Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
4. sep 2009

filipko ma včera škoricovník a dnes chlebík zo salamou + čaj. sladkosti nedávam. aspoň potom zje obed.

anlu
4. sep 2009

no ako citam tie starosti s desiatou a olovrantom tak som fakt rada ze to nemusim riesit. My platime kazdy mesiac 116 euro, kedze je to sukromna skola. Ale je v tom vsetko. Zosity, pomocky, toaletne potreby, kruzky (ktorych maju viac nez dost), mensie vylety, divadlo a pod. a neviem co este vsetko. Ale jedlo sa plati este osobitne. A tych kruzkov maju naozaj dost. Claire kazdy den na nejaky chodila uz v skolke, tak uvidime ci budu take iste a bude v nich iba pokracovat alebo bude aj nieco ine. Na vikend dostali ulohu a to nakreslit co robili cez prazdniny 🙂

abetka
4. sep 2009

ja davam nejake pecivko , bud plnene aleboje dam so syrom , salamkou, zeleninou + cajik a nie sladkost, ale tie cerealne tycinky ma rada. No vlastne je to sladkost 😀

nestakova
4. sep 2009

náš malý má šlabikár od autorky Štefekovej. Nikto ho tu zatiaľ nespomínal, tak sa chcem spýtať, či ho predsa nejaké z Vašich detí má alebo máte všetci ten od Lipku?
Prekvapená som, že máte aj knihu na prvouku. Náš malý dostal iba šlabikár a knihu na matematiku (nepamätám sa či je to pracovný zošit alebo kniha)?
Takže sa chcem tiež spýtať, či máte všetci knihu na prvouku, alebo je na výbere učiteľa príp. školy aké ďalšie učebnice budu používať alebo nepoužívať /okrem šlabikára a matematiky/.
A ešte mám otázku, či sa tieto dve knihy budú na konci roka vracať alebo si ich nechá. Vyzerajú ako nové, preto som nepredpokladala že treba vracať. Ale písalo sa niečo o tom, že angličitinu si nechávajú, tak ma napadlo či ostatné nemusia na konci roka vrátiť.
To je dôležité - musím potom dávať pozor, aby z nich do konca roka niečo zostalo /máme ročného súrodenca/ 🙂
angličtina nie je povinná od prvého ročníka ale až od tretieho. náš malý má iba slovenčinu, matematiku, prvouku a telesnú. Takže žiadne iné predmety a knihy. Zatiaľ žiadne úlohy a plánujem pre neho chodiť až po pol štvrtej - do vtedy si urobia úlohy v družine. Takže doma sa budeme už len hrať a oddychovať. Na žiadne krúžky som ho neprihlásila. Chcela som na futbal aj na klavír - hneď to zamietol (škoda že nie je gitara, to by asi chcel chodiť). Neskôr pripustil futbal. Asi som ho odradila od krúžkov minulý rok, keď som ho nútila chodiť skoro ráno na hokej.
Teraz to vidím asi tak, že s krúžkami ešte rok počkáme a potom nech on sám rozhodne.

andrea.m
4. sep 2009

filipko ma šlabikár,matematiku,prírodovedu nie sú to knihy ale skôr pracovné zošity. do šlabikára si tiež kreslia a píšu takže im určite zostane a aj tie ostatne knihy.okrem toho bude mať ešte vytvarnu a telesnu angličtinu,informatiku a naboženstvo takže predmetov dosť. v škole nechodí na žiadné krúžky kedže pokračuje v karate mimo školy.

ukana
4. sep 2009

nestakova, este maju sadu zositov na pisanie.......podla mna tie knihy si nechavaju, do vacsiny sa pise......na prvouku ani my nic nemame 😒

marcca
4. sep 2009

ani my nemáme prvouku, len šlabikár, matiku a žiacku 😉 zatiaľ...

no a naša hviezda večer vyhlásila, že načo sú tie soboty a nedele, jej sa nechce tak dlho čakať do pondelka 😕 takže nadšenie ju stále drží...dnes doniesla ďalšiu včielku už v žiackej z matematiky a pochvalu + nálepku takisto v žiackej 😎 no len tak ďalej... 😅

