Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
1. dec 2009

jaduska, ty si pedagog..porad! 🙄 😒

roasha
3. dec 2009

ukana,ved sa vobec netrap nejakym jednym riadkom navyse.malemu povedz,ze aspon bude krajsie pisat ako spoluziaci,ked si to precvici 😉 🙂 ....aj ked,...bububu...vyrusovat sa "nepatri" 😎 😀
nasi mavaju denne navalanych uloh zo vsetkeho,a ja jej este davam napisat diktat nejake 2-3vety./a ide jej to v pohode/.
ako,ja fakt nemozem povedat ani mäkke"F",mala je sikulka,a trva jej to cca 1/2-max 1hodinu aj s citanim. 🙂

Ježiškovi pisala už 5x/zatial/,co jej ma priniest,tak uz som ju brzila,ze ci si mysli,ze s jej darcekmi pride jezisko na sennom voze....mame nenarocne deti... 😅 🙂
inak zasa sme marodovali,tentokrat angina... 🤐

roasha
3. dec 2009

PS:Mikulas nachystany...... 😎 😵 🙂

domka28
3. dec 2009

..ahojte...dlho som sa neozvala...som rada ze to ide prvacikom v skole dobre...aj nasej sa dari... 🙂
...chcem sa spýtat ako su vase deti na tom, kto nosi darceky? veria este na jeziska? moja uz zacina pochybovat...tak neviem ci jej povedat pravdu...alebo sa snazit aby verila že darceky nosi ježisko...
...a ešte nieco, zjedia vaše deti v škole desiatu....? na začiatku spapala všetko a teraz mi ju nosi domov...a obed v skole tiez asi nezje podla toho co hovori.... 😒 a potom sa poobede satzuje ze ju boli brusko.... ☹

laculik
3. dec 2009

aj ja to riesim domka28, malej to vrta v hlave a nejako sa jej ten jezisko nezda a argumentuje mi o106. Tak som to dala na pribeh, ze nikto vlastne nevieme ako je to, kedze sme ho nikdo nikdy nevideli a preto su to zazracne vianoce. A ze mozeme si aj mi dat darceky navzajom a nieco Jezisko da. Ale neviem, ci tomu este do Vianoc bude chciet verit, je to otazka casu. A buduce uz urcite nie 😅 . Nechcem jej to na rovinu vyzradit, bola by urcite sklamana, aj ked to uz pomaly ale iste odhaluje. Tie jej teorie 😀 okolo toho. Necham to na nu 😉

andrea.m
3. dec 2009

ahojte. tak aj nám to v škole ide klop-klop. mikuláš nachystaný a na vianoce ešte chodí ježiško...zatiaľ a dúfam kôli tami že ešte dlho bude.

ukana
3. dec 2009

domka, ja si myslim, ze toto su snad posledne vianoce, co etse na Jezsika veri, ale uz v tom hlada logiku, takze sa vysvetleniu nevyhneme 😅 Mikulasa maju aj v skole, dnes sme na Vv vyrabali spolu s detmi papieroveho Mikulasa, prislo asi 10 mamiciek.... 🙂

s desiatou nemame problem, este ju ani raz nedoniesol 😅 skor riesime to, ze dost vela je, stale cosi pyta jest, o piatej dnes 3parene buchty, za hodinu rozok, mandarinky, potom este kakao... 😖 aj dost narastol, ma taky rastovy sprint, nohavice zo septembra su mu kratke 🙄 , topanky male 🙄 ....nastastie vela sportuje, ale kolko toho zje po treningu... 😲 😲 😲 ...bojim sa puberty.... 😀 😀

domka, mala preco neje? nechuti jej, stres? niektore deti nestihnu zjest, ked jedia pomaly 😒 ...skus jej dat na vyber, co chce na desiatu, aby jej viac chutilo 😒

