Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
28. jún 2010

ja mam z Claire uplnu srandu, jej este vzdy nedoslo ze uz je koniec sk. roka 😀 ale to mozno preto ze tyzden nebola v skole 😕 dnes boli v Zoo a mali krasne pocasie

marcca
29. jún 2010

ka77ka, tak aj vy 😉 ...nečítala som dozadu, tak som nevedela...nech máte operáciu rýchlo a sebou a potom už len užívať prázdniny 😎

dodatočne všetkým oslávencom blahoželáme a maródikom rýchle uzdravenie...ja som tiež nejaká nanič, ale hlavne, že sú deti zdravé...ja už sa z toho nejak dostanem 😉

tak rýchlo nakúpiť kvietky p. učiteľkám a zajtra len samé jedničky 😉 ....všetkým krásne prázdniny 😵 😵

lubkaj
29. jún 2010

Ahojte. Tak my takto na koniec skolskeho roka marodujeme ☹. Asponze Adrianka stihla v piatok rozdavat (mala meniny), velmi sa na to tesila. Boli aj v Botanickej zahrade. Ale od nedele ma teploty, takze jej dnes uslo Prirodovedne muzeum. Ak bude zajtra lepsie, pojdeme s nou na 10:00 po vysvedcenie.
Z knih sa odovzdavala len Hudobna vychova a Dopravna vychova, ostatne knihy nam zostali. Ale druhacke knihy sme nedostavali...

jaduska
autor
29. jún 2010

no a naša San je stále smutná, že idú prázdniny, že jej bude za všetkými smutno.....pritom táto partia chodili spolu aj do škôlky a tam sa na prázdniny vždy tešila 😝

lubkaj - aj vy sa skoro uzdravte, teraz sa voľajako rozmohli choroby 😒

abetka
29. jún 2010

Ahojte. Dnes Alzbetku vyhlasili medzi najlepsimi ziakmi v triede a kvietky mame kupene, tak zajtra nas caka prve, velke vysvedcenie.Uz dostli aj domace ulohy na prazdniny, aby nezabudli, co sa v skole naucili 😀

jaduska
autor
29. jún 2010

@abetka - Betuške gratulujeme 😀 😀 😀 😀

anlu
29. jún 2010

@abetka gratulujeme 😀

donara
30. jún 2010

marodomo prajeme skoré uzdravenie, všetkým prváčikom gratulujeme k prvemu vysvedčeniu a prajeme krásne prázdniny 🙂

ukana
30. jún 2010

@donara
@anlu
@abetka
@jaduska
@lubkaj
@marcca
@andrea.m
vsetkym , aj tym, co som tu nespomenula, krasne prazdniny, vela slniecka a oddychu zelame 😵 😵 😵

tesime sa na vas v druhackej teme 😉

anlu
30. jún 2010

@ukana dakujeme 😀 a aj my prajeme vsetkym kraaaaasne prazdniny a hlavne bez urozov 😉

anlu
30. jún 2010

urazov 😕 uz ani pisat neviem 😅

donara
30. jún 2010

Ďakujeme 😀

jaduska
autor
30. jún 2010

Ukana vďaka a tiež všetkým prajeme krásne prázdniny....ja som ich začala blbo, boli sme na ukončenie školského roka v parku a ako som išla po schodoch, tak som sa zrachotila dole, chuderu Barborku som mala na rukách, tak tá mi vyletela na jednu stranu, foťák na druhú a odniesol si to môj členok, takže iba škintám po byte 🙄

anlu
30. jún 2010

@jaduska bez urozov som povedala 😲 ale tak este ze ste sa nerozbili celkom, hlavne Barborka

a musim pochvalit Claire ze dostala riaditelsku pochvalu a diplom to dostalo 5 dievcat z ich triedy 😀 😀 😀 dufam ze aj ked zacali prazdniny tak sem tam tu niekto nakukne a zreferuje ako sa mate 😉

andrea.m
30. jún 2010

takže mi máme v slovnom hodnotení "čiste" 😀 slovny prehovor na zadnej strane vysvedčka je veľmi pozitívny takže sa tešíme. decka už sú zbalené len sa čaká kedy tami vstane a manžel ich nesia k babke na prázdniny.

ukana dakujeme aj my vám všetkým prajeme krásne prázdniny a bez úrazov. jaduška síce zahájila prázdniny mierným dúfam že len náznakom urazu.nech sa to dá skoro do poriadku.