čo sa týka pamäte, naša ju má zas takú, že si pamätá aj to, čo sme my už dávno zabudli 😀 zo školy si pamätá všetko, dokonca aj kto má čo oblečené, komu aká taška patrí a pod...to je jej špecialita už zo škôlky 😀 tiež kto sa koľkokrát prihlásil, učiteľku doslovne cituje...no ja mám z nej niekedy takúúúú hlavu 😝 😅

andrea.m
4. sep 2009

no marca tu mi pošli do KE a ja ju usadím vedľa Filipka 😀

roasha
5. sep 2009

marcca,s pamatou tak ako vy... 😀
baby uz zasa nieje prvouka,ale prirodopis...a je to tiez taky pracovny zosit...

anlu
5. sep 2009

nasa Claire si pamata aj to ako jej usi prepichovali (to mala asi 2 roky) ale to kde si nieco polozila pred minutou tak si nepamata 😠

andrea.m
5. sep 2009

mi máme prírodovedu

abetka
5. sep 2009

nasa si pamatato, co netreba 😠
My mame v rozvrhu prirodovedu, ale zosit eeeeee 😕
Prave si krpata dorobila ulohy, tak celkom fajn. Este ich neni tak vela, ale ked bude viac to bude zabava a nervy. 😝

jaduska
autor
5. sep 2009

no som rada, že nie iba moje dieťa je zábudlivé - čo sa týka dlhodobej pamäte, tú má dobrú, tiež si pamätá veľa vecí keď bola menšia, iba tie, čo sa stali teraz jej akosi vypadávajú.... 😝

V rozvrhu tiež majú prírodovedu, ale knihu neviem, či majú....

Domáce úlohy mať nebudú, čo je pre mňa škoda, lebo som sa tešila, ako budeme triediť hrušky a jablká 😀 😀 😀 😀

Za družinu a obedy sme zatiaľ neplatili, asi nás nechceli vystresovať hneď na začiatku 😵 Ale čo sa mi páči je to, že ak dieťa nespapá obed, tak mu ho dajú do plastovej nádoby a berie si to domov. Sandra takto v piatok doniesla 2 buchty na pare a zjedla ich po príchode domov.....

marcca - Simi bude špiónka, keď má takú dobrú pamäť 😎 😎 😎 😎

andrea.m
5. sep 2009

jaduška to je super nápad s tými obedmi na doma akurát v našej škole kde je cca 500 detí a v jedálni kde chodia na obedy vyše 1000 stravníkov by to bolo o hubu.menšie školy maju oproti veľkým veľa výhod.

ukana
5. sep 2009

u nas je to tiez nemozne, okrem ZS chodia do jedalne aj ziaci gymnazia, to je vela deti 😒

marcca
5. sep 2009

andrea - kludne ti ju na týždeň pošlem 😀

jaduska - ako špiónka by sa určite uživila 😉 ...inak tie obedy máte super, nám zbalia napr. iba keď je niečo pečené a nezjedia, tak im to kuchárky dajú do tých sáčkov od múky či cukru, inak nie...

jaduska
autor
5. sep 2009

no v tej kuchyni to balia asi iba malým školákom, lebo okrem nich tam chodia na obedy aj stredoškoláci aj pracujúci. A škola je to malá, dokopy aj so stredoškolákmi ich je tam možno 200, ak nie menej 🙂

roasha
5. sep 2009

kde som to ja pozerala,aj my mame PRIRODOVEDU/je to taky prac.zosit/ 😅 😀
dokonca ma prekvapilo,ze maju knihu aj na vytvarnu vychovu... 😅 🙂
ulohu si dieta urobilo vcera bez mojho vedomia 😲 ,tak to dnes musela trosku opravit,a na velku A3 som jej narysovala 6cm ciary,a predkreslila tie"kruhotvaricky",a na tie ma volnost,tak ich moze kreslit ked ma chut,a to ju bavi viac,ako ked "musi"/dala som jej cas dnes-zajtra,tak uz ma par riadkov,a konecne "uvolnila "krcovitu ruku.../pani ucitelke to prilozime k ulohe/ 😅 😀

simka9122008
5. sep 2009

No môj malý ešte aj cez víkend básni o škole, že kedy zase pôjde, že on chce ísť dnes

majina.b
5. sep 2009

šlabikar
http://www.elegenda.sk/knihy/skola-a-vzdelavani...

