Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
19. okt 2011

@sissi27 volá sa to pečatenie zubov, pečatia sa aj mliečne, aj trvalé, ako rodič chce. Je to vlastne prevencia proti zubnému kazu, ale u trvalých zubov treba dávať hlavne pozor na medzizubné priestory, tam sa robia kazy najčastejšie, proti tomu nepomôže ani pečatenie.... Ja som tiež nechcela, aby mala Sandra kazy, lebo ja mám hrozné zuby, aj berie tie fluoridové tabletky aj si čistí. Ale asi je fakt pravda, že do 12 rokov by mal zuby dočisťovať rodič, lebo dieťa si tie vzadu nevyčistí. Tak sme s tým včera začali a čistila som jej tie zadné ja. A zubár mi povedal, že si má čistiť zuby po každom jedle. Tak si to neviem predstaviť, či jej mám do školy zubnú kefku, alebo čo 😕
A tie svetové strany sa aj Sandra učila, ale to sa ma iba raz tak večer pýtala na posteli, či tam je sever, tam východ atď. a mala pred sebou atlas 😝

ktore
19. okt 2011

@mimomu ja som doma.asi druhy mesiac.dala som vypoved.nejak sme sa nezhodli so sefom.ale teraz som aspon kludna a mozem kludne chodit po dokt a skusat mimi.veeelmi by sme chceli.mala je dost mamickarka a bodlo by jej keby mala surodenca.

ktore
19. okt 2011

@mimomu my stihame pekne rano,s tym neni problem len keby zakazdym nemrncala ze chce byt somnou doma,ze jej chybam.uz neviem co mam robit.uz maaam nervicky

mimomu
19. okt 2011

@ktore tak to je fajn,aj my sme sa chystali na druhe...snad do 40tky to stihnem 🙂
na 8 stihame aj my ale dnes sme isli na 7.00....tak to boli fofry.

ktore
19. okt 2011

@mimomu nuz dufam ze to aj stihnem do 40 tky.zatial sa snazime.mala velmi chce sestricku.joooj to bude radost. 😀

sissi27
19. okt 2011

@mimomu, preco ste dnes isli na 7 hod??? Viki ma aj nultu hodinu, ci v tom bolo nieco ine??? 😉
My sme mali dnes pohodove rano, 🙂 Keby bolo kazde rano take ako to vcerajsie a dnesne. 🙂
Dievcata, az teraz som zistila (ked @mimomu napisala @ktore aby sa trosku predstavila), ze ja vlastne ani neviem odkial ste. Teda okrem @mimomu lebo ta je tuto kusok odo mna. 🙂 Prezdradite mi to??? 😉

ktore
19. okt 2011

@sissi27 ja som od levic.

mimomu
19. okt 2011

@sissi27 viki budu mat tento rok 1.sv.prijimanie,tak kazdu strredu maju skolsku omsu,tak sme vstavali na nu 😉
v lete sme boli v banovciach na kupku 😉 dobre to tam teraz urobili
@ktore ja pochodzam priamo z Lv ale uz 10 rok.zijeme v To.
V lete sme si otvorili maly obchodik. 😉

sissi27
19. okt 2011

@mimomu, skoda ze si sa nedala vediet ze idete na nase strany. Mohli sme sa stretnut. 😉
Aky mate obchodik? Co predavate? Detske veci??? 🙂
Dievcata, ako sa volate vlastnymi menami ak to nie je tajomstvo. Ja som Silvia, ale to ste asi zistili z mojho nicku. Budem hadat @mimomu, zeby sa volala Mirka???, @jaduska Janka??? o ostatne netusim. 😎

donara
19. okt 2011

@sissi27 Monika, sme z Kysúc 😉

ukana
19. okt 2011

@sissi27 ja som z Vrútok, Zuzana 🙂

@mimomu , aký máte obchodík ak to nie je tajomstvo?

ktore
19. okt 2011

@sissi27 heh ja som denisa.to ktore som si dala preto lebo ked som sa registrovala tak mi furt zamietalo meno a potom ma nazlostilo a tukala som ze KTORE????A BOLO TO NA SVETE

sissi27
19. okt 2011

@donara, Kysuce su krasne. Hlavne v zime. 😉 Byvate v meste ci na dedinke?
Jaj mna dnes akosi pobolieva hlava. Vlastne uz vcera vecer ma zacala boliet. Dufam, ze nebudem chora. 😒 😔

jaduska
autor
19. okt 2011

@sissi27 tesne vedľa 😀 volám sa Dana 😀 môj nick je skratka manželovho manželovho, môjho a Sandrinho mena (JÁn, Dana, sandrUŠKA) 🙂 A sme z východu. manžel pracuje v Leviciach...

