Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
2. okt 2010

jaj, ako ste mi pohladili dusu. Ja som bola z toho normalne vytocena. Bolo to 1x a to bola po chorobe. No snad sa jej to nepremietne do hodnotenia, lebo ma slahne

andrea.m
2. okt 2010

no tak ked 1x a po chorobe tak to by som si už šla s tou učkou vydiskutovať 😠

jaduska
autor
2. okt 2010

@abetka mala by si Alžbetke trest zrušiť, podľa mňa to nebola až tak jej chyba, určite si z toho vezme ponaučenie.
Keď Sandra zabudla napísať minule domácu, tak ja som to vyčítala skôr sebe, že som jej to poriadne neskontrolovala, keďže dobre viem, aký je "sklerotik".... 😝
A San, keď nebola raz v škole a nemala domácu, tak učiteľka "zdrbala" manžela a mňa, nie ju

anlu
2. okt 2010

@jaduska ano to nam povedali do predu ze ked stihnu tak budu brat z dalsieho rocnika 😀 a neboj to asi naozaj chce len prax, ked doma zvladnes svoje baby tak aj v skolke ti to pojde... a na kolko si tam na praxi? potom chces robit v skolke?

anlu
2. okt 2010

@abetka tak to ta ucitelka je trosku mimo... ne? 😲 a suhlasim s Jaduskou, asi by si jej mala zrusit trest a ja by som asi tiez dala rec s ucitelkou 😕

jaduska
autor
3. okt 2010

@anlu teraz idem na súvislú týždňovú prax, tak dúfam, že to zmáknem pri zdravom rozume 😀

abetka
3. okt 2010

ahojta. Trest som jej zrusila, prediskutovali sme to znova a snad to padlo na urodnu podu 😀

mimomu
3. okt 2010

ahojte baby,tak ako prezivate nedelu?
ja som vytocnena z viki uz od vcera.clovek sa jej venuje,pomaha jej z ucenim a ona primadona,ma este papulnate a hlupe reci.je mi z toho uz fakt smutno..... 😒 😒 😒

abetka
3. okt 2010

@mimonu to je aj u nas. Som jej dnes povedala, ked bola na korculiach, ze by sa jej zisli chranice aj na zadok, lebo padala a ona, ze ja potrebujem chranice na hlavu. Taku by som jej 😠

mimomu
3. okt 2010

ja to nechapem 🙄

lubkaj
4. okt 2010

Ahojte! My sme v podstate vacsinu vikendu stravili v Auparku na akcii "V Auparku ozivaju knihy". Adrianka si sadla do "obyvacky" Ikaru, striedavo si poziciavala knihy z Ikaru a susedneho Juniora a citala a citala 😉. V nedelu aj vystupovala. Vyhrala aj nejake knizky, takze vsetci sme mali z vikendu velmi dobry pocit 😀.

anlu
4. okt 2010

@mimomu @abetka to presne aj u nas tak, ja nechapem kde na to chodia 😒 mna to stale tak vytoci...

anlu
4. okt 2010

@lubkaj take akcie mam velmi rada, mali ste super vikend 😀 my sme mali maraton ale vecer sme boli na "potulky po KE"

mimomu
4. okt 2010

a vcera,este ako keby toho nebolo dost,lebo sa jedovala ze si musi opravit vlastivedu a napisat v diktate o 3 slova viac,no co ta robila 😠 tak som jej povedala,ze nech sa uci sama aj diktat nech si nadiktuje sama,no vytocila ma ak uz davno nie.spat isla o 20tej a o 20.45 prisla do spalne a spomenula si,ze nema napisanu ulohu z geometrie,no ja som sa uz nezmohla ani na slovo a tak si ju pisala s mm do 21.30,baby to ste mali vidiet-resp.skor pocut. 😔 😝

anlu
4. okt 2010

@mimomu ta ja neviem nad cim tie nase baby rozmyslaju 😀 moja stale na nieco zabudne a tie jej mudre reci... no skoda slov

mimomu
4. okt 2010

anlu ta ani ja neviem-uz sa musim smiat,lebo inak sa neda 😀

sissi27
4. okt 2010

@anlu ,@mimomu a nielen baby su ukecane a zabudlive, chalani sa im hravo vyrovnaju. A to som si myslela, ze ake to ja mam len dieta ale teraz vidim ze nielen ja 😀
Inak dnes dostal 2 z pisomky z matematiky, tak som rada. 🙂
@mimomu mozes byt rada ze si aspon spomenula. U nas by take nieco nehrozilo. 😎

