Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

roasha
30. sep 2009

tak u nas sa este perom nepise,len cvicne domace ulohy/perom ich napise krasne,ceruzku moze gumovat,tak s nou to flaka/ 😒
kupene mame tiez klasicke tornada/este ze su len za cca 20sk,minule jedno skusala na opacnom konci zastruhat/ 🙄 ....luxusne pero by som jej ani ja nekupila,a keby aj bolo "darcekove"do skoly by urco neslo 😀
z pismeniek dnes beru velke E,oni pismenka zaroven pisu do pisaniek,aj citaju v slabikari 🙂
matika beru 6 🙂
k presadzaniu...uz sedi s tretim spoluziakom...u nas nie je velmi na vyber,kedze v triede su len 3dievcata... 😅

mimomu
30. sep 2009

ahojte...... 🙂
bodka,dik,snad toho uz bude menej 😉 ale nevadi,aspon sa nauci 🙂
nam zajtra povedia na rodicku,ci uz ideme na pera 😉 mam kupene tornado ale pochybujem ze ho budu moct mat 😒
dnes maju 5 hodin.
mna by zaujimalo,ci aj vase deti su take papulnate? 😕
prazdniny su vsade rovnako 😉

roasha
30. sep 2009

papulnate?........ 😅 no jasneeee,ale iba doma,pochybujem ze by si v skole dovolila 😀

mimomu
30. sep 2009

roasha asi tak 😀 😀 😀 hroza 😠

bodka13
30. sep 2009

v škole je asi za poslušného,lebo dostáva dobré červené body 😉 ...za 5 bodov si môžu ťahať z vrecúška nejaký darček(mini hračky z kinderka) tak seká dobrotu 😀 😀 😀 ...ale doma je ako divá šelma 😠 😀

marcca
30. sep 2009

pridávame sa k papulnatým 😝 🙄 🙄 ...niekedy je to des, no škoda reči...v škole samozrejme poslúcha na slovo 😅

no a niektoré výrazy, čo nosí zo školy...že "ty vole, ty kokos" 😕 😕 ... ako veď nie sú to nadávky alebo niečo škaredé, ale ide ma fakt šlahnúť, keď to počujem 20x za póbedie 😠 😠

stále píšeme a čítame "a", už sa dá aj na to pozerať, fakt je to zo dňa na deň krajšie...zajtra začnú "i" 😉

roasha, pozerám že idete oveľa rýchlejšie, keď už "e"...ako dlho precvičujú jedno písmeno? 😉 ...inak to éčka sa dosť bojím, písaného... 😅 😝

anlu
30. sep 2009

chcem sa vas opytat ci ste mliecne zubky davali tahat u zubara alebo vypadli same? Claire mi ani nedovoli dotknut sa ho lebo ze ju boli 😕 no nechce sa mi s kazdym zubom behat k lekarke

mimomu
30. sep 2009

marca,tie vyrazy doverne poznam 🙄
anlu,viktorke vypadavaju same.........prve jej vypadli 2 dolne ale z jednym jej pomohol manzel von a dalsie asi 3 doniesla zo skolky domov-ze ked oddychovali na lehatkch,ze ona sa nudila,tak si ich vykyvala a p.ucitelka jej ich dala do obalky. 😀 a jeden ze ostal aj v skolke-lebo mila p.upratovacka ho zmietla pod radiator,tak vtedy plakala 😨

anlu
30. sep 2009

ona ich tam ma snad prilepene 😕 ale asi este pockam natriem jej to gelom ak ju to bude boliet a uvidime, lebo fakt ju zakazdym objednat len na vytrhnutie zuba co je par sekundova zalezitost to sa mi nechce

bodka13
30. sep 2009

anlu ...my aj u zubára ,lebo zúbok nechcel von a už za ním bol trvalý a niektoré aj same vypadli...a tiež si nedá do úst doma pozrieť 😒

anlu
30. sep 2009

no prvy tak dopadol ze uz mala prerezany za nim trvaly a teraz vidim ze uz tam ma dobru vypuklinu za druhym 😕 joj tolko ohryza tie ceruzky a zub nic 😠 nechce vypadnut

ada11
30. sep 2009

tak niektoré detičky majú toho fakt dosť, myslím tie DÚ. Maťka mala včera na DÚ 6 riadkov, potom ešte v šlabikári a v matike a zdalo sa mi to aj dosť. U nás sú kritické pondelky a stredy, lebo vtedy chodí do ZUŠ a domov prichádzame až okolo 17,30-18,00. 😝 Už píšu perom, my máme tornádo, chcela som jej kúpiť stabilo pre ľavákov, ale Maťka nechce 😕 tak zatiaľ to nechám tak. Niektoré detičky sú nejako dopredu oproti nám, naši píšu a . 😕 Ináč presadzovali aj u nás 😉 Naša Maťka dosť zle znáša zmeny, či učiteľky a pod. ☹

ada11
30. sep 2009

zmenu učiteľky som myslela, lebo svoju triednu majú super 😉

ukana
30. sep 2009

anlu, nas masochista si zuby trha zasadne sam 😀 ........dam mu na zub snurky a taha az kym nevypadne, uz sme tak vytrhli 5ks 😉 😉 ......posledny siel pred dvoma dnami, spodna dvojka, jednotky ma vsetky von, horne mu este nenarastli, tak je ako upir 😀

