Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
13. sep 2011

@bodka13 , my len 2.40 za slohove zošity a asi 8 za AJ, to sme ešte minulý šk.rok 😉

a novinka, naše decká idú na plavecký, celý týžden budu dochádzať do aquaparku Dol.Kubín, cena 40eur, je tam aj plavecký bazén 😎

andrea.m
13. sep 2011

my sme zatiaľ platili iba 15,20 na učebnicu a pracovný zošit z AJ. v pondelok mame rodičko tak tam nás zinkasuju jedna dva

sissi27
13. sep 2011

@ukana, aj Sufi by mal ist na plavecky vycvik, ale este neviem presne kedy.
@andrea.m u nas rodicko zatial nehrozi aj ked rada by som kedze by som potrebovala nejake veci prediskutovat s ucitelkou.
Sufi dnes priniesol prihlasku na kruzok, ktory maju v ramci skoly. Rozhodol sa pre pocitacovy. Ja len dufam, ze sa na tomto kruzku nebudu hrat len pocitacove hry a naucia sa nieco nove. Okrem toho mali este na vyber sikovnicka, anglictinu a turisticko sportovy. Sportu si myslim ze ma dost v ramci skoly aj mimo skoly kedze chodi na tanecnu aj futbal. Na sikovnicka chodil posledne dva roky, uz ho to tam akosi netaha. A nad anglictinou sme akosi ani neuvazovali.
Ake kruzky maju na vyber vase deti?

mimomu
13. sep 2011

@sissi27 sportovy,pocitacovy,spevacky,varenie,sikovne ruky,futbalovy,anglina,nemina...dost maju

ukana
13. sep 2011

@sissi27 , u nás v škole minifutbal, hadzana, badbington, lego, anglina, tvorive dielne....je toho veľa, ale uroven biedna 😒 .. Maťa som do školy nedala na žiadny kružok, chodí na judo 2krat a do ZUŠ na vytavrnú, to mu stačí...
ešte budu mať v piatok prípravu na prvé sväté prijímanie, je to o 17,00 a potom ešte omša 😕 ..

@sissi27 , ani my ešte nevieme, kedy bude plavecký, len sme predbežne mali vyjadriť súhlas s učasťou, asi aby vedeli, či to vobec organizovať. predpokladám, že febr- marec 🙂

sissi27
13. sep 2011

@ukana, kruzky zneju zaujimavo. Skoda len ze nemaju ziadnu uroven. ☹
@mimomu, aky kruzok ste si vybrali?

mimomu
13. sep 2011

@sissi27 pocitacovy uz treti rok 😀 a spev
ale viki ma predovsetkym zus-tanecnu-folklor...tancuje od 3,5 roka 🙂
nasi tretiaci budu mat tiez pripravu na 1.sv.prijimanie ale v ramci nabozenstva a kazdu stredu maju skolku omsu

ukana
13. sep 2011

@sissi27 , to ano, syn chodil na futbal v prvej triede, len tam behali po telocvični, zmiešané ročníky, tak tí menší sa ani nedostali k lopte za celý čas... 😒 ...teraz maju hadzanú ako nový krúžok s trenerom hadzanej, to snad bude lepsie, ale nejdem ho tam davať...inak máš zlatého synátora 😉 😉 😉 😉

sissi27
13. sep 2011

@mimomu, co robia na pocitacovom kruzku, co hovori Viki?
@ukana, dakujem.

mimomu
14. sep 2011

@sissi27 v prvom rocniku zaklady na pc,hry,v druhom tabulky,vytvarali cosi v programe,a na zac.roku dostali usb kluce a asi budu teraz cosi robit s nimi 🙂

jaduska
autor
14. sep 2011

ste sa rozpísali ženuše 😀 😀 😀 😀

Naša SAndra chodí na flautu a tanečný, to má náplň na 4 dni v týždni a ešte ich triedna si vymyslela tento rok krúžok Škola hrou (doteraz mali turistický), na tom krúžku budú nacvičovať programy na školské vystúpenia, ani nemám chuť podpísať papier....turistický sa mi páčil viac

@mimomu poznáš dedinu Lok? Hľadáme si teda to bývanie a tam nám ponúkli jeden dom, len pre mňa je to príliš na juh....

