Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ada11
15. apr 2010

ahojte, ja som tu už dlhšie nebola, tak sa ozývam a prajem pekný deň i keď vonku to tak nevyzerá 😉

jaduska, gratulujeme malej princezničke k prvým narodeninám 😉

lubkaj, aj u nás by to maohli skúsiť, trošku spestriť to učenie 😉

Maťka mala včera rodičko, tak nám p. učiteľka vysvetlovala ako a čo máme s deťmi precvičovať, napr, že v diktáte im nebude už hovoriť ia, ie....ani de, te ne, le..., že to už musia vedieť 😉 čítať majú súvisle s dôrazom na ´,ˇ..... a dôraz na koniec vety 😉 mazika - odčítavanie ďo 20.
idú aj na výlet 4.6 do ZOO v BA, len to je ešte ďaleko 😝

ada11
15. apr 2010

zusikk, až terza som si prečítala spätne čo sa stalo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ veľa síl celej rodine

lubkaj
15. apr 2010

Blahozelame malej aj velkej oslavenkyni 🙂.

Dnes som pani ucitelke podakovala za to zapekanie chlebika, ze to bol dobry napad a Adrianke sa to velmi pacillo. Zjavne aj ostatnym, lebo pani ucitelka povedala, ze niektori si to hned na dalsi den robili doma na ranajky 😉.

jaduska
autor
15. apr 2010

Babky Ďakujeme za gratulácie a tebe Kati tiež všetko len to naj, naj, naj....

mimomu
16. apr 2010

ahojte....aj od nas vsetko naj.
ake mate plany na vikend?ze vraj ma byt celkom pekne pocasie.u nas je sice momentalne same blato a voda ale dufam,ze sa uz vycasi.my pojdeme zrejme niekde do prirody s viki.nadychat sa cerstveho vzduchu a zresetovat hlavy 😀

lubkaj
16. apr 2010

My sa uz dlhsiu dobu chystame, ze vytiahneme po zime bicykle, tak sa nam to snad tento vikend coskoro podari...

lubkaj
16. apr 2010

Chcela som samozrejme napisat "konecne podari". Skoda, ze sa nedaju prispevky upravovat.

jaduska
autor
16. apr 2010

my sa chystáme cez víkend oslavovať 😀 😀 😀 😀 ale už by som tiež išla rada niekam na výlet, lenže manžel príde domov až zajtra poobede, tak neviem....

andrea.m
16. apr 2010

všetkým oslavencom všetko naj naj naj 🙂

ja som na zajtra naplánovala jasovskú jaskyňu

jaduska
autor
16. apr 2010

Jeee Adi, v Jasove mám sesternicu....už sa tam musím tiež vybrať 😀

andrea.m
17. apr 2010

som zvedavá či vyrazíme ešte dnes kedže náš tato ešte stále sladko spí 😀

anlu
17. apr 2010

mne sa tiez Jasov paci 😀 minule tam boli zo skoly

mimomu
17. apr 2010

ahojte.......tak k nam ma dorazit vikinkina spoluziacka a ma byt u nas cely den,takze pojdeme na plavaren vsetci 😉
tak pekny vikend prajeme 🙂 🙂 🙂

jaduska
autor
17. apr 2010

andrea 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
18. apr 2010

tak sme nakoniec boli. deťom sa páčilo, Filipko si to užíval a Tami tá tomu ešte moc nerozumela ale držala sa statočne 😉
další víkend robím ale o 2 týžne zase niekam vypadneme a ja už šmírujem po nete asi kam by sa dalo.

škola ide celkom v norme. troškusme sa zhoršili v diktátoch ale to sa docvičí ináč nemáme problém z ničím zatiaľ klop,klop

lubkaj
18. apr 2010

Ahojte. My sme sa boli bicyklovat, ako sme planovali. Tak dufam, ze su dost unaveni a skoro zaspia 🙂

A chcem Adrianku velmi pochvalit - v piatok nam celej rodine spravila veceru (samozrejme, s mojou asistenciou, ale naozaj minimalnou)! Rozhodla som sa spravit tie zapekane chlebicky, ked ich Adrianka zo skoly tolko ospevovala, a ona ze ich bude robit sama, lebo to uz zo skoly vie. Nikdy k pomoci v kuchyni neinklinovala, tak ma to velmi milo prekvapilo a este viac ma prekvapilo, ze to vazne dorobila az do konca, aj duplu 😀.

