Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

melipa
11. sep 2009

dadka, tri poznamky za prvy tyzden 😖 /ten smajlik patri ucitelke/ ...a inak ste s ucitelkou spokojni? a za co konkretne su tie poznamky? ...nech je to za cokolvek, co ta ucitelka caka, ze ako maju byt tie - da sa povedat - este skolkarske deti? 😠 ...a kedze su chudatko dostal tri poznamky /co verim ze ho riadne demotivuje ☹ / - nesla si si to s ucitelkou vydiskutovat? 😕
...a ulohy mame znacene cervenou bodkou...opytaj sa jej aj na to, lebo je zvykom nejako to znacit

dadkabb
11. sep 2009

melipa jednu dostal za to ze oblieval spoluziakov vodou z flase,akurat ze ma flasu z ktorej netecie,len ked ju stlaci tak trochu vyprskne.on mi povedal ze prskal na seba lebo mu bolo teplo 😝 no ale to hovori on,ci je to pravda neviem.
druha za to ze nemal pracovny zosit zo SJ,zabudol si ho v druzine...kazdopadne ulohu si spravil na papier.
a tretiu ze behal cez velku prestavku.tomu verim,neobsedi na mieste.
ako ja chapem ze maju vela deti,len by to mohli zvladat inak ako poznamkou,aspon ten prvy tyzden.neverim ze ostatne deticky sedia,to davaju poznamky vsetkym? bojim sa aby na nom nesedeli,je najvacsi z triedy,snad ho nebudu brat tak ze je zodpovedny za vsetko zle 😖
uz som bola raz za ucitelkou ked mi vravel ze ho hresila,bola som zistit co sa deje a maly sa jej ospravedlnil...
uvidim ako to pojde dalej,slubil ze bude pocuvat 😅

dadkabb
11. sep 2009

podotykam te tie 3 poznamky dostal naraz vcera 😅

ukana
11. sep 2009

dadka, prepac, ale to je krava ta ucitelka 😅 , ved vsetky decka cez prestavku behaju, prskaju z flase 😅 , to sa jej divim, ze si dala tu namahu a pisala poznamku, u nas by stali vsetky decka v rade na poznamku, to slo podla mna vyriesit napomenutim, podla mna poznamka sa dava za nieco velmi podstatne, co uz nejde riesit inak 🙄

melipa
11. sep 2009

dadka, neviem, ale skusena ucitelka by mala vediet, ze dat cerstvemu prvakovi v jeden den tri poznamky je neunosne...moze mu to v hlavicke narobit vela skody, moze chytit taku averziu, ze zacne zle robit naschval - lebo si bude mylsiet, ze aj tak ho uz nema rada ☹ ...oni su ti prvacikovia fakt velmi citlivi...citali ste clanok v aktualnej Mama a ja o tom, ako velmi zalezi na prvej ucitelke vo vztahu ku skole na cely zivot?
...podla mna - nema co davat poznamku za to, ze si zabudol v skoel zosit /a hlavne ked tu ulohu mal spravenu!/, ved to je u tych prckov normalne, vsetky tu vidime akak velka zmena v ich zivote nastala a odrazu aky naval povinnosti
...a to ospravedlnenie - preco sa ospravedlnoval ucitelke? co jej urobil? ked tak, treba sa ospravedlnit spoluziakovi ktoreho napr. obleje alebo co...moj nazor 😉
...a behat cez velku prestavku? no comment 😠 ...

dadkabb
11. sep 2009

dakujem,ste zlate...uz som zacinala mat pocit ze mam doma nejakeho grazla 😒 😅

dadkabb
11. sep 2009

melipa kazala som sa mu ospravedlnit lebo som nechcela aby ho nemala rada hned od zaciatku...no neviem ci to pomohlo ☹ ona sama uznala ze nieje bitkar ani zakerny,len ze je pojaseny...ved ale po prazdninach a skolke co cakaju?
ten clanok som citala 🙂 je dobry...
inka ma vcera nastvala aj druzinarka,prisla som po neho o 14-tej a prave isli von...a Janko chcel ist tiez tak som jej vravela ze teda pridem neskor...a ona na mna normalne zazrela ze kedy pridem lebo o 15-tej idu von...do kelu ved mu to platim tak aj keby som prisla o pol piatej tak co ju do toho 😠 nastastie tuto budu mat len do novembra,tak to vydrzime.