zusikk
30. jún 2010

Tak aj my mame vysvecko doma boli same jednotky ale ucitelka nam to tak aj avizovala na rodicku ze viac menej aby deti mali inspiraciu a ze vsetky sa snazia a tak ale zas upozornila ze vo vyssich triedach uz to nebude uplne take 😉 este pojdeme za chvilu po vysvecko do ludovej skoly 😉 odmenu dostala v podobe knizky a jednej letnej bluzky co som nehala "zabudnutu" lezat v skrini 😀 tak ju ma za odmenu 😉 a co jej prinesie tatino vecer z roboty neviem lebo ja zas idem na nocnu tak sa len prestriedame vo dverach 😉

zusikk
30. jún 2010

a hlavne bez urazov pocas prazdnin nech s atu mozeme stretnut aj v septembri 😉 ze jaduska? 😉
nasa zacina prazdninovat az v sobotu nastupuje do detskeho tabora na tyzden potom pojde k svokrovcom a potom tak priebezne 😉

ukana
30. jún 2010

@jaduska , ja som sa pred týždnom pošmykla na mokrej dlažke a nohou narazila do zárubne, tak som mala dva prsty na nohe úúplne fialové, ale už je to v pohode len to bolelo strašne 🙄 🙄 🙄 ...tak aj vám prajem bezúrazové leto 🙂

inak aj u nás samé jednotky 😵

mimomu
30. jún 2010

ahojte u nas tiez cisteeeeeeeeeee 😵 😵 😵
baby davajte si pozor,zle sa stane hned 😖
nas dnes este caka ukoncenie skols.roka v obci+mdd-oneskorene 😉
viki dostavali k vysvedcku este aj pochvalne listy od triednej.kazdemu napisala v basnicke ako pracovali cez rok.bolo to velmi mile a okrem toho im este pokupila siltovky-chlapcom modre a dievcatam cervene,ze ked pojdu na vylet,tak si ich musia povinne doniest-na rozpoznanie od ostatnych deti,potom dostli velku vrtulku v tvare kvetinky a sladkosti.celkom dobre 🙂
vsetkym prajeme kraaaaaaaaaaaaaasne prazdniny a dufam,ze sem nakuknete sem-tam.

jaduska
autor
30. jún 2010

@ukana no ja dúfam, že to tiež rýchlo prejde, ale manžel má našťastie od piatku dovolenku, tak sa budem môcť liečiť. A do 10. júla to musím mať OK, lebo potom ideme na dovču a u nás som šofér iba ja a vlakom sa mi teda určite nechce ísť, lebo to by sme museli mať vlastný vagón pri toľkých babách 😀 😀 😀 😀 😀
Ešte raz krásne prázdniny všetkým.....

ukana
30. jún 2010

@jaduska , to verím, že sa ti nechce ísť vlakom, hlavne tej batožiny, čo budete pri tolkých babách trepať 🙄 😀

jaduska
autor
30. jún 2010

uki - veď aj preto sme kúpili radšej kombi, lebo nám treba veľký kufor.... 😀 okrem batožiny potrebujeme minimálne jeden kočiar, takže sa to zaplní raz dva 😝

jaduska
autor
30. jún 2010

ale aj tak by sa nám občas zišiel mikrobus, aby aj babka mohla s nami chodiť 😀

ukana
30. jún 2010

@jaduska , ako pre vás 😀 😵 😵

ukana
30. jún 2010

teda nie že ste prasiatka, ale decká by sa potešili 🙂 😀

jaduska
autor
30. jún 2010

@ukana dík za inšpiráciu.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bodka13
30. jún 2010

🙂 ahojte.... nejako sem nestíham chodiť ☹
...všetkým deťom prajem super prázdniny plné pekných zážitkov 😵 a rodičom pevné nervy 😀 😀 😀

a vysvečko mal David tiež čisté 😵 😵 bez fľakov 😀 😀

PS: Jaduš to by ste mali aké super autíčko 😀 😀 😀 😀

jaduska
autor
30. jún 2010

@bodka13 a ako sa teší z neho.... 🙂 😀 😵

lubkaj
1. júl 2010

Ahojte. Tak u nas tiez same jednotky a Adrianka dostala aj diplom za vyborny prospech 🙂. Vraj ho dostali len traja z celej triedy, tak sme na nu velmi hrdi. Okrem toho dala pani ucitelka kazdemu taku malu hracku, ako z kinderka, Adrianka z nej mala velku radost.
Velmi ma ale sklamalo, ze nedavali najsikovnejsim za odmenu ziadne knizky. Ja si este doteraz pamatam, aku knizku som v prvej tierde dostala, tie vo vyssich rocnikoch uz taky dojem nezanechali. A na rade rodicov sa odsuhlasili peniaze na nakup kniziek, tak ma velmi mrzi, ze prvakom sa z nich neusla ani jedna-jedina 😠. Nehovorim, ze by ju musela dostat prave Adrianka, ale ked sme sa na to z rodicovskych prispevkov skladali aj rodicia prvakov, aspon jeden mohol byt oceneny...
Ale knizku za odmenu napokon dostala, od nas. Kupili sme jej "Rady a nápady pre deti" - velmi pekne napisana a poucna kniha pre jej vekovu kategoriu. Najprv povedala, ze je nudna, ale odkedy sme jej ukazali kapitolu 'Ako sa rozpravat s rodicmi, aby ta pocuvali', nevie sa od nej odtrhnut 😉. Su tam aj kapitoly typu 'Ako spravne pisat list Jeziskovi', 'Co robit, ked sa stratis', 'Ako si upratat izbu',... Hrozne sa mi zapacila v knihkupectve, tak toto bola vhodna prilezitost, aby ju dostala 😅.

anlu
1. júl 2010

@ukana jaaaaj aky super autobus 😀 😀 😀