mimomu
14. sep 2011

@jaduska ano Lok poznam.....nedaleko som chodila do skoly 🙂 j to celkom v pohode dedinka a neboj...na juhu su aspon podla mna milsi ludia....moj nazor a je tam stale slnecnejsie 🙂

jaduska
autor
14. sep 2011

@mimomu mne ani tak neide o ľudí, teda aj tí sú dôležití, mne skôr ide o to, či si tam niekde v okolí nájdem prácu....aby som nešla z blata do kaluže, vieš....

mimomu
14. sep 2011

mam sesternicu,kt.robila v loku ucitelku....teraz je na materskej...mozem sa opytat.

andrea.m
14. sep 2011

naši maju kružky pohybove hry,šach,anglinu,mažoretky,turisticky,futbalovy,ľudove tance. v prvom ročníku chodil filipko na šach, v druhom na nič a teraz sa nahlasil na pohybove hry. prípravu na 1sv.prijimanie maju v rámci nabožka a to maju normalka v rozvrhu. kto nechodí na etiku chodí na nabožko. no a mimo školy ma 3x do týžňa karate.

andrea.m
14. sep 2011

a detska omša ja u nás v nedeľu o 9.00 platna pre všetky školy na sidlisku. takže v nedeľu na ňu ideme cela rodina.

jaduska
autor
15. sep 2011

@mimomu to by bolo super keby si sa jej opýtala 🙂

mimomu
15. sep 2011

@jaduska ked pojdeme do lv,opytam sa 🙂

sissi27
15. sep 2011

Ahojte,
co porabate tento pekny sviatocny den? Moje dieta beha s kamaratmi od rana po dedine a ja sa len tak smotim. 😀

jaduska
autor
15. sep 2011

@sissi27 aj u nás nuda 😀 Prostrednú dcérku mám chorú, nemôže ísť von, tak sa len tak tmolíme...A baby sa hrajú na škôlku - Sandra je učiteľka a malé ju zlostia 😀 😀 😀 😀

maznacik007
15. sep 2011

my sme boli v sastine na puti a zastavili sme sa aj v senici na hroboch a potom sme este sli do macdonalda v trnave a domov....
u nas je pre dievcata na skole kruzok sikovne ruky ... este neviem ci bude chciet chodit...
nasa chodi na kruzky do ZUS teda resp. pokracuje lebo chodi na ne od prvej... chodi na hru na keyboard, na spev a teda aj na hud. teoriu, a potom chodi na dramatiku a na prednes... co sa tyka vytvarnej tak moc nam to nevychadza casovo no uvidime... este... su detske sv. omse v piatok a v nedelu ...
anglictinu mame 3 ci 4 hodiny do tyzdna ale toto je dedinska skola... v meste sme mali dve hodiny do tyzdna tak tam chodila este zvlast na anglinu..
inak ani u nas na skole v meste nemali kruzky v skole nejaku uroven... prosto len aby bolo... ale v zuske je to o inom...
my sme vlastne menili skolu k septembru zatial sa jej velmi paci aj ked v triede je 11 chlapcov a 3 dievcata... ale baby neviem co vy mate dievky tak moja prisla domov ze si porovnavali prsia dievcata medzi sebou kto ma vacsie.. a dnes som malej kupila prvu podprsenku v tesku taky dvojpack nejake ze AA ... take pre male dievcata ... tak uz ju nosi 😀 no nechapem ... normalne...

jaduska
autor
15. sep 2011

@maznacik007 naša Sandra chcela nosiť podprsenku ešte v škôlke 😀 😀 😀 Ale teraz ešte také nespomína, tak uvidíme 😝

mimomu
16. sep 2011

@maznacik007 tak nam pridu prve podprsky na bud.tyzden....objed.som jej tie lambadove a jednu supravicku...ze baby uz z jej triedy nosia...tak sme prave vcera objed.

jaduska
autor
16. sep 2011

Baby, inak možno je dobre, že sa o tieto veci zaujímajú už teraz, ja si pamätám, že keď som dostala prvú podprsenku, tak som ju odmietala, lebo mi to pripadalo príliš ženské, alebo čo...neviem...Tak nech si zvykajú už teraz, tie lambadové sú podľa mňa super....

