Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
6. sep 2009

no tak ja to tak zhruba zrátam: taška 50
pomôcky 30
úbor na TV 12
hygienicke poteby 4
všetko sú to približné ceny.okrem tašky neviem nič presne.ale tak do tej 100 to výjde

andrea.m
6. sep 2009

to aj vaši prváci sú takí "jedáci" ked som dnes dala Filipkovi raňajky tak argumentoval tým že jedol včera 😲 som myslela že má vystre

zusikk
6. sep 2009

ANDREA.M moja tiez najradsej by jedla sladkosti a zuvaky a normalne jedlo temer vzdy oreve a ohundre.Nechapem ako mohla v skolke vsetko jest udajne aj duplu si pytala a v skole vravi ze tiez vsetk zje.Tvrdi mi ze ja neviem tak dobre varit ako oni.Uz som bola vazne na pochybach ze ci ozaj tak aj chlapa sa pytam da sa to jest je to dobre a on ze co zas mam reku no mal nad vsetkym sedi hodinu a reve ze to je hnusne 😉 Tak sme zaviedli ze ziadna sladkost ovocie jedno na desiatu druhe na olovrant ale len v pripade ze sa zje obed akoze nie miesto obeda 5 bananov napr.po obede az.Niekedy som varila na jej zelanie jedlo a este aj to ofrflala.....v takych pripadoch mam chut ju "zabit" ☹

zusikk
6. sep 2009

teraz zas najnovsie ju snad chyta detska puberta....skaredo zazera hundre na cokolvek a nema zabrany zaklamat ci zvysovat hlas...na chlapa si zvycajne nedovoli ale na mna!tak vcera mala den bez televizora a kamosiek motala sa len v svojej izbe a nudila sa vecer sice uznala ze sa jej to nepacilo a vravim ani mne nie ked na mna "ganis" a zhucis a ak to budes opakovat aj dalsie dni budes mat take ale dnes rano uz zas hundrala ze preco sa musi rano umyvat a cesat.... 😒

andrea.m
6. sep 2009

no som rada že nie som jediná.tiež som dnes zarazila sladkosti zatiaľ.a papuľovanie...no coment.

andrea.m
6. sep 2009

si pripádam jak ježibaba niekedy...stále iba niečo prikazujem a zakazujem...ale keby som to nerobila tak filipkovi by k životu bohate stačil čaj,keksy,telka a občas počítač.

zusikk
6. sep 2009

presne ako u nas ja tiez fungujem ako zla mama jezibaba....chlap povie my nemame problem ked si v robote...no to hej to vidim ked pridem potom vecer po 19.00 z roboty div ze este nebeha po byte v nocnej koseli vlasy nerozcesane potom jaci v kupelke ze ju sticujem 😉 kam pozriem vidim co jedli tanieriky lyzicky to vsetko caka na mna vsetky obaly od orieskov keksikov.... no skratka nemusim sa ani pytat co robili 🙂 ale zas vie co kedy v telke bezalo a s akymi hrami sa hrala v pc ☹ potom sa fakt nedivim ze s nou nema problem 😖

simka9122008
6. sep 2009

Tak stými sladkosťami som to aj ja už dávno takto zaviedla, že až za obedom, na desiatu zje jogurt a na olovrant ovocie + nejaký keksík, ale nemám s ním problém v jedení, no papuľovanie, grimasi to je na dennom poriadku

abetka
6. sep 2009

zusikk- nechodis ku nam vecer po praci??? Toto presne je u nas ked je muz s detmi
No jedlo nekomentujem, ale desiatu spapa, aj ked nie vsetko.A papulovanie a pretacanie ocamia pod. to mi je uz zname, ale uz aj schytala za take spravanie.

zusikk
6. sep 2009

😕 baby to teda kukam a ja som myslela ze to len u nas to takto "zije" ja som si myslela ako vsetci pohodka zvladaju deti na poriadku slusne usmiate rodicia jak by dal....takze nie som vynimka?Niekedy uz som rozmyslala ze ci som normalna ze ci som schopna vobec vychovat decko tak normalne,aby z neho bol normalny priemerny clovek nie dake zviera vhodne leda tak do klietky v ZOO 😉 niekedy mam obdobie ze uz toho viac ani nemozem uniest ze som tak schopna niekde do psycholiecebne a nie medzi normalnych ludi 😉

simka9122008
6. sep 2009

Zusikk vitaj v klube 😀

abetka
6. sep 2009

zusikk- nesi v tom sama. Urcite je nas tu viac 😀 . Ja sa uz chystam tiez pomaly do nejakej leicebne , niekedy

zusikk
6. sep 2009

chvalabohu 😀 uz som si myslela ze my tu sme blazni 😀

andrea.m
6. sep 2009

objednáme si autobus? nech je v tej liečebni sranda 😀 ale aspoň vieme že sme normálne máme normálne rodiny a z našich detí aj niečo vyrastie 😉

abetka
6. sep 2009

andrea- dufam, ze mas pravdu. Prave som s nasou skolackou robila matiku, ludia a skoro ma slak trafil. Oni maju take spomalene pochody niekedy, ze ja zasnem. Normalne sa ma opytala, ked mala cosi kraslit, ze ci nemam nejaku robotu v kuchyni 😠