dadkabb
11. sep 2009

malo to byt ze o 15-tej idu dnu 😝

maznacik007
11. sep 2009

nasi si znacia ulohu cervenou bodkou...

roasha
11. sep 2009

no tak to je od pani ucitelky naozaj divne/poznamky/. 🙄 😝

zusikk
11. sep 2009

nasa poznamku este nema a tiez si myslim ze este len zacinaju ze tazko usedia v laviciach a bez spekulovania 😉 nech si radsej krotia pubertu co im cez prestavky fajcia spokojne po arealy skoly 😠 na tych si netrufaju!ani len poznamku napisat! 😠 normalne ma to rozculuje! 😉
a druzina detto su plateny do 17.00 u nas tak ake reci aj v skolke ma to dojimalo ked si v piatok zistovali kto pride po malu chlap chodil tesne pred 16.30 akoze "zaverecnou" ze ci nemozem ja lebo ona ide o 16.30 uz na spining 😀 no reku moja ja koncim v robote o 14.00 a nie vzdy mozem o tolkej aj za sebou zavriet dvere ze odchadzam. 😀 su s tym trapne mna tiez nikto nepusta z roboty skor alebo nepoviem ludom nechodte k lekarovi uz je vas tu vela 😀

melipa
11. sep 2009

zusikk - si ma pobavila s tym spiningom 😀

dadkabb
11. sep 2009

ona si asi mysli ze ked som na materskej tak mozem chodit kedy sa mi chce...lenze ja sa tiez musim prisposobit malej aby si poobede pospinkala a zase preco by Janko nemohol byt s detmi ked moze.nemusi trcat doma...

a to je dobre ze ide na spining 😅 tak nech ide v inom case ked ma raz taku pracovnu dobu 😠 ved dnes aj tak vacsina rodicov konci okolo 16-17... a zamestnavatelovi je fuk ci vychovavatelka musi ist prec.

a este jednu vec musim ucitelku upozornit,Janko stale zle drzi ceruzku...musim ho stale napominat nech ju drzi spravne.a ze ona mu nic nehovori...nas v skole za to cepovali.

bodka13
11. sep 2009

ahojte 🙂 ale ste sa rozpísali 😀 😀 😀

naši tiež dokreslovali k rozprávke O červenej čiapočke...pripomínalo to všeličo,no vlka ani zďaleka nie 😀 😀
domáce úlohy im označuje učiteľka červenou hviezdičkou a všetko čo potrebuje zistiť,odkázať nám píše do slovníčkov 🙂

k poznámkam sa radšej nevyjadrujem 😠 zatiaľ žiadnu nemáme a naši prváci budú za zlé výsledky alebo neslušné správanie dostávať žraloka....ale problém s poznámkami sme riešili vlani-staršiemu synovi sa v tretej triede zmenila učiteľka a za prvé dva týždne doniesol viac poznámok a za predchádzajúce dva roky : "oblieva sa vodou" "behá po chodbe" "nemal dú" "nemá pomôcky" "po víkende namal dú" "nepracuje na hodine" "je aktívny ale nespolupracuje"...tak som išla za učiteľkou a všetko sme si vydiskutovali,že ani ja jej nepíšem odkazy keď si nechce upratať izbu alebo nezje večeru 😕 ...asi za §ou bolo viac rodičov lebo sa rýchlo ukludnila 😉

v družine sme zatiaľ s odchodom problém nemali,skôr s tým majú problém upratovačky 😀
a dnes sa učiteľky 2. a 3.rozčulovali,že dokedy budeme tých prvákov nosiť do tried-neviem zdá sa mi to skoro aby išiel cez pol budovy sám,všetci prváci na mňa pôsobia tak oplašene...ako sú na tom vaši?