andrea.m
4. okt 2010

@mimonu Filipko si spomína na také veci až ráno v šatni 😠 a to už toho veľa nenapíšeme

mimomu
4. okt 2010

zajtra mame rodicko 😎

anlu
5. okt 2010

@mimomu tak nejako... dnes si zabudla peracnik doma, uz som si myslela ze aspon jeden den na nic nezabudla a to ma aktovku v skole keby ju domov nosila tak neviem ci by si aj tu nezabudla 😀

no ale musim ju aj pochvalit, pisali testy z matematiky ten mala za A, zo slovenskeho ten tiez za A a este z niecoho len nepamatam ale hlavne je ze tiez za A 😀 tak asi preto zabuda veci nosit lebo v nej ma vela mudrosti 😀 😀 😀

abetka
5. okt 2010

aj my mame zajtra rodicko 😉

anlu
5. okt 2010

a myslim ze aj my mame zajtra rodicko ale asi poslem manzela 🙂

sissi27
5. okt 2010

@mimomu ako dopadlo rodicko? 😉

zusikk
5. okt 2010

😉 my mame rodicko v pondelook....chvalabohu v stvrtok a piatok idem na seminar do MT sa nenormalne tesim ze vypadnem....bud riesime postracane veci...vsetko nam mizne len tak z nicoho nic a niet toho...cvicky pera no cokolvek...alebo riesime ze sa sustavne pyta na wc-ko hoci chora nie je a doma problem nema...alebo to ze omylom kopne spoluziacku do brucha alebo omylom zabudne ulohu urobit a muz omylom asi tiez ju ani neskontroluje 🤐 ....
tak sa na tie dva dni z domu tesim jak na spasenie /fuuuuj hnusna mater kludne ma ukamenujte ale tesim sa 😉 /
no nic vykecala som sa postazovala a uz mi je lepsie 😉
aspon si vas poriadne pocitam nech som v obraze co nove na fore

anlu
5. okt 2010

@zusikk vobec sa ti necudujem... mne by tak bodlo vypadnut aspon na jeden den 😕 uzi si tie dva dni a oddychni si 😀

monkula
5. okt 2010

ja so mtaká rada, že moje dieťa nie je jediné, čo niečo zabúda.... Dnes doniesol poznámku, že sústavne zabúda zošit na písanie...
Ja som ani nevedela, že taký má 😅 😅 teraz niekedy ho dostali, niečo tam doplnil a šup s ním do šuflíka 😝
a každé ráno sa ho pýtam, máš všeto? Naučil si sa všetko? áno. pozrie mv škole na nástenku, tam sú úlohy a pýta msa ho, prečo si sa neučil básničku? Jooj, ja som zabudoool 😠

mimomu
6. okt 2010

ahojte......monkula my sme mali tiez vcera vyrocie svadby.tak gratulujme 🙂
sissi,rodicko dopadlo nad moje ocakavania.zrps iba 😠 15eur.
co sa tyka tak vseobecne ucitelka je spokojna vacsinou so vsetkymi.pisali kontrolky so sj a este budu dalsie aj z matiky,diktat a pod.ukazovala nam ich.viki mala z 29bodov 27-takze 1 a dalsia mala z 39bodov 38,takze som sa tesila,len matiku nemala este obodovanu ale viki hovorila ze jej tam nieco nevyslo,no vsak uvidime.pytala som sa aj na diktaty predlozky-tie viki pisu vzdy spolu.ma 3 chyby v diktate a vsetko predlozky obcas makcen.pocitat im nemame davat do viac ako 20.
no a ze nemame ja konkretne vsetko brat tak vazne,ze treba deti vela povzbudzovat a chvalit a ze im ukazovat co uroblil skor dobre ako zle.no tak vcelku pohoda.maju ist v maji do zoo bojnice.
ozaj sissi ty pracujes,ci si doma?

sissi27
6. okt 2010

@mimomu to je super ze rodicko dopadlo dobre. A podla toho co pises to vyzera tak ze maju aj fajn pani ucitelku. Gratulujem k vyrociu.
Pracujem. A vy dievcata pracujete alebo ste doma?

mimomu
6. okt 2010

sissi ma ip 😉

lubkaj
6. okt 2010

@mimomu Gratulujem k vyrociu.

U nas sa ziadne rodicovske nespomina... Zatial sme mali jedno.
Od tohto tyzdna maju zacinat kruzky, dnes ma prvykrat anglictinu, tak som zvedava. Ale kedy bude mat kruzok z informatiky, zatial nevieme.