andrea.m, ahojjj 😵 😵 😵

roasha
4. dec 2009

no u nas je to tak,ze darceky nosi Jezisko,a niektore kupia rodicia. 😅 😀
....ale,ked jej na niektory darcek poviem,ze to uz je trosku prehnane/nemyslim financne,ale ako zbytocnost/,tak argumentuje tym,ze to jej teda nemusime kupit my,ale to jej donesie Jezisko...o jeho darcekoch ma predstavu,ze mu to vyrabaju trpaslici 😀

ukana
4. dec 2009

roasha 😀 😀 .......u nas hlavny problem je ta rychlost, ktorou to Jezisko stiha a jeho dopravny prostriedok, lebo taky by urcite chcel mat 😀 ......to je jeho predstava najnovsieho superrychleho Ferrari 😀 😀 😀

mimomu
4. dec 2009

ahojte.tak aj my este verime na mikulasa a na jeziska ale predpokladam,ze tiez posledny rok 😉
viki tento tyzden mali inu pani ucitelku,tusim len v stredu bola ich,tak nenosila domov ani znamky.v pondelok mame rodicko,tak uvidim,co si zas vypocujem 😕

melipa
4. dec 2009

ahojte, tak my este tiez verime na Jeziska a Mikulasa a chceme jej to co najdlhsie zachovat...ale cakam, ze moze kazdu chvilu spytat ako to vlastne je, a tiez mam pripravenu odpoved ako laculik 😉 ...ved aj my dospeli vnimame vianoce ako carovny cas a tie iluzie su pre nas take prijemne 😵
ja si pamatam ako mi rodicia v tomto veku uz otvorene povedali ze tie darceky davaju oni, a teda bola som dobre sklamana 😅 ...som uz tusila ze to nie je s Jeziskom uplne pravda, ale ja som tu pravdu asi ani velmi pocut nechcela 😔
no a vcera sme dostali prvu dvojku - z diktatu - mala 3 chyby - pisali pismenka a lahke slova, a pismenka si vraj nevedela spomenut tak vynechala ale slova napisala vsetky spravne...nechapem to 😅

mimomu
4. dec 2009

melip,z toho si nic nerob 😉 my uz mame aj 3 z matematiky a pritom viki vie davno pocitat.a z diktatu tiez mame 2.
u nas je normalna stupnica od 1-5 a podla toho ficime 😅 som zvedava na polrocne vysvedcenia.urcite nebudu mat vsetci ciste jednotky ako by to podla mna malo este v prvom rocniku byt,pretoze 6 rocne dieta je predsa este stale dieta.nasi budu klasifikovani z kazdho predmetu zvlast.
z diktatu pisu aj tazsie slova ako napr.veselo,ujovi,lamali,videli,zavola a pod.

melipa
4. dec 2009

mimomu - aj u nas su normalne klasifikovani a budu mat styri znamky na vysvedceni, no len teraz sa jej podarila prva dvojka...a to ucitelka avizovala ze uz zacnu s diktatmi, tak sme doma cvicili...a tiez to tak vyzera, ze budu aj u nas niektore deti mat aj nejaku trojku na vysvedceni, co je podla mna naozaj demotivujuce ☹ , ale to asi tvorcov noveho zakona nezaujimalo 😠

mimomu
4. dec 2009

presne tak 😠 20rokov neboli prvacikovai klasifikovani takymto sposobom a terz sup.nasa si nastasie nerobi tazku hlavu,ked dostane 2 ale vidi,z to hneva mna a tak je potom z toho rozladena a smutna.ich je v triede len 11 a z toho je 5 dievcat,tak uvidime ako to vsetko dopadne.nasich znamkuju od oktobra,prvy mesiac boli len peciatky ale potom to uz zacalo a pritom maju take knihy,ze niekedy si musim aj 3 krat precita zadanie aby som vobec pochopila ulohu 😅 a to mam 30 rokov a co ma robit potom 6 rocne 😕 som aj ja sklamana z tohoto systemu.v ziackej mame same jednotky a tusim dve dvojky a tu su uz na druhej strane,takze to beriem ze v pohode ale ked dostala tu trojku tak som bola veru za ucitelkou,z kde je chyba.
z akych predmetov budu klasifikovani vasi?