andrea.m
19. okt 2011

🙂 ja sa volám andrea 😀 😀 😀 a som z košíc.teda rodáčka som zo severného slovenska(www.obecvysoka.com) odtiaľ ale už 10 rokov byvame v KE.

filipko ide 1x plombovať trvale 6 v utorok 2.11. 😖 sľúbila som mu peonzu,tak motivácia velíkááááá.

@ukana fifo chce byť zubárom od svojích 3 rokov,lebo zubár bol jediný lekár s ktorým môj večne chorý synator mal dobre skúsenosti.

zapečatenu mame hornu jednotku trvalu,lebo su z nej kusok odlomil ked sa mu v škole neuhol jeden stlp.kedže ten zub ešte není úplne vonku nechce ho zubár plombovať ale to pečatenie ten zubok zachránilo,myslím že bez neho by už tam bol kaz ako svet.

andrea.m
19. okt 2011

www.obecvysoka.com

toto je správna webova stránka

mimomu
19. okt 2011

moje meno je ivana....a tento nick vznikol,tak,ze som si pomylila heslo mm na mail.... 😀
obchodik mame,pisem do ip,kto mal zaujem.

sissi27
20. okt 2011

Ahojte,
tak som sa netrafila ani raz co sa mien tyka. 😝 Nebol by zo mna Detektiv Oriesok. 😀

donara
20. okt 2011

@sissi27 ja som z mesta, ale postavili sme domček na dedine 😉 , naozaj zima je tu prekrásna, až na to že kúrime od septembra do mája 😝 . Môj nick, je podľa nášho psíka, umrel nám a boli sme z toho všetci veľmi nešťastní, tak som si povedala že to sa mi určite nepodarí zabudnúť

andrea.m
20. okt 2011

sissi27 neverím že ani mňa si neuhádla 😀

andrea.m
20. okt 2011

my sme dnes zahajili prvú marodku v tomto školskom roku. filipko ma začínajucu laryngitídu,takže sa liečime.

mimomu
20. okt 2011

@andrea.m filipkovi prajeme skore uzdravenie

ada11
20. okt 2011

@andrea.m Filipkovi prajeme skoré zotavenie 😉

neuveríte, ale ja sa volám Andrea 😀 a vznik nicku má opodstatnenie - väčšinou ma volajú Ada a v dátume narodenia mám dve 11-tky 😀 🙂

sissi27
20. okt 2011

@andrea.m , Adi teba ano 😉 Filipkovi prajem skore uzdravenie.

zusikk
20. okt 2011

ja som zuzana a pochadzam z okresu ilava

sissi27
20. okt 2011

@jaduska, odkial z Vychodu? Zijeta na Vychode ci v Leviciach. Dufam ze nie som moc zvedava. 😎

ukana
20. okt 2011

@ada11 , máš narodky 11.11? na Zuzanu? to by sme spolu oslavovali 😉

@andrea.m , Filipkovi skoré uzdravenie. Aj Maťo je chorý, má nádchu, kašle, tak som ho nechala št-piatok doma, nech sa prelieči. Mal aj takú slabšiu teplotu, ale k Dr. zatial nejdeme, snád to prejde. 🙄

donara
21. okt 2011

@andrea.m Filipkovi a Maťovi prajeme skoré uzdravenie a zároveň sa k nim Ferko pridáva. Včera prišiel z krúžku a mal sklenené oči, odmeriam teplotu a krásavec 39.4, do rána zábaly .Naša dokina dnes nepracovala, tak sme tam ani nešli. Od pol 10 do pol 4 sme bojovali so 40-tkami. Švagrina nám doniesla nurofen rozpušťacie tablety a tie mu zabrali úplne parádne. Na paralen vôbec nereagoval.A teraz si už píše úlohy 😉

ukana
21. okt 2011

@donara 😖 😖 😖 😖 to je tým prechodným počasím...nech to Ferkovi skoro prejde 😉

pekný víkend všetkým 😵 😵 😵

andrea.m
21. okt 2011

@donara skore uzdravko ferkovi ☹ zlatko moje. mi hrdlo vkybli ale aspoň ža bez teploty