Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

slivka3
15. feb 2012

U nás sa vôbec nemajú ten Hviezdoslavov Kubín,neviem prečo.
@ukana Aj u nás nasnežilo strašne veľa snehu,ale na druhej strane radšej ten sneh ako tie horzné mrazy čo boli,až na tie cesty to zas bude katastrófa.

ukana
15. feb 2012

@mimomu on vystupi hned pri mojej robote, sk.tasku si necha u mna a ZUSka je par metrov pesi.. 😉 a zastavku kde nastupuje ma kusok od skoly, ani cez cestu nejde 🙂

andrea.m
15. feb 2012

no ja som v neskutočnom šoku ako sa zmenilo Filipkove správanie (v dobrom) odkedy vie že ide na inú školu. mám doma úplne iné dieťa.

andrea.m
15. feb 2012

@ukana maťkovi zajtra držím palce. ja by som umrela od strachu keby ide filip sám na mhd.

sissi27
15. feb 2012

Ahojte,
aj ja hlasim vele vela vela snehu a este stale snezi. O Hviezdoslavovom Kubine zatial netusim kedze ako som spominala Sufi je chory. Klokana za 3 roky nemali ani raz.
@ukana, aj ja malemu drzim palceky. Urcite to zvladne, neboj sa. 😉
@andrea.m, to je dobre. Uz aby bol koniec roka, aby si Filipko mohol konecne vydychnut. 😉
Kedy su u Vas jarne prazdniny??? U nas to vychadza na prvy marcovy tyzden.

mimomu
16. feb 2012

ahojte baby,tak uz aj my mame sneeeeh 😉 vcera som skoro odpadla,tolko ho nafujacilo....viki isla s muzom vecer na vecernu sanovicu 😉 ,taki prisli vystipani 🙂

@andrea.m velmi prajeme filipkovi aby mal super start do novej skoly,uvidis bude mu tam lepsie a ako sama hovoris,uz je to na nom aj badat...som rada 🙂
@sissi27 u nas su prazdiny uz na bud.tyzden 🙂

ktore
16. feb 2012

ahojte.
@andrea.m chudak chlapec uz sa doma asi nechcel stazovat.mozno to videl ako zbytocne alebo ta nechcel nazlostit,lutoval ta viac ako seba.a co ucitelia stale nic?nic nerobia ?len pozeraju do blba?som uz nasrata riadne.chudak chlapec.aj do mojej dcerky jeden samo dobiedzal vzdy,aj do inych.proste nasiel si slabe povahy a bolo to.doma sa tvrai ze on nic,aj ked dostane pokarhanie tak on je dobry.doma sa rozplace a je to vybavene.sice viem ze aj dostane ale to asi nema efekt ked to robi furt dookola.klame ze ako mu nadavaju.dokonca aj na moju dcerku povedal ze ho poslala do p...a to som si overila a neni to pravda.potom som sa dozvedela ako on hrozne skaredo nadava vsetkymi moznymi nadavkami a doma sa robi ze on to nechce ani vypovedat.ja neviem preco ty rodicia nieco nerobia ked uz maju dost poznamok a pokarhani o bitkych a utokoch.este aj ucitelke odpapuluje a nic.preco ho nezoberu na vysetrenie k psychologicke.ked si pomylsim ze sme z jednej dediny a budu spolu vyrastat.

slivka3
16. feb 2012

Tak my sme tu už skoro zasypaný toľko tu je snehu.Dnes ráno sme museli isť do školy po ceste čo všetky chodníky zaviate,taká bola v noci metelica.U nás sú prázdniny až 5.3,ale pri takomto stave počasia to budú mať skôr zimné a nie jarné prázdniny.

@andrea.m A Filipkovi,prajem,až mu rýchlo ubehne tento školský rok a od nového nech sa mu darí v novej škole a nech si nájde dobrých kámošoch.

donara
16. feb 2012

@andrea.m aj my prajeme Filipkovi nech sa mu v novej škole páči a hlavne nech je v nej spokojný 🙂
@ktore to akoby som čítala o našom Dankovi 😠 , včera strelil bombu jednému dievčatku do tváre, samozrejme veľa krvi, deti pobrali vreckovky a utierali, boli tam tri učiteľky, samozrejme Danko hodil nevinný výraz a začal to zvaľovať na Natálku. Čo iné, on je vždy nevinný 😠 .Učiteľky si s ním nevedia rady, uvidíme ako sa zachová mamina toho dievčatka

donara
16. feb 2012

joj a od rána od 5 sme odhadzovali sneh, hrôza, už ho nieje ani kde odhadzovať 😝

mimomu
16. feb 2012

@ktore pekne fotoooooooo 🙂

ktore
16. feb 2012

@donara asi jej to jedno nebude.robieva casto zlotu?
@mimomu to foto v albume?dufam ze v pondelok pribudne dalsie ak bude vsetko v poriadku. 🙂alebo mylsis toto nove na profile z dcerkou

mimomu
16. feb 2012

@ktore no profile..zlate ste herecky 🙂

donara
16. feb 2012

@ktore to dievčatko? nie, ona si síce po hlave skákať nenechá, je taká rebeka, ale "zlotu" 😀 😀 nerobí. No a jej mamina vravela, že dnes ide do školy. Potom dám vedieť ako pochodila

ktore
16. feb 2012

@donara myslela som danka ci zvykne robit casto zlotu...ci sa mu len podarilo dat bombu tomu dievcatku nahodou.

