Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
12. aug 2009

ahojte,aky ste mali den? 🙂

aplless
12. aug 2009

ahojte tak ta taska je takato ista len je iny vzor na nej a je fialovo ruzova nie su tam ziadne obrazky len take ozdobne vzory http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3888525

aplless
12. aug 2009

ahoj mimou my sme kupovali tasku 🙂 a potom sme boli vonku teraz je mladá v sprche a pojde spat,,,,,,,,,chcem sa opytat kedy chodia vase deticky spat a kedy vstavaju?moja ked chodila do skolky tak okolo osmej isla do postele a rano o pol osmej vstavala teraz ked su prazdniny tak chodi okolo deviatej a okolo osmej rano vstava niekedy aj neskor,,,,ma svoju izbu zaspava sama aj na wcko vnoci ide sama ako su na tom vase deticky?

andrea.m
12. aug 2009

aplless krásna taška

naše chodia spať kedy chcú väčšinou okolo 23.00 a rano vyspavaju bežne do 10.00
ce školu mame samozrejme pevný režim 21.00 večeierka 7.30 najneskôr budíček

aplless
12. aug 2009

tasku som odfotila a dala do albumu

mimomu
12. aug 2009

apless,viki chodi spat o 20tej a vstava okolo 7dmej ked chodila do skolky a teraz vstava okolo 8mej.
vo svojej izbe spava od svojich 2 rokov sama,na vecko tiez uz davno sama 😀

aplless
12. aug 2009

mim moja spava od rokaapol sama v izbe som sa bala ked sme ju odstavovali ale zvladala to super obcas jej dovolim spat so mnou ked je ocino na nocnej 😉

mimomu
12. aug 2009

viki ma tu cervenu tasku z topgalu so spionkou 😉
dnes sme kupili podlozku na stol na pisanie-doba ladova 😉 a stojan na pera a objednala som jej dozu a flasu na pitie z netu 😉 🙂

marcca
12. aug 2009

no my sme v posteli okolo 8, ale kým zaspí niekedy je aj 9 🙄 🙄 precvičuje pesníčky, básničky, cviky akési a doslova ju musí odvaliť 😀 až tak zaspí...a ráno potiahne max. do pol 8 😉 na WC v noci nechodí, to je úplne tvrdá celú noc a do rána v pohode vydrží 😉

boli sme v meste, na pošte a pod., 2x nás zlialo, no počasie o ničom 😝

mimomu, červená so špiónkou bola moja favoritka 😉 len malá nejak ohŕňala nos 😒 hoď link čo si pokúpila, nech sa inšpirujeme 😉

majina.b
12. aug 2009

naša chodi spať po desiatej večer i neskoršie.

chcem, sa spýtať na korčule - in line - naša ich pyta, ake kupiť, resp. odkupiť

marcca
12. aug 2009

majina, my sme korčule kupovali ešte ako 3,5 ročnej, hneď sa naučila, teraz už na nich doslova letí - aj na ľad má, ale tam ju brzdia zúbky 😅 ... určite nekupuj tie lacné v hypermarketoch, tie sú také ťažkopádne, absolutne sa im nekrútia kolieska a deti na nich skôr chodia ako korčulujú...naše sme kúpili v športovom obchode, stáli cca 4000,-, síce dosť 🙄 ale ľahko sa obúvajú (iba na klipsne) a kolieska krútia úplne ľahko a máme ich doteraz...sú tie zväčšovacie od číslo 25 až 29 a myslím, že aj na rok nám ešte budú...takže určite stáli za tú cenu 😉 😉

ada11
12. aug 2009

ja Maťku nepúšťam do obchodu samú, lebo musela by prejsť cez dosť frekventovanú cestu, tak sa bojím a obchod je cca 5 minút od nás 😉 no a von tiež nechodí sama 😉

aplless
12. aug 2009

tak u nas bola podmienka ruzova taska,,,,,,,,,,,,,,,,,korcule aj moja furt vypytuje kolieskove mozno na vianoce,,, na lad má odvlani a super sa jej korculuje jej zas vyhovuju na lad zubky na odrazanie preto vaham nad kolieskovymi bude dopletena nech este podrastie ale zato ma bicykel a kolobezku 😀

majina.b
12. aug 2009

nechcem veľmi drahe, potom sa ťažko predávaju....

