Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bodka13
21. sep 2011

@mimomu to na každej škole idú asi naozaj podľa iného plánu...u nás je druhý cudzí jazyk povinný až od 6.ročníka -mohli si vybrať Nj alebo Rj ...susedina dcéra si dala Nj a hrôza,strašne sa jej to pletie-začne po anglicky a skončí v nemčine 😀 😀 😀 ...synovec má Rj a celkom v pohode ...no ale čo bude u nás doma 😕 😀

mimomu
21. sep 2011

@bodka13 ja anglinu ako tak viem-maturovala som z nej
a manzel vie super nemcinu....tak asi to pojde cez neho
ale ja sa na to este presne opytat,ze kedy a ako

ada11
21. sep 2011

ahojtééééééé. Tak aj u nás z angličtiny musia vedieť aj čítať, aj písť a samozrejme aj porozumieť súčasne 😕

jaduska
autor
21. sep 2011

@bodka13 s ruštinou je problém v tom, že v dnešné deti s ňou prichádzajú do styku málo, my sme toho mali viac, tak sa nám lepšie učila....je to príbuzný jazyk, na niektoré slová stačí nahodiť ruský prízvuk 😀 a ak sa neučia hneď aj čítať a písať azbuku, tak je to v pohode....myslím...
A stou nemčinou - angličtinou je to tak, že sa napr. pletie aj mne, ja si tak občas v hlave precvičujem nejaké dialógy a tiež začnem nemecky a skončím anglicky 😀

jaduska
autor
21. sep 2011

@bodka13 napísala som anlu na FB, že tu má absenciu 😀

bodka13
21. sep 2011

@mimomu no s anglinou je to u nás tak že tiež si ešte niečo pamätám,teraz na ňu chodí muž (vojak-stanag,či ako sa to píše) a z nemčiny nevieme ani zaťať,takže ruštinu si budem opakovať z minulého storočia =tisícročia 😀 😀 😀

a to písanie z angliny -našich ,teda staršieho začali viac trápiť až v 5.triede ...hovorí veľmi dobre,aj slovíčka vie,no nevedel písať...tak sme sa tie slovíčka museli nie skúšať ústne ale písomne,aby vedel gramatiku

sissi27
21. sep 2011

@lubkaj aj Sufi sa stazuje, ze ho od stabila pera bolia prsty, a ja mu vzdy poviem ze si vymysla. No teraz vidim ze bude na tom nieco pravdy. 😎
@mimomu, aj Sufi si vacsinou robi ulohy, ktore dostane pred vikendom cez vikend aj ked to nepotrebuje hned na pondelok alebo utorok. Je to tak lepsie. Ma potom toho menej cez tyzden.
Ja keby som dala Sufimu prestavku medzi ucenim, tak on by sa k tomu uz nikdy nevratil 🙂. Preto som najradsej ked si urobi vsetko co najrychlejsie.

jaduska
autor
21. sep 2011

My sme tiež tento rok kúpili to pero Stabilo, ani som sa Sandry nepýtala, ako sa jej s tým píše, ale zatiaľ sa nesťažovala.... 😕

mimomu
21. sep 2011

my klasika-3hranne tornado

andrea.m
21. sep 2011

u nás klasika zabudame pomôcky. dnes nemal zošit na geometriu a knihu na hudobnu

maznacik007
21. sep 2011

my tiez tie tornada.... to stabilo sme mali tusim v prvej a mojej robilo take odtlacky na prste z vnutornej strany normalne ako keby otlacik...

ulohy my mame kazdy den....

budeme mat rodicko... zatial ziadna znamka do ziackej len do pracakov uz by mali predsa aj pisat nejake vstupne previerky... ale zatial nic...
poctivo trenuje na keyboarde.... /tak dufam ze to vydrzi.../

mimomu
21. sep 2011

my dnes len anglinu...v piatok maju 20.vyrocie skoly-riaditelske volno a v podnelok sportovy den 😵 😵 😵

anlu
21. sep 2011

@bodka13 ahoj tu som 😀

No my sme sa prestahovali, cize aj Claire chodi do inej skoly. Zatial sa velmi nestazuje, len uz mi referovala ze pred tym mala milsiu ucitelku. No ma zatial jednotky tak uvidime ako jej to pojde. Kruzkov ma na kazdy den, dali sme ju na hudobnu, ona chcela velmi na gitaru ist. Tak sme boli na zaciatku sk. r. na dodatocne talentove skusky a mala velmi dobre vysledky, az tak dobre ze ju brali bez pripravky hned do prveho rocnika. Len smola bola ta ze na gitaru maju malo ucitelov, cize ziadne volne miesto. Bol s nou manzel a zavolala si ich rovno riaditelka ze ak sa rozhodne pre cokolvek ine hned ju beru. Tak sme ju ukecali na klavir. Este sme sa pytali na spevacky tak najprv povedala ze nemaju, ale ked som bola podpisat papiere, tak mi vravela jej ucitelka ze maju zbor ale je pre starsich, no ju zoberu ak bude chciet lebo pekne spieva. Joj tak taka som na nu hrda. Klavir jej ide zatial velmi dobre a nakoniec sme nasli aj gitaru v CVC ale to bude mat take volnejsie, nie ako v ZUS.

