar budu nosit...ubor na telesnu mame lubovolny, este sme boli kupit uteracik, na triedny fond sme davali 8€, druzina bude stat 6,60€, obed sme dnes odhlasili, od zajtra do utorka maju len 3 hodiny, potom sa uz budu ucit podla rozvrhu, ucebnicu na AJ nam este nedali 😒
Matko reval, ze chce ist este do druziny, ale vsetky decka sli domov s rodicmi... 😅

Jedno mame romske dievcatko, take zlate, jednemu chlapcekovi ani neprisli rodicia na rodicko a on prisiel sam, len v takych teplackoch do skoly 😲 ☹ 🙄 🙄

balicky od primatora sme nedostali, len prihovor 😀 😀

majina.b
2. sep 2009

aj my darček od primátora, farby a farbičky

mame 2 mesiace povolené s detmi chodiť rano do tied

11 dievčat a 11 chlapcov v triede, učiteľka má 3X prvákov, mladá

trvalo to 1 hod

abetka
2. sep 2009

Ahojte. Tak my sme skolsky rok zahalili omsou, kedze je mala na cirkevnej skole, potom sme isli do skoly. Pani ucitelka je starsia, ale vyzera v pohode a jednu prosbu nam kladla na strdce, aby sme pri uceni na deti nekricali, co neviem ci ja dokazem.
Inak aj ich privitali deviataci s lizatkom. Bola som zaplatit obedy a od zajtra ide aj do druziny
JA ich 16 v triede.
No uvidim ako zajtra, ale snad to nejako zvladne.Inak ten zaciatko roka je riadny tlak na penazenku a to nehovorim o nakupe pomocok. 😝

majami
2. sep 2009

ahojte, aj my sme to zvládli v pohode. Zahájenie mali na školskom dvore, po krátkom programe a príhovore riaditeľa išli do tried. Tam ich čakala knižka, šlabikár, pastelky, čokoládka, pero s bublifukom. Chodili po jednom pred tabuľu sa predstaviť, potom im p.učiteľka - vyzerá sympaticky - dala čisté papiere, že ak chcú, nech jej nakreslia s tými novými pastelkami nejaký obrázok a tak kým sme my rodičia dostávali informácie, deti si kreslili, pojedli čokolády a išli sme domov. Tiež máme doniesť uterák, mydlo, toalený, veci na výtvarnú v škatuli od topánok, veci na telesnú a majú si doniesť každý jeden kvietok v kvetináči, o ktorý sa budú celý rok v triede starať - v rámci prírodovedy. Tak Max si ho bol hneď nadšene kúpiť. Ešte sme dostali nejaký zoznam vecí do družiny a boli sme ho prihlásiť v ZUŠ - budú mať v škole, prihlásili sme ho na flautu, že pani učiteľka si ich bude po jednom volať priamo z družiny aj ich odvedie naspäť do družiny. Škola že bude ponúkať tiež nejaké krúžky, ale ešte neboli vyvesené. Vy ich dávate na aké krúžky? My ešte budeme chodiť dvakrát do týždňa na plaváreň, tak neviem, koľko tých krúžkov mu ešte vybrať, nech toho nemá moc.

😉

jaduska
autor
2. sep 2009

Anlu - naša Olívia je narodená 15.4. 😉

Tak u nás začínali o 8.30 na školskom ihrisku, príhovor mal riaditeľ školy aj primátor mesta, druháci zatancovali tanček, jeden chlapec prečítal príbeh (vlastná tvorba) a išlo sa do tried. Boli sme bez tašky a bez kvietka, tých čo kvietok mali bolo asi tak polovica. My sme tam boli komplet family, ale keďže naše dojča bolo hladné, tak do triedy so Sandrou išiel manžel a ja som kojila na chodbe 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale aspoň som mala možnosť pokecať s direktorom a dohodnúť si, či môžem prísť na prax. Potom nám ukázali aj družinu a o týždeň máme rodičko. Deti dostali privítací list s menom p.učiteľky a šlabikár. Pomôcky máme nosiť postupne... Sandru sme zatiaľ nahlásili na obedy aj do družiny, uvidíme, ako bude, stále je možnosť ju odhlásiť. Mám pocit, že v triede bude prvá v abecede, keď som si tak preletela deti, ktoré tam boli. Sú tam väčšinou všetci zo škôlky, takže sa poznajú. Odkedy sme prišli domov, tak San chodí s taškou a už sa nevie dočkať zajtrajška.

