Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

roasha
25. jan 2010

jaduska,ani nestras,ved ma len jednotky 😅
a ked som sa par krat stretla s pani ucitelkou,tak mi vzdy povedala,ze nemusim ani na rodicko,ze je s nou spokojna 😎 .....aj ked poznam tie pochybnosti.... 😅 😀

ada11
26. jan 2010

tak aj Maťka dostala minulý týždeň prvú 2 z matiky, nechápem ale čo robila na tej písomke , lebo doma nerobí nejaké chyby, ale nevadí 😉 Ej ešte ake známky bude mať - celú stupnicu 😀 Tie bolesti bruška niekdy sú, inokedy nie, ja viem dobre, že je to na 100% zo školy. Zatiaľ mi to vychádza, že to je z telesnej 😕 hoci do Vianoc u milovala 😕 nemá rada, keď súťažia ☹
snáď aj Maťka bude mať čisté 1.
ozaj a dávate aj na polroka p. učiteľkám aj kvety?

ada11
26. jan 2010

Maťka chodí na hudobnú od septembra, doteraz mali 2x týždenne teóriu a od februára 1x teória a 1x spev, od septembra k tomu klavír alebo keybord.
jaduska, keybord nie je lepší pre také dieťa ? čo odporúčaš?

lubkaj
26. jan 2010

ada11: Na polrok my urcite nijake kvety ucitelke nedame. Ako si pamatam z vlastnych skolskych cias, polrok bol den ako kazdy iny. Normalne sa ucilo, iba na poslednej hodine nam dali vysvedcenie. Kvety sme priniesli na zaciatku roka a prinesieme aj na konci.

A co deticky? Budete im davat nejaku odmenu za dobre vysvedcenie? My sme dnes kupili knihu "Príbehy zo školy a iné dobrodružstvá" s velkymi pismenkami, tak sa jej ju chystame v piatok dat - bude mat pamiatku na svoje prve vysvedcenie...

maznacik007
26. jan 2010

my dame kvetinku alebo cokoladku.. pani ucitelke.. je to prve vysvedcko... pred sa len...

mala dostane malu odmenu a asi pojdem na vylet...

jaduska
autor
27. jan 2010

ada - k tomu klavíru/keyboardu - kámoška, čo uči na ZUŠ mi vysvetľovala, že je to iná technika hrania - na klavíri sa učia najprv pravou rukou, potom pridávajú ľavú, pričom pravá ruka musí hrať hlasnejšia ako ľavá, lebo ľavou sa hrajú iba akordy, tie musia znieť tichšie, no a nakoniec sa pridáva ešte aj pedál, takže dieťa musí zvládnuť robiť 3 rozdielne veci. U nás, keď chce chodiť dieťa na klavír, musí aj na klavíri trénovať doma, nemôže na keyboarde, lebo je to iná technika hrania. To potvrdzujem z vlastnej skúsenosti - ja som sa naučila hrať na keyborarde a keď som prišla na skúšku a sadla za klavír, tak som pomaly nevedela zahrať ani stupnicu - treba tie klávesy viac stláčať. Ono ťažko radiť, čo je pre dieťa lepšie - ak chceš, aby hrávala na koncertoch, vážne sa hudbe venovala, tak asi by bol lepší klavír. Ja osobne iba chcem, aby mala Sandra nejaké hudobné vzdelanie, tak preto som súhlasila, aby išla na flautu, keby u nás bola možnosť chodiť na keybord, tak ju dám tam, ale u nás je iba klavír.
Keybord má výhodu v tom, že ti nezaberie toľko miesta ako klavír, môžeš ho prekladať, prenášať, netreba ho ladiť a je nepomerne lacnejší ako klavír.
Ja si myslím, že je jednoduchšie prejsť z klavíra ku keybordu, ako opačne.
Tak dúfam, že som ti aspoň trochu pomohla s rozhodovaním.... 😀

