Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
27. máj 2009

ejha, voľajako nám to tu viazne....pripravujete sa na prázdniny? My sme teraz všetky prechladené, teda okrem malinkej, tak je Sandra doma....majú teraz ísť na rozlúčkový výlet...dúfam, že to neprešvihneme.... 😵 😵

roasha
28. máj 2009

jaduska,ty nestihas,tak to viazne 😉 🙂

ada11
28. máj 2009

takže znova je tu živoooot...super 😉 😀

ja som tuuu 😉 aj Maťka by mala ísť na výlet ale ešte sme sa nedozvedeli kde, dokonca, že vraj niektoré škôlky chodia aj do škôlky v prírode, to u nás také neexistuje 😕 ☹
ejjj...ale sa to tým naším ďeťúrencom kráti, ten bezstarostný život a posledné predškolské prázdniny sa neuveriteľne rýchlo približujú 😕

tulenka
28. máj 2009

aj od nas sa chodilo do skolky v prirode a bolo to super , chodili od stredniackej triedy - od 4 rokov na 5 dni + na 3 len tu blizko/ to volali, ze CO pobyt. A tento rok nic.Pytala som sa riaditelky a vraj je nejaky novy zakon a na 1 triedu by muselo ist az 6 uciteliek co je u nas cela skolka, takze by nemali sancu. Skoda 😒
Aj minule bol synovec prvak a s 35 detmi islo 6 ucitelov.

No veru,razdniny sa blizia.Ako riesite? My musime vyuzit aj nahradnu skolku. Dovolenky sme dost pominali pri chorobach.

ukana
28. máj 2009

ahojte, nasi idu na 5 dni do skoly v prirode.........a aj dost daleko......caradice........ci ako 😅 ........ide ich len 11 a dve ucitelky 🙂 je ta aj dost penazi, tak vela deti nejde a niektori sa boja o deti este v tomto veku, ze by to nezvladli 😒

andrea.m
28. máj 2009

ako napríklad ja 😅

Filipko do škôlky v prírode nejde a okrem financii ma odradilo aj to že sa o neho bojím

ukana
28. máj 2009

andrea 😀 😀 😀 na teba som zabudla 😀

abetka
28. máj 2009

no ja tiez neviem ci by som malu dala, aj bez ohladu na financie. Ja by som sa bala. Ale vraj naozaj taka skolka v prirode vyjde dost draho. 😝

jaduska
autor
28. máj 2009

tiež by som asi Sandru na dlhší ako jednodňový výlet nepustila...

roasha
28. máj 2009

ani ja by som nepustila 😅

ukana
28. máj 2009

ja pustim a rada, budem mat veget a dieta sa tesi 🙂 🙂 🙂 abetka 80€ na pat dni 😖 😖 😖 😖
dost 😖

to chcete povedat, ze vase deti bez vas nikde nechodia, na viac dni k starym rodicom a tak??? 😕 😅

nasi v pondelok rano odchadzaju a v piatok na obed sa vratia, to nie je tak dlho 😉

roasha
28. máj 2009

ukana,,moja este bez nas fakt nikde nebola 😅
a dala by som ju rada k nasim/byvaju len o 2 ulice dalej/,ale ked ona doteraz nechcela. 😝 😀 uz cosi planovala na leto s bratovymi babami,tak uvidime,ci bude s tatom romantika. 😀

roasha
28. máj 2009

zle som napisala,bola bez nas,ale este bez nas inde nespala 🙂

zusikk
28. máj 2009

moja ide teraz ako skoro 7 rocna v novembri bude mat v pondelok nastupuju a v piatok na obed uz su v skolke ide uz 3x ja uckam doverujem su zlate a moja sa tesi.1x ju vzali zo strednej triedy skor na doplnenie poctu a 2x uz bola ako predskolacka teda teraz ide ten 2x a tesi sa ze uz ide ako ich maskot a bude ucitelkam pomahat 😀 Idu len cca 15 km odtialto a mame vymenene telefonne cisla kontaktovat sa mozeme kedykolvek z uckami podla ich uvahy aj z dietatom ale navstevy sme dohodli ze nikto.Povodne boli plany ze vsetci rodicia v jeden den ze sa spravi opekacka s rodicmi zial vsetci rodicia sa nemozme na jeden termin dostavit tak ze aby ak niekto nemoze deti neplakali tak uplne bez navstev. 😉 ale uz dvakrat bola velmi spokojna a stastna tak som jej nemohla urobit ze ju teraz nedam a cena na tie kvazi 4 dni 54€ Za to jej stastie mi to ale stoji 😉

andrea.m
29. máj 2009

ukana filipko bol v rozmedzí rokov 18 mesiacov a 2,5 roka 4x na 2 týžne u svokry ked som mala školu. ale odkedy sa narodila tamarka ešte nikde nebol a obaja odvtedy bezo mňa nespali.

