Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
31. jan 2012

Tak my hlásime samé jednotky na polroka - aj v škole, aj na ZUŠ-ke 🙂

anlu
31. jan 2012

aj my hlasime same jednotky a tiez aj v ZUS 😀

maznacik007
31. jan 2012

my sa tiez pridavame same jednotky aj v skole aj v ZUS

sissi27
31. jan 2012

Ahojte kocky,
gratulujem vasim detickam k samym jednotkam. Sufi mal 2 dvojky, zo SJ a matematiky. Na ZUS same 1ky 😉

donara
31. jan 2012

ahojte, gratulujeme všetkým 🙂 . Aj my sme mali samé jednotky, aj keď si myslím, že ferik mal mať 2 zo sj. Známky mal na hrane, diktáty všetky za 2 a aj polročnú mal za 2, takže som ho aj pripravila, že to bude aj tak super, ale pani učiteľka mu nakoniec dala 1.Zajtra majú super rozvrh: nabožko, Vv,Vv, Č,Hudobná, takže sme celé poobedie korčuľovali na ihrisku.Fuj ráno su neskutočné mrazy. Ráno sme šli ako medvede nababušení, bolo -22, no a dnes má byť ešte chladnejšie. Snehu máme veľa, rieka nám primŕza, tak sa nebudeme musieť tlačiť na ihrisku 😉 .Včera sme boli s Matúškom na zápise. Už teraz ma chytá panika ako to budeme zvládať..... Vraj to bolo ľahké, pani učiteľka ich odviedla do triedy a po 15 minutách vyšiel vyškerený a spokojný. Akurát nevedel zaviazať mašličku......Ešteže nebol jediný 😀

ukana
1. feb 2012

ahojte...gratulujem k vysvedčeniam, aj u nás samé1... 🙂

mrzne aj tu, na buduci týžden idu na lyžiarsky chodiť 5 dní, tak tam riadne vymrznú 😒 ....musím mu riadne horúci čaj nabaliť a veľa jedla, budú sa vracať až okolo 14hod. 😉 tu je ráno tak -18C.... 😲 😲

andrea.m
1. feb 2012

Ahojte 🙂
Takže hlásim samé jednotky + pokarhanie triednej učiteľky 😠 čo ma statočne naštvalo a vážne uvažujem nad prekladom na inu školu.Filipko má momentálne od Samka kľud, ale práve som ukončila asi hodinový rozhovor s mamkou dalšieho spolužiaka, ktorý je zrejme nahradou za Filipka, lebo pre zmenu breše on.A okrem toho Tomáška terorizuje aj Igorka a ktovie koľkých dalších o ktorých ani len nikto netuší. Postoj pedagogickeho zboru nanajvýš pozoruhodný. Samko zamkol dvom spolužiakom pred nosom prechodove dvere ked šli na obed a tí dvaja museli prebehnuť v tričku medzi pavilonmi po dvore a družinárka nepotrestala Sama ale tí dvaja sa jej museli ospravedlniť 🙄 a nebránili sa preto lebo "mami ved načo ked sa to aj tak nebude riešiť".Deti rezignovali,vidia že sa ich nikto nezastane.dúfam,že konečne sa ľady pohnu teraz ked je nás viac.

bodka13
1. feb 2012

ahojte 🙂
...u nás bola jedna 2 zo SJ 😒 ale hádam opraví,keď začne písať všade bodky,dĺžne a mäkčene 😠 😀
@andrea.m no prístup učiteľov otrasný ....radšej nekomentujem 😠
...blahoželám všetkým našim školákom a @donara vám závidím sneh 🙂 naši sa stihli sánkovať iba raz ☹

andrea.m
1. feb 2012

@bodka13 nekomentuj...neoplatí sa....škoda slín 😀

anlu
1. feb 2012

gratulujem vsetkym... no len zasnem ake sikovne deticky mame 😀
@andrea.m no teda 😲 to je fakt nejaka divna skola, ved stale tam mate nejake problemy...