Čo sa týka kvetu pre učiteľku - neviem, musím sa opýtať ostatných rodičov. No a odmenu dostane podľa známky 😀 😀 😀 😀 😀

marcca
28. jan 2010

tak čo tešíte sa na prvé vysvečko?? 🙂 ...my sme prichystali obal a čokoládu pre p. učiteľku...určite poteší 😉 ...len dúfam, že malú nenapadne do 4. hodiny ju zjesť 😅 😕 ...za samé jedničky sme už v predstihu kúpili nové trojhranné pero a dosky A4...tie doterajšie už vyzerali kadejako 😝 😝 ...a máme cez víkend akciu v aquaparku za samé jedničky trojhodinový vstup do vodného sveta graaatis...tak nás to asi neminie 🙂

k tomu klavíru...súhlas s jaduskou 😉 ...ja som si 8 rokov pri klavíri odmakala 😝 🙄 🙄 ...ale pri normálnom a fakt je to veľký rozdiel keyboard a klavír...klavír je oveľa citlivejší, dá sa uberať aj pridávať podľa intenzity hrania, o pedáloch ani nehovoriac...a na keyboarde je to furt o tom istom...ak to majú byť klávesy, tak som jednoznačne za klavír...na tom sa dá čarovať...hlavne ak to človeka baví, čo však nebol môj prípad 😝

...tak zajtra nech sa nám len jedničky sypúúúúúú 😵 😵 😵

jaduska
autor
29. jan 2010

no ja som na to vysvečko veľmi zvedavá....a za odmenu vezmem Sandru so sebou do mojej školy ( 😝 😝 😝 😝 ) zajtra mám ešte poslednú skúšku - ale je to vlastne len prezentácia témy, tak tam môže byť, ona stále chcela ísť so mnou, takže jej to konečne splním.....

marcca to už aj perá vyrábajú trojhranné? 😨

abetka
29. jan 2010

ahojte
Tak na dnesne vysvedcenie som velmi zvedava. Nase prve dieta ide mat prve vysvedcenie 😀
Potom ideme do cukrarne 😀 To mam aj ja za odmenu 😀

andrea.m
29. jan 2010

my za odmenu plánujeme kino alebo bábkove divadlo. darček žiadný aby si chalan nezvykol 😀 😀 😀 takže teraz snorím po nete kde čo v KE cez víkend hrajú 😝

marcca
29. jan 2010

jaduska, aj ja som bola prekvapená keď som ho videla...je normal bombičkové s pierkom, len trocha širšie...ale dobre sa drží a hlavne že s ním pekne píše... 😉 výrobca je tuším centropen...inak super odmena 😉 malá uvidí aj inú školu ako tú svoju 😀

tak my máme samé a podarilo sa nám nevymeškať ani jednu hodinu...a takéto nech je stále 😉 😀

andrea.m
29. jan 2010

tak naše hodnotenie zo všetkých predmetov znie: veľmi dobré výsledky 😀 vymeškaných máme 25 hodín ale všetky sú ospravedlnené

roasha
29. jan 2010

tak máme čisté 1-tky.....juchú..... 😵
máme známkované klasicky číslom/komplet všetky predmety/,jediné náboženstvo je "veľmi dobré výsledky" 🙂

andrea.m
29. jan 2010

u nás má zase nábožko iba "absolvoval"

mimomu
29. jan 2010

ahojte,my mame ciste 1 😵 😵 😵 mame 9 znamok aj z nabozenstva 😵
ja som vzala viki za odmenu do cukrosky a vybrala si 2 dvd-rozpravky.
p.ucitelka ale hovorila,ze na konci roka budu u mnohych aj 2 😅 takze musime makat.
vsetkym prajeme pekny vikend 🙂

simka9122008
29. jan 2010

Ahojte, pridávame aj my polročný výsledok na vysvedčení, čistéééééééééééé 1

laculik
29. jan 2010

poznate niekoho kto nemal same jendotky? akoze ja som pred sto rokmi mala jedneho spoluziaka v prvej co nemal, ale to bol extra pripad....

ukana
29. jan 2010

u nas same jednotky, mal len tri znamky, SJ, M a prirodoveda, nabož. absolvoval, ostatne mal ustne hodnotene na 1 😵 ....a chce si kupit nejake Pokemon karty 🙄 ....ja som myslela, ze to už nie je v mode 🙄

ukana
29. jan 2010

laculik, ked sa pytas, u synovca v triede dnes dve romske dievcatka neprospeli, mali stvorky zo SJ a M, to je vari najhorsia znamka, co v prvej triede moze byt 😖

jaduska
autor
29. jan 2010

u nás všetci v triede mali samé 1, všetky predmety mali hodnotené známkou 😀 😀 😀

no a za odmenu ide Sandra do Prešova na Cínového vojačika, CVČ robí akciu, takže ide sama, alebo s ňou pôjde babka....
a boli sme aj na koláčik 😀 😀 😀

laculik
29. jan 2010

ano, najhorsia je 4ka, aj moj spoluziak vtedy pred sto rokmi mal na pol roka velku 4ku 😖 . lenze skoncil 2ocnu ucnovku a dnes ma stolarsku firmu, je statsne zenaty a ma dve deti, ma sa super. je cigan. a je svetovy. tym som chcela povedat, ze tie znamky moc toho o zivotnom statsi nepovedia 😉 .

