Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
2. okt 2009

baby ani o zuboch nehovorte ja to riesim s dvomi... a isto aj mnohe z vas.. malemu sa tlaci viac zubov naraz.. ninule sa jeden kyve a ma jednu dieru.. tam rastie..
dnes maju sportovy den a poobede tanecnu... inak akurat ma napadlo ze som zabudla povedat v druzine ze dnes pride dedko.. tak hadam mu ju daju... hoci nevzplnali sme taky listok ze s kym bude chodit.. no dufam ze to bude ok..

mimomu
2. okt 2009

ahojte.
tak nase rodicko vcera trvalo do 18.30 😝 aj s plenarkou 😒
ucitelka deti chvalila,ze su vsetky sikovne,niketore posadila po jednom,ze aby boli viac samostatni a spoiehali sa sami na seba 😉 niektori rodicia sa stazovali,ze maju vela pisania,tak sme sa dohodli ze budu pisat max.4 riadky 😎
musime vela cvicit s nimi ale ze im to v podstate ide dobre 🙂 len sa poniektori malo sustredia,bola uz aj prva bitka medzi chalanmi 😠
nasi sa mali naucit basnicku o vevericke-nasej to vcera neslo do hlavy 😒a rano vstala a vysypala ju,ze som sa nestihla ani spamatat 🙂 🙂 🙂
od dnes maju ziacke knizky a budu dostavat znamky 😒no neviem 😅ale ze vysla nejak reforma,ze vsetci ziaci musia byt klasifikovani uz na pol roka znamkami,ziadne slovne hodnotenia 😕niektori boli proti ale ze sa neda nic robit.ved uvidime.

melipa
2. okt 2009

ahojte, posledne dva tyzdne nejako nestiham, aj v praci sa skoncila uhorkova sezona a doma ledva stiham vecer o jedenastej zapnut PC a kuknut aspon na facebook a porobit si zahradku /Farmville, kto to pozna vie aka je to zavislacina 😀 /
...no, kukam ako mucha puk ze uz niekto pisal pisomku 😲 ...som fakt netusila, ze prvacence po styroch tyzdnoch mozu pisat pisomku 😅 ...
...my inak v pohode, mala sa na nic nestazuje, dnes mali mat cvicenie v prirode, ale zrusili im to a presunuli az na maj, ked im budu v skole menit okna...trochu ma to nastvalo, lebo vcera mala Didi narodeninovu oslavu s kamaratmi, dosli sme neskor domov a cakali nas ulohy a bolo to tazke, lebo uz bola unavena...som to totiz planovala povodne tak, aby nemali na druhy den ulohy 😒
problem pri pisani mame s rukou - so sklonom, ona ked drzi ceruzku podla spravnosti tvrdi ze nevidi na to co pise a tak tu ruku nastavuje ako keby z vrchu 😠 - tak ju vyklbuje a nechce si nechat povedat, lebo tak ma strasne obmedzenu hybnost v zapasti a rovnu ciaru neurobi - proste nechcem ju nechat aby si urobila taky nespravny navyk a potom je z toho skrekot a plac ☹ ...nechce si nechat vysvetlit ze moze si naklonit zosit a nie ruku...proste galejeeee 🙄

mimomu
2. okt 2009

melipa,my sme riesili podobny problem-ruku mala vytocenu,tak ze ohynost nulova a plakala,ze jej sa nedari,ze to ma skarede.tak je ucitelka vysvetlila,ze ruku musi mat volne polozenu a hlavne rovno.niekedy ju musime este upozornit, ale je to ovela lepsie 😉 chce to len vela cvicit,kreslit a cmarat 🙄 🙂

roasha
2. okt 2009

vcera bol uz aj diktat z pisania...pisali pismenka,ktore sa ucili 😎
anlu,u nas brali tie >

mimomu
2. okt 2009

roasha,tak vasi su inak pisomkovi 😀
a co mala?zvladla to?

roasha
2. okt 2009

mimomu,uplne bez problemov 😵 😵 😵

mimomu
2. okt 2009

super 🙂

donara
2. okt 2009

Ahojte, teraz sme neako nestíhali, lebo mladší nám 2 dni vracal, tak sme mali veselo. Učia sa písať slzičky, je to katastrofa, jedna chudá, jedna tučná, ale chce to len cvik. Matika väčší, menší, rovná sa, ale to mu ide úplne super, ani nad tým nerozmýšla. S čítaním je to tiež ok, ale jeho otázky ma vytáčajú. Napr. Prečo to musíme čítať stále dokola. Hrozné to máme akurát s písaním, nie a nie si k tomu sadnúť a keď sa k tomu dostaneme, tak mu chodí po rozume niečo iné. Už to tu niekto písal, cikať, piť, mama v škole hovorili atď. Mňa ide rozhodiť. Mrnčí, že v škole ho pri písaní ruka nebolí a doma áno, no a stále má nejaku pripomienku. Ale dúfam, že to prejde. Písomka, to sa mi zdá skoro, ale zvládli to super. Veď su šikulovia.

