Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
16. apr 2012

u nas tiez mali noc s andersenom koncom marca... dosli nam saty a korunka idem ju teraz vecer nastylovat a odfotit... len sa mi moc nechce davat do verejnej temy.... foto

ukana
16. apr 2012

u nás sa po novom tie rovnošaty na PSP kupujú z CVČ, takže ich neplatíme, len 10€ na výzdobu a občerstvenie 😉

andrea.m
17. apr 2012

ahojte. kolo psp je u nás zatiaľ ticho nič sa nedeje,nič sa nerieši. niečo take ako andersenova noc v našej škole nehrozí šak to činnosť navyše tak načo.dnes píše filipko test z vlastivedy tak mu držím palce. včera doniesol 2 z matiky a 1 zo sloviny tak som rada a vlastivka už nech bude ako bude.

lubkaj
17. apr 2012

@ukana Noc s Andersenom je noc koncom marca (okolo vyrocia narodenia Hansa Christiana Andersena), ked su deti celu noc k kniznici. U nas take nic skola v skolskej kniznici nerobi, ale v miestnej kniznici to tento rok prvykrat bolo a bolo super 🙂. Tu sa da docitat nieco viac: http://www.dokniznice.sk/index.php/noc-s-anders...

slivka3
19. apr 2012

Ahojte baby.Už viete kam pôjdu Vaše deti na výlet?Naši idú do HABAKUK,čo som aj veľmi rada,že konečne idú niekam aj ďalej a nie len tu po okolí.Ale idú dosť skoro,už 2.5.

ukana
19. apr 2012

@slivka3 naši idú kdesi do Tatier na tri dni za 40€, ale ja som Maťka nedala, lebo bol aj na lyžiarskom, plaveckom, má aj to PSP ...v pohode si to dal vysvetliť, ani nijak neprotestoval...v lete pojde ešte do tábora, tak sa nedá všetko 😝
v Habakukoch je vraj pekne, ja som tam nebola 😝

slivka3
19. apr 2012

@ukana Veď to nejde všetko naraz.Ale u nás viacdňový pobyt teraz určite nehrozí,majú strašiu učiteľku a celkovo si myslím,že tretiakom stačí výlet na ten jeden deň.Už na druhom stupni,by som aj prijala viacdňové výlety.
Aj ja som počula,že tam je pekné,bola tam kamarátka,nám to ešte nevyšlo tam ísť.

andrea.m
19. apr 2012

ahojte babenky. včera som filipkovi zajednala dva týždne denného tábora. o výlete zatiaľ reč nebola ale v pondelok je rodičovske tak sa hádam niečo dozvieme. dnes ideme zase na tu cirkevnu školu,lebo sme dostali echo od deti aj dospelých že v tej triede kam ho chcu dať su "zlí" chlapci. následkom čoho samozrejme filipko prehlásil že tam nepôjde ani za svet 😖 tak ideme intervenovať nech ho daju inam. držte nám palce.

katy2
19. apr 2012

@andrea.m neviem, ci je to vyhra ta bernolacka :( ja len, aby ste potom neboli zasa sklamani a uz nebude dalsie riesenie.... :( drzim palce, nech to dobre poriesite....

jaduska
autor
19. apr 2012

@andrea.m ono v každej triede sa nájde nejaké "zlé" dieťa.....asi by bolo lepšie, aby sa Filipko naučil takýmto veciam odolávať, lebo so svojou miernou povahou bude obeťou v každej triede....ale podľa mňa je to skôr chyba učiteľského zboru a vedenia školy, že pred takýmto niečim zatvárajú oči. Aj keď pravda je, že veľa pák na riešenie šikany učitelia nemajú, ak rodič dieťaťa nespolupracuje, tak sa môže učiteľ aj pototo....