snilko7
16. sep 2011

ahojte, prepáčte že sa vám tu zamiešam do diskusie, ale mám otázočku. Mám doma druháčika a chcem sa spýtať, ako ste to mali so značením domácich úloh v druhej triede? U nás si to značia deti sami a priznám sa že doma ani netuším mnohokrát čo vôbec máme robiť...a to je tá lepšia varianta, pretože už sa stalo že sme sa nenaučili naspamäť básničku, lebo ju malý nemal poznačenú a spomenul si až cestou do školy...

bodka13
16. sep 2011

@snilko7 aj naši si to značili sami...v pracovných zošitoch si krúžkovali červenou farbičkou a to čo mali z učebnice si písali do zošita-neboj tiež sme veľakrát nemali úlohu,ale o tom to je 😉 pár čiernych bodov,sem-tam poznámka a dieťa sa naučí zodpovednosti...a ešte je tu jedna možnosť: treba si nájsť spoľahlivého spolužiaka/spolužiačku a kontrolovať zadanie úloh s tou druhou maminou 😉 ,ešte stále to musím využívať 😀 😀 😀 lebo náš david je neskutočnýpoplete a ešte mu je aj všetko jedno-proste "salámista" 😀 😀 😀
...a ešte ma napadlo ,že keď si spomenul na úlohu až pred odchodom do školy,párkrát som mu napísala nejaké ospravedlnenie :-/ - nemalo by sa,no ale nezachránim dieťa 😉

snilko7
16. sep 2011

@bodka13 ďakujem ti za odpoveď...tak ja som sa sem na dedinu prisťahovala z Bratislavy a ostatní rodičia sa so mnou moc nebavia, mám pocit že už ma ani neodzdravia...jediná maminka s ktorou si rozumiem má s domácimi úlohami ten istý problém....naša učiteľka za neurobenú úlohu dáva 5. U nás je aj ten problém že Paťko je strašne živé dieťa a už teraz mi hovorí že snáĎ každý deň stojí v triede cez vyučovanie v kúte...neviem už ako mu vysvetliť aby bol na hodine ticho, nech si ho učiteľka ani nevšimne, lebo už mám aj ja z toho taký pocit, že po minulom roku si ho zaškatuľkovala a už sa mu len stačí pomrviť a je "pruser" :( Tak sa teda budem spoliehať, že sa môj synátor polepší v značení úloh.

mimomu
16. sep 2011

@snilko7 nasi mali ten isty problem a tak sme sa na rodicku dohodli,ze na du maju samostatny slovnicek a p.ucitelka napise na tabulu ulohy a su tam po celu dobu vyucovania a celkom to ide.

bodka13
16. sep 2011

@mimomu slovníček fungoval u staršieho...a tie úlohy majú aj naši celý deň na tabuli,no ale náš šikovník david niekedy odpíše iba polovicu 😠 😀 😀
@snilko7 nemám rada takéto zaškatuľkovávanie 😒 ...však dieťa sa mení,potrebuje osobitý prístup - nepomohol by ti pokojný rozhovor s jeho triednou,kde by ste si dohodli nejaký postup...ak je živý,potrebuje viac zamestnať,aby sa nestíhal nudiť -mali sme ten istý problém s Davidom už od škôlky,ale našťastie sme doteraz vždy natrafili na dobré p.učiteľky s ktorými sa dalo spolupracovať...teraz majú novú,tak uvidíme ako to pôjde 🙂

snilko7
16. sep 2011

@bodka13 minulý rok, keď bol prváčik a začali sa hromadiť poznámky, tak sme sa s ňou rozprávali...a výsledok bol akurát ten že malému dala ešte aj pokarhanie na konci roka ☹ malý mi to dosť zle niesol a myslím že ešte furt je to v ňom, mám pocit akoby do školy chodil zo strachom...minule dokonca mi povedal, že načo sa má snažiť, keď on aj tak bude furt len taký zlý ☹ ☹ Ja viem že je neposedný, nezbedný, furt sa spolieham že však z toho vyrastie, dohováram mu, snažím sa ho zamestnať a nič nepomáha....už som zvažovala aj psychologičku, len sa bojím že malý by mal z toho zas len zbytočné stresy.