Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
13. sep 2009

abetka, zatial som chystala ja, ale pomaly prechadzam na system, ze sa nachysta Matko, a ja budem len kontrolovat, dnes som mu kazala nech sa pozrie, ci ma vsetko, tak hned hlasil, ze desiatu nemaaaaaaa 😀 tu dame rano 😉
v piatok siel sam do skoly, len som ho autom zaviezla pred skolu a do arealu skoly uz siel sam........a zvladol to 😉 ja tiez robim, tak potrebujem, nech je cim skor samostatny, aj je to podla mna lepsie, ulohy ale robim s nim, teda sedim zatial pri nom, lebo on by to chcel rychlo mat hotove a potom to tak vyzera 😠 😠

ukana
13. sep 2009

a oblecenie mu tiez chystam vecer, rano sa sam potom oblieka......... 😉 ako u Jadusky 😉

marcca
13. sep 2009

u nás rovnako tiež tak podobne 🙂 oblečenie večer, ráno sa poumýva a pooblieka, ja spravím desiatu, čaj a potom ju už len upravím a učešem 😉
tašku si chystá sama predo mnou...kontrola musí byť 😉 úlohy spolu a presne ako píše ukana, aj naša chce mať všetko rýchlo, len aby bola vždy prvá...tak ju musím trocha brzdiť 😀 😝

marcca
13. sep 2009

no čítam po sebe, tá prvá veta sa mi vydarila 😀 😀 ani neviem, čo som chcela akože napísať 😕 😕

marcca
13. sep 2009

ukana, aj MM to tak robí - pred školou vyhodí z auta a ide si sama 😉 sa jej to tak páči...a v piatok dokonca strašne chcela ísť sama domov zo školy, tak ju starká vyzdvihla z družiny a pekne si šla hore mestom už sama...samozrejme starká ju z diaľky tajne kontrolovala, predsa len musí prejsť 2x cez cestu, ale v pohode to zvládla...a strašne hrdá bola 😵 😀

andrea.m
13. sep 2009

ahojte...tak písanie úloh je u nás des...filipko to vôbec nechce robiť...tvári sa akoby ho to malo stáť život ked si tie úlohy spraví...oblečenie chystáme večer a tašku do školy mu chystám ja

ukana
13. sep 2009

marcca, aj nas chce chodit sam, tak mu nechcem branit 😉 ......poobede este pre neho chodime, to az postupne zavedieme................ta prva veta je fakt super skomolena 😀 , ale hlavne ze sa chapeme 😀

marcca
13. sep 2009

ukana 😀 to tak, keď sa robia 3 roboty naraz 😝 ale som rada, že ste pochopili 😀 😀
tak je najlepšie - postupne ich učiť samostatnosti...len simi je do všetkého hrrrr a všetko chce naraz 🙄 ale tak čo, aspoň sa naučí...len školu máme asi 20 min chôdze a zdá sa mi ešte dosť skoro, aby chodila sama...veď uvidíme no 😅
majú vaše deti mobil? 😕 😕 u nás je to moment. dosť častá téma a malá ho strašne chce...možno kvôli kontrole by nebol zlý, ale aj tak sa mi to zdá skoro, určite by ho kdesi zabudla 😅 😝

anlu
13. sep 2009

majina ta som sa nasmiala na to chlapcovi 😀 😀 ale asi mu do smiechu nebolo

Claire sa v podstate chysta sama a bud ja alebo manzel jej pomahame alebo jej len skontrolujem ci ma vsetko 🙂 oni v skole maju naskladane strany, to sme my rodicia dostali za ulohu jej naskladat ale kamoska mi dala aj tie zosity cvicne tak tie ma doma
tak sme konecne vybrali kruzky a skresali sme to na tri, cize bude chodit na vytvarnu, spanielcinu (v nej bude pokracovat) a sach. Mali este dramaticky ale ten je v tom case ako vytvarna tak sme vybrali vytvarku, inak chcela obidve, lebo ona je taka herecka 😀
namiesto telesnej maju zatial plavecky (ked sme sa pytali riaditelky do kedy tak vravela kym budu zdrave deti 😀 😀 ) a este jednu hodinu telesnej a predstavte si ze sa neprezliekaju 😲 asi to maju skor ako hry, na hudobnej sa ucia hrat na flautu, co som rada lebo v predchadzajucej skolke sa zacali ucit tak teraz moze zase, anglinu maju 2 hodiny a 1 hodinu konverzaciu a este tanecnu a spolocenske spravanie (alebo take nieco) asi tiez v ramci telesnej

ukana
13. sep 2009

marcca, mato nema mobil, ani mu neplanujem nejaky davat.........este su mali podla mna..........a ked vidim, ako kazdy den nieco strati, zabudne, ani nevie kde ma hlavu 🙄 ........urcite by ho hned stratil, ak by mu ho neukradli 🙄 On po nom ani netuzi, ani ho nevie pouzivat.......

jaduska
autor
13. sep 2009

anlu - fíha, to majú teda dosť zaujímavé v tej škole....