melipa
4. dec 2009

tiez sme v ziackej na druhej strane, a k tomu dostavaju znamky aj priebezne do zositov napriklad za pisanie, v pracovnom zosite z M - to su skor take motivacne a len tie "vazne" idu do ZK...u nas budu klasifikovani zo SJ, M, PR a Aj

lubkaj
4. dec 2009

Ahojte. My mame taku ilustrovanu ziacku knizku. Kazdy predmet v nej ma svoju stranu, okrem toho je tam aj taky strom, kde dostavaju hodnotenie zo spravania. Zatial ma Adrianka v ZK same jednotky, v zosite ma ale z pisania aj zopar dvojok, ale tiez to beriem tak, ze tie "vazne" su len tie v ZK. Nasi budu klasifikovani aj z vychov, vraj aby si tym vylepsili vysvedcenie...
Ja sa pamatam, ze ked som ja bola prvacka, na polroka sme mali iba jednu znamku, az na konci sk. roka bol kazdy predmet hodnoteny zvlast...

Na Jeziska a Mikulasa este verime a dufam (kvoli Jarinkovi), ze este nejaky cas budeme. Sama to vidim, ze napriklad na narodeniny sa tak netesi, hoci tiez dostava darceky. To "zazracno" ma velku moc. Ale mam pocit, ze Adrianka si to nejako pre seba vyriesila - nerobi jej problem, ze vyrabame spolu menovky, ktore su potom na darcekoch pod stromcekom. Proste ich robime pre Jeziska a jemu ich dame, aby ich mohol pouzit na darceky. A ked pred par mesiacmi pozerala Bambulku a bol tam diel o Vianociach (dedo Jozef daval Bambulke darceky), zahlasila iba: "Aha, predstav si, u nich nechodi Jezisko, oni si davaju darceky sami!" A tym to pre nu skoncilo 😀

marcca
4. dec 2009

ja mám pocit, že u nás budú klasifikovaní zo všetkého, lebo známky v žiackej má aj z takých predmetov ako telesná, hudo ajbná či etika 😉

o tom ježiškovi som sa pýtala v tejto téme už dávnejšie a bolo to práve v čase, keď simi z ničoho nič po príchode zo školy vyhŕkla, že ježiško nenosí darčeky, ale my rodičia 😅 🙄 ....nejaká dobrá duša v triede jej to prezradila a ja sa teraz snažím nejak to ešte ututlať, ani nie tak kvôli nej (ja ako prváčka som už vedela 😅 ) ale kvôli malému...takže sme písali ježiškovi a aj ho občas ešte spomenie...pravdepodobne sa ešte nachádza na nejakej hranici a pokúsime sa to ustáť 😉 😀 😀

andrea.m
6. dec 2009

ukana ahoj 😵 😵 😉

našich neznámkujú a na vysvedčení budú hodnotení slovne z každého predmetu zvlášť...neviem si to nejak predstaviť ale ved uvidíme v januári 😉

abetka
6. dec 2009

ahojte
Aj nasi budu znamkovani a som velmi zvedava ako to dopadne.
Mali pisomku z matemetiky, tak som zvedava na znamku, este im nehovotila pani ucitelka 😅
A na Jeziska zatial verime , tak som zvedava dokedy

ukana
6. dec 2009

abetka, nasi uz mali stvrtrocny test z mat aj sj, videla som ho na rodicku, nic tazke 🙂 , nas ma za 1 😅 , tak aj Alzbetka bude mat 😉

aammiinnaa
7. dec 2009

Prave tento tyzden sa teme Mikulasa a Jeziska venovali v telke ,mali tam detsku psychologicku a ta rodicom odporucala nechat deticky verit na Mikulasa a Jeziska do 10 rokov.

jaduska
autor
7. dec 2009

ukana - ja som ešte taký nedoštudovaný pedagóg, ale myslím si to isté, čo ty, že úlohy by sa nemali dostávať za trest.... to je to isté, ako keď rodičia strašia malé deti, že veď počkaj, pôjdeš do škôlky, tam budeš musieť poslúchať. No a potom sa tí rodičia čudujú, že tam dieťa nechce ísť....

