Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

roasha
25. sep 2009

marcca,dnes uz su na velkom"I" 🙂
inak to acko,celkom pekne,ale aj ho doma cvicila,aj male i sa mi celkom paci....uvidime,ake to bude,kedze uz zacinaju pisat bez pomocnych ciar... 😅 😀

bodka13
25. sep 2009

maznacik....a ako sa volá tá učebnica?

abetka...Buzy Bee je dobrá kniha,starší syn ju mal v 1.triede

graziela
25. sep 2009

Ahojte,
s tou kartickou by som aj tak postupovala, aspon sa nauci, ze ked si minie naraz vsetko, hoci aj takym sposobom ako to urobila v dobrom umysle ona, tak nebude mat zvysok mesiaca nic...musi skratka pochopit ten princip...
A naozaj tie osnovy maju asi na kazdej skole ine, niekto je popredu, niekto ide pomalsie...
Nasa ucitelka uz rozsadzala min. 2x, aspon co ja viem...
Ale oni maju zatial lavice doobluka, ze to budu striedat...no a po jednej strane ma Saska jedno dievcatko zo soc. slabsej vrstvy, ktr. bola pravdepodobne zdrojom vsi, co dostali viacere deti z triedy (vraj sa to s nou riesilo uz velakrat v skolke, a dlho sa to tocilo dookola, lebo matka nemala zaujem ten "problem" riesit,, dufam, ze to takto nebude aj tentokrat 😠 ) a po druhej strane ma najväcsieho bitkara z triedy, ktr. nezvladali ani ucitelka a rodicia este v skolke...Ale sa mi paci, ze nasa Saska sa neda, vie sa obranit, vzdy sa s nim pochyti, ked nieco...ona sa proste vzdy musi ozvat, aj ked inemu robi zle...a zda sa mi, ze aj dost zaluje pani ucitelke...tak toto neviem, ci je moc spravne...deti nemaju moc radi zalobaby...
Nasi este zatial cele pismeno A nepisali, zatial len tu slzicku, tiez viac dni sa jej venovali, mozno dneska pridaju uz aj chvostik, som zvedava...
A pisali uz aj cislice 1 a 2 a znamienka < > = 😉

A odoberaju vase deti nejake casopisy? My mame Vrabceka, vraj sit o deti maju stale nosit so sebou, ale zda sa mi, ze s nim nic nerobia...
A kupovali ste aj knizku o maciatku? Ucitelka nam to odporucala este pri zapise, zatial ju nepotrebovali...asi sa najskor musia naucit celu abecedu 😉

My mame slabikar Lipku a nejako mi to osobne nevadi, ze zacinaju tak kadejako s tymi pismenkami...asi to ma nejaku logiku, takto sa skor naucia spajat slabiky do slov...zo samohlasok sa ziadne slovo neda utvorit a takto si uz mozu tie naucene samohlasky a spoluhlasky pospajat a precitat slabiky a slova...
A ti, co pouzivate Lipku, opuzivaju k tomu aj ten prac. zosit? Nasej Saske ho stale pribalujem pre istotu...

graziela
25. sep 2009

Inac, sa cudujem, na co vsetko od vas stale pytaju v skole peniaze...
My sme platili jednorazvovo v 1.sk. den a to tusim nejakych 20 eur spolu za pomocky na Vv a predplatne casopisu...tu sumu si presne nepamätam, alebo zeby to bolo este menej?
My na Aj nechodime, mozno na buduci rok ju prihlasime na kruzok...uvidime...teraz chodi na zdravotnicky kruzok v ramci skoly a tanecnu...podla mna to zatial staci...ved maju toho ucenia dost, tak som ju nechcela hlavne teraz v 1.rocniku zatazovat dalsim predmetom...a od 4.triedy to budu mat povinne 🙂

