Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

donara
6. okt 2009

anlu, aj u nás je to tak, niekedy v priebehu soboty sp pospomína čo robili a čo sa dialo v škole 😀

anlu
6. okt 2009

donara pozeram ze aj ty si taka sovicka? ja v noci mozem fungovat v pohode do druhej ale rano nech ma nikto nebudi 😀 ale my sme cela rodina taka

anlu
6. okt 2009

ale mna to vie tak napalit, ked sa jej spytam co robili v skole a ona prve co, ze si napamata 😠

melipa
7. okt 2009

anlu - presne aj u nas, to som rada ze nie sme sami 😅 ...nepamata si z coho bola jednotka, kde je zosit, co bolo na obed...niektore veci z nej vylezu aj za tri-styri dni 😕
vcera sa rano krpci fotili, potom sme boli u lekara s rukou a uz mame po roku konecne ukoncenu liecbu, a este stihla aj poslednu hodinu matematiky...
aj ja som taka sova, ked som studovala tak som sa ucievala hlavne v noci, presne som vedela o kolkej zacinaju vrabce cvirikat 😀 ...ale teraz chodim spavat okolo jedenastej, a rano su to galeje 😠 ...prave dnes som hovorila, ze vstavam stale skor a skor, ze sa mi to uz nepaci 🙄

anlu
7. okt 2009

melipa, presne takto aj u nas to vyzera, ona si po tyzdni spomenula ze mali hudobnu 😀

ja nemozem ist spat pred polnocou, lebo potom sa zobudim o tretej v noci a hotovo co mi je zahadou lebo cez den mozem spat hocikolko 😲

mimomu
7. okt 2009

ahojte,tak ja sa pridavam k zabudlivcom 😉
ja vydrzim vecr hore max.do 22.30 a vstavam okolo 6.30 😎 ked je silvester,tak spim na etapy 😀

melipa
7. okt 2009

ja si vzdy poviem ze pojdem spat skor, teda medzi deviatou-desiatou, ale vzdy ked mala zaspi este nieco robim - upratujem kuchynu, zehlim, sedim pri PC...a natiahne sa to minimalne do jedenastej 🙄
a rano v poslednej dobe vstavam o siestej ☹ ...aby sme nestresovali a isli o siedmej z domu...aby som potom v robote netrcala dlho a mohla ist okolo pol stvrtej-stvrtej domov...nikoho nezaujima, ze ked idem napriklad na 4 dni na sluzobku som z domu mimo nonstop styri dni...rata sa mi to len ako odpracovanych osem hodin! denne a ked sa napr. po polnoci vraciam domov tak rano musim normalne do prace najneskor na osmu, lebo by som bola v minuse 😠
a chudatko Di je tiez taky spachtosko a teraz rano ked ju budime tak mi srdce puka, ked vidim ako sa jej strasne nechce z teplej postele ☹

mimomu
7. okt 2009

melip s tou robotou ti verim 😒 nikto nehladi,ze mame deti,ze sa im treba venovat 😠 nikoho to nezaujima ☹ hroza 😠 ale aspon mas pracu 😉 🙂

melipa
7. okt 2009

mimomu - no ved ano, mam pracu...a ako ty? stale nic? ☹ ...aspon to ber ako plus, ze sa maximalne mozes venovat malej, a to je veeelmi dolezite

mimomu
7. okt 2009

melip,dnes mam jeden pohovor,ktory sa bude skladat predpokladam z dalsich troch,tak vysledok bude znamy v nedohladne ☹ a zajtra mam dalsi,tak uvidime.
je tazke najst pracu,ktora bude hlavne casovo vyhovovat...... 😒
to ma tesi,ze sa mozem malej venovat,popisat ulohy,odviezt na kruzky ale strasne my ide na nervy,to ze nemam co robit,sviha mi z toho a to som doma,len 5 tyzden ☹

donara
7. okt 2009

Ahojte, mi sme dnes vstávali o 6 hrôza, malý o pol 7, aby sa stihol najesť. Dnes sa neučia, išli na dopravné ihrisko. Ale včera sme sa aj tak učili, ráno to vyzeralo beznádejne, ale o 7 prestalo pršať, tak sme išli s rupsačikom. Veľmi sa tešil, dúfam, že im vydrží počasie. Mimomu, ja som doma už 6 r. tak ani neviem pomenovať ten stav v akom sa nachádzam, aj keď si uvedomujem, že prácu s normálnym prac. časom je problém nájsť, rada by som už bola medzi ľuďmi. Ale tento rok to neprichádza do úvahy, manžel o tom nechce ani počuť a neviem ako by to dopadlo s krpcami, ale dúfam, že keď sa prehryzieme prvým ročníkom tak to bude lepšie. Ferko bol v pondelok na športovom krúžku a keď som šla po neho, tak sme sa obišli. Kým som ho hľadala, naštartovala auto atď. tak už bol skoro doma. Bol na seba taký hrdý a už nechce až poň chodím, ale u nás je taká katastrofálne úzka cesta, že mám naozaj obavy.