andrea.m
19. apr 2012

@katy2 nestraš....a riešenie stále nejake bude ved v KE je spústa škôl.....
@jaduska včera ked som vypisovala prihlášku do denného tábora tak ked som písala ktorú zš navštevuje spýtala sa ma tá pani či som spokojná. tak sme podebatili. mala syna na našej škole a ten istý problém tak ho preložila na bernolakovu štátnu a tam zase to iste. teraz jej chodí na kežmarsku 30 a su veľmi spokojný. takže ono treba len skúšať. a ja mám okrem šikany aj veľa výhrad voči celkovemu systemu na kežmarskej 28 a tamarku by som tak či tak nedala.

andrea.m
19. apr 2012

@katy2 vkladam veľku nádej do veducej družinárky (kamoška z detstva) ktorá mi ho sľúbila ochraňovať a tiež aj naši kaplani sľúbili že mrknu očkom. tak snád bude mať filipko aku taku protekciu priamo v učiteľskom zbore 😉 😀

jaduska
autor
19. apr 2012

@andrea.m Adi, ja vám fandím, aby ste našli tú správnu školu....

ukana
19. apr 2012

@andrea.m , suhlasim s jaduskou, v tom, ze Filipkovi by isto pomohlo nejaké posilnenie sebavedomia, obranyschopnosti, taká príprava na reálny život, kde sa vždy nájde niekto zákerný a nebude mu mať kto pomocť...zmenou školy to podla mňa vyriešite, ale len dočasne....možno na rok dva a potom sa zasa nájde niekto, komu padne Filipko za obeť 😖 ☹ tiež vám fandím, aj Filipkovi, ale riešila by som príčinu a nie dôsledky...príp.to nejak skĺbit a so zmenou školy aj nejak popracovať na Filipkovi...ja len v dobrom, snád sa nenahneváš za moj názor 😔 😔

mimomu
19. apr 2012

@andrea.m fandime aj my 😵 😵 😵 😵 vsetko dobreeeeeeeee 🙂

donara
19. apr 2012

@andrea.m aj my fandíme.....
tak dievčence my máme PSP už teraz v nedeľu, včera sme v kostole do večera skúšali.... v piatok máme generálku, v sobotu spoveď, upratovanie kostola, dúfam že nám všetko dopadne ok 🙂
Dnes Ferko doniesol prvú poznámku, bol z toho nešťastný, najskôr sa mu decká posmievali a kedže on nieje taký priebojný ani slovne ani fyzicky, tak ich chvíľu nechal tak, keď neprestali, tak sa nahneval a jednemú dievčaťu ublížil na ukazovák. Potom ho spolužiak chytil za golier a to už sa strhla bitka. Pani učiteľka neriešila prečo všetko vzniklo, len napísala poznámku vraj : mal konflikty so spolužiakmi, pobil sa a ublížil spolužiačke. Mám sto chutí napísať do žiackej odpoveď: KONEČNE!!!!!!! Podpísala som to a manžel to večer podpíše tiež......

andrea.m
19. apr 2012

@jaduska @ukana @mimonu @donara dievčata ja viem že nám fandíte a na žiadnu z vás sa nehnevám.akceptujem každý názor. čo sa týka zmeny školy. uvedomujeme si všetko.....aj to že na každej škole sa nájde minimálne jeden taký "samko" ale ja potrebujem školu kde sa tieto veci riešia. na cirkevnej škole je 90 integrovaných detí a poruchou správania ale povedali nám to rovno. aj to ako to riešia,dali k nahlidnutiu výchovne plány. proste tu sa nám stalo to že spolužiak ublížil,filip sa bránil a učiteľka bez akýchkoľvek rozhovorov z aktermi a pohovorov s rodičmi rovno udelila pokarhanie 🙄 a dopadli sme tak že ide do tek nechcenej 3.A. dokonca mu tam držia miesto tak že ked samko ešte raz zautočí vieme filipka preložiť zo dňa na deň.proste po prvom pohovore som mala dobrý pocit teraz mám ešte lepší a už sa nebudem nikoho nič vypytovať.nechám to na môjho kamoša tam hore a viem že to určite dobre dopadne.