roasha
25. sep 2009

som zabudla,uz mame aj fotky 😵

melipa
25. sep 2009

tak ja som s5 zo sluzobky, a zvladli to so skolou vyborne, jedine prezuvky zabudli v pondelok rano zobrat z domu 😀 ...vcera uz som robila ulohu s malou ja, pisali lastovicky, mne sa to nezda ziadna slava 😅 ale potom prisla kamaratka a povedala ze je to velmi dobre...ona bude mat prvaka buduci rok, tak potom uvidime 😉
chcela som sa opytat - ako riesite s detmi zubara? ja som bola s malou uz u mojho zubara, jeden mliecny zub jej blomboval, ale odvtedy ma asi dva dalsie kazy 😠 ☹ ...blombuju sa mliecne zuby teraz? ...lebo volakedy nechceli mliecne blombovat...a co sa tyka trvalych - davate im ich pecatit alebo je to zbytocne? mne zubar hovoril ze pecati sa az ked su vetky vyrastene, co sa mi zda odveci...ved nez jej vyrastie posledny trvaly tak na prvom uz moze byt kaz...a na pecatenie nesmie byt ani jeden kaz 😒

melipa
25. sep 2009

pardon...ma byt plombovat 😉

ukana
25. sep 2009

melipa, nam dala len vlozku do mliecneho zubu.....a dala som mu pecatit stolicku, uz mame sestky von 😅 , ale mu to vypadlo........ 🙄 ideme o tyzden, tak uvidim, ci mu to spravi znova, ci co...... 🙄

melipa
25. sep 2009

ukana, cize je mozne pecatit tie zubky postupne ako vyrastu? ...inak citala som, ze dost zubarov to pecatenie neodporuca, lebo vraj narusaju povrch zuba a v neskorskom veku je viac nachylny na kaz ci co...skusim najst tu diskusiu...
...mne sa zda, ze aj ked si mala umyva pravidlene zubky, ma tych par novych mierne zltych...nie su krasne bielulinke...co s tym?

melipa
25. sep 2009

aby to nevyznelo ze ma zlte zuby...oni su biele, ale na to ze su cerstvo vyrastene,nie su uplne bielucke...inak ich ma krasne rovne a zdrave nastastie

lubkaj
25. sep 2009

Ahojte, hrozne dlho som tu nebola, akosi od zaciatku skolskeho roka nestiham...

My znamky nedostavame, vraj od polovice novembra. Teraz dostavaju peciatky - usmevceky a niekedy nalepky. Paci sa mi, ze dostane kazdy, kto sa snazi a spravi to, a kto to ma velmi pekne, dostane usmevceky dva (to bolo radosti, ked predvcerom dostala za lastovicky dva usmevceky!). Kto si ulohu nespravi, dostane peciatku - ciernu smutnu tvaricku.

S pisanim sa hrozne trapime, lebo ona sa to snazi spravit dokladne a preto jej to ide pomaly a v skole nestiha. Potom okrem normalneho pisania na domacu ulohu (3-4 riadky) musime dopisovat aj co nestihla v skole. A vtedy ju zaujima vsetko ine, len nie uloha. Ani vymalovavat sa jej velmi nechce. Slabikar mame hned, cita rada a dobre. Ale to pisanie nam trva tak dlho, ze minule sme robili ulohy do strvt na desat ☹. A to sme zacali hned po navrate zo skoly (okolo piatej). Samozrejme, ze bola prestavka na veceru, nech si rucicka oddychne... Po kazdom jednom pismenku mrncala, ze nevladze a podobne vymyslala. 😢 Hadam to bude lepsie, ked si na pismenka zvykne...

maznacik007
25. sep 2009

ta anglictina sa vola English Adventure je tam kniha pracak a taky slovnicek 😉

roasha
25. sep 2009

k zubkom...tiez som zvazovala,ze jej ich dam zapecatit,moj zubar aj doporucoval,ale jej zubarka povedala,ze ich staci len raz tyzdenne floridovat elmex gelom,a raz za 2-3mes ideme k nej,a ona jej ich poriadne nafloriduje.
kaziky nemame,ale ma jednu bielu plombicku na mliecnej stolicke,teraz sa uz aj mliecne zubky osetruju ako trvalky.

