Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
28. feb 2010

oddychujete všetky? 😎

anlu
28. feb 2010

tak to vyzera, nikoho tu niet 😀

marcca
28. feb 2010

šak prázdninujeme 😉 😀 ...alebo skôr sme doprázdninovali...chvalabohu 😀 😀

anlu
2. mar 2010

no vidim ze poriadne sa tu prazdninuje 😀 nikde nikoho...
u nas je tak krasne 😀 konecne

marcca
2. mar 2010

anlu, aj u nás 😉 ...len dokedy...vraj sa má znova ochladiť 😝 😝

no a my už zarezávame v škole, chvalabohu 😀 ... o mesiac Veľká noc...ďalšie prázdniny na obzore 😝 😀 😀

jaduska
autor
2. mar 2010

no aj u nás slniečko svieti, ale je chladno, ráno aj mrázik bol....

abetka
2. mar 2010

no my sme tiez mai prazdniny a veru sa jej nechcelo ist do skoly 😀
Pisu a citaju C.

marcca
2. mar 2010

čo hovoríte na novú verziu MK?...mne tak trochu pripomína facebook 😕

anlu
2. mar 2010

no mne sa to nezda ovela ine ako stara verzia...

jaduska
autor
3. mar 2010

marcca - aj funkciu tu pripudnú na spôsob FB, ale myslím, že dosť neskoro sa spamätali a urobili všetky tieto zmeny...určite nemám v pláne zakladať si fotoalbumy aj tu, keď už to mám na FB a väčšina ľudí, s ktorými si píšem tu sú aj tam....

ja akurát uvažujem, či dať Sandru v lete na Detskú univerzitu.... 😕

abetka
4. mar 2010

jaduska= ja keby som mala moznost, tak urcite ju dam. Mne sa to strasne paci, ale neviem o tom , ze v MT by nieco take bolo 😒

mimomu
4. mar 2010

ahojte.......tak my sme vcera dosli od nasich a dnes sla viki ku svokrovcom,ale zajtra pojdeme pre nu-nech si uzije aj rodicov 😀
ako som predpokladala aj tentokrat im p.ucitelka navalala tolko uloh,ze sa ucime kazdy den-akurat som sa uz najedovala a 2 dni som jej zakazala otvorit nejaku du,lebo ved naco su potom tie prazdniny 🙄 slak ma triafa.
keby ste mali nahodou zaujem vediet,ze co dostali na ulohy,tak dajte vediet-lebo uz mam pocit,ze tocim vzdy len o tom istom 😉
ale inak sme spokojni....teda viki. 🙂

marcca
4. mar 2010

jaduska, pravdu máš 😉 ...ani ja sa nechystám si nanovo tu zakladať fotoalbumy, keďže všetko hádžem na FB...k tej univerzite...my tiež takú možnosť nemáme, ale asi by som váhala...chcem, aby si prázdniny užila bez učenia, bez školy, veď o tom sú prázdniny...ale zas aj univerzita bude na niečo dobrá...rozšíri si obzory a veľa sa naučí 😎

mimomu...zas naválala? 😠 ...nedá si povedať...mňa by už dávno šlak trafil 😖

anlu
4. mar 2010

no a mne sa zdalo ze kazdy druhy den ked maju pisat je vela, mimomu tak vam dala asi viac...

ada11
4. mar 2010

ahojte ! my prázdninujeme, Maťka nedostala veľa úloh, skôr mne sa zdá, že málo, ale veď nech si trošku aj deti oddýchnu 😉 tých 12 týždňov, ktoré budú po Veľkej noci bude dosť krutých, lebo tam nie je ani deň voľna 😠 Maťka bude určite chorá lebo bola už 3 razy od októbra, takto nebývala často chorá ani v škôlke 😕
ešte k tým bolestiam bruška čo som spomínala už dávnejšie, tak napr. tento týždeň ju bolelo už min. 3 razy a to má prázdniny, tak som bola u dokiny a dala jej Vermox na odčervenie /pre istotu, lebo že je teraz toho veľa/, snáď to bude len toto, fakt by som bola rada.

donara
5. mar 2010

hurá piatok, tento týždeň sme mali náročný, pondelok test prírodoveda, utorok test matika aj slovina, streda samostaná práca matika, štvrtok diktát a som zvedavá čo bude dnes.... ada11 aj Ferko bol od októbra 3x chorý, ale pevne verím že už vydrží....