Poslusne hlasim ze uz sa ukazem castejsie 😀

mimomu
22. sep 2011

@anlu caukoooooooooooo 😵 Claire je potom talentovana....tesime sa s vami 🙂
dnes som hodila pokec s viki ucitelkou....tak prisli sme na to,ze pocuva len na pol ucha...a viac sa stara o to,ze ako vyzera a tak.baby,co mate dievky,ako je to u vas?lebo uz mam pocit,ze son nav vine ja ☹
pritom nema problem si na seba cokolvek obliect...teplaky,mikiny a pod.
a s tym pocuvanim to je aj na zuske 😒

jaduska
autor
22. sep 2011

@mimomu s tým vzhľadom u nás problémy nie, Sandra na tom absolútne nebazíruje, tá by kľudne išla neumytá, strapatá a v pyžame aj do školy 😀 Ale zas doma sa prezliekajú za princezné všetky tri. Momentálne fičia na rozprávke Na vlásku, tak im v kuse viažem na hlavy deky, aby mali dlhé vlasy 😀

mimomu
22. sep 2011

neviem,asi v skole sa prejavuje...oblecie vsetko pohdlne....nebolo to ani u nej vidno...az teraz ale aj tie podprdy riesili

s_i_s_a
22. sep 2011

mam na vas maminy jednu otazocku....vcera Samko dostal poznaku, ze si nedoniesol pomocky na citanie. Doslo k tomu tak, ze prvy skolsky den dostali rozvrh, ten sme dali do peracnika a podla toho sme sa vzdy chystali. Druhy skolsky den im dala pod obal do ziackej dalsi rozvrh, na ktorom bol slovensky jazyk zmeneny na citanie pisanie, co som si ja teda vobec nevsimla,myslela som ze rozvrh je taky isty. No a teraz k veci.Nemate niekedy chut odpisat ucitelke na poznamku, ktoru da vasej ratolesti do ziackej knizky. Ja som sa vcera chystala ale potom som si to rozmyslela 🙂

sissi27
22. sep 2011

@anlu vitaj spat. Mimochodom mas velmi peknu profilovu fotku. Velmi ti to na nej pristane.
@mimomu, Sufi je chlapec, ale on si riadne potrpi na tom co ma oblecene. Napriklad, rano mu nachystam veci co si ma obliect do skoly, idem dole spravit mu desiatu a on pride do kuchyne obleceny uplne v niecom inom. 😀 😎
A co sa tyka pocuvania na pol ucha, tak to ma Sufi uz od prvej triedy. Viac ho zaujima vsetko naokolo len nie to co hovori pani ucitelka. Potom samozrejme nestiha, lebo nevie co ma robit. Ja ho volam Alica z krajiny zazrakov. 😎 Myslela som si, ze vekom z toho vyrastie no nezda sa mi. 😒

jaduska
autor
22. sep 2011

@s_i_s_a naša zatiaľ poznámky nenosí, ale ak sa ti zdá niektorá poznámka nespravodlivá, tak sa jednoducho ozvi.... 🙂 Ja som za to, aby rodičia neostávala ticho, lebo učitelia si potom myslia, že je všetko o.k.

mimomu
22. sep 2011

@s_i_s_a ja pisem vsetko co ma trapi,od prvej triedy....co,ako,kde....nasa ucitelka mi potom odpise alebo pridem do skoly
@sissi27 aj sufi,musi byt riadny frajer 🙂 viem,si to predstavit 😉

sissi27
22. sep 2011

@s_i_s-a, vela krat, ale kym sa dostanem k samotnemu pisaniu tak ma prejde zlost a nenapisem nic. 😕

bodka13
22. sep 2011

@anlu ahooooj som rada,že si sa ukázala 😵
ahojte aj ostatné maminy 😵 😵 😵
@s_i_s_a ak máš pocit a potrebu písať ,tak píš ....ja tiež píšem 😉 nemám čas behať za každú vec do školy ...a poznámok sme už mali kopec....napr. starší syn3.ročník: "nepracuje na hodine"-odpoveď "doma si neupratuje izbu" ..samozrejme s vysvetlením,že ja ho do školy posielam aby pracoval a spolupracoval,ale ona je tam na to aby ho nejako prinútila pracovať ..... takže tie,ktoré sa mi zdali nespravodlivé som okomentovala a zatiaľ (klop-klop) sa všetko dalo na správnu mieru,žiadna nespravodlivosť voči chalanom sa neobjavila 😉
@sissi27 že by budúci model 😕 🙂

jaduska
autor
22. sep 2011

@bodka13 ty sa teda nezdáš....dobre si tej učiteľke odpísala 😀

bodka13
22. sep 2011

@jaduska 😀 😀 😀 no ale však povedz,ako to mám vyriešiť ? ...to by som alebo každá písali učiteľke veľmi často,čo doma dieťa vyvádza alebo nerobí tak ako má
...a na pobavenie ma ešte napadol jeden oznam : "dňa 28.3.20xx bude prevádzka ŠK do 14 hodiny z dôvodu oslavy Dňa učiteľov.Za pochopenie ďakujeme" ...moja odpoveď bola: moja pracovná doba je od 7:00 do 15:30hod,tiež ďakujem za pochopenie .....Ako ja nemám nič proti učiteľom(aj moja mamina je) ani proti oslavám,ale myslím,že oslavovať treba po pracovnej dobe 😉 však si nemôže 150rodičov zobrať dovolenku,alebo čo musí mať každý babku a dedka na dôchodku?

jaduska
autor
22. sep 2011

@bodka13 jasné, to máš pravdu...

petlangerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
22. sep 2011

@petlangerova 😕 ..to sú zážitky za 5 rokov 😀 😀 😀 ,mám aj staršieho syna-je šiestak

...napíš niečo viac o sebe 🙂

jaduska
autor
22. sep 2011

@bodka13 myslím, že petlangerova si pomýlila tému - možno chcela napísať k čerstvým prvákom o)

bodka13
22. sep 2011

@jaduska aj mňa to napadlo 😉

sissi27
22. sep 2011

@bodka13, teda odo mna mas plny pocet za odkazy pani ucitelkam. Ony sa nikdy neurazili pripadne to inym skrytym sposobom nevratili tvojim synom v skole?