Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
31. júl 2010

@jaduska ved to ze kym su prazdniny tak ideme, lebo cez sk. rok sa tam velmi nedostaneme... ked bola Claire mensia tak sme castejsie chodili... skoda ze nepojdete aj vy, konecne by sme sa stretli, ale este vzdy sme neboli v zoo tak este tam chceme zajst

jaduska
autor
31. júl 2010

@anlu my sme už v ZOO boli, ale ako som písala - rozhodli sme sa až ráno, lebo vtedy bola v noci búrka a ešte aj ráno to vyzeralo kadejako...no a nakoniec vy ste aj tak boli vo VV 😀 😀 😀 😀 😀

anlu
31. júl 2010

@jaduska ano ano, zaregistrovala som ze ste boli ale mozte este prist ked sa vam bude chciet 😀

jaduska
autor
1. aug 2010

@anlu možno ešte pôjdeme, lebo to sme boli bez Olívie, veď ešte mesiac prázdnin pred nami 😀

andrea.m
1. aug 2010

no my sa tiež chystáme do zoo ale skôr niekde cez víkend by nám to vychádzalo. tami už zajtra nastupuje do škôlky.

jaduska
autor
1. aug 2010

@andrea.m no my tiež len cez víkend, lebo MM už má po dovolenke 😝

jaduska
autor
1. aug 2010

a aj na tú vyhliadkovú vežu by som chcela ísť, oplatí sa?

anlu
1. aug 2010

@jaduska ja som tam bola naposledy asi pred 10timi rokmi 😲 to uz tak daaaavno bolo... ale Claire bola minuly rok, je to zaujimave, pekny vyhlad je odtial a cesticka vedie popri zrucaninach hradu

tak to by sme mohli niekedy ist spolu, len neviem kedy sa vratime 😕

jaduska
autor
1. aug 2010

@anlu my skôr ako v polovici augusta aj tak nepôjdeme, vieš, musíme počkať na výplatu 😀 😀 😀 😀 😝

Inak, baby, vy už viete aké zošity alebo čo treba kupovať do druhej triedy? Lebo v Tescu už vo veľkom pripomínajú školský rok....

jaduska
autor
1. aug 2010

A ešte ma tak včera napadlo, keď som uvažovala nad tými školskými potrebami, či sa mi vôbec oplatí investovať do školskej tašky. Tú, čo mala San v prvej triede, stála 1999 Sk, dopadla, ako dopadla, v podstate použiteľná je, len tie otrhané rohy to špatia. Pri kúpe som pozerala na to, aby mala vystužený chrbát, nastaviteľné popruhy atď. veď to poznáte. No a v podstate ju Sandra vôbec nenosí, lebo do školy aj zo školy ju stále niekto z nás odprevádza, alebo ju veziem autom a tašku jej nesieme. V škole s ňou akurát ide na obed a z obeda do družiny, čo je dokopy maximálne 5 minút nosenia tašky. Ak sa mi 70 eurová taška rozpadne rovnako ako lacnejšia, tak sa mi ju neoplatí kupovať, nie?

andrea.m
1. aug 2010

@jaduška či sa oplatí ísť na vyhliadkovu vežu neviem lebo hoci bývam v KE už 8 rokov nebola som tam ani raz.
čo sa týka pomôcok mi sme dostali zoznam na konci školského roku kedže im ostava tá istá učiteľka čo v prvej triede.tak polovicu už mam kupenú.a tašku no ja neviem....ale ako sa poznám keby sa Filipkovi rozpadla 2 tisícova taška ja by som protestne kupila nejaky lacný batoh.beztak ako vravíš tie tašky nosíme väčšinou my rodičia. čo sa týka Filipka tak ten si ju nesie len rano zo šatne do triedy a poobede s triedy do šatne.to není dokopy ani 5 minut denne.