donara
16. feb 2012

@ktore Danko je chodiaca pohroma

ktore
16. feb 2012

@donara hyperaktivny?boli ste aj u psychologa?neda si povedat?

ktore
16. feb 2012

@donara to je dobre ze to priznas lebo malo mamiciek si to prizna.aj keby podpalil dom aj je najlepsi a urobil to niekto iny.klobuk dole ze sa k tomu stavias z otvorenymi ocami....

ukana
16. feb 2012

Hlásim, že máme za sebou prvú cestu MHD bez doprovodu, išli spolu dvaja aj so synovcom a zvládli to 🙂 🙂
Snehu aj u nás požehnane, cesta autom hotová pohroma...všade havárky, snád pol metra napadlo cez noc 😲 😲 😲 😲

bodka70
16. feb 2012

@ktore , myslím, že ste to zle pochopili 😉 .
@donara má chlapca tretiaka Ferka, Danko je iný chlapec z ich triedy. 😔

katecameron
16. feb 2012

na kazdej skole su taky "Dankovia" aj my sme mali docinenia s jednym zialbohu

slivka3
16. feb 2012

Tak u nás vyhlásili kalamitný stav decká sú zajtra dom a zariaď sa ako vieš.

sissi27
16. feb 2012

@slivka3, to je u vas take zle, ked nechali deti zajtra doma???
U nas v praci (chvalabohu ja som tam tento tyzden nebola) netecie uz treti den voda. 😒
Zajtra musim Sufiho znovu zobrat k doktorke. Kasle viac ako v pondelok. A to sa uz stazuje, ze ho bolia pluca ked kasle. 😒
Mate pravdu, v kazdej skole sa najde nejaky ten "Dano", ktory robi zle svojim spoluziakom. Zarazajuce vsak je ze mnohokrat sa to neriesie alebo riesi az ked je uz neskoro (nemusim spominat chlapca z TO ktory umrel potom ako ho spoluziak pichol kruzidlom.) Ono niekde by mali existovat urcite hranice. Skoly by sa k tomu mali stavat viac zodpovednejsie. Mozno by pomohli vylucenia zo skoly alebo povinna navsteva psychologa pre problemove deti po urcitom mnozste priestupkov voci skolskemu poriadku. (rozmyslam nahlas). Nase deti by nemali chodit do skoly s obavami, ale s radostou.

jaduska
autor
16. feb 2012

@sissi27 ono najväčší problém je v tom, že učitelia nemajú žiadne právomoci v tomto. Ani riaditeľ nemá páky na to, aby prinútil rodičov ísť s takýmto Samkom či Dankom k psychológovi. Vylúčenie zo školy u nás neexistuje (myslím to, ako na západe - vylúčenie napr. na týždeň)... Ťažká téma, ťažké riešenie a nikto sa doňho nemá 😒

jaduska
autor
16. feb 2012

@slivka3 hrozné tento sneh, nemohlo takto naváľať cez vianočné prázdniny?

jaduska
autor
16. feb 2012

@katecameron a ako sa to u vás riešilo? vyriešilo sa to vôbec?

ukana
16. feb 2012

@sissi27 aj tu je veru kalamita riadna, my mame pred vchodom dva schodiky a rano nebolo vidno ani jeden, snehu pol metra napadaneho a stale sa sype 😖 😖
...a este nejaký magor tak debilne parkuje na parkovisku, za sa auta nevedia dostat von...hlavne ze on si pekne stoji a neda sa ho obist...snehove zaveje z oboch stran 😖 snad do rana odide...
ja inak vozim mata rano do školy, ale teraz je to rýchlejsie peši, má to asi 10min, a ja by som tam s autom zapadla...

slivka3
16. feb 2012

@sissi27 Viac než zlé,veľa deti a učiteľov sa dnes do školy ani nedostalo.Tak zajtra sú doma.Tu už v niektorých dedinách zasahujú aj vojaci.U nás v robote už netečie voda dva týždne a dnes už pustil aj odpad takže sa teším na trojdňový turnus.A hlavne na tu cestu,síce som sa rozhodla,že radšej idem vlakom /ak pôjde/lebo na tie cesty si autom vôbec netrúfam.Dúfam,že to čoskoro prejde.

ukana
16. feb 2012

@slivka3 uff, tak to nezavidím, riadne bojové podmienky 🙄 🙄 a zajtra zasa hlásili sneženie 😖

slivka3
16. feb 2012

@ukana To hej,už mám s toho riadne nervy.Najprv mrazy teraz kopy snehu,som zvedavá,čo nás ešte čaká.Takúto zimu si už dlho nepamätám.Decká síce majú radosť,ale ja smrť v očiach keď mám v takomto stave chodiť autom.
@jaduska Tak u nás cez vianoce aj čo to bolo,tak sa aj pošmýkali,síce občas skôr na snehovode,ale hlavne,že sa šmýkali.