Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ktore
25. nov 2011

@jaduska ano asi tak ma aj moja deniska.velmi ju bolieva chrbatit.na rodicku sa opytam ci si nemozu knihy nechavat v skole,ale to bude zbytocne lebo som uz niekolka kto sa na to opyta.je to velmi smutne ked nachaju na deti tolko.

ktore
25. nov 2011

ked zdvihnem tasku tak sa ovela tazsia kolko vazia maju dost deti co nosit zo sebou.dviha sa mi cukor...

jaduska
autor
25. nov 2011

@ktore naši si knihy môžu v pohode nechávať v škole, len naša San je taká popleta, ona to radšej napchá všetko do tašky.... 😀

ktore
25. nov 2011

@jaduska u nas to nedovolia a neviem preco.!!!ved nach si donesu len to z coho sa musia ucit.hnevam sa velmi lebo nejedna mamicka sa uz stazovala aj v inych rocnikoch na vela knih ale musia to nosit pravdaze...snad vymyslim nejaky papier od doktorky ze nesmie nosit tazke veci na chrbatiku a hotovo.

ukana
25. nov 2011

@ktore a o tej taske co sa vezie na kolieskach si neuvazovala? to sa da aj na chrbat aj na kolieskach
http://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/1-1-AKTO...
😉

ktore
25. nov 2011

@ukana no videla som cez prazdniny takuto tasku.len sme vlani kupili novu a skoda je len tak ju nechat.ale na buduci rok sa kupi taka.urcite!!!!ale ak sa bude dcerka stazovt tak jej kupim este tento rok.prednejsie mi je jej zdravie ...dakujem za info,nenapadlo ma to.proste mi len teraz doslo ze aj taku tasku som videla.

mimomu
25. nov 2011

ahojte....nasa viki ma skolsku tasku este z 1.rocnika-kupovali sme cervenu,taku slecnovsku z Topgalu....nosi ju uz treti rok,ale je pravda,ze mi ju vacsinou vozime autom.ucebnice si v pohode mozu nechavat v skole,ked z nich nemaju ulohy.
ucime sa vybr.slova a od nich odvodene slova po pismeno b,nasobilku 2...ale popri tom aj cisla do 1000,slovne ulohy a + -,z prirodky su na vesmire a z vlativedy mapy,z a.j.nejake a,an,that...
no a vcera vyhrala 3 miesto v krajskej sutazi v prednese krestanskej poezie za 1-4 roc.

jaduska
autor
25. nov 2011

@ukana tie tašky na kolieskach vraj dosť ničia chrbát - kriví sa do jednej strany

ukana
26. nov 2011

@jaduska , to som nevedela, možno ked sa to strieda s nosením na chrbte je to lepšie...u nás na škole to pár dievčat nosí...my máme tretí rok Topgal ako @mimomu , už je trochu ošúchaná, ale ešte tento šk.rk vydrží, budúci rok niečo nové poriešime 😉 teraz ešte nové dosky donesie Ježiško... 🙂

andrea.m
27. nov 2011

@mimomu ktoru z topgalu máte daj link

andrea.m
27. nov 2011

@ukana aj ty pošli link

mimomu
27. nov 2011

@andrea.m neviem ju uz nasjt v ponuke topgalu...ale je taka ruksakova,cervena a viem,ze mali aj chalanske verzie s futbalovou loptou...na bud.rok kupime aj my novu....ale tejto nic nie je a to ju aj periem 🙂

andrea.m
27. nov 2011

@mimomu aký máte obrázok?

andrea.m
27. nov 2011

@mimomu viem ktorá to je. ale tá s futbalkou je ešte normálka v ponuke.teda aspoň v obchodoch

mimomu
27. nov 2011

@andrea.m take dievcatko s kvietkami....bola cervena a ruzova

andrea.m
27. nov 2011

@mimomu tak to viem ktorá je

ukana
27. nov 2011

@andrea.m , my máme túto , ale tmavomodrú s bledomodrou
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_samostatne-skol...

teraz som pozarala starnku Topgala dievčenské majú úplne nádherné tašky, napr táto
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_samostatne-skol...
alebo
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_samostatne-skol...
😉
mne sa nepáčia tie cukrikovo ružové, tieto su pekné 😉

ukana
27. nov 2011

@andrea.m , momentálne uvažujem nad takýmto niečim
http://www.perinbaba.sk/skolska-taska-chi-189-f...