našla som toto, tomu niečo napište, svoj nazor

http://www.worker.sk/detske-kolieskove-korcule

marcca
12. aug 2009

tak v tomto ti neporadím, nepoznám tú značku a navyše cez internet sa takéto veci dosť zle kupujú...treba vidieť a vyskúšať naživo 😉 vyskúšať kolieska, ako sedí na nohe a pod. 🙂

ada11
12. aug 2009

ja tiež neporadím, Maťka kolieskové korčule nemá, ale tiež vypytuje, ale ani jeden z nás ich nemá, tak neviem s kým by chodila 😉 jej kamošky majú, preto ju to láka, no uvidíme, či ich Ježiško prinesie 😀

mimomu
13. aug 2009

ahojte 🙂
ODKAZ pre adu-na ktoru skolu ti ide mala?sme s rovnakeho mesta 😀
nasa viki korculuje od 3,5 roka a od 4,5 na lade......ide jej to super 🙂
jej korule stali okolo 1200sk a boli tiez zo sportoveho obchodu a koliecka 3 ale idu ako dive 😀 tento rok tiez na jeziska planujeme kupit,lebo su jej uz take tesne-ma 32 nozicku 🙂
marca,neviem ako to spravit s tym linkom?musim mat na to nieco specialne?-ja som debo v tychto veciach 😀

zusikk
13. aug 2009

nasa koculuje najskor na lade mala najskor kraso potom druhu zimu som vymenila za "bezubkove" od 4 rokov ma korcule aj kolieskove sice tie najobycajnejsie ale naucila sa na nich dobre a mozno jej jezisko prinesie kvalitnejsie bicykluje od troch rokov sama a teraz zvladne taku trasu do 20km aj mierne kopceky...plava tiez od 4,5 rokov sama.a lyzuje od tejto zimy a ovela lepsie ako ja ja som amater bojim sa ja skor tak pozerat na svah z tepleho bufetu ako to ide ostatnym 😀

jaduska
autor
13. aug 2009

majina ja som z toho netového obchodu kúpila korčule Sandre aj manželovi, aj prilbu a v pohode. Sandra má tieto:
http://www.worker.sk/139/kolieskove-korcule-wor...

Majú síce vymeniteľné nože, ale nemajú zúbky, takže na ľade korčuľuje "chlapčenským" spôsobom, ale mne sa ten "dievčenský" štýl korčuľovania aj tak nepáči, takže mi to až tak nevadí. Na také rekreačné korčuľovanie tieto úplne stačia, keby som videla, že ju to nejako abnormálne baví, tak by som jej kúpila kvalitnejšie a samostatne na leto a na zimu....

A musím sa pochváliť, dnes sme boli vytrhnúť prvý zub, takže už aj naša bude štrbaňa, len bude musieť asi chúďa nosiť neskôr strojček, lebo jej nový zúbok vyšiel za mliečnym, takže ho má mimo radu....

zusikk - to máte šikovnú športovkyňu, naša Sandra má všetko, ale veľmi ju to nebaví, trošku pobicykluje, trošku pokorčuľuje, ale nejako tomu neublíži....

zusikk
13. aug 2009

JADUSKA nasej tiez rastli spodne jednotky za mliecnymi ako normalne v druhom rade tiez som jej ich daly vytrhnut uz sa jej sice knisali ale nedala si ich ani pozriet a bala som sa ze ked bude v noci zas skripat zubami vypadnu jej a zadusi sa s nimi.Ale nie o tom som chcela...oni sa jej tie trvale normlane potom "zaradili" medzi dvojki a vobec nepoznat ze boli druhoradove zrovnalo sa jej to samo.
nasa je celkom tak sportovy typ,korculuje sama okolo panelaku s kamoskami alebo aj bicakom ide sama von na dlhsie trasy ide so mnou alebo s chlapom take 10km trasy ideme bezne k babkam na navstevu.ak nejdeme autom. 😉

aplless
13. aug 2009

ahojte jaduska vobec sa neboj o zuzbky aj nasa ich ma uz zopar a tiez jej spociatku rastli krivo ale oni sa casom pekne zaradia a su rovne takze zatial to neries pockaj kym jej narastu vsetky zubky trvale potom uvidis ci su krive 🙂