bodka13
25. sep 2009

ďakujem maznacik 🙂

graziela...možno keby sa starší syn neučil z iného šlabikára,tiež by sa mi zdal v pohode 🙂 ale porovnávam to 😒 ...a aj učiteľky mi povedali že s tým druhým sa im lepšie pracovalo ako s Lipkou 😉
...aký pracovný zošit myslíš 😕 naši majú zatiaľ iba zošit Písanie(formát A4)

marcca
25. sep 2009

bodka, my máme Mini Magic 😉 😉 ...ale nevidela som ju ešte ani raz, keďže ju majú stále v škole...AJ majú 2x do týždňa 😉 ....k tomu šlabikáru - ani ja neporovnávam, toho lipku som ani nevidela, len z toho viem,čo sa tu píše, keďže väčšina v tejto téme ho majú...mne zas príde logickejšie začať so samohláskami...Lipka je pravdepodobne momentálne viac využívaný 😉

s tou kartou to urobím presne tak, už o tom aj vie 😝 ... zneužívanie to ale nebude, lebo v ich triede sa to bežne od zač. roka robilo, že ten kto ešte kartu nemal si vypýtal od druhého...tak potom to takto dopadlo...a to určite nie sme jediní....no ale sú to prváci a musia sa naučiť 😉

niečo som ešte chcela, ale neviem si spomenúť čo... 😝 😀

marcca
25. sep 2009

o tom pečatení neviem, ani neuvažujem, zubárku máme teraz školskú, ale ešte tam neboli...inak chrup má pekný, aj logopedička ho vždy obdivovala a doteraz sme nemali žiadny problém...trváce máme zatiaľ len 2 zadné stoličky a spodné jedničky 😉 ...o tom elmex gele som počula a plánujem ho kúpiť...aj nám dospelým sa zíde 😉

roasha
25. sep 2009

marcca,elmex gele je super,ja jej floridujem ako sa jej prerezali prve trvalky,a to ich uz ma12 😎
a" chrup" ma tiez peknucky ,aj nas chvalia..😵

bodka13
25. sep 2009

marcca...skôr by som povedala že je to o prachoch 😠 ...ministerstvo školstva zaplatilo Lipku 😉

bodka13
25. sep 2009

😕 roasha...vy ste už aké zubaté 😀 😀 😀 😀 ...tak sa držte aby sa mohla stále doširoka bielymi zúbkami usmievať 😉

melipa
25. sep 2009

diki za tu radu o zubkoch, spytam sa na tu fluorizaciu 😉 ...a kupim ten elmex gel
ja som tak rada ze je piatok, som neskutocne unavena 😔 ...asi by som dnes nemala na domace ulohy pevne nervy 😅 ...sa tesim ze pojdeme von s kolobezkou 🙂

roasha
25. sep 2009

bodka,no genet.vybavu na zubky ma dobru,tak aj ja dufam... 😀
floridaciu robia klasika v ambulancii jej to prebehne takou vatickou namocenou v roztoku. 🙂

marcca
25. sep 2009

roasha, ako často floridujete? ...inak vážne ste už pekne zubaté 😉

roasha
25. sep 2009

marcca,malo by sa 1x do tyzdna tym gelom,ale mame aj vacsie prestavky... 😅 😎
kazik nema ani jeden,ani na mliecakoch... 😎

mimomu
25. sep 2009

ahojte,tak my mame 8 zubkov trvalych a tiez ich nema uplne biele,ale to ani nema byt uplne biele,lebo ta sklovina sa bude postupne upravovat 😉 a ten elmex sa ako pouziva?
no,nasich je len 13 a tak ich presadzaju casto 😒 neviem,ci je to az take dobre 😅
nasi dnes asi prebrali v lipke velke tlacene I a zacinaju velke pisane A-ten poloblucik a z aj maju knihu aj prac.zosit-ten sme kupovali 5 eur a vola sa fairyland 😉
marca,a simi uz je lepsie s tou rucickou?je uz volnejsia?

roasha
25. sep 2009

zubky sa umyju normalnou pastou,vyplachne sa pusa,a potom sa da gel na zub.kefku,a prejdu sa zubky,peni ako pasta.
potom sa uz pusa nevyplachuje,a nejaku dobu/par minut/by sa ani nemalo pit.

mimomu
25. sep 2009

roasha a cenovo je to ako?ako dlho vydrzi jedno balenie?

roasha
25. sep 2009

cca 4€ 25g,a tazko povedat,to ti staci malinko na kefku,tak to dlho vydrzi.

mimomu
25. sep 2009

dakujem,vyskusame 😉
uz mate doma svojich prvacikov?ja idem pre viki okolo 15tej.
aj dnes sa budete s nimi ucit,ci im nechate volny piatok?

melipa
25. sep 2009

urcite volny piatok, ani ja som sa piatky neucila, to je predsa na piatkoch to najlepsie 😉