ukana
29. máj 2009

zusik, aj my mame kontakt na ucky, idu vlastne dve ucitelky a jeden zdravotnik ( to je nejaka zdr. sestra), na 11 deti, co mi pride pohoda 🙂 ........navstevy by som ani nechcela, aj ked budem volat, nebudem si Matka pytat k telefonu, nech mu nie je luto.........ucitelky maju na kazdeho kontakt, keby cosi, budu hned volat...
mame vymedzeny cas, kedy budu ucitelky dvihat telefon ( vecer 2hod).

tiez si myslim, ze bude mat zazitok, synovec uz bol, tiez na 5 dni a uzil si to..........sice priznal, ze 2x vecer plakal, ale mali plno zabavy, kazdy den si kreslili dennik, co zazili ( 2 dni ma nakreslene ako prsi 😀 😀 , jeden den, ze videli traktor, dalsi den-cesta autobusom 😀 )

jaduska
autor
29. máj 2009

ukana - k starým rodičom by som San pustila aj na dva mesiace....proste niekam, kde bude viac dospelých ako detí nemám problém pustiť, ale opačný pomer u takto "malých" detí vo mne vzbudzuje obavy...a ešte keď viem, akých expertov chlapcov majú v triede, učiteľka má problém ich ustrážiť na prechádzke....

zusikk
29. máj 2009

UKANA my mozeme volat neobmedzene ale samo ze nebudem volat v noci z nocnej okolo 3.00 😀 to by som ich asi potesila do "nepricetnosti" 🙂 teraz ide 26 deti a 4 ucitelky a zdravotna sestra takze tiez pohoda ucitelky su vsetky z ich skolky tak sa poznaju a poznaju aj deti.Tesime sa aj my aj dieta ja planujem zatial jej izbu upratat a vyhodit vsetky spagatiky nitky kamienky haluzky skratka co nemozem likvidovat inokedy 😀

ukana
29. máj 2009

zusikk to je dobry napad, vytriedit zatial hracky, s ktorymi sa uz nehra, ked ich chcem vyhodit, to je potom cirkus a zrazu su jeho najoblubenejsie 😠 😠 😠 😠 😀

lubkaj
29. máj 2009

V nasej skolke tiez chodili predskolaci na skolku v prirode, ale tento rok nejdu - presne kvoli tomu, co pisala tulenka. Nemaju tolko uciteliek, aby mohli s nimi ist. Predtym vraj chodievali 2 ucitelky a 2 mamicky, ale teraz by museli ist len ucitelky...

mimomu
30. máj 2009

ahojte,mozem sa pridat?
aj my ideme v septembri do prvej 🙂

andrea.m
30. máj 2009

samozrejme 😀 vitajte aj s vikinkou

mimomu
30. máj 2009

dakujeme....este sa musim zorientovat,ze kto je kto ale to hadam casom. 🙂

andrea.m
30. máj 2009

neboj kým nám decka skončia základku budeš mať dokonalý prehľad 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
31. máj 2009

dobre ranko,tak co mate dnes v plane? 🙂

zusikk
31. máj 2009

my asi nic moc leje jak z krhle vcera sme boli v maxe na 3d kino a dnes sme mali plan ist na letisko na den deti mali tam byt nejake atrakcie ale zial leje asi sa aj tak nic nekona....mozno pojdeme poobede aspon do restiky na kavicku ci dzusik 🙂

mimomu
31. máj 2009

nam tiez mm vzal auto,lebo siel do roboty a tu tiez leje,chceli sme ist do kostola ale uz nestihame.
poobede ma byt program pre deti na namesti,tak pojdeme ak sa vycasi.
navarene mame asi idem zehlit.mala sa tu rozculuje ze sa jej neda zaviazat snurka na teplakoch.ked jej nieco nejde hned nervaci-nechcem vediet co bude v skole.vidim ze aj vy planujete druhe.

zusikk
31. máj 2009

no cucali sme doma lialo ako z krhle ale vecer sme zaci do restiky na pizzu a decko si dalo bryndzove halusky 😉 ked sme dosli do restiky tak sa spustila zas leja kym sme dopapali tak zas dobre domov sme prisli nezmoknuty len co sme sa vyviezli vytahom zas lialo 😝 jak u blbych!A uz je vykupana vyderatizovana na tyden a zajtra jej pekne o 9.00 zakyvam a budem sa tesit na piatok ked si po nu pojdem do skolky 😉

mimomu
31. máj 2009

zuzik,tak to budes mat pokoj-nepokoj 😀
a co druhe?
nasi maju v skolke tyzden detskych radosti,tak budu chodit po vyletoch. 🙂

zusikk
1. jún 2009

ja mam len jedno dieta a uz to tak zostane 😒 jaksi sa tak stalo ze prve som rodila v 34 a moj cas uz vyprsal a nedalo sa a tak a teraz koli rodinnej situacii uz dalsie iste s tymto partnerom nebude 😉 Takze teraz som na tyzden ako slobodna.Ale moje hrdinske dieta sa dnes aj rozplakalo a to mala silnych reci ako bude ona maskot skolky v prirode 😉