lubkaj
7. okt 2009

Tak Adrianka je tiez taky zabudlivec - raz sme nevedeli najst zosit z matematiky, tak sme volali rodicom jej spolusediacej (ci ho nahodou omylom nezbalila ona) a dozvedeli sme sa, ze pani ucitelka ho zbierala na kontrolu. Dnes mi zasa zabudla povedat, ze si maju priniest svoju oblubenu knizku (nastastie ju vsak mala so sebou, aby si mohla citat v SKD). Este dobre, ze domace ulohy si znacia cervenym kruzkom, inak by sme toho urcite polovicu nespravili...

Od buduceho tyzdna vraj zacinaju dostavat znamky namiesto peciatok, hrozne sa na to tesi. A dnes si malo prve dievcatko, co najkrajsie pise, uz priniest pero. A aj my ho uz mame zacat chystat, takze coskoro asi prejdu na pera viaceri. Vcera sme dopisali prvy zosit z pisania, dnes budu konecne pisat pisane a (aj z toho ma radost).

bodka13
7. okt 2009

konečne som sa sem po niekoľkých dňoch dostala 🙂

v pondelok sme mali rodičovské...pani učiteľka ich pochválila,ale že ich treba viesť k väčšej samostatnosti a zodpovednosti 😉 ...a niektoré deti,že vôbec nepočúvajú čo majú robiť ale veselo kvakocú zo susedom v lavici
...niektoré mamičky sa sťažovali na presádzanie -tak im učiteľka vysvetlila,že nemôžu sedieť vysokí vpredu a vzadu tí čo nosia okuliare,ľaváci musia sedieť vľavo aby mohli dobre písať a tiež,že nemôžu sedieť takí čo stále vyrušujú...no a nakoniec povedala,že aj keby neboli tieto dôvody aj tak by ich niekoľkokrát za rok presadila,lebo sa nemôže celý školský rok pozerať na tabuľu z jednej strany 🙂
...perom by mali začať písať o nejaké dva-tri týždne,ale nie všetci naraz,záleží to od toho kto ako šikovne píše ceruzkou...máme im kúpiť Tornádo(nerobí machule) a zakázala zmizík-komu ho nájde ,hodí do koša 😀 😀
...koncom októbra dostanú žiacke knižky a budú hodnotení známkami...najskôr iba 1,2 a V(ako videla=treba sa zlepšiť)ale pred polrokom už aj 3,4,5 ☹

anlu...už máme aj my ten zošit na písanie 2,a pracovný zošit k šlabikáru používajú v škole 🙂

včera písali malé písané a....som sa bála,že ako mu to pôjde keď slzičky a tie všelijaké kvačky neboli veľmi vydarené...ale všetky sa mu podarili veľmi pekne 🙂 🙂

mimomu
7. okt 2009

ahoj bodi..............chybala si mi tu 😀 moja spolutrpitelka za lepsiu pracu 😀
to je suprove,ze mozu pisat tornadami,my nemozme a nasa tak tlaci s ceruzkou,ze u nas sa pero asi tento rok konat ani nebude 😀 😀 😀
viki uz ma 2 jednotky......za dva dni-tak sme sa tesili,ja viac nez ona 🙂 maju aj ziacke a vcera dostali maly zosit na pisanie k slabikaru-ten co zacina ackami 😉 dnes ocakavam kopec uloh 🙄

anlu
7. okt 2009

u nas este neznamkuju ale kto vie, ked si Claire nic nepamata 😀 😀 😀

ja som doma s mensimi prestavkami asi 7 rokov ale ani sa mi to nezda ze uz je to tolko asi preto ze som mala sem tam nejake brigadky a este aj pre manzela pracujem tak to nie je take hrozne 🙂

bodka13
7. okt 2009

my sme včera z toho zošita už tiež písali na úlohu 4 riadky 🙂 a tiež tlačí ceruzkou...potom sa sťažuje že sa mu potia prsty 😀 😀 ...a nemôže prestať tlačiť lebo potom ho neposlúcha ceruzka 😀 😀 😀

a aké perá musíte kúpiť mimomu?....držím palce na pohovore 😉

anlu...ani náš si skoro nič nepamätá 😠 nevie či zošit stratil alebo ho zbierala učiteľka 😀 😀 😀