Čo sa týka Ježiška a Mikuláša, tak naša San nikdy nezisťovala, odkiaľ sú darčeky, ale keby si pýtala, tak poviem pravdu.... Osobne sa mi totiž nepáči, keď napr. nejakému dieťaťu poviem, aby neničilo hračku, knihu, alebo inú vec, že to bolo drahé, že mamka s ockom musia veľa pracovať, aby to mohli kúpiť a ono ma jednoducho odbije tým, že to je aj tak od ježiška, tým pádom je to podľa dieťaťa zadarmo a nemusí si tú vec chrániť.

bodka13
7. dec 2009

ahojte 🙂 ...hlásim sa po dlhom čase...mala som čo robiť,aby som všetko prečítala 😀 😀 😀
Ak tu máme ešte nejakých chorých prváčikov alebo prváčky,tak im želám rýchle uzdravenie 😉 😵 😵

aj my píšeme a čítame Zz a v matematike +-do 8....zatiaľ ide Davidkovi všetko dobre,aj pani učiteľka je spokojná...ale objavili sa už aj nejaké 1- či 1/2 z diktátu,lebo tiež zabudol dať bodky či dĺžne 😕

písali ste o tom čo robia deti v ŠKD : naši keď sú vonku tak je to voľné behanie a keď sú v triede sú po skupinkách a každý robí niečo iné=stavajú lego,hrajú spoločenské hry,kreslia si,hrajú sa s autíčkami na koberci a vychovávateľka sa pristaví pri každej skupinke,často chodia aj do klubovne pozerať dvdčka Bol raz jeden život alebo rozprávky

k úlohám navyše : nášmu Davidkovi keď sa nechce ísť niekedy do školy,tak mu poviem že tak ako my s tatinom chodíme do roboty tak on musí chodiť do školy=že to je akože jeho robota,no nedostáva výplatu ale známky -možno robím chybu,ale zdá sa mi že to potom berie zodpovedne,lebo pochopil,že ani ja nemôžem zostať hocikedy doma z roboty a preto mu školu či domáce úlohy neopisujem(nenazývam ich) zábava.Neuznávam písomné tresty 😠 ale vždy mi príde rozumnejšie ak dostane ako trest za vyrušovanie niečo navyše k domácej úlohe(jeden riadok,či 5 príkladov) ako keby mal napísať 50x hodinu končí vždy pani učiteľka ! (to dostal ako trest starší syn pred dvomi týždňami)

desiata : Davidko zje iba to čo chce,ale veľmi často prinesie polovicu domov a obed iba pobabre ☹

dieta u prváka : Anlu,a nemá tá spolužiačka tvojej dcérky nábeh na obezitu alebo cukrovku ?-možno im lekárka odporučila dietu

a kto nosí darčeky? Davidkovi Ježiško-aspoň sa tak tvári,že tomu ešte verí 😉 a Martinovi(štvrták)-"mami,veď ja viem.že to kupujete vy ale Davidkovi to nepoviem" 😵 😵 😵 -tomu to povedala svokra

som sa riadne rozpísala 😕 😀 😀 😀 to máte čítanie k poobedňajšej kávičke 😉
keby som sa zase dlhšie neozvala,tak sa nebojte všetko je Ok len budem unavená z roboty ...viete,že všetci chcú kupovať darčeky 😕 😀 😀 😀 tak musím predávať o 106 😉