anlu
5. mar 2010

no ja mam pocit ze Claire ma po mne alergiu lebo ako zacne byt vonku chladno hned zacne soplit kaslat ale nie je normalne chora az do jary to trva a to iste bolo minuly rok, teraz som jej davala imunoglukan tak to nebolo az take hrozne, asi sa budem musiet popytat na testy... ja tak nerada beham po lekaroch a hlavne ked mi nema kto strazit malu bambulu tak to je o nicom 😒

jaduska
autor
5. mar 2010

marcca ona tá univerzita je iba na 5 dní a robia to určite hravou formou (aspoň dúfam 😀 )

mimomu - ja bych tú vašu učiteľku asi zbila....(obrazne)

abetka
7. mar 2010

jaduska, ja by som nieco take brala, taku univerzitu. A aj to, ze je to len na 5 dni, tak to nepohliti cele prazdniny 😅

marcca
8. mar 2010

jaduska, tak to by som asi neváhala keď je to len 5 dní 😉 ...bude mať behom prázdnin zmenu, isto sa poteší...vieš približne ako to bude prebiehať, čo budú preberať a pod...?

tak už sme asi všetky doprázdninovali...o necelý mesiac máme veľkú noc... 😀 😝 😕

lubkaj
8. mar 2010

Ahojte, tak aj my sme po prazdninach. Dostali dost vela pisania (4 strany v zosite, vychadzalo to na 3-4 riadky kazdy den). Adrianka ale v utorok zahlasila, ze ona chce uz mat pokoj a napisala vsetko naraz... Aj ked ucitelka pisala, ze by to mali robit deti postupne, aby sa ruka stale precvicovala...
Okrem toho sme sa ucili asi 10 kratkych basniciek o jarnych kvietkoch.

jaduska
autor
8. mar 2010

marcca - do prihlášky sa píšu aj záujmy detí, aby tomu vedeli prispôsobiť výučbu. Uvidím ešte ako bude mať manžel dovolenku a ak nebude nič v pláne, tak ju tam dám, nech sa trošku oťuká aj medzi cudzími deťmi....

Inak ja mám popri vás pocit, že to moje dieťa sa nejako málo učí...neviem, či ich v škole tak šetria, alebo čo 😕

andrea.m
8. mar 2010

jaduš ani mi sa veľa neučíme. oproti mimoninej vike absolútne nič. včera sme boli hotoví za 10 minut a to nepreháňam. aj ked väčšinou nám to trvá tak 45 minut.

andrea.m
8. mar 2010

práve som sa dozvedela že Filipko píšu každý deň z matematiky 5 alebo 10 minutovku 😅 . v zošite maju každý deň jedno cvičenie pekne aj z dátumom, a dnes mi len tak medzi rečou oznámi že to sú písomky 😲 ,skoro ma vystrelo a to moje dítko nič nerieší. 😉 ale musím ho pochváliť,najhoršie mal dve chyby.

andrea.m
8. mar 2010

no a cez jarné prázdniny nemali za domácu nič

mimomu
8. mar 2010

ahojte bambule 🙂
tak mi uz zarezavame.......dnes 2 jednotky z angliny 🙂
nasi su z citania na pismenku c a z matiky preberaju taketo priklady. +5=20
12+ =18
-5=15
18- =13
z anginy slovicka tak priemerne 5 kazdy tyzden.
dnes sme sa ucili len jednu hodku 😀
prajeme vsetkym detickam a maminkam pekny tyzden. 🙂

jaduska
autor
9. mar 2010

mimo - tie vaše deti možno robia súčasne aj strednú školu spolu so základnou a ani o tom neviete 😀

anlu
9. mar 2010

ahojte 😀 u nas nic nove... skola ako vzdy v pohode, akurat ze dievcata v skole stale nieco vymyslia, mynule mi Claire hovori ze idu do Popradu na kupalisko 😲 tak som sa dozvedela ze to si dievcata vymysleli aj sa na vsetkom dohodli len nas rodicov sa zabudli spytat, to uz len nam dali ako hotovu vec ze ideme 😀 😝 no co sikovne su, oni sa hned na vsetkom dohodnu... mynule na nejaky ranc "isli"

anlu
9. mar 2010

Jaduska tvoja Oli uz chodi? si predstav ze nasa uz zacala ked mala 9,5 ja som cumela jak na zjavenie, akurat som telefonovala a ona si ku mne vykracuje vyskerena od ucha k uchu no skoro som odpadla... ja nechapem kde sa ponahla 😕

lubkaj
9. mar 2010

jaduska: Kde robia Detsku univerzitu uz pre prvacikov? Lebo co som na internete nasla, tak vsetko je len pre starsie deti...