ukana
1. aug 2010

Ahojte, nám školská taška prežila, na konci šk.roka som ju oprala a je ako nová..máme Topgal... 😉

pomôcky ešte nekupujeme, nevieme čo, až týžden dva pred škol.rokom bude na škole zoznam pre jednotlivé ročníky..ešte nestrašte so školou, zajtra ideme na dovču do Sturova...ešte sú prázdniny... 😵 😵

potom má Maťo ešte tábor s koníkmi......a potom by si aj mohol precvičiť písanie, lebo pero nemal v ruke mesiac 😠 čítame priebežne, nie nejak pravidelne, ale to písanie 🙄 🙄 🙄 ..a ani mne sa nehchce ho nutiť, ked má prázdniny, ja som to ako decko neznášala...tak snád všetko nezabudol 😕 😨 🤐 😅

andrea.m
2. aug 2010

u nás čítanie priebežne a matiku si opakujeme pravidelne od kedy je doma teda asi týždeň. od budúceho týžňa ide zase k babke takže zase nič. ale zabudol toho dosť ☹

mimomu
2. aug 2010

ahojte......my sme pisali par diktatov a viki si sama prepisuje texty z druhackej slovenciny citame tak kazdy druhy den.ale nad niektorymi pismenkami musela premyslat 😀
ja dnes periem viki skolsku tasku aj peracnik,tak dufam,ze budu v povodnom stave.su z topgalu 😅
herecka je v tabore,tak mam zas volno 😒
jadus nasi dostali vytlacene ake zosity a pomocky treba kupit.nie je toho vela.snad do 33eur sa zmestime-aj s tv. 🙄

maznacik007
2. aug 2010

tak ja uz v podstate takmer vsetko mam... tasku operiem.. my mame hamu step by step.. a kupili sme ju za 15 EUR ... lobo bola stary model co nam je uplne jedno.. okrem toho som zobrala za tu cenu este jednu tak ma aj nahradu.. ale nepotrebujeme 😀
peracnik sa jej koncom roka rozpadol topgal nastastie sme mali blok tak sme ho vymenili za iny.. aj inu znacku.. vodovky novu plastelinu voskovky a tak.. kupila krsna za vysvecko... este par drobnosti ako vykresy a tempery dokupim.. zosity si objednavali zo skoly to mame vsetky..
papuce su este dobre... aj cvicky aj na balet... to je ok...
ja skor setrim na poplatky za kruzky zrps, druzinu kedze sa to plati polrocne..tak sa to nazbiera.. najma v ZUS kde bude chodit na 4 kruzky... takze takych 250 EUR padne na to ako nic...

jaduska
autor
2. aug 2010

@maznacik007 a kde ste tú tašku kupovali? v obchode, či cez net? Ja tú Sandrinu musím ešte vydrhnúť a uvidím, ako bude vyzerať, možno na tie rohy niečo nalepím.... 😒

mimomu
2. aug 2010

anlu,tusim ty si spominala,ze claire mala tie trojhranne pastelky.chcem sa ta opytat,to boli take tie hrube?aka je to znacka?lebo som bola pokukat a nikde ich neviem dostat.viki chce len tie,lebo ze ich videla u spoluz.a dobre sa jej s nimi kreslilo.viem,ze tie maped su trojhranne ale to nie su take hrube.dakujem

maznacik007
2. aug 2010

jaduska.. to sme kupili po novom roku... u nas v papiernictve.. isli objednavat nove modely a tieto dve tasky vypredavali.. to bola len taka jednorazova ponuka.. ale vsimla som si ze tam maju lacnejsie tasky ako na nete.. niektore..
idem kuk foto..
predtym nosila tasku ten isty typ iny obrazok po sesterke... ta ju nosila rok a nevyzerala uz moc dobre potom... podla mna za tu cenu co to normalne predavaju to nestoji

jaduska
autor
2. aug 2010

Ja som našla teraz niečo na nete, no najlacnejšia taška tej značky 89,90€ 😝

lubkaj
2. aug 2010

Ahojte. My este veci do 2. rocnika nekupujeme, aj ked by uz asi bolo nacase, lebo zacinaju byt akcie v obchodoch. Ale vobec neviem, co treba. Na stranke nasej skoly je zoznam este z minuleho roka, tak neviem, ci sa riadit tym... Okrem toho tam mame napisane, ze "Škola poskytuje možnosť objednať si balíček pomôcok od firmy za zvýhodnenú cenu na základe odporúčaní pani učiteliek." Lenze to je este tiez z minuleho roka...
@mimomu: My sme mali tiez hrube trojhranne farbicky, kreslili naozaj super. Bola to znacka TRILINO. Teraz ich tusim maju v akcii v Hypernove, 12ks za 2,99 EUR. Cez internet sa daju zohnat aj za 2,70 EUR, ale tam zasa platis postovne...