ada11
13. aug 2009

mimomu, na Tribečskú 😉 nebudú naše herečky spolužiačky? to by bola sranda, čo 😀

spunt123
13. aug 2009

Ahojte, keď som bola zapísať dcérku do školy, tak som dostala letáčik, kde bolo písané o Hviezdičkoch. Sú to tobolky, ktoré obsahujú rybí olej s omega 3 DHA a deťom pomáhajú s koncentráciou, učením, dokonca zmierňujú ADHD. V porovnaní s rybím olejom sú však veľmi chutné, malá ich má veľmi rada? Viete niekto niečo o tomto produkte?
Ďakujem

mimomu
13. aug 2009

ada,nas ide na mravenisko 😉
vsak niekedy by sme sa mohli stretnut 🙂

ukana
13. aug 2009

spunt, nepoznam a nemienim davat 😉

ked ste sa bavili o zuboch, u nas ma Matko uz styri predne zubky a vysli mu uz sestky stolicky, prvu ma uz zapecatenu, pekne drzal u zubarky 😉 zda sa mi to dost skoro, bojim sa, ze sa mu budu kazit 😉

mimomu
13. aug 2009

nasa ma 7 prednych 😀

marcca
13. aug 2009

ahojte 🙂
tiež som sa chcela spýtať na tie zadné stoličky - ukana, kedy vám vyšli?? a nebolí nejak to prerezávanie? predsa len keď sú to stoličky 😖 my sme boli minulý týždeň ukázať zúbky a zubárka nás "potešila" že vraj už sa začínajú tlačiť... 😕 😕

janikac
13. aug 2009

Ahojte už som tu veľmi dlho nebola, tak dúfam, že sa nebudem pýtať na niečo, čo ste už preberali.
Chcem sa spýtať, či kupujete deckám do školy aj potreby na výtvarnú,lebo my sme ich na zozname,čo treba kúpiť nemali. A tiež, či kupujete aj vrecká na lavicu, neviem, či sa to ešte stále dáva, ale minule som ich videla v kauflande, ale pamätám sa, že nám ich mama šila. A aké kupujete tenisky na telocvik ? Botasky alebo nejaké plátenky ? No a ešte, čo na výtvarku ? Nejakú starú košelu alebo niečo kupujete ? Papuče sa chystám kúpiť na budúci týždeň, lebo v septembri je u nás už veľký problém nejaké kúpiť.
No, ak ste už tieto témy mali, tak dajte vedieť, pozriem so staršie stránky.
A ešte ma napadlo, a čo pero už ste kupovali ?

Tu vidím, že preberáte tému zuby. Tomáš má jednu stoličku, išla na jar a dosť ho to bolelo, ale zase on je taká citlivka, tak neviem, či to bolo naozaj také hrozné, ale pár krát sme mu dali aj panadol od bolesti. Inak má dva dole a jeden sa mu teraz kýve.

Ukana, to pečatenie ma zaujíma, čo to stojí a aká je to procedúra ?
Ahojte

ukana
14. aug 2009

marcca, nie, tie stolicky uz nijak nebolia, ani neviem, ako mu rastli...........
co na tu vytvarku aj mna zaujima, pomocky sme objednali v skole, ale ten plast 😒 neviem aky, asi objednam z toho mimibazaru
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6243933
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5580639

....ja na telesnu kupim tenisky nejake akciove s bielou podrazkou, pozerala som aj cvicky, ale na chalanovi mi pridu divne 😅 na prezuvky mu dam donosit sandale, co mal v lete.........este chcem velke obaly kupit, vrecko na telesnu, a podlozku na stol, nech ho nema pocmarany.............pero podla mna nebudu hned na zaciatku pouzivat.......len ceruzky a to este s nejakou tvrdostou, tak to radsej este tiez nekupim 😒

janikac, to pecatenie jedneho zuba stalo 8€, chvilku mu cistila nejakou lestickou zub, potom ho vysusila, a dala tam do ryhy taku bielu pastu.........potom nesmel hodinku jest............aby to stvrdlo..........nic zlozite, ale ak sa dieta boji zubarky, moze to byt problem.........aj usta nechcu niektore deti otvorit 😔 😔 ......tiez som nevedela, ako Matko zareaguje, ale bol v pohode 😉

zusikk
14. aug 2009

ja som tiez taku nejaku podobnu objednala ale z dlhym rukavom.....skor o rukavy sa bojim ako dopadnu