dnes išli na písmenko O

zusikk
11. sep 2009

no nasa skola mi pripada ako super labyrint dnes ma musela mala viest do jedalne aby som mohla akoze vratit pondelkovy listok nebude ho stihat ked chce na tanecnu no a skoro som nevedela ktorymi dverami som prisla 😉 ona sa tam lepsie orientuje ako ja inak uz chodi sama ja ju z okna vidim az ako vchadza do satne ak opadnu listy zo stromov mozno ju uvidim aj ako odchadza zo satne do triedy 😀

melipa
11. sep 2009

bodka - dobre si to vyriesila s tou ucitelkou ohladne tych poznamok 😉
no ja som uz spominala, ze hned od zaciatku nam nedovolia ist do vnutra do skoly, ani len do satne nieto do triedy...nic ine nezostava, len aby to tie deti zvladali...zda sa mi, ze su pri vchode aj pri satniach stale ucitelky co deti usmernuju a prvacke a druhacke triedy a satne su hned tie najblizsie ku vchodu, ale aj tak 😖

melipa
11. sep 2009

bodka - uz pismenko O? teda uz maju zvladnute A a M? 😕 ...svihaju si teda 😨

zusikk
11. sep 2009

no je to fakt ze ja si nenplanujem nic na 14.00 ak do tej 14.00 pracujem... 😉 ale asi tak boli zvyknuty po ine roky zial ak by som robila do 15.30 a potom mala este cakat na autobus a potom skoro hodinu estovat tak to neviem ake by boli "vytesene" 😀 ved predsa nie som povinna mat vlastne auto a prepravovat sa nim 😉

bodka13
11. sep 2009

mel...ale nič nepíšu 😕 iba také zvislé šikmé čiary-stále len vyfarbujeme,a spájame a do šlabikára píšu tlačeným 😠

zuzi...si predstav že pred dňom učiteľov ti prinesie v slovníčku napísané "dňa 28.3 bude prevádzka ŠK iba do 14:00hod z dôvodu oslavy Dňa učiteľov.Za pochopenie ďakujeme" 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
...som im chcela napísať :moja pracovná doba končí 15:30,za pochopenie ďakujem 😠 😠 😠 😠

dadkabb
11. sep 2009

ja ho odprevadzam pred skolu,vzdy ma nejaka ucitelka dozor a cakaju v satni na triednu...

aj ked po neho idem a su v druzine tak musim zvonit,ona mi ho posle a ked nieco zabudne,co skoro vzdy,tak musi bezat naspat...

dadkabb
11. sep 2009

bodka to si jej dobre napisala 😉 dnes so mnou ide po neho manzel tak som zvedava co jej povie.Janko sice nieje jeho syn ale berie ho akoby bol a je dost prchky tak sa "tesim" 😝

mimomu
11. sep 2009

maznacik-nasa viki nakreslila v cc presne to iste ako tvoja 😀 co si ju robili spolu? 😀
dadka-nasim oznacuje ulohu hviezdickami a to potom kukam a hladam aby som nieco nepresvihla 😎
zusikk-to je svata pravda s tym pracovnym casom 😒
bodka-nam dovolili vodit deti az do triedy ale len 1-2tyzdne,oni prejdu aj same ale vzdy ich moze nieco napadnut,preco nejst do tej triedy..su to predsa este male deti a tak mam lepsi pocit,ked ju privediem do triedy a sadne si a ucitelka je tam,tak si urcite nedovoli odist.

zusikk
11. sep 2009

BODKA 13 tak to je tiez pekna pikoska.... 😀 slak ma trafi ak mi to ozaj napisu a ja budem mat zrovna poobednu....to potom ja napisem v robote nejaky trefny odkaz kolegynkam a sefovcom akoze preco tam nie som 😉

maznacik007
11. sep 2009

mimomu.. mozno nejaka telepatia 😀 nasi to robili tusim na hodine alebo v druzine... spominam si ze som tu pisala ze nedovolim aby si pisala ulohy v druzine.. tak si ich nakoniec v tej druzine pise 😀 ja mam teraz dost nabite to v praci... a nemozem ist na RD kym nebudeme mat def. sud a pravoplatne rozhodnutie... tak som nakoniec aj rada ze si to napise tam... a ja mam pokoj.. vecer... len podpisem..