bets
7. dec 2009

mam prvaka, a kedze na net nechodim pravidelne, tak ked zavitam do tychto diskusnych skupin, tak aj zabudnem, kde som prispela.
a mozno v nasej skole to inak bezi... a niekedy neviem, ci to niekoho zaujima, stretavam sa s tym, ze aj irituje, preto sa malokedy rozpisujem, co a ako (nemyslim konkretne tu, ale na inych forach)... ale moj dovod nie je, ze by som mala potrebu sa chvalit, ale proste len pisat a citat, co a ako v inych skolach a u nas.
bodka13 - co si pisala, ze ukazujes synovi, ze aj vy chodite do roboty - tak prave o tomto pristupe som citala, ked zacal syn chodit do skolky, dieta si musi zvyknut, ze doslova bolo pisane "ze kazdy niekam chodi, male deti do skolky, starsie do skoly, dospeli do prace" a k tej skole, ze kazdy ma aj povinnosti.. a tiez, ked je synovi tazko, tak sa k tomu vraciame. nam tato "filozofia" pomohla pri oboch detoch.
my uz asi dva tyzdne rozmyslame nad rocnikovou pracou, kazdy si ma vybrat nejaku temu a potom primerane veku spracovat - nalepit obrazky, nakreslit a k tomu text, co sa o tom naucili, co zistili, zaroven aj napisat zdroj odkial cerpali. a potom do aprila ma cas, kym to cele urobi.
a este ma do prazdnin si vybrat nejakeho bylinozraveho dinosaura a spravit plagat (obrazky+co o nom vie, co zistil), tak sme vcera pohladali na nete obrazky a dnes mu ich tlacim, aby sa mohol realizovat.

bodka13
7. dec 2009

bets...neviem odkiaľ si,ale niečo podobné ako je ročníková práca u tvojho prváčika sme robili so starším synom až keď bol druhák(a odvtedy už tak priebežne) na prírodovedu a Aj,ale oni majú na to max. 2 týždne 😉 ...mne sa to celkom páči,lebo sa naučia pracovať aj s internetom a vedia,že sa tam dá nájsť veľa informácií 😉

jaduska
autor
7. dec 2009

bodka a kde vlastne pracuješ? nepostrehla som.... 😨 🤐

naši majú v škole týždeň zdravých raňajok, bola ich natáčať markíza, ak ste pozerali správy o piatej, tak tam bolo vidno aj našu Sandru 😀 😀 😀 😀

bodka13
7. dec 2009

jaduš...v obchode 😉
...správy pozriem na nete 😉

ada11
8. dec 2009

u nás sú hodnotení zo Sj, Mat, Prir, výchovy sú len absolvoval. Dnes píšu písomku z matiky na + a -, budúci týždeň budú písať rozklady. Tento týždeň budú písať ešte jednu písomku z matiky a diktát na slová. Takže uvidíme na známočky. Normálne z tých rozkladov mala strach a ráno ju bolelo bruško, som myslela, že ma šľak trafí /mali ich písať dnes, ale odložili to/. 😕
na Ježiška veríme, včera sme mu poslali aj list a dokonca 1. triedou 😀

donara
9. dec 2009

ahojte, tak konečne sme v škole, od pondelka pekne zarezávame. stihli písať písomku z matiky, diktáty, odpisovanie viet a náš čítal aj celé N, pani učiteľka asi chcela vedieť, ako mu to ide po 1,5 týždňovej prestávke. no ale super to zvláda, nosí zatiaľ samé 1, aj keď z diktátu sa čudujem 😀 , doma vôbec nepočúva čo má písať. Čítajú píšu N, matika 9. 😀

Na Ježiška veríme a dúfam, kvoli bračekovi, že ešte dlho budeme 😉

andrea.m
9. dec 2009

diktáty robia aj nám problém. filipko píše veľmi precízne a pomaly a tu je kameň úrazu. ked pani učiteľka diktuje nestíha písať a preto ked už začína diktovať novú vetu on nechá tu predošlu nedopísanu a píše dalšiu. ešte dobre že ich neznámkujú lebo to by bolo 5 ako maku. 😅