Naša Sandra má mobil, ale stále je niekde zapotrošený. Bráva si ho iba ak cestuje niekam na prázdniny, aby jej dedko mohol zavolať. Do školy jej ho určite dávať nebudem, zatiaľ ju ráno odprevádzam až do triedy a poobede pre ňu idem. Do školy určite sama chodiť tento rok nebude, lebo cez nás vedie hlavný ťah do Poľska - do Krosna, takže kamióny tu chodia jeden za druhým a teda 50-tkou neide určite ani jeden. No a do školy to má práve popri hlavnej ceste, ja mám občas strach, keď vidím rútiaci sa kolos.... 🙄

marcca
13. sep 2009

ukana, aj ja si myslím, že je to skoro, v škole tak či tak musí byť vypnutý...len kvôli tej ceste domov, ja mám rada všetko pod kontrolou 😉 a naša túži aj vie používať...a asi si myslí, že ho dostane na meniny teraz v októbri 🙄 🙄 vraj buď mobil alebo zajaca 😀 , tak teraz neviem čo je menšie zlo 😕 😀

jaduska
autor
13. sep 2009

marcca - ja osobne si myslím, že zajačik je lepší ako mobil, ale zas ty musíš vedieť, či sa oňho bude starať... my sme mali korytnačku, škrečka, rybičky a furt to nakoniec ostalo na mne....ešte že už máme iba jednu rybu a tá je tak "vychovaná", že jej stačí jedlo raz do týždňa 🙂 🙂 🙂 🙂 Naše baby by strašne chceli psíka, alebo mačičku, ale ja psíka do bytu nechcem, už sme raz mali a bolo to trápenie hlavne preňho...

anlu
13. sep 2009

Jaduska to teda maju zaujimave ale nam to vyhovuje 🙂

u nas nehrozi aby chodila sama, aspon tento rok urcite nie, lebo musime ist MHD aby sme sa dostali do skoly, ma sice zastavku hned pri skole ale ja by som ju samu nepustila

ukana
14. sep 2009

marcca, tak to ja by som radsej ten mobil........ 😎 a ked ho vie pouzivat, tak ano.......nebude prva prvacka, co ma mobil, u nas to bude neskor, ale urcite casom pribudne aj u Matka 🙄

radostna sprava: ubor na telesnu sa nasiel v satni, tak dnes ziadne ulievanie, pekne cvicit 😀 .......

mimomu
14. sep 2009

dobre ranko babulienky.tak viki je uz v skole,dnes maju branne-cvicenie v prirode 😀 😀 😀
zajtra oddych od ucenia,celkom vhod 🙂
nasa ma mobil od prazdnin a nedam nan dopustit,vie ho pouzivat-dala som jej tam 4 cisla a tie vie volat a prijimat hovory 😉 do skoly jej ho nedavam ale ked ide k nasim alebo k svokrovcom tak si ho berie a tiez ked je vonku.ma ho na krku,takze ho hadam nestrati 😀 je to dobra vec 😉 ked sa zatula trochu dalej od nasej bytovky tak jej brnknem ze co s robi a hned viem 😉
dnes mi v skole ukazovala co kreslili na vytvarnej-no hruuuuuuuza-katastrofa,vsetci kreslili co zazili na prazdninach-postavicky,koniky,bazeny a tak a viki nakreslia taku hrubu hadicu a na konci modre cmaranice a som sa jej pytala ze co to je-ze to je predsa smykalka a na jej konci vytreskne voda-boli sme v marchenparku v rakusku ale ked to videla ucitelka urcite si viem zivo prestavit ako zagulala ocami a ja som taka nestastna z toho jej kreslenia,jej to vobec nejde,nebavi ju to,ani v skolke nechcela kreslita ani vyfarbovat ☹ som uz z toho na nervy 😖 tak ale na druhej strane vynika v speve a v tanci 😉 to ma tesi.poradte ako na to kreslenie 🙄

ukana
14. sep 2009

mimomu, podla mna je najdolezitejsie sa zmierit s tym, ze nase dieta nemoze vediet vsetko.......tak ako to nevieme ani my........hlavne ze sa snazi. 😉 😉 ......a chvalit ju mozes za spev a tanec, kazdy ma na nieco ine vlohy.......ved z Vv sa nedava znamka, ci ano? 😕 😅 .........

