Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
20. jún 2011

no naši sa ešte normálka učia, aj DÚ majú, a nie jednu, normálka idú podľa rozvrhu...ani nemám pocit, že je koniec šk.roka 😨 😅

mimomu
21. jún 2011

ahojte....nasi maju dnes branne,zajtra nejake koncerty v skole a vo stvrtok maju ochranu cloveka a prirody v parku.v piatok asi klasifikacnu poradu.
celkom sa tesim,ze je uz koniec roka 😀

andrea.m
21. jún 2011

@ukana u nás detto. dnes odovzdávaju knihy ale aj nadalej maju nosiť zošity z M a SJ a pracovny z M. na vylet nepôjdu lebo učiteľka je veľmi pracovne vyťažena 😠 a niečo ako branné nehrozí. ako tu učku poznám budu sa učiť do posledneho dna. a ked donesie aj dnes domáce tak jej napíšem libezbrif 😠

ada11
21. jún 2011

naši mávajú 4 hodiny, ešte sa učia, aj úlohy dostávajú, ale nič katastrofálne 😉 známky majú už uzavreté, takže ak má úlohy, tak ich urobíme, ak nie vymení si len knihy 😉

ada11
21. jún 2011

naši na výlete už boli 😉

andrea.m
21. jún 2011

tak dnes maju na domácu iba čítať takže to ani nerieším kedže mi čítame dobre,stále a hocičo

jaduska
autor
21. jún 2011

A naša San doniesla papier, že budú celý týždeň chodiť na turistiku 😀 😀 😀

@andrea.m vám nezávidím tú učiteľku teda....

mimomu
22. jún 2011

@andrea.m to ti verim....co im uz nedaju pokoj a nieco nevymyslia?ved tie decka si to zasluzia.
nasi si dnes mali doniest hracky a lopty a pod.zajtra idu do parku,na cely den a v piatok odovzdaju zvysok ucebnic.
nasich hnali posledny tyzden dost.
cez vikend sme boli na myjave-bol tam medzinarodny festival folkoru-viki tancila ako diva-sme prisli domov rozbite 😵 ale...

andrea.m
22. jún 2011

neviem ako vaše decka ale Filipko je veľmi vystresovaný z tej školy. ono je práve tam zadrhel že tým že im daju niečo čítať,písať a počítať deti su v triede pekne pod dozorom a netreba učiteľke ani nič vymýšľať ani sa nejak extremne venovať tým deťom. ale aj s dneškom už pôjde Filipko do školy iba 6x tak to už nejako prežijeme.

s_i_s_a
22. jún 2011

viete mi niekto poradit...vy s tym uz mate skusenosti kedze mate druhacikov...ja mam prvaka a chcem sa spytat ako to funguje posledny skolsky den...dokedy su deti v skole a ci ste s detmi posledny skolsky den boli pre vysvedcenie...dakujem

jaduska
autor
22. jún 2011

@s_i_s_a ono to v každej škole majú asi inak.... Niektorí iba dajú vysvedčenie, inde majú aj nejaké vystúpenie... A deti potom idú väčšinou domov. Ale možno na niektorých školách funguje ŠKD aj v posledný deň, nie všetci rodičia si môžu vziať dovolenku hneď od 30. júna...
A u nás rodičia s deťmi nechodia do triedy pre vysvedčenie...

lubkaj
23. jún 2011

Ahojte, tak nasa Adrianka dostala v pondelok upal, takze sme boli doma s teplotami. Prisla o didakticke hry (nech uz je to cokolvek) a vylet na westernovy ranc ☹. Zajtra uz do skoly ide, odovzdavaju knihy. A budu sa ucit uz tiez iba 4 hodiny, aj ked neviem co, ked uz nebudu mat ucebnice...

@s_i_s_a V posledny den je u nas slavnostne odovzdavanie vysvedceni, t.j. nejake prihovory, mozno aj vystupenia. Do skoly s nimi nemozeme ist. Oni nam povedia, dokedy to asi bude trvat a kedy si pre deti mozeme prist. SKD funguje, ale ked sme pre nu minuly rok prisli o pol tretej (rozumej velmi skoro, obycajne chodime o pol piatej), cakala nas uz vonku s tym, ze je tam sama uz asi dve hodiny... Takze tento rok sa chystam ist po nu hned po obede. A, samozrejme, berieme dve kytice - pre triednu a pre vychovavatelku.