mimomu
7. okt 2009

bodka dik......zajtra ma caka dalsi 🙂
nasim kazala kupit bombickove pera,je jedno ake,len nech maju pierko vpredu 😉 viki som kupila z centropenu,celkom dobre sa mi vidi 🙂 ale ked som videla co s nim dovadza,tak som sa zhrozila-ona s nim cmarala ako s kriedou 😀
anlu,to je dobre,ze mate firmu,kde sa mozes odreagovat 😉

anlu
7. okt 2009

tak to ste ma potesili asi je to vseobecny jav a ani sa im necudujem ved tolko noveho musia vnimat 😕

a som zabudla, vcera pisali diktat, Claire sa stazovala ze bol velmi lahky, ved nech si pocka bude aj tazsie 😀 😀

jaduska
autor
7. okt 2009

joooooj aká som rada, že nielen moje dieťa je "sklerotické" 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
7. okt 2009

jadus,nemaj strachy........to musime hladat,ktore nie je skleroticke 😀 😀 😀

anlu
7. okt 2009

ta fakt to tak vyzera 😀

abetka
7. okt 2009

takze aby ste dlho nehladali , tak aj ja sa hlasim ku sklerotikom 😝

bodka13
7. okt 2009

abetka...a ty čo zabúdaš prosím ťa ? 😀 😀 😀 😀

marcca
7. okt 2009

noooo, tak ste nás našli 😉 😀 😀 naša si pamätá všetko, aj veci, ktoré som už ja dávno pustila z hlavy 😝 a poviem vám, niekedy je to viac na škodu a hlavne na nervy 😀 😀 😝 ...ja fakt neviem, po kom má to dieťa takú pamäť, ale niekedy sa nestačím čudovať 😕

my píšeme veľké "i", každý večer diktátujeme, strašne ju to baví, tak do zblbnutia píšeme áčka a íčka 🙄 🙄 ale tak aspoň aj písanie precvičujeme...a konečne jej už ide aj veľké "a" 😉 ...budúci týždeň idú na "e", tak sa teším čo to zas bude 😀 😝

mimomu
7. okt 2009

viki dnes dostala 4 jednotky 😵 😵 😵
ale matematiku doorala-nepochopila,co ucitelka od nej chce ☹
uz pise perom 🙂 tlaci ako kolom a niekedy sa zabudne a rozmaze si co napisala druhou rukou 😅

anlu
7. okt 2009

u nas este neznamkuju no musim nariadit manzelovi nech sa spyta ci budu a kedy

marcca tak aspon niekto 😀 Claire si pamata to ako sme jej usi dali prepichovat co mala vtedy 2 roky ale co bolo v skole to ani nahodou 😕

andrea.m
7. okt 2009

taksa hlásime do klubu sklerotikov 😀 filipkovi sa už podaril aj taký výkon že prišiel domov s prázdnou taškou...ešte že máme školu cez cestu. neviem prečo ale našich ešte neznámkujú a čo viem ani sa nechystajú.

donara
7. okt 2009

ani u nás sa ešte neznámkuje, tiež neviem od kedy. Na rodičku sa hovorilo, že ceruzky budú používať čo najdlhšie, tak sme kúpili 3 nove-trojhranné, neskutočné ako tlačil, šlo ma rozhodiť. Asi sa vrátime k starým obyčkám. A k sklerotikom sa pridávame aj mi, ide zo školy a každý deň sa musí pre niečo vrátiť, samozrejme po mojej kontrole, už to bola aj bunda, aj čiapka, papuče, zošit a každý deň niečo iné.

marcca
7. okt 2009

andrea, tak to bol teda výkon 😀 😀 😀 aby sa ti niekedy aj bez tašky domov nevrátil 😀 😀

ka77ka
8. okt 2009

ahojte po dlhsej dobe. 😉
precitala som len tak zbezne.
v pondelok sme mali rodicko, terezku ucitelka pochvalila, akurat ju musi na hodine sem-tam upozornit, aby prestala spievat 😀 😀 😀 vraj hocikedy si pospevuje pri pisani 😀 vcera sme pisali pismenko M...min.tyzden A..takze uz aj spajame Ma, mama...pise celkom pekne, len tlaci ako kon.ale ako tak citam, to asi vsetky deticky, ze?
inak, uz piseme perom, ale mam pocit, ze ceruzkou jej to islo lepsie.
znamkovat ich nebudu, dostanu len slovne hodnotenie.

skleroticka zatial nie je 😀 ale vsak uvidime v zime, ked bude aj ciapku, sal a rukavice nosit 😀 za to je strasne prajna...spoluziakom rozdava pastelky, ceruzky...dokonca min.tyzden prisla bez pera, vraj ho dala spoluziakovi, lebo sa mu pacilo. 😀