mimomu
4. aug 2010

ahojte.kde steeeeeeeeeeeeeeeeee???? 😉

jaduska
autor
4. aug 2010

@mimomu kade-tade 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Keď je pekne, tak sme vonku a keď prší, tak ja makám na bakalárke 😝

marcca
4. aug 2010

ahojte, ja len tak v rýchlosti, keďže vo veľkom prázdninujeme 😎 😎
@mimomu jednoznačne najlepšie pastelky a ceruzky sú od faber-castell, obyčajné ceruzky takisto trojhranné tie sivé s čiernymi protišmykovými bodkami...nelámu sa, super sa s nimi kreslí, pastelky majú krásne farby...asi sú aj najdrahšie,ale min. týždeň boli v tescu v akcii...inak trojhranné sme mali aj značky lego, boli dobré, trocha tenšie, ale na tieto sa nechytali....ja som inak na všetko trojhranné zaťažená, my sme mali aj pero trojhranné 😀 😀

čo sa týka nakupovania, tak my len ceruzky a perá, tašku máme v bezchybnom stave, peračník sme menili ku koncu roka, takže je ako nový...zošity a ostatné pomôcky si kupujú ako trieda spoločne...

inak už sa nám to kráti, pekný zvyšok prázdnin, hlavne veľa slniečka 😵 😵 😵

ukana
6. aug 2010

@mimomu , pastelky su super aj značky Maped
http://obchod.activa.sk/produkt/maped-farebne-c...
pekné farby a nelámu sa, sú trojhranné, tenké 🙂

jaduska
autor
6. aug 2010

Asi kúpim San do školy niečo takéto:
http://www.biga.sk/samostatne-skolske-ruksaky/s...

marcca
7. aug 2010

@jaduska vyzerá dobre a cena úplne super...pravdepodobne nebude ani tak obrovský ako školské tašky...vyzerá veľmi šikovne 😉 😉

mimomu
7. aug 2010

jadus,taska vyzera pekne.ja som nemala sice s firmou sunce dobre skusenosti ale boli to len take malickosti.viki som od nich kupila box na desiatu a obrazok po 2 mes.uplne zoskrety a flaska na pitie sa tiez rychlo znicila-ten uzaver.
ale taska vyzera ze bude ok.my sa tiez chystame nieco uz popripravovat do skoly.dostali zoznam tak ideme podla neho,nie je toho vela.
co porabate v tento den?my sme boli na hriboch a s mmm a tak som sa nachodila,ze ledva dycham.zabludil hrdina a tak sme si to krasne nadisli. 😀 mne sice nezaskodi. 😎

jaduska
autor
7. aug 2010

mimo - ale zas je na tej taške taká cena, že keď ju zničí, tak mi to nebude až tak ľúto. Inak dnes som vyšúchala tú starú tašku, vyzerá perfektne, až na tie diery, no neviem, čo s tým, možno by to vedel niekto opraviť, ale si neviem predstaviť ako....

marcca - presne to mi vyhovuje, že vyzerá byť taký šikovný menši. Naši totiž niektoré knihy nechávajú v škole, tak San toho veľa domov nenosí.....

A na huby by som išla aj ja, keby mi mal kto deti povarovať, s Olíviou sa mi po lese ešte nechce behať 😀

jaduska
autor
9. aug 2010

tak teraz blúdim po nete a pozerám tú tašku pre Sandru, našla som toto:
http://www.perinbaba.sk/skola/skolske-batohy/sk...

len váha tohto baťohu je 1,8 kg a ten, čo som dala link predtým iba asi pol kila. Prečo tie školské tašky robia také ťažké??? Normálne teraz váham, že na čo sa zamerať, či na váhu, či na cenu 😕

mimomu
9. aug 2010

jadus,tie tazsie maju zrejme vystuzeny chrbat a vo vnutri maju akoby zelezny hak v tvare pismena u.aspon v topgale je to tak.su tazsie ale velmi pevne.ja som ju prala a normalne je ako nova.