andrea.m
1. feb 2012

@anlu to mi sme taká extra trieda 😅 učitelia budu týždeň oslavovať ked tá trieda skončí 9.ročník

bodka13
1. feb 2012

@andrea.m ma napadlo, že " výberovka" 😀 ...myslím to v dobrom 😉 tie deti za to nemôžu,za všetkým je prístup učiteľov 😠

andrea.m
1. feb 2012

@bodka13 veru veru "výberovka" jak lusk 😀. len keby do nej nechodil môj filip 😖

bodka13
1. feb 2012

@andrea.m však dajte reč s manželom a nájdite Filipkovi nejakú lepšiu školu 😉 je škoda aby trpel a trápil sa v tejto triede ☹

andrea.m
1. feb 2012

@bodka13 reč je dávno "daná" ved po novom chodí do školy vybavovať "samka" tato aby to malo lepší "efekt" 😀 školu máme vybratú, len nechceme filipka prekladať počas školského roka. a ja v kutiku duše stále verím že nakoniec odíde samko a nie filipko. preklad začneme vybavovať v maji dovtedy budem bojovať aj keby so mala "postaviť do pozoru" pol košíc.

anlu
1. feb 2012

@andrea.m no ty si riadna bojovnicka, ale my sme tiez mali problemy so skolkou... a ktoru skolu mate vybratu?

andrea.m
2. feb 2012

@anlu a ktorá škôlka to bola ak to smiem vedieť

jaduska
autor
2. feb 2012

@andrea.m mali by ste sa viacerí rodičia spojiť a tlačiť na vedenie, nech to rieši. A hlavne - VŠETKO PÍSOMNE!!! Kurňajs nevedia si s tým dieťaťom poradiť na prvom stupni, tak čo bude robiť potom???? Budú odchádzať zo školy deti aj učitelia a on tam ostane, či čo???

andrea.m
2. feb 2012

@jaduska zatiaľ sme traja rodičia a myslím si že už by to aj malo stačiť.najhoršie na to je že nikdy nezískame väčšinu ked že dievčata s nim nemaju žiadný problém a chlapcov je v triede iba 11 z toho 1 je samo a mirkovi rodičia nič nepodpíšu lebo oni hraju mrtvých chrobákov už od škôlky takže by sme mali tak 9 hlasov a v triede je 26 deti.

jaduska
autor
2. feb 2012

@andrea.m ale ja si myslím, že aj traja rodičia je dosť a 9 hlasov z 11 dupľom, keďže dievčat sa to netýka (možno zatiaľ)..... Ostatní rodičia by si mali uvedomiť, že ten Samko si stále vyberie nejakú obeť a keď sa mu už "minú" chlapci, tak môžu prísť na rad kľudne aj dievčatá. A keď s nim začne trieskať puberta, tak dupľom. Škoda je, že riaditelia na našich školách majú tak málo právomoci a nemôžu dieťa vylúčiť z vyučovania, alebo prinútiť rodičov k psychologickému vyšetreniu.... 😒

andrea.m
2. feb 2012

@jaduska ja mám bohužiaľ taký pocit že naša pani riaditeľka by nič neurobila ani keby tu právomoc mala. to by musela pripustiť že sa na škole šikanuje a to ona nespraví. naša škola ma nafuknute akože "dobre" meno a pani riaditeľka sa ho drží ako kliešť.

lubkaj
2. feb 2012

Ahojte!
Vsetkym gratulujeme v vybornym vysvedceniam. Aj my sme mali same jednotky + pochvalu do ziackej knizky od triednej ucitelky + riaditelsku pochvalu 😀

@donara Maslicku na zapise? No my ideme s malym buducu sobotu, ale naslicka ani u nas nehrozi... Vcera sme s nim boli na dni otvorenych dveri a bol nadseny, dokonca dostal od prvackej ucitelky cukrik za ratanie prikladov na matematike 🙂. Ale vydrzal sediet tak 30 minut, potom uz s nim vsetci certi sili a museli sme sa ist poprechadzat na chodbu. Tak dufam, ze do septembra sa to zlepsi.

anlu
2. feb 2012

@andrea.m evanjelicka na Muskatovej, ja mam s cirkevnymi skolkami a skolami velmi zle skusenosti. Uz do ziadnej sovje deti nedam. Ale nechem ta odradzat 😉

Inak aj my mame trochu problem s jednym chlapcom v triede. Teda cela trieda ma s nim problem, zatial sa nas to nejako osobne netyka ale svojim spravanim dost obtazuje celu triedu a ucitelka je uz z neho zufala. Neskutocne vyrusuje je arogantny, hlavne slovo musi mat aj pocas vyucovania on. A co je najhorsie zacal navadzat ostatnych chlapcov fotit sa na wecku mobilom a posielaju si fotky 😲 😲 😲 ma sexualne narazky na ostatne deti. Ja som si najprv myslela ze si Claire vymysla alebo ze zle pocula ked o nom povedala ucitelka ze je ako sexualny maniak. Ale je to pravda. No ja normalne nechapem. Claire zatial nejako osobne neobtazuje ale stazuje sa mi ze stale vyrusuje a nevie sa koli tomu sustredit... Ja by som chcela vediet ako to vyzera u nich doma, taky bezny den, co ten chlapec doma robi.

