Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
10. máj 2010

a jadus - fotočky máš len na fb?...som chcela omrknúť tú vašu tašku, ale tu som nič nenašla...

jaduska
autor
10. máj 2010

tu fotky nemám, ale idem direkt odfotit tašku a dám ju sem

lubkaj
10. máj 2010

Aj my boli v sobotu prejst Milu pre mamu. Prisli sme tam asi 2 minuty pred koncom registracie, ale stihli sme. Predtym sme boli na vylete, takze sme uz nejaku tu milu v nohach mali a velmi sa im uz nechcelo (hlavne Adrianka sa mi snazila stale odbiehat z trate na preliazacky), ale nakoniec sme to uspesne zvladli 🙂. Pocasie bolo super - ziadny dazd a ani prilis horuco.

anlu
10. máj 2010

Lubkaj, my sme tiez uz toho dost presli lebo chodime peso do centra a to je taka pol hodinka minimalne ale asi si uz Claire zvykla lebo chodi kazdy den peso do skoly aj zo skoly a to ma takych 20 min peso 😀 trenujeme

inak dnes som ju uz poslala do skoly, som jej davala taky sirup co je aj s antihistamikom a hned jej kasel presiel tak asi naozaj to ma skor alergicke 😕 ale aj ak este tento tyzden nepojde na plavaren pre istotu...

anlu
10. máj 2010

Jadus nasla som ale z tej prednej strany ju nevidno

jaduska
autor
10. máj 2010

tak tu je tá naša slávna taška 😠

anlu
10. máj 2010

tak to sa dost roztrhalo 😲 a to este ani sk. rok neskoncil... no ja dufam ze nasa vydrzi dlhsie... nemam chut kupovat kazdy rok novu tasku 😕

jaduska
autor
11. máj 2010

veď ani ja.....a to keby ste videli tie dosky na zošity aké má doničené, a pritom som si myslela, že San si na veci bude dávať pozor 😒

mimomu
11. máj 2010

dosky mame znicene aj my ale vydrzali jeden skolsky rok.ale taska by mala min.2 roky vydrzat.
tesme sa zas na september 2010,kedy budeme zacinat asi zas od zaciatku 😕 s kupovanim

andrea.m
11. máj 2010

my už máme doska na zošity veľke aj malé druhé a aj tie sú ako po fronte. taška vyzerá zvonku O.K ale zvnútra kedže je pevná normálne popraskala. ešte to není veľmi kriticke takže hádam vydrží ASPOŇ druhý ročník.

marcca
11. máj 2010

jaduska...škoda len, že tašku nevidno celú...veľa mojich kamarátok sa chystá kupovať tašky v tescu, tak by som ich rada upozornila... 😉

k tým doskám...my sme menili už po vianociach...veľké...malé nám ako -tak držia ale teda žiadna sláva...aj peračník sme menili...jedine s taškou som maximálne spokojná...

mňa by ešte zaujímalo, koľko pier a pasteliek ste vystriedali počas roka...naša bilancia - 7 pier a 3. balenie trojhranných pasteliek...trojhranné obyč. ceruzky radšej nepočítam.... 😝

jaduska
autor
11. máj 2010

marcca - tú tašku som v tescu ešte videla nedávno, ona je taká ružovo - modrá, hore je obrázok dievčaťa. Ona inak nie je zlá, len ten vrchný materiál je blbý, predsa len - plast popraská.... 😒

čo sa týka pier - tak San ich tratí jedna radosť, pastelky a ceruzky nesledujem, nechcelo sa mi ich stále triediť, tak som všetky pastelky dala do jednej krabičky a ona si už podľa potreby vyberá, ktoré potrebuje a ceruzky tiež tak 😀 😀 😀

anlu
12. máj 2010

ja to tiez velmi neviem odsledovat, lebo ked potrebuju nove pero alebo farbicky a ceruzky tak to dostavaju v skole

zusikk
12. máj 2010

tak my sme na tom asi najlepsie...skolska taska drzi super nemam ziadnu pripomienku topgalka je to a dufam vydrzi aj dalsi sk.rok,peracnik tiez drzi okrem toho ze je upatlany od pasteliek alebo si tam nieco s fixami dokreslila mozno ked sa operie bude zas oki ale drzi nerozparany je a neposkodeny,pastelky mame druhu sadu z tej prvej par postracala a boli uz tak zostruhane ze s nimi uz kresli viac doma lebo uz sa jej zle drzali v ruke...vodovky jedny tempery druha sada ale len preto ze postracala lepidla uz asi 3 "spotrebovala"voskovky uz tiez druha sada prve su postracane a dolamane a vyber asi 3-4 farby 😀 ale inak pohoda iba co stratila zasterku na vytvarnu ale ci ju mala alebo nemala aj tak chodila zamalovana.Teraz nam dali domov aj vytvarnu aj telesnu lebo prerabame skolu a vychovy im odpadli tak som videla tu poriadkumilovnost mojho naj anjelika 😀

zusikk
12. máj 2010

no a pera som kupila na zaciatku roku tri a sluzia doteraz ani jedno nie je znicene 😉 tak vidim ze sme obsili vcelku dobre na to vsetko.
a dnes uz idem do prace po tyzdnovej dovolenke 😖 /nechce sa mi hrozne 😉 /ale bolo nam fajn a uzili sme si ju riadne obe 😉