marcca
2. okt 2009

roasha, že diktát 😕 😕 ale super, že to tak dobre zvláda 😉
naši dnes začínajú "i" - vyzerá to tak, že majú týždeň na jedno písmenko...možno neskôr pôjdu rýchlejšie, ale aspoň sa máme kedy zdokonalovať 😉 😝

mimomu, ty si nevedela o tej novej reforme? 😕 už aj minuloroční prváci boli klasifikovaní a podľa mňa je to tak lepšie, aspoň vieme, na čom sme...ono z toho slovného hodnotenia je niekedy ťažké sa vysomáriť 😅 ...inak to rodičko do 18.30?? 😕 😕 😝 si dala učiteľka načas, aspoň sa riadne vykecala, nie 😝 😅

melipa
2. okt 2009

inak na vcerajsej spominanej oslave sme sa stretli rodicia deti zo styroch roznych skol...v jednej sukromnej nerobia este nic, ani ciarky...v dalsej si deti pisu ulohy v druzine a doma uz vraj len nachystaju tasku a nic viac a ta mamina nechapala, ked sme hovorili ako doma piseme a trenujeme...vsade je to ine, fakt velke rozdiely!...ale to pisanie tusim vsetky deti strasne neznasaju ☹

melipa
2. okt 2009

marcca - nam rodicko zacalo o 16.45 a tiez trvalo skoro do siedmej...a to sa ucitelka ani nezastavila, kolko toho bolo 😨
minuly rok si este ucitelia mohli vybrat, ci budu hodnotit slovne alebo znamkami, ale tento rok uz musia znamkami 😉

mimomu
2. okt 2009

marca,vedela som o tom,len nasi boli doteraz len peciatkovani a teraz len znamky,myslela som,ze budu aj znamky aj peciatky alebo nejake pochvaly,ale ze len a len znamky.ale ved uvidime-neviem momentalne posudit,ze co je lepsie.a vasi uz dostavali znamky?
ucitelka sa vykecala a podaktori rodicia tiez 😀 inak je ich len 12 v triede,lebo jedno dievcatko islo do zahranicia.
takze ucitelka vie o kazdom,ze co robi,ako to robi,co vie a co nie.venuje sa im induvidualne 🙂

roasha
2. okt 2009

marcca,no aj vcera sme doma pisali diktat,mala mi kazala jej diktovat,a mala vsetko dobre/povedala,ze kazala ucitelka,tak neviem ci naozaj,alebo sa jej to len tak pacilo.../ 😅 😀
..."ale ved opakovanie matka mudrosti a sestra dokonalosti?..." 😎

melipa
2. okt 2009

mimomu - to je super ze ich je 12 🙂 ...to si tu v preplnenych bratislavskych skolach ani neviem predstavit ☹ ...inak ja ked som bola prvacka, nas bolo v triede takmer 40! 😲

marcca
2. okt 2009

mimomu, máme známky, pečiatky aj pochvaly 😉 ...aj žiackej má napr. jednotky, ale aj včielky a šlabikári či matike prevažne viac pečiatok, ale aj zopár jedničiek...tiež mi to príde niekedy také chaotické 😀 😝
inak to je super, že ich je len 12, to sa im dá fakt dobre povenovať...našich je 24 😅 😝

roasha, ako píšete ten diktát, daj typ 😉 aj my chceme 😀 😀 ...diktuješ aj tlačené, či len malé a veľké písané...príp. dlhé?? ... no ale my o diktáte môžme zatiaľ len snívať, to by som jej dookola musela diktovať "a" 😀 😀

roasha
2. okt 2009

ze len pisane pisu,tak som jej len take 😎
a ako pises,ja si napisem na papierik,a diktujem jej pisane velke,male,dlhe.... 😀

mimomu
2. okt 2009

ved to marca......takze ked je jednotka,to je akoze najlepsie a potom asi peciatka a pochvala ja vlastne pochvala 🙂 nie?a ked to nema dobre napisane alebo nevie pekne precitat,tak dostane co? 😕
je to super,ze ich len 12-o kazdom vie vsetko a vzdy 😀