andrea.m
2. feb 2012

@anlu a ked ste boli v Ke do ktorej školy claire chodila ak smiem vedieť. ja mam zatiaľ na tu cirkevnu dobre ohlasy a to priamo z rodiny. ved uvidíme,možno nakoniec pôjde samko preč a nie filipko.

jaduska
autor
2. feb 2012

@anlu tak takéto správanie si vyžaduje už psychiatra, nie psychológa...bože môj, ja asi nakoniec obanujem, že som sa rozhodla zmeniť povolanie 😒

ukana
2. feb 2012

@anlu tak to ti teda nazavidim, tiez by ma zujimalo, co doma to dieta robi, ked v tretej triede ma taketo napady 😲 😲 😲

@jaduska , ja ta teda obdivujem, ja by som to nerobila - teda ucitelku- ani za milion, za prvé nervy v čudu, potom jednou nohou v base a plat otrasný. 😝 ..a ešte si stále ty tá zlá 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 .... a čo je tvoje povodné povolanie?

jaduska
autor
2. feb 2012

@ukana ja som stále chcela byť učiteľka, ale skôr na nejakej strednej škole, alebo učiť dospelých. Pôvodne som účtovníčka a hoci sa asi teraz chytíš za hlavu, že aké dobré zamestnanie, tak teda ja som mala furt smolu na firmy, kde chcel veľa roboty za málo peňazí. A robila som účto aj doma, ale to je ešte horšie, lebo u nás sú iba malí podnikatelia a za taký peniaz sa mi to tiež neoplatilo robiť. Firma, v ktorej som pracovala pred materskou tiež na tom nie je najlepšie, kedysi to bol veľkosklad hračiek, teraz pomaly prechádzajú na iný sortiment. A aj keď som bola účtovníčka, tak nakoniec som musela občas aj v sklade zaskočiť (pohyb mi nevadil, ale stála mi moja robota) a pracovný čas bol tiež kadejaký, normálne sme sa báli o štvrtej odísť z roboty. A keď bola sezóna (pred Vianocami) , tak som odchádzala z domu o šiestej ráno a prichádzala o ôsmej večer.....tak pre toto všetko som sa rozhodla, že skúsim tú pedagogickú, že aj keď mizerný plat, tak aspoň viac voľna. A napr. v škôlke ešte tie deti nie sú až také zlé, aspoň v malých mestách a na dedinách....

anlu
2. feb 2012

@andrea.m na Masarykovu do Montesory, je to sukromna skola ale je uzasna, teraz vidim ten rozdiel.
@jaduska @ukana aj ja si myslim ze to je minimalne na psychologa, no netusim ci na take vysetrenie bol. Ale v nasom meste a u takych ludi to funguje tak ze si vyhodnotenie zaplatia aby nebolo na nich ze maju sibnuteho syna. Teda ja si nemyslim ze je sibnuty, urcite je chyba vo vychove. Ved deti opakuju to co robia rodicia a co vidia. Ak mu nekontrolovane dovolia pozerat telku tak sa ani necudujem ze ma take napady. Mozno sa aj pytal na nieco ale kto vie ci mu to vysvetlili... Ono uz len to ako sa sprava v skole nie je v poriadku.

andrea.m
4. feb 2012

ahojte babenky
vonku sa ženia všetci čerti takže budeme celý víkend pekne zatvorení doma.
v piatok prišiel filipko bez perečníka že ho nevie nájsť už od prvej hodiny.2x sa po neho vrátil sám a 3x sme šli spolu.prídem do triedy a perečník na filipkovej lavici.celou cestou domov filipko plakal nech mu verím že predtým tam nebol.no verím mu ved hádam není taký dement aby na vlastnej úplne prázdnej lavici nevidel 3 poschodový perečník.ked som to povedala mm tak prehlásil že v priebehu nasledujúceho týžňa zavoláme na tu novu školu a dohodneme si stretnutie s pani riaditeľkou aby sme vedeli ake kroky treba podniknuť ohľadom prekladu.