knihy : na HV, VV, Prirodopis

rozvrh hodin
3X v týždni 5hod
2x v týždni 4 hod

matematika , Sj každy deň, Aj 4x v týž., informatika

družina 4€/mesiac, jeden obed 25sk

knihu na Aj ešte nedali

roasha
5. sep 2009
zusikk
5. sep 2009

my mame lipku ale stefekovu nam spominala ucitelka ze jej sa zda byt lepsi ale ze ten neplati stat tak akoze preto maju nasi lipku 😉 ... platby ani neviem presne platili sme stravu uz koncom prazdnin druzin este nie sek nam da druzinarka v priebehu tyzdna tak uvidim anglina 4,50€....no naklady su to riadne 😒 ale co uz aspon ze po dvoch dnoch povedala ze maju sympaticku ucitelku a zacina sa jej tam pacit 😀 ved uvidime dokedy!Teraz som kopletizovala vrecka na VV a TV tiez si budu nehavat v skole a rodicia podla uvazenia si mozu zobrat domov a k tomu ak bude ucitelka vidiet ze nejake deko sa riadne na TV zababralo dakde tak ze rodicom vrecko dieta odovzda.Tiez nemozme chodit az do triedy ...triedu maju na druhom poschodi mozme ist do satne a je taky zvyk ze tam sa vsetci prvaci s triedy pockaju do 7.45 a potom si ich prevezme pani ucitelka a dovedie do triedy,deti co chodia skor do druziny privedie druzinarka alebo tie starsie chodia uz same.Ucitelka ich po vyucovani odvedie do druziny tie co idu po vyucku domov tak do satne a odovzdava rodicom.Druzinarka potom zas dovedie deti na obed pomoze im ponalievat polievku a tak...obedy nezjedene ale idu do kosa nebalia nic.Ani si to neviem pri tom stave deti predstavit....mozno ked su buchty tak si niekto odnesie jednu dve v ruke ale balenie nie.Do druziny tiez pristup nemam teda mam cez elektronickeho vratnika kde mi druzinarka bud otvori a povie ze mozem ist po nu druzina je hned vedla vchodu...to ako minule ked este nieco nutne potrebovala dokreslit alebo mi ju posle do satne 😉 mne sa zatial ta skola pozdava,zatial mam dobry pocit....ved uvidime casom.Uz ich ucitelka aj rozsadzala ale skor tak podla vysky a asi podla zelania 😉

ukana
5. sep 2009

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

ratali ste kolko stala celkovo vybava prvacika? ja nie......radsej 😅

abetka
5. sep 2009

ja som to tiez radsej neratala, ale urcite okolo 100 eciek a ak nie viac.

andrea.m
5. sep 2009

ja som to nerátala ale teraz mi až slzy vyhrkli ☹ bolo to veľmi pekne od toho obchodu že tej mamke pomohli. aj ked ich je na SK určite veľa čo potrebujú pomoc ale tak aspoň jednej.

ukana
5. sep 2009

andrea, aj mna to dojalo.......... 😔 pekne od nich, urcite rata kazdy cent, ked ma sama tri deti 😔
.......

edita33
5. sep 2009

m ajina :::druzina u vas stoji 4 eura,,,dobreéé,u nas je 8,30 e,

edita33
5. sep 2009

mi sme AJ mali v prvej triede,a teraz im treba 13 eur na velku knihu s cd-čkom..aj s prac.zositom,

jaduska
autor
5. sep 2009

Ja som tiež nerátala, koľko nás stála výbava do školy, ale mám pocit, že to zas až taká hrozná suma nebola. Tašku jej kúpila babka pod stromček, tak nám ušetrila 1200 Sk, ale zošity a veci na výtvarnú ma vyšli na 13 € a to som kupovala viac zošitov, ako bolo napísané. Na telesnú som kúpila akurát tepláky, ostatné má "zo zásob" 😀 Ale všeho všudy - asi to tých 100€ bude, ako písala abetka

anlu
5. sep 2009

neviem ci som pisala ale u nas maju lavice tak do U alebo akoby do obluka je to celkom fajn lebo akoby bol kazdy v prvej lavici 🙂 my sme kupovali akurat peracnik ktory dostala na vianoce a aktovku dostala na narodky. Inak nic vsetko dostali v skole ale za tu sumu co platime tak myslim ze je to samozrejma 😎 na telesnu tiez veci ma tak nemusime kupovat
oni maju slabikar Lipku, pisanie, pracovny zosit k slabikaru, matematiku, prirodovedu, hudobnu vychovu, vytvarnu vychovu to zatial vsetko