andrea.m
6. sep 2009

abetka možno len chcela byť sama

abetka
6. sep 2009

no mozno chcela byt aj sama, ale skerila sa pri tom ako pubertiacka 😅

andrea.m
6. sep 2009

puberta...no až potom si tu budeme písať čo máme doma za čísla 😎

abetka
6. sep 2009

no dnes sa uz tesila do skoly a maju zajtra 5 hodin, tak som zvedava 😕

andrea.m
6. sep 2009

my ešte nemáme rozvrh
naša škola si akosi dava zo všetkým načas

zusikk
6. sep 2009

nasa uz rozvrh ma ucka nas upozornila ze buduci tyzden to ako teraz od pondelka sa ide podla rozvrhu doteraz mali take lazo-plazo zoznamka so skolou.a proforma dve vcielky dostala ale zajtra to zacne som zvedava co bude potom hovorit.dnes sme boli pozriet mazoretky v novej...pekne boli len jedna mi tam nesedela taka skostnatena bez usmevu... 😉 a tesim sa na zajtra byt bude prazdny sisa v skole chlap v robote a ja idem triedit hracky a oblecko co je male nepotrebne a tak....to nemozem robit za ucasti decka lebo vsetko je potrebne vyhodoit sa nic nesmie 😉 no a ked bude nabytok aby som mohal len prestahovat veci zo starych skrin do novych....

anlu
6. sep 2009

Zusikk to presne aj ja tak musim upratovat, pri nej sa to neda, treba jej kazdy papierik kazde smetie a s oblecenim to iste, ak ma nieco oblubene je to dobre aj ked to uz nezapne a dlhe rukavy ma po lakte 😖
no vidim ze vsetky mame podobne deturence asi to bude vekom

Abedka urcite chcela byt sama take hlasky velmi dobre poznam, Claire si zatvori dvere do izby a este medzi tym stihne zakricat "nerusit"

anlu
6. sep 2009

a pridavam sa k vam aj ja som niekedy zrela do liecebne 🙄 asi fakt bude treba autobus 😀

ada11
6. sep 2009

my máme tiež už rozvrh - 3x4 hodky a 2x5 hodín, zdá sa mi to aj dosť 😝 😕 no a majú predmet spoločenská výchova, aj vaši ? družina stojí necelých 5 € a za obedy sme od zajtra platili niečo cez 15 či 16 €.
k tej výbace, tá základná výbava stála cca 100 €+ ešte veci na oblečenie /nebola to malá položka/

zusikk
7. sep 2009

dobre ranko ranajkujem a idem sa vrhnut na hlbkovu debordelizaciu 😉

andrea.m
7. sep 2009

tak u nás bola rano kríza. Filipkovi sa nijak nechcelo ale zvládol to statočne nakoniec. 😒

ja idem po raňajkách vybavovať papiere kolo roboty takže neviem kedy budem robiť ja tu debordelizáciu. tiež sa to nedá ked je jeden s nich doma.

mimomu
7. sep 2009

dobre rano,tak my uz mame pondelnajsie rano za sebou-viki nechcela ist dnes ani do druziny,ze sa uz chce konecne ucit. 😅 od dnes idu podla rozvrhu-3krat maju 4 hodky a 2krat 5 hodiek.dnes mali prvu telesnu-fuha,zas sa prezliekat 😀
z matiky uz maju spravene 2 strany a z pisania jednu a ucili sa aj basnicku zo slabikara 😀

zusikk
7. sep 2009

nasa uz rano o 7.00 ma tahala do skoly ale ukecala som ju na 7.30 😀
baby neuverite ale doteraz som triedila veci v izbe na komplet male niektore co este vyskusa ci ujdu a par kuskov co az na rok pouzije 😒 normalne fuska.Ale mam to uz len vetrovky oteplovaky a take poskusa ze co budeme kupovat a co este ujde 😉 doteraz som sa hrajkala len v skriniach a este som rozdelila hracky na babatkovske ktore poputuju k sesterke a jej dvojkam niektore plysaky a vankuse plysove sli rovno do odpadu a niektore po oprati nehavame....mam to uz len z balkonov co som tam vyhadzala pred malovanim potriedim ale tiez razne lebo sa to len kopi a ani sa s tym nehra 😉
a mozno ked pride bude aj plac pre nieco ale nech ved byt nie je nafukovaci 😒

mimomu
7. sep 2009

zusikk presne tak......aj ja som jej cez prazdniny triedila veci aj na oblecko aj hracky,pretoze sme jej robili skolsku izbu 😉
a ty co mas volno v praci?

simka9122008
7. sep 2009

Vidím že väčšina maminiek triedila veci, tak ako aj ja, to asi tá telepatia
Môj sa do školy veľmi tešil, od soboty počítal hodiny, kedy bude pondelok ráno, no veď jeho to raz prejde 😀 😀 😀 , ešte som mu podokupovala obaly na zošity a knihy, teraz majú také krásne detské a rozprávkové, tak je výber do bludu a ráno som mala rozhovor s učiteľkou, lebo ten čo sedí s malým v lavici a aj ten čo sedí pred ním ho vždy vyrušujú tak ich od dnes rozsadí