Okrem toho mame uz predbezne vysledky od psychologicky. Ak si spominate, okolo polrocneho vysvedcenia som spominala, ze sa tam chystame, lebo sa na nu pani ucitelka v skole stazovala, ze odmieta robit niektore veci (napriklad rozcvicovat prsty pred vyucovanim, citat stale dokola ten isty clanok v slabikari,...), dokonca parkrat udrela nejaku spoluziacku. Boli sme tam trikrat a kedze odvtedy sa trochu zlepsila (pokial viem, a pytam sa, uz viac nikoho neudrela), sustredila sa hlavne na to, preco nieco nechce robit. Bola sa dokonca porozpravat s pani ucitelkou. V piatok si ideme po celkove vysledky, ale podla predbeznych patri medzi mimoriadne talentovane deti a vsetky problemy vyplyvaju z toho, ze je nevytazena a nudi sa... Som na nu samozrejme hrda, ale mam trochu strach, co teraz s nou. No, v piatok by nam mala poradit.

jaduska
autor
18. apr 2010

super, že ste si tak užili pekný víkend 😀 😀 😀

lubkaj - veď to bolo jasné, že sa nudí, lebo ju nebaví robiť niečo, čo už dávno vie a ešte to aj opakovať stále dookola... 😀 Máte vlastne dve možnosti - buď ju dať do školy pre talentované deti, alebo ostane tam, kde je, len pre ňu bude potrebné vypracovať individuálny vzdelávací plán, kde sa zohľadní jej nadanie - napr. bude dostávať úlohy navyše, alebo náročnejšie úlohy....len dúfaj, že v škole budú ochotní to urobiť a spoločnými silami (škola, rodina, psychológ) to určite zmáknete 😉

andrea.m
19. apr 2010

pánečku jadi ty čo tak uprostred noci 😀

včera sme boli na dopravnom ihrisku a rano sa filipko zobudil s tým že mu je zle.je biely ako krieda a ledav oči rozlepil.neviem čo si mám myslieť ani čo mám robiť.asi ho na dnes vypýtam zo školy.zajtra nás čaká maraton po lekárských kontrolách a do stredy bude dúfam dobre ak to není niečo vážnejšie čo dúfam není.momentálne zase zaspal a ja hlavu v smútku čo s načatým pondelkom.

mimomu
19. apr 2010

andrea,to poznam.vecer vsetko ok a rano bum.zazili sme tento rok ale nastasite to trvalo len 2 dni.
neboj,filipko bude fit a ty sa netrap,porob co treba a oddychujte.pekny den 😉

jaduska
autor
19. apr 2010

adi - robím seminárky do školy 😀 cez deň nemôžem, tak takto po nociach straším.....
Inak mne včera prišlo takto hrozne zle, som myslela, že budem vracať. Z ničoho nič, len ma rozbolelo brucho, bolo mi ťažko na žalúdku....ale som to dáko predýchala, neviem, z čoho to bolo.... Tak nech sa Filipe skoro uzdraví 😀

andrea.m
19. apr 2010

filipko už je v pohode to mal z hlienov. je laergik a je teraz hrozne zahlienený. neviem či mu na staré kolená nekúpim aj tu odsávačku na vysávač 😉

lubkaj
19. apr 2010

andrea.m: Odsavacka na vysavac je super. Sice ju pouzivam hlavne na synceka, ale niekedy sa veru zide aj pre Adrianku, ked jej to nejde tak dobre vyfukat.

jaduska: Ze je Adrianka sikovna, to sme vedeli davno. Aj sme pozerali skoly pre mimoriadne nadane deti, ale podla toho, co tam pisali, sme mali pocit, ze mimoriadne talentovana nebude, ze ju len viac bavi matematika a citanie. Ale teraz by sme ju tam ani nechceli dat, aj psychologicka nam povedala, ze tam je vacsinou take "sterilne" prostredie a nechcela by som, aby Adrianka stratila kontakt s realitou. Takze skusime asi nieco s triednou ucitelkou dohodnut.