jaduska
autor
23. jún 2011

Naši dnes už tiež odovzdali knihy....tak rozmýšľam, že čo budú ešte týždeň robiť v škole 😎

andrea.m
24. jún 2011

naši už nemaju knihy týždeň. včera sme dostali tretiecke knihy na základe čoho si filipko myslel že dnes normálka zarezavaju v 3 ročníku 😀

jaduska
autor
24. jún 2011

@andrea.m jaaaj aký zlatý Filipko, on ani prázdniny nechce....
Naša San sa zlostila, že prváci dostali druhácke knihy a oni tretiacke nie.... 😀

bodka13
24. jún 2011

ahojte 🙂
@lubkaj wau! tak to máte super ,že družina je aj poobede 🙂 nám poslali lístok : že prevádzka ŠK je do 11:00 a žiadajú napísať kedy a s kým pôjde dieťa domov a že obed(balíček=suchá strava !!!) sa bude vydávať o 9:00 v triedach triednym učiteľom 😠 😠 😠 ...takže dovolenka alebo hľadanie opatrovateľov v rodine to istí

naši zatiaľ knihy neodovzdávali ani nedostávali...nechali si to na budúci týždeň

ukana
24. jún 2011

@bodka13 , to je sila s tou SKD a s tou suchou stravou uplne.... 😕 😕 😕 😠 😠 😠 u nás normálka SKD do 16,30, ja zvyknem chodit okolo 15,00...skor sa nechystam...a u nas učebnice ešte majú, idú odovzdavať bud.týždeň, ešte majú aj úlohy, dorábajú prac.zošity z Mat a SJ..takže sa normálka učia, ale nie všetky predmety.....cez Tv chodia na prechádzku a tak......

ukana
24. jún 2011

a aj ja kupujem kvety- učke, vychovavateľke a pani učitelke z ZUŠ- výtvarnej.... 🙂

jaduska
autor
24. jún 2011

@bodka13 že suchá strava, sranda 😀

bodka13
24. jún 2011

@jaduska sila,že ...vypustia ich v posledný deň o 9hod(najneskôr o 11hod)s vysvedčením v jednej ruke a s vrecúškom s obedom v druhej ruke a rodič staraj sa 😠 ...ako chápem,že chcú mať voľno ale šk.rok končí 30.6. ,takže si myslím,že by mali ešte zabezpečiť ŠK

andrea.m
24. jún 2011

no ja ani netuším či naši maju posledný deň ŠKD. budem si to musieť vyzistiť. @ukana a ja tu už týždeň nadavam že naši sa namiesto vyletovania učia ale ako čítam tak je viac takých pribitých učiteľliek 😖 ako nechcela by ich preventívne doučovať aj cez prázdniny. ja nechápem čo by od tých detí dnes nechceli.

no a ten suchý obed no comment ale ja čoby rebel podám sťažnosť ako lusk

abetka
25. jún 2011

@andrea.m aj nasi sa ucia a SKD je do 12.30 a potom sa rodic staraj 😒

andrea.m
27. jún 2011

filipko dnes normálka doniesol prefotene papiere. matematika a slovensky jazyk fičí na plne obrátky. presne ako som vravela hlavne že su na uzavretom priestore 😠 😠 😠

mimomu
27. jún 2011

nasi si tiez nosia este zosity ale nepisali do nich,ze mali nejaky cirkus.uz 2 tyzden sa neucia.
na zus sme si boli pre vysvacko....mali sme same 1 😵 😵 😵

jaduska
autor
27. jún 2011

Tak si predstavte, že aj u nás je ŠKD iba do 13.00, akože mne to nevadí, ale si viem predstaviť, že pracujúci rodičia s tým majú problém.....

@andrea.m sila tá vaša učka, ešte že na budúci rok už bude iná....

@mimomu gratulko....hádam si nečakala iné známky 😀 😀 😀 San ide na ZUŠ -ku zajtra, ja teda zvedavá na známky som, lebo ona dosť tú flautu fláka

mimomu
28. jún 2011

@jaduska dakujemeeeeeee
nasi v piatok nemaju ziadnu druzinu..o 11.00 idu domov

ada11
28. jún 2011

@mimomu naši majú už v piatok voľno, a ty sa "sťažuješ", že družina je len do 11,00 😀 😀 😀

mimomu
29. jún 2011

@ada11 myslela som stvrtok 😀

zusikk
30. jún 2011

mame same jednotky 😉

donara
30. jún 2011

my máme tiež čistéééééé, super. No a teraz huráááá prázdniny. Všetkým prajeme krásne, slnečné a hlavne bezúrazové prázdninky.