ak ju k tomu chces trochu pritiahnut, ja som so synom skusala rozne techniky, pamatam si ich este zo ZUS, tak skuste suchy pastel , vonku kriedy, malovat vodovkami, otlacat listy teraz na jesen potrete farbou na papier, skus je nejake sablonky na kreslenie kupit, podla nich sa nauci kreslit.....mozno ju nieco chyti 😉

andrea.m
14. sep 2009

mimonu ani Filipko neznáša kreslenie a to až do takej miery že aj vyfarbovanie do šlabikára a do matematiky mu robí problém.

marcca
14. sep 2009

jaduska, no neviem...my sme takisto v byte a ja si tu proste neviem ani toho zajaca predstaviť, ani škrečka, ak tak tú rybku 🙂 ja mám citlivý nos a neviem, či by aj zajačik nejak nesmrdel...ja sa toho bojím 😔 a takisto je pravda, dokedy by ju to bavilo, ešte nemala žiadne zvieratko 😕

inak ten mobil už akože má...to je taký už nepoužívaný, takže stačí len SIM karta a bude 😉

mimomu, tak nerieš, proste ju to asi nebaví a ako píšeš zas je dobrá v niečom inšom 🙂 ...napr. naša simi kreslí aj spieva rada, ale ten spev jej proste tak nejde 😀..a kreslenie sa mi zdá také normálne, ale keď chodila do škôlky na výtvarku tak p. učiteľovi sa jej kresby straaašne páčili, vraj také spontánne a samozrejme rýchle, že úplne iné videnie...a posielal jej výtvory aj do súťaží a dokonca vyhrala medzinárodnú súťaž 😕 😕 😕 to bolo riadne prekvapko aj pre nás, lebo ja fakt nič zvláštne na jej kreslení nevidím....ale to som chcela povedať, že každé dieťa to proste vidí ináč 😉

abetka
14. sep 2009

ahojte. tak rano sme pisali ulohu, lebo slecna, nejako zabudla na nabozenstvo a aj to vymalovala, ale rodokmen nenakraslila.Ale stihli sme 😉
Nasa ide na sikovne ruky, anglictinu a sach 😉

mimomu
14. sep 2009

ved to-viki to rychlo nacarbe,nech ma pokoj a robi si co ju bavi 😉 mne nevadi ze nekresli nadherne ale aspon tak priemerne by mohla,ked pri nej sedim tak dokaze aj celkom pekne.jej ucitelka v ms mi hovorila ze ona proste nekresli standartnym sposobom ale kresli myslienky 😕 len tej ucke to vusvetlit 🙄 ale ta jej kresba bola tak na urovni mozno 3rocneho dietata 😖 ach aj 😒
andrea,filipko je aspon chlapec 😒

simka9122008
14. sep 2009

Tak u nás to funguje asi tak že do školy chystáme veci spolu a oblečenie, mu chystám ráno podľa počasia, ráno stáva v pohode, rýchlo zje raňajky, oblečie sa, umyje sa, aby bol čím skôr v škole
Cez víkendy cvičíme úlohy a veľmi ho to baví, prihlásila som ho na futbal, ten bude mať 3x v týždni

simka9122008
14. sep 2009

Oprava vstáva 😒

jaduska
autor
14. sep 2009

marcca - ak máš citlivý nos, tak zajačika asi radšej nie. Kámoška vravela, že tie jeho piškanice dosť smrdia, hoci teraz sa dajú kúpiť aj voňavé piliny....