jaduska
autor
19. apr 2010

andrea - naša San keď zbadala odsávačku na vysávač, tak normálne dostala hysák....fúkať nos sa naučila len nedávno, mladšia vedela skôr ako ona 😀 😀 😀 😀

lubkaj - tak už len potom ten IVP by som vám odporúčala....na vašom mieste by som na ňom trvala

andrea.m
20. apr 2010

jaduš aj u nás tak. tami fúka nos v pohode, filipko ma s tým stále problém a predpokladám že aj hysák by bol 😀 ked ja už neviem ako by som mu pomohla. dnes ideme 1x k novej alergologičke tak dúfam že tam nájdem viac pochopenia a pomoci ako doteraz. šak to dieťa je už s tých mudr hotové a ja priznám sa tiež a to môžem povedať že som na doktorské vrtochy zvyknutá a aj tak ma dokážu rozčuliť do nepríčetna.

andrea.m
21. apr 2010

bola som včera s filipkom u novej alergologičky. od starej sme odišli lebo som nebola spokojná s liečbou ani s prístupom. dieťa si všimla len letmo a matku vždy zdrbala jak sirotu. aj tak mi trvalo 5 rokov kým som našla odvahu odísť. nová nám komplet zmenila liečbu a samozrejme filipko ma všetky príznaky astmy takže sme dostali sprejíky a inhalator.síce som viac menej tu diagnozu očakavala ked som ho počula kašľať aj ako mu píska na prieduškách. ale ked si predstavím ako by sme skončili keby sme tu mudr nezmenili tak mi je zle. aj som si včera fajne poplakala 😢 😢 😢 od zlosti,nervou a bezmocnosti.
dnes ide do školy po predlženom víkende tak sa teším na červené more v diktáte 😉

anlu
21. apr 2010

Andrea hlavne ze ste zistili co mu je a ma lieky, to je fakt hrozne ako niektori lekari flakaju svoju robotu 😠 mam s tym tiez svoje skusenosti... mozes mi napisat meno tej co ste od nej odisli, nechcem sa k nej dostat a asi tiez budem musiet ist s Claire

my v skole tiez vsetko ok a citanie ju tak chytilo ze sama cita kedy moze vsetky knihy co ma 😀 a anglina ju nebavi ale ked ju vyskusam tak vie vsetko

bodka13
21. apr 2010

ahojte babulky...nejako sem nestíham písať 😔 čo ma veľmi mrzí

Andrea zazrela som že aj tvoj Filipko je alergik ☹ aj naši obidvaja chalani sú..David mi v tomto období vždy začne
kašľať-je to taký akoby hrncový kašeľ..vlani ma dr.presvedčila,že je to začiatok laringitídy a dala nám atb+sirupy od kašľu ale vôbec mu to nepomohlo...upravilo sa mu to až na dovolenke pri mori ...nechodil vtedy od konca mája už vôbec do škôlky,lebo aj tam učiteľky pozerali po mne,že veď kašle a je chorý tak načo im ho tam dávam...a tento víkend začal ten kašeľ znova ☹ ..môžeš mi prosím ťa napísať ako kašlal Filipko?

inak škola nám ide fajn..len pani učiteľka hovorila, že Davidko je z každého neúspechu veľmi nešťastný,že ho máme stále motivovať a povzbudzovať,lebo prídu aj väčšie neúspechy ako je písmenko pod riadkom 😉

bodka13
21. apr 2010

baby po kliknutí na adresu nižšie sa vám objaví zoznam najlepších 1000 hitoviek za posledné 3 dekády. Takže spievame, trsáme, spomíname 😵 😵 😵 😵

http://www.welkestijl.nl/

andrea.m
21. apr 2010

nemalo by sa to ale napíšem. nakoniec nech sa pani doktorka trošku nad sebou zamyslí ked si to náhodou prečíta. volá sa mudr.spišáková. niekedy totiž treba rodičov aj chápať nie len drbať a psychicky deptať.

bodka filipko kašle akoby fajčil 20 na deň tak mokro,chrchľavo. a pri dýchaní mu na prieduškách píska.

anlu
21. apr 2010

Andrea ved si mohla do ip 😀 ale tak preco by sme mali ist dobrovolne k blbej lekarke, no nie? dakujem 😉