andrea.m
19. apr 2012

@donara budeme v nedeľu v myšlienkach sa vami. ferko bude prvý z partie ktorý absolvuje PSP 😀 tešíme sa spolu s ním a s vami 😉

a to KONEČNE!!!!! do tej žiackej pekne napíšte 😀

mimomu
20. apr 2012

@donara aj my myslime na vas....nech vam vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵

jaduska
autor
20. apr 2012

@donara ja by som na tvojom mieste do tej žiackej tie niečo napísala pre pani učiteľku....@bodka13 by ti určite poradila 😀 😀 😀 😀 a jasné, že tiež držíme palce, nech vám to PSP dobre dopadne....

andrea.m
20. apr 2012

@donara a fotky s psp si poprosíme🙂

lubkaj
20. apr 2012

@donara Drzime palce, nech vsetko prebehne v poziadku a Ferko ma krasny zazitok 🙂

lubkaj
20. apr 2012

My sme vcera mali rodicovske. Bavilo sa tam aj ucebniciach. Manzelovi som spominala, ze nove ucebnice a pracovne zosity z matematiky, ktore nedavno dostali (2.cast) su uplne uzasne (to nemyslim ironicky, naozaj). A dozvedeli sme sa, ze to nie su nove ucebnice, ale kedze 2.cast z matematiky akosi nestihla prist, pouzivaju stare, z ktorych sa ucili deti predtym a teraz mali byt uz v zbere, ale ucitelka si ich nechala.
Tak ja tomu nerozumiem, preco sa prestali pouzivat veci, ktore su naozaj dobre a su ucitelom nanutene ucebnice, v ktorych su casto aj chyby? Ake ucebnice z matematiky pouzivate vy?

maznacik007
20. apr 2012

@donara drzime peste nech vsetko ok dopadne....
no kocky ja som to nejako zariekla.... dnes mala plakala ze nechce do skoly lebo idu na plavanie a ona musi sediet s chlapcom v buse.... proste v triede su len tri dievky a s tou jednou sa moc nemusi a tak druha je z inej dediny... a oni drzia spolu no tak sa hrava skor bud so starsimi ci z mladsimi... ale hadam to nejako poriesime...

inak nezvazovali ste ze by sme aj do sukromky presli ... predsa len takto verejne... sa neda asi vsetko pisat

jaduska
autor
20. apr 2012

@lubkaj naši majú na matematiku aj nové, aj staré, aj prastaré učebnice....Ale tie nové nepoužívajú, alebo len veľmi, veľmi málo. Ja akurát robím analýzu tejto najnovšej tretiackej matematiky na jednu seminárku, tak aspoň mám čo kritizovať.....aj som pýtala kámošky, čo učí na prvom stupni, tak aj tretiacka aj štvrtácka učebnica sú podľa učiteliek nanič....
proste bolo to narýchlo šité, aby učebnica sedela s novými vzdelávacími programami a takto to dopadlo....a "najlepšie" na tom je, že na portáli e-aktovka, kde nahadzujú tie učebnice v elektronickej podobe, tak tam píšu, že plánujú investovať cca pol milióna eur na nákup ďalších licencií....zbytočne vyhodené peniaze.... 😒

@maznacik007 ja som to navrhovala už dávnejšie, žeby sme mohli založiť súkromnú tému, ale tak nikto sa k tomu nevyjadril....tiež by som sa tu občas rada niečo opýtala, ale verejne nescem.... 🙂

ukana
20. apr 2012

@jaduska
@maznacik007 , ja som za sukromku 🙂 ......

maznacik007
20. apr 2012

tak dajm hlasovanie....

Kto je za sukromnu temu....
ZA @jaduska @maznacik007

kocky vyjadrite sa prosim
@lubkaj
@andrea.m
@mimomu
@ukana
@slivka3
@donara

ukana
20. apr 2012

@bodka13, @ktore, @anlu, ste za sukromnu temu?? 🙂

maznacik007
20. apr 2012

prosim aj ostatne kocky sa vyajdrite neviem uz doplnit do toho prispevku dalsie nicky....

maznacik007
20. apr 2012

@ukana dakujem moja...