ale ešte uvidím
Ty ideš filipkovi kupovať novú tašku? ved si mu kupovala novú, ak si dobre pamatám 😉

andrea.m
28. nov 2011

@ukana nie nejdem len ste tu mali debatu o aktovkách tak som povyzvedala 😀 tu druhu dievčensku som videla naživo v zelenom.je krásna 😉

ukana
28. nov 2011

@andrea.m 😉
ty pomaly Tamarke vyberať budeš 😉 😉 😉 😉

Vaše decká idú na plavecký, lyžiarsky? Za kolko? My zatial vieme cenu plaveckeho 40€, budu mať aj lyziarsky, ale neviem kde, ked snehu niet 😲 😀

jaduska
autor
28. nov 2011

@ukana naši idú iba na plavecký, ale tuším, že až v máji....cenu zatiaľ neviem, ale minulý rok sme platili asi 1,50€ na deň....na lyžiarsky idú až 6-taci alebo 7-aci

mimomu
28. nov 2011

nasi mali ist tiez na lyziarsky,spojeny so skolou v prirode ale dohodli sme sa,ze pojdu az v 4.rocniku a nie na zimu ale na jar,pretoze aj tak bude dost vydavkou na 1.sv.prijimanie

ukana
28. nov 2011

@mimomu , no ved to, my mame 1.svate, lyziarsky, plavecky a este koncorocny vylet 😒 😒 ... 😠 😠 😠 😠 😠

mimomu
28. nov 2011

@ukana my sme sa tak dohodli na rodicku...je toho dost tento rok...tiez koncrocny vylet

andrea.m
28. nov 2011

tak naši budu mať tento rok prvý krát koncoročný výlet a možno aj dvojdňový, škola v prírode bude asi až vo 4 ročníku kôli prijímaniu a plavecky maju od 27.1 do 24.2 ale cenu netuším.

@ukana myslím že v tamarkinom prípade ma bude viac zaujímať výber školy ako tašky. tú si 100pro vyberie sama a bude to nabeton niečo cukrikove.aspoň zatiaľ to tak vyzerá.

andrea.m
28. nov 2011

aký darček kupujete deťom na prijímanie?

sissi27
28. nov 2011

@ukana, Sufi ma tasku nad ktorou premyslas len v modro oranzovej kombinacii. 😉
Co sa tyka vahy tasky. Ja sa kazde rano chytam za hlavu, ze ako je mozne, ze deti v ich veku vlacia take tazke tasky.
Neviem co budu nosit do skoly, ked budu deviataci!!! Asi dve tašky. 😀
@andrea.m, u nas a prijimanie nekona. Sufi chodi na etiku. Ale pamatam si, ze ked som ja bola dieta dostala som na prve svate prijimanie hodinky a retiazku s priveskom. Dokonca minule som tie hodinky nasla tak som si zaspominala na casy davno minule. 😉

ukana
28. nov 2011

@andrea.m , ja neviem, aky darcek, rada privitam nejake rady, kedze ja som ateista a nikdy som to nezazila, tak neviem, co sa dava ako dar ☹ ....aj tak mi to pride divne , davat za to dar 😒 ..minule som bola na tej pripravke na PSP, a farar s detmi preberal, co by chceli dostat, aky dar 😖 ..ja stale tvrdim, ze tento nas farar je... 😝 😔 o nicom 😅 detom stale dava cokoladky za odpovede, vyslovene si ich kupuje, kto bude mat 100perc.dochadzku v nedele a sviatky do kostola, tiez ma nieco slubene od neho ako dar...nevie tie decka motivovat, tak si ich kupuje..ale slubila som MM, ze to do PSP vydrzim a nebudem to komentovat 😝 😝

sissi27
28. nov 2011

@ukana, dobre zaklady im dava ten Vas pan farar. Netvrdim, ze vsetci farari su rovnaki, ale ja potom osobne nevidim zmysel aby deti chodili do kostola, ked ich tam ucia take veci. 😔

andrea.m
28. nov 2011

tak mi máme super detskeho kaplana.ten síce dáva domáce úlohy,potom stále vylosuje 5 z košíčka a dostanu napr.svätý obrázok.darčeky na 1sv.prijímanie sa dávaju nie ako darček ale ako spomienkový predmet na VEĽKÝ deň.pre nás veriacich je to veľmi významný deň 🙂 @ukana mi rozmýšľame ned nejakými kvalitnejšími digitálkami a kedže od starých a krstných rodičov dostane zrejme iba peniaze kupime mu korčule.

ale nie o tom som teraz chcela ale o tom že mňa z toho Filipa dnes vykotí 😠 potrhal ešte aj záplatu na rifliach 😠 doniesol tri dvojky 😠 😠 😠 a ked som chcela dať domáci diktát tak zistil že zabudol v škole perečník. školu máme cez cestu tak som ho pre neho poslala. neviek kde má dnes hlavu to moje decko.