mimomu
12. máj 2010

ahojte 🙂
tak mi taska a peracnik topgal ok,pastelky tie vysuvacie studio mame este stale tie co sme kupili na zac.skol.roka,farby tiez a voskovky tiez jedny ale lepidla aspon 5ks som uz kupovala a tiez pera 2 znicila a 3 aktualne pouziva a bombiciek do pier snad min.8 baleni.ceruzky zhruba okolo 15ks,lebo ked su take mini tak ich hned vymienam a viki zistila ze existuju aj take s gumou hore,tak momentalne letia tie 🙂 a zosity im vacsinou davaju v skole ale kupila som tak 10ks pre kazdy pripad do zasoby,obaly tak tie sme menili 2 krat lebo som sa uz nemohla pozerat na tie otrhance 😀 .ja som spokojna s vybavou 😉
ved zachvilu budu kruzkovat znamky.ja pocitam okolo toho druheho junoveho tyzdna a potom maju na planoch vylety,divadla a opekacky.a zaciname letnosit 😀 ach ale to rychlo ubehlo.
ja by som sa vas rada opytala ake mate plany na prazdniny?
budu otvorene aj druziny u vas alebo denne tabory?kam vsade sa chystate?mozno je to skoro ale zo zus sme uz planovali,tak to mam v hlave 🙂

jaduska
autor
12. máj 2010

čo sa týka prázdnin - my ideme na dovolenku do Tatranských Zrubov a ostatné dni poriešime spontánne - nejaké menšie výletiky do ZOO, kúpaliská a pod. Bude záležať od počasia a financií 😀

anlu
12. máj 2010

u nas tiez vsetko pekne vydrzalo akurat par obalov sa znicilo ale inak, taska, peracnik (ten je Herlitz) dosky vsetko je v super stave a lepidla tiez u nas idu najviac mam pocit ze kazdu chvilu kupujeme nove ale ked jej dojde v skole tak tam dostane...
este sa chcem spytat vasi neohryzaju ceruzky a pera? Claire neskutocne a to nie len koniec ale cela ceruzka je obhryzena 😲 😖

Mimomu my mame cez prazdniny najviac prace tak asi len tak dietne, k starkym pojdeme na par dni, urcite ziadna velka dovolenka sa u nas nekona 😕

marcca
12. máj 2010

anlu, hryzieme a poriadne 😝 😀 ...aj perá nám berú, dokonca aj gumu už skúsila 🙄 🙄 ...nie som z toho nadšená, ale nezabránim tomu...hádam ju to prejde 😝

donara
12. máj 2010

Ahojte aj u nás sa hryzie zvesela všetko čo sa dá.... tornáda sú obhrýzené z každej strany. Nám všetko vydržalo super, čo sa dosť čudujem. Až teraz, posledné dva týždne chodí domov bez pera a ceruzky, no a gumu si vždy podelia s kámošom...

anlu
12. máj 2010

no pera ma tiez poriadne obhryzene a ceruzky kde bola guma, tak ta guma je asi tiez zjedena 😀 ja len ci ich nejako upozornujete alebo ci to mam nechat tak...

marcca
12. máj 2010

anlu, doma upozorním a teda predo mnou si už nato dáva pozor...ale čo keď v škole si v pohode hryzie ďalej 😝 ...

jaduska
autor
13. máj 2010

Baby - furt je to lepšie ako by si mali nechty obhrýzať.....podľa mňa každý človek má takýto nejaký "tik", myslím, že obhrýzanie pera pri hlbokom sústredení nie je až taká katastrofa 😀 😀 😀 😀

andrea.m
13. máj 2010

tak naša bilancia je tiež dosť zaujímava. taška až na dve praskliny drží,veľké doksy 2 kusy, malé dosky 2 kusy, peračník OK,pera ma momentálne v peračníku 3 kusy a 3 kusy už zničil takže 6 kusov, ceruzky asi 10 kusov,guma 2 kusy,farbičky cca 7 balení (24 farieb), strúhadlo 2kusy, voskovky 2 balenie, zošity asi tak cca po 10 kusov z každeho druhu,a potrebovali aj zelené pero ktoré zničil tak teraz som mu kupila 4 tuhove to mu drží. ostatné pomôcky ma všetko ešte to čo sme kupili na začiatku školského roka. takže na chalana celkom slušná bilancia.

abetka
13. máj 2010

Ahojte. Tak nasa bilancia:Pero ma druhe, pastelky asi 3 balenia Maped a teraz ma tie vysuvacie a tie su super. Obycajne ceruzky asi 4. Dosky, hlavne tie vlke uz vydrzia, ale male ma ako nove. Taska jej musi vydrzat a peracnik jej operiem a bude v pohode. Vsetko ma Topgal. A gumu ma napodiv stale tu co som jej dala na zaciatku roka 😝

anlu
16. máj 2010

vsetci vikendujete? u nas je tak dazdivoooooo pomoc, ani vonku sa neda vykuknut 😖 Clarie to az tak nevadi ale Olivia uz bucha na dvere ze chce ist von 😕

jaduska
autor
16. máj 2010

aj u nás celý deň kydalo a naša Olívia má teplotu vyše 39, tak musíme aj tak doma sedieť.... ☹

anlu
16. máj 2010

Jadus, ta co ze? chora je, bambulka?

jaduska
autor
16. máj 2010

anlu, už dlhšie mala soplíky, aj San bola pred týždňom chorá, tak neviem, manžel ostal doma a zajtra s ňou ide k lekárke 😒

mimomu
17. máj 2010

dobre 🙂 ranko 🙂
jadus,tak prajeme skore uzdravenie.
my sme boli cez vikend u nasich a na jednej navsteve u kamosky.ale ten vcerajsi dazd-no hroza 😖
zaciname novy tyzden,tak dufajme ze ho prezijeme v pokoji 😉
ja mam dnes vybavit tiez doktorku,takze mam postarane a dobre 3 hodiny 😝