ukana
2. sep 2009

my sa o kruzkoch v druzine postupne dozvieme, dnes toho bolo dost na vsetkych.......nasi uz maju aj ulohu, maju vymalovat obrazok 🙂 ...tak Matko kresli 🙂
vidim, ze vsetci to mali dost podobne ten prvy den, viac menej take organizacne veci.... 😉

majina.b
2. sep 2009

ukana, bola si za učitelkou kvoli okuliarom.

Ja som bola, nech mi ju da do druhej lavice v prostrednom rade

ps. s Martinkom mame rovnaku diagn.

Na ĽŠ s nami vybabrali, dali nam kružok o 14,00 2x v týžd, doteraz 2 roky sme to mali o 16,00, neviem čo stým

zusikk
2. sep 2009

tak strucne aj o nas privitanie 9.00 na skolskom dvore prihovor riaditelky basen starsieho ziaka prihovor zastupkyne a veducej drtuziny a primatora mesta.potom do tried.Ucitelka mlada sympatacka byvala kolegyna ale nie z ucitelstva 😒 ma okolo 35 takze skusenosti ma vlastne deti jeden skolak druha este skolkarka a deti mala neskonale zle 🙂 ked som ju stretla z kocikom vzdy revali ako starsi tak aj mladsia ako tury 🙂 takze pocitam ze skolu na zive a jedovite deti ma 😉 to len tak na okraj.Spoluziakov ma trochu aj zo skoly a zbytok aj kamosov tu z okolia co sa vonku hravali je spokojna zatial.Kvietky u nas mali asi vsetky deti.z kniziek maju len pisanie pracovny list a matematiku cisla a hry slabikare nedosli ☹ vraj problem na ministerstve asi si vybrali nejaky iny neviem...dostali keksik a lizatko a ceruzku a tie pracovne zosity.trieda je pekna slnecna upozornila nas ze cele doobedie tam svieti slnko zaluzie su tam ale....bolo tam dnes o hubu a ja s teplotou 38 som myslela ze to nedozijem tak mame lehsie obliekat pripadne vrstvit aby sa mohli vyzliect.Veci si budu nehavat tiez v skole vytvarka telesna maju doniest uteraciky a podlozku ked budu desiatovat bud obrusok alebo ja som jej kupila klasicku pogumovanu podlozku zo psikom si vybrala.a kupila som aj gumovy obrus na vytvarnu ked som videla tie pekne polohovatelne lavice a stolicky a uplne akoby nove tak reku nech ich nezaleje farbou.Druzinu bude navstevovat zajtra sa dozvieme na rodicku co a ako dalej.dnes sme len podpisovali vsetko celu tasku a kazdu pastelku nech ziju centrofixi 😅 a to ze vie citat a ze som jej tam pisala iba sisa 😉

zusikk
2. sep 2009

no kukam moc strucne to nie je 😀

ukana
2. sep 2009

majina, nebola som.....nejak som to ani dnes neriesila, Matko si sadol s kamaratom do tretej lavice, bol spokojny, tak snad nebude problem 😒 ved keby sa stazoval, ze zle vidi, tak ho hadam presadi....ta tretia lavica je aj tak dost blizko, maju taku malicku triedu 🙂
zusikk, aj u nas pieklo cele doobedie, maju tiez zaluzie 😉

anlu
2. sep 2009

Jaduska, nasa Oli je 25.4. 🙂