a bez mucenia sa priznavam.. ze ja nasu odprevadzam rano az do treidy aj veci jej z tasky vylozim.. a nachystam.. na lavicu.. ako som asi psychomatka.. / autobus vola 😀 / zatial nikto neprotestuje... a najviac ma jeduje ked pise do tych prvych ciar ci ako sa to vola.. farebnou ceruzou.. namiesto obycajnou... /ja som byvala ucitelka matiky.. a dost som trpela na zosity na ich upravu.. a tak.. ale fakt sa snazim kroti.. a vacsinou moc ked priem z roboty ani nevladzem.. akurat co sa detom venujem a tak... a tatko to berie tak sportovejsie...

roasha
11. sep 2009

u nas sme tiez skor pisali obyc.ceruzkou,ale pani ucitelka chce,aby sa pisalo farbickami/asi,aby videla,ci sa gumovalo/ 😅 😀
no a do triedy nas pustili len prve dva dni,potom uz nie. 😒

abetka
11. sep 2009

ahojtew. Tak nasa tiez nieco kreslila, ale moc sa mi to na vlka nepodobalo, ale sanha sa ceni.
Malu osprevadime do skoly, pockam kym sa prezuje a do triedy ide sama.
Pisu iba obyc. ceruzkou a dnes som zvedava, lebo ucitelka im zobrala zosity na pisanie a ide to opravovat, tak ma zaujima ako to dopadne. MA slahne 😝
Nasi este ani ,,o,, necitali, iba ,,a,, , uvidim dnes.
A poznamky- zatial nemame, ale veru sa chystam za p. ucitelkou, lebo sa mi stazuje na jedno dievca, ze sa jej vysmieva a taha ju za tasku a nadava jej, tak este chvilu pockam a pojdem za nou, lebo Alzbetka je dost ustrachana a nechcem , aby jej nejaka slecna prvacka znechutila skolu a mala mi nebude chciet tam chodit 😠

zusikk
11. sep 2009

nasi mali O dnes

andrea.m
11. sep 2009

ahojte. Filipko dnes dostali sadu zošitov na písanie. máme to obaliť a vypísať a maju to priniesť do školy že domov budú nosiť iba jeden ten ktorý bude práve aktuálny.

dadka dať prvákovi v jeden deň 3 poznámky a ešte za také hlúposti svedčí podľa mňa o neschopnosti učiteľky 😠

bodka super si jej povedala k tým poznámkam 🙂 ja tiež budem odpisovať ked usudim že poznámka je hlúposť.

domáce úlohy im značia tak že zakruškujú príslušne cvičenie a ešte aj pri vchode do budovy je nástenka a na nej vyvesené prvácke úlohy. kým sa Filipko prezuje ja si to opíšem 😉 momentálne sú na písmenku M. do triedy by sme ani my nemali už chodiť ale napr.dnes som šla lebo plakal tak snád ho nenechám vo dverách napospas osudu. 😒 hodnotení sú pečiatkovým systémom.každá pečiatka je kladná a spozornieť treba vtedy ked dlho nebude žiadná pečiatka.

ukana
11. sep 2009

nas dnes ziadne vcely, ale mal to hrozne napisane 😠 😠 😠 ...........na telesnej necvicil, lebo nevedel najst ubor 😖 😖 😖 😖 mna z neho drbne 😠 😠 😠 ...........dufam, ze ho v pondelok najdem.........urcite bude v satni 🙄 🙄 .mal ho v triede na vesiaciku od stredy, neviem, kde ho zapotrosil 🙄

abetka
11. sep 2009

no nasa dnes dve vcelicky, ale neviem ako to mam brat, lebo vraj vsetky deti dostavali 😕 TAk to su asi nejake motivacne.
ukana, no to by ani mna nepotesilo, no co s nimi. Ja som dnes uz musela na malu zvysit hlas, lebo ked sme isli na domace ulohy, tak jej treba cikat, papat, kakat a vsetko okolo, len pisat nie, tak som ju raznym hlasom poslala do izby , co ju samozrejme urazilo 😠