roasha
30. jan 2010

laculik,nepovedia,ale potešia rodičov. 😉
a áno,poznám veĺa prvákov,ktorí nemali čisté 1. 🤐

donara
30. jan 2010

tak aj u nás čisté 1, aj naša p. učiteľka sa vyjadrila, že na konci už všetci čisté 1 určite mať nebudú.... takže musíme sa učiť. Preberáme R a z matiky čakáme kedy pani učiteľká rozdá 2.časť. Aj vaši pri písaní slov ako napr. vrana, olovrant jednoducho na to r zabudnú? Ide ma z toho rozhodiiť, už máme kopu 1 do druhého polroka, no a pribudla nám 2 z diktátu.... ☹

lubkaj
30. jan 2010

My sme mali tiez ciste jednotky + absolvovala z nabozenstva 😀.

Za odmenu sme si v obchode kupili zakusky a spravili doma minioslavu - do cukrarne sme to s nasim mensim sidlom radsej neriskovali. A dostala aj tu knizku, uz z nej cast precitala 🙂.

Nie vsetci mali ciste, niektori mali z matematiky a slovenciny dvojky. Na druhu stranu zasa niektori (my sme medzi nich nepatrili) dostali aj pochvalu...
A vsetci v tiede dostali tasku a obedar Rama a dievcatam pani ucitelka dala nahrdelnik a naramok (vraj ich priniesla celu kopu a kazda si mohla jeden vybrat). Okrem toho si mohli vybrat farbicky, casopis Adamko alebo Bobik - Adrianka si vybrala farbicky. Takze celkovo bola velmi nadsena.

andrea.m
30. jan 2010

lubkaj tak to bolo super že ich pani učiteľka takto odmenila. budú mať pamiatku. my ideme za odmenu zajtra podvečer do bábkového divadla. a veru ani vo filipkovej triede nemal každý čisté jednotky. a vraj bolo dvojkárov dosť. a musím bonznúť aj môj manžel mal v prvom na polroka veľku 2 a dnes je šťastne ženaty(aspoň to tvrdí 😀 😀 😀 ) má dve krásne deti a študuje na výške a v robote sa vypracoval od lopaty do pozície referenta len svojou usilovnosťou. takže tie známky fakt veľa nepovedia....ale filipkovi sme to neprezradili 😀 😀 😀

majina.b
30. jan 2010

tak aj ja pridám známky z vysvedčenia

aj, m, sj, prir. - 1

pani učitelka v triede odmeňovala žiakov v 4 kategoriach za usilovnosť a učenie v polroku
- za diktáty bez chyb
- pís. práce z matiky na 1
- ang. jazyka
- a za známky kto nemal horšiu ako 1 za 1/2 rok

naša S. vo všetkých kategoriach dostala sponzor. darček
v triede boli 4 čo ich dostali

ostatní podľa zásluh

horsa! do druhého polroka. 🙂 🙂 🙂

jaduska
autor
30. jan 2010

no pravda je, že život je o inom ako o známkach, bohužiaľ občas aj o inom ako o vedomostiach, ale tým našich prváčikov ešte deptať nebudeme, nie??? Naša Sandra má teraz mániu, že sa každý deň musíme hrať na školu, normálne si s dedkom napísali rozvrh a ja ich učím 😀 😀 😀 😀 Dokonca sa sťažovala, lebo v piatok sa v škole neučili, len pozerali rozprávky, tak frflala, či ona je malá škôlkarka, že pozerajú rozprávky.....

andrea.m
30. jan 2010

no zlatá je tá sandra. ja si to vychutnám asi až pri tami. filipko ten ako správny chlap nič nerieši. ani na školu sa nehráme, ani nič.

donara
30. jan 2010

andrea- nezúfaj, ani ferko 😉 , tiež dúfam, že Matúško bude mať viac chuti a elánu....

andrea.m
31. jan 2010

donara chlapci sú úplne iný ako dievčatá 🙂 filipkove spolužiačky si nosili sukne na prezlečenie kôli vysvečku a tak.