radka12
2. okt 2009

Ahojte. Troško som sa začítala do vášho pokecu. Pozerám, že je to asi všade rovnako, čo sa písania týka. My sme si pri písaní áčka užili svoje. Bola som z neho každý deň na prášky. Presne ako niektoré píšete. Napísal jedno písmenko a potom bol hladný, smädný, pobehoval, išiel dať pusinku svojej takmer mesačnej sestričke, reval že on to nevie a pod. Ja som už nevedela čo robiť. A včera sme písali malé i a neverila som vlastným očiam. Písal krásne, ukážkové ička. A hlavne sme nerobili úlohu dve hodiny ale iba pol hodinku. Snáď mu tak pôjdu aj ostatné písmenká. Čítanie mu inak ide. A tiež sme už zavádzali zošit na diktáty, tak predpokladám, že budúci týždeň nejaký budú písať. Najhoršie je, že nechce robiť nič navyše. Teda napíše úlohu a nič viac. Chcela som mu diktovať písmenká, a ani za ten svet. Neviem, ako ho k tomu prinútiť.

bodka13
2. okt 2009

radka 🙂 ...nijako 😉 ja radšej na neho netlačím lebo potom sa neskutočne zatne a odmieta spolupracovať
...ak chcem aby mi prečítal slabiky hoci ich nemajú na úlohu opýtam sa ho ako to čítali v škole 😉 a on ani nevie a číta 😀 😀 😀 ak sa mi zdá že mu to ešte nejdem pošlem ho za tatinom,lebo aj tatino chce poznať písmená 😀

roasha
2. okt 2009

bodka,tak asi ani vas tato nevie citat? 😀
mna ja mala nedavno pytala,ci vie nas tato citat,ked ho este nepocula.... 😀

radka12
2. okt 2009

Veď takto nejako to na neho skúšame s čítaním. Včera ho sestra nahovorila, aby to išiel ešte prečítať jej dietkam. Teda frajerovi jednej z nich, ktorého on zbožňuje. Asi mu bude musieť aj nadiktovať pár písmenok, keď to inak nepôjde. 😀 . Inak Samo je hrozne tvrdohlavý a ja som teraz asi na neho moc prísna odkedy máme malú Nelku a treba sa venovať aj jej. Toho času je hrozne málo.

mimomu
2. okt 2009

radka,my mame dievca ale tiez sme tvrdohlavy ako mulica 😠 vcera napr.nemali nic pisat,tak som jej dala precvicit si co uz robili predtym.......no to si mala vidiet........"ved ona ulohu nema,preco jej to kazem"?
a mali sa naucit tu basnicku-taka debilna bola......ale musela ju na dnes vediet,tak som jej to dookola citala a ona sa dookola hrala so snurou na teplakoch 😠 😠 😠 ,tak som spravila krik a bolo 😠 za 5 min.ju sypala 😠 ale tie nervy,no to sa nedalo ani predychat 🙄
a dnes uz vopred viem,co bude nasledovat,ked sa vratime so skoly......."dnes je piatok,nemusim sa ucit"ale aj v piatok jej dam trochu precvit ruku,nenutim ju,ale jej to nezaskodi 😎

bodka13
2. okt 2009

radka ...nie si z NR?

roasha...tato už zabudol 😀 😀 😀 tak sa teraz musí učiť 😀 😀 😀 😀

mimonu...tak to sa mi zatiaľ nepodarilo aby písal keď nemá úlohu ☹ si dobrá 😉 ani úlohu nepíšeme do cvičného

radka12
2. okt 2009

Tiež by som bola za aby si denne cvičil písanie. Minulý týždeň nebol v škole a nestihli sme ešte dopísať asi dve strany zo zošita. Tak som chcela aby si aspoň po riadkoch denne dopisoval, ale nie. Jemu sa nechce. A tak som sa mu prosíkala, že keď mu to tak ide, nech si vyskúša znova aj tie áčka. Neuspela som.

radka12
2. okt 2009

bodka, z Nitry priamo nie, ale robila som tam. Som z Vrábeľ.

anlu
2. okt 2009

mimomu aj nasich je v triede 12 😀 ma ich byt 15 ale je ich menej a fakt je to super, vsetci sa tak dobre poznaju a hlavne ucitelka o kazdom vie 😉

mimomu
2. okt 2009

radka jeeeeej,ja pochadzam z LV ale uz 8 rokov byvame v TO.
Vrable poznam-kazdy mesiac tadial chodime k nasim 🙂

bodka13
2. okt 2009

aj ja 🙂 🙂 🙂 🙂 som z Vrábeľ...budúci víkend môžeme dať stretko pri kolotoči 😀 😀 😀

mimomu
2. okt 2009

radka,bodka.....ja som chodila do skoly do kalnej nad hronom 😉