mimomu - k tomu kresleniu, fakt nerieš, pochváľ ju za všetko, čo nakreslí, hoci to nie je podľa tvojich predstáv. Každý človek vníma inak, pozri na niektoré moderné umelecké diela - čmáranica nad čmáranicu a sa to predáva za nehorázne prachy. Proste každý človek vníma svet okolo seba inak, inak ho vie zachytiť. Ak má Viki normálnu učiteľku, tak tá by očami gúľať určite nemala. Už dávno neplatí, že všetko musí byť nakreslené podľa nejakej šablóny. Kritizovaním dieťa znechutíš ešte viac a bude mať ku kresleniu odpor. 😉

mimomu
14. sep 2009

jadus-ze za velke prachy 😀
jadus viem, 😠 len ked ona je znechutena uz davno,pretoze aj v skolke kreslil kazdy krajsie nez ona a potom sa porovnavala 😒 mrzi ma to,lebo ona je taka sutaziva na jednej strane a na druhej jej je to jedno 😖
ja ju prave vychvalujem ze je to pekne,ze sa urcite snazila-chvalim az dost 😉 len ked jej dam papier ze si ideme kreslit,tak len zas prehodi poznamku-a musim?no nemusis ale mohla by si chciet.kupim asi nejake predlohy,mozno ju to chyti 🙄
my mame skrecka,bieluckeho mikiho a viki sa o neho stara celkom pekne 😉

maznacik007
14. sep 2009

ahojte kocky....

tak som v praci... a jak sa mi nechce robit... pomooooooooooc a potom sa tym detom cudujem ze tiez s im nechce....

add zviera nasa ma macicku bytovu britsku modru lilavu.. je to ako plysova hracka... niekedy ju aj pooblieka do dupaciek a vozi v kociku...

nasa ma dnes 5 hodin .. potom balet a neskor LDO... tak hadam to zvladne...
mobil nema ani tak skoro neplanujem dat... ja nedovolim ani hry na PC ... fakt len raz za cas...

kreslenie... neviem ja ti neporadim okrem toho co kocky pisali.. a chvalenia.. nasa kresli rada a velmi vela.. chodi aj na vytvarny... a dost ju chvalia ... ona aj doma si sadne a kresli si... ale to je podla mna o tom co cloveka bavi.. ja tiez neviem kreslit... a ani moj muz...
skus nieco co ju chyti... su napr. take tie vyskrabavacie obrazky... aj to by mozno pomohlo.. je to celkom zaujimave

andrea.m
14. sep 2009

maznačik pozrela som fotky malá píše krásne...pozdravujem babku 😉

naši maju 5 hodím 3x do týžňa....vidí sa mi to veľa na prvákov

marcca
14. sep 2009

jaduska, tak to potom asi radšej ten mobil 🙄 teda sim karta 😝 ...

mimomu a cítiť aj škrečka alebo pohoda?? aj nad ním uvažujeme 😀

inak ani ja neviem kresliť, MM asi trocha lepšie, ale tiež žiadna výhra...a výtvarné som neznášala 😝 ...ja doteraz nemusím také "piplavé" roboty, hneď chytím nerv 😠 hlavne keď sa mi nedarí 😝 😅

majami
14. sep 2009

maznacik, pekne pise. To keby ste videli Maxa, minule som mu dala cvičiť čiary, on ich písal hádam rýchlejšie ako ja a samozrejme boli tak do pol dĺžky. Tiež sa mu do úloh vôbec nechce, ten obrázok s červenou čiapočkou, to bol horor... ale ste ma potešili, že sme neboli sami, kto sa trápil. Inak v škole sa mu páči, úlohy robím s ním aj do školy chystám veci s ním, aby nič nezabudol. Oni sú pri M a cvičia písanie do prázdneho preloženého zošita. Dnes majú niečo ako branné, zajtra voľno, takže sme pár dní oddychovali od úloh.
Nad mobilom neuvažujeme, zatiaľ ho nepotrebuje, aj tak ho majú v škole zakázaný. Ráno nám to dosť trvá, hlavne keď už pomaly začína byť tma, nemôžem ho dostať z postele - a večer zase do postele 😵 no ale hádam si zvykne. Tiež chceli, nech postupne chodia do školy sami, ale zatiaľ nechce, minulý týždeň povedal, že tento týždeň už pôjde, dnes mi povedal, že nabudúce... no nechcem ho nútiť, ešte je trochu dopletený. Zatiaľ začal chodiť na flautu, páčilo sa mu to, tak nám teraz píska za "ušami" 😲 My máme žiacku knižku, ale neviem na čo nám bude, keďže ich neznámkujú, zatiaľ ju má prázdnu.

ukana
14. sep 2009

marcca, aj skrecka citit...... 😒 .........
majami, aj my mame ziacku knizku zatial prazdnu, tusim tu ktosi spominal, ze od novembra ich budu znamkovat... 😨