marcca
30. sep 2009

anlu, skúste jablko alebo kukuricu 😉
my síce máme von len spodné jednotky, ale obom sme trocha pomohli von, lebo vzadu jej už rástli nové...a tiež sme sa dosť natrápili, lebo zakaždým, keď som už zub držala a šla vytiahnuť, tak sa mikla že "au"... som zvedavá na ďalšie, ešte sa zatiaľ nič nekýve 😅

lubkaj
30. sep 2009

U nas isli jednotky a spodne dvojky von same (dva zuby dokonca prehtla - jedla mandarinku a zrazu pozeram, ze kde mas zub?). Ale spodnu stvorku sme boli dat vytrhnut u zubara, lebo cely vikend mrncala, ze ju tam boli a mala trochu opuchnute dasno. A ten zub sa kyval iba trochu. Zubar povedal, ze dobre, ze sme prisli, lebo to tam mala zahnisane od toho, ako sa tlacil novy zub a tomu staremu sa nechcelo ist von.

roasha
30. sep 2009

marcca,no volako sa rozbehli,dnes bolo to velke E,ale bola som prekvapena,celkom pekne ho pise/tiez som sa E-cka bala/ 😅 -skor male odflakne. 😅 🤐
zajtra maju take to preopakovanie vsetkych co doteraz prebrali,ale ked maju pisat bez pomocnych ciar velke pismena,tak ma ide slak trafit,kazde ma inu velkost,za to aj dostala v pondelok prvu dvojku 🙄

zuby-jeden,alebo dva jej trhala zubarka,/dolne/,mali velke korienky,ostatne si trhala sama 🙂

anlu
30. sep 2009

marcca tak to mate tak ako my, jej tiez este len druha spodna jednotka sa kymaca, skusim jej dat to jablko a kukuricu si myslela taku celu? aby ju obhryzala? to je tiez dobry napad
mne sa len nechce trepat cez pol mesta este aj s malou Oli a to ju urcite budem musiet niekde kojit 😕 pockam este par dni a uvidim, ak nic tak budeme musiet predsa len skocit k zubarke
vcera mala Claire plavanie a dnes ma vytvarnu, maju robit nieco z musliciek tak som zvedava, este nie je doma a vytiahnut z nej co robili v skole tak to partizan malo 😀

roasha
30. sep 2009

jablka aj ja doporucujem,alebo take tie tvrdsie hrusky... 😀

anlu
30. sep 2009

zaujimave je ze maju nejake osnovy ktore by mali platit pre vsetky skoly a aj tak v kazdej skole nieco ine robia, musim dnes z nej vytiahnut co teraz pisu 🙂

maznacik007
30. sep 2009

anlu kludne jej daj.. podla mna aj jablcko staci..
nam 1 trhal zubar a ostatne svojpomocne.. vacsinou sama...

tak kocky.. my mame od zajtra znamky.. tak som zvedava...

roasha
30. sep 2009

maznacik znamkok sa neboj 😉 🙂
no moja ma zatial iba tu jednu dvojku,inak same jednotky,ale aj tak ma sklamala,lebo aj ta bola zbytocna,keby "neflakala" 😝

anlu
30. sep 2009

aha to by uz znamky mali byt, ja som na to aj zabudla 😝 no uvidim v piatok ci tiez maju uz znamky 🙂

a dakujem vam za rady a priblizenie ako to prebiehalo u vas so zubkami 😉

mimomu
30. sep 2009

nasi mali dnes len 5 riadkov pisania 😉 normalne sme hotovi 🙂
dnes je u nas taka zima 🙄 brrrrrrrrrrrr 🙄

abetka
30. sep 2009

nasi dnes nemaju nic, ale aj tak som uz po nej musela kricat, lebo je spomalena niekedy a mna to vytaca 😝

majina.b
30. sep 2009

naša už mala dnes pisomku z matiky

učitelka ich znamkuje odušu 😀 , už ma 5 jednotiek ( chvalim ju za to) 😉

maznacik007
30. sep 2009

nasi nemali ulohu.. ani v stredu ani stvrtok nemavaju...

inak som vam zabudla napisat.. vcera vecer hovorim muzovi predpis malej pisane a aj velke... nech cvici... a on ze dobre... predpisal.. jej odniesol do izby nech napise.. za chvilu mi to mala donesie.. a ten moj... jej miesto slovenskeho a predpisal a z azbuky...
😀
inak moja krajsie pise s perom ako s ceruzou...

teraz sa uci.. zobrala si slabikar a isla si ho citat do spalne.. ze ju tu rusime.. 😅

anlu
30. sep 2009

maznacik 😀 😀 ta dobry je a tak isto to opisala?

Claire nam teraz citala rozpravku a som myslela ze len tlacene vie citat a ona vcera v pohode aj pisany text precitala 😲 tak sa tesim 🙂

ano ano chvalit treba, ved mame sikovne deturence 🙂

maznacik007
30. sep 2009

anlu ano cely riadok ruskeho A velkeho... napisala.. a predstav si ze jej islo lepsie ako to nase.. 😀

andrea.m
30. sep 2009

písomku? 😕 no páni.
anlu aj včerajší rohlík je dobrý.
Filipkovi včera vypadla konečne horná jednotka,mohla by už aj druhá.mal ich pokazené.v škole píšu A. maju teraz chorú učiteľku tak ich zastupuje každú hodinu niekto iný ale Filipkovi to neprekáža. odkedy je učiteľka marod úloh maju malinko.....a prodávame sa do klubu papuľnatých.