Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
11. sep 2009

abetka, u nas rovnaky scenar 😒 ......prave riesi, co bude mat na desiatu buduci tyzden, ci Cinimini tycinku alebo jogurt......... 😅 .......

simka9122008
11. sep 2009

Ahojte no ja vás nejako nestíham čítať, skoro celý deň som sa s malou flákala no a potom sme šli hneď pre malého
Dnes doniesol zase 2 usmievavé slniečka, šikovník môj aj domácu si už urobil suprovo, no oni ešte ani nezačali ani A 😒 , teraz robili šikmé čiari
Dostala som papier kde je plno krúžkov tak sme aspoň jeden vybrali, futbal to ho veľmi baví, bude ho mať 3x v týždni, uvidíme koľko to víde, možno pribudne ešte jeden krúžok 🙂 , bude konečne aj ZRPŠ, tak sa dozviem niečo bližšie, lebo takto ráno na to nie je času vykecávať s učiteľkou a budú mať aj branné cvičenie
Zatiaľ môžme ešte stále chodiť s nimi aj do šatne aj do triedy, poznámku chválabohu nedoniesol, naopak asi pred 3 dňami dostal pochvalu za pekné správanie, no normálne ho nepoznávam, aj sa zmenil od kedy chodí do školy, je taký vážnejší, zodpovednejší a samostatnejší

abetka
11. sep 2009

ukana- aj ja som z nej niekedy na prasky, ale ucotelka povedala, ze mame vydrzat do vianoc, vraj je to potom vsetko lepsie 😉

ukana
11. sep 2009

abetka, az do Vianoc 😲 😲 😅 ? to budem mat ako vianocny darcek 😵 😵

mayap
11. sep 2009

ahojte,

no moje dieťa, ktoré som považovala za mierne liznuté hyperaktivitou, v triede ukážkovo sedí.. pani učiteľka ho chválila... 😵

inak nad tou astrou rozmýšľala celá rodina... 😀 😀 😀

dnes sa učili písmenko M v šlabikári... písanie mu už ide lepšie...
a nevie sa dočkať, kedy už budú dostávať známky... 😝 😀 😀 😀
našim úlohy značí učiteľka červenou bodkou.

ukana
11. sep 2009

baby, v pondelok normalka skola, nie su prazdniny, vsak??? 😅 😅 😅 😅 😅

dadkabb
11. sep 2009

tak u nas dnes nastastie nebola ziadna poznamka 😅 zato dostal dve vcelicky 🙂 ale samozrejme ked som prisla po neho tak som este v satni kontrolovala veci a prac.zosit SJ mu chybal.tak hladal v druzine,nic...nakoniec s nim musel ist skolnik do triedy a tam bol 😖 raz si tam hlavu zabudne 😝

nasi zatial pismenka necvicia,len kruzky a ciary

ukana prazdniny su len v utorok 😉

ka77ka
11. sep 2009

ahojte zienky.
tak terezka nema zatial ziadnu poznamku.
dadkabb...tak to mate fakt nejaku cudnu ucitelku.ja neverim, ze sa najde prvak, ktory by nieco nevyviedol.mam kamosku ucitelku-uci prvakov, a ta mi povedala, ze prvaci maju na to aj 3 mesiace, kym si zvyknu, ze na hodine treba sediet a davat pozor...a naozaj, dat prvakovi 3 poznamky za jeden den je naozaj otras.

cervenu ciapocku sme dokreslovali aj my...nakreslila vlka s velkym bruchom plnym skal-podobalo sa to skor na zajaca 😀 😀 😀 , ale to nevadi, snaha sa ceni.a dostala pochvalu, ze dobre cita.dnes uz citali O.sa mi zda, ze akosi rychlo preberaju ucivo, alebo nie?

co sa tyka kruzkov, tak chodi na VV a tanecnu...dnes mala 1x VV.aj to zabudla, ze ma ist na kruzok...slecinka si prisla o pol 12 zo skoly domov 😀 tak som sla s nou nazad do skoly.este ze to nemame daleko-5 min.od domu.

ulohy nam ucitelka znaci krozikom.dnes pisali tie lastovicky...celkom pekne napisala.za to vcerajsia DU-katastrofa.ale negumujem jej nic, vsak sa nauci.a ked napise nieco skaredo, potom sa aspon viac snazi pri dalsom. 😉

a dostavame usmiate slniecka. 🙂

dadkabb
11. sep 2009

tak som zistila ze nam kruzkuje ulohy ruzovou fixkou.akurat ze je tam pisane nejakou oranzovou tam mam normalne problem tam ten ruzovy kruzok najst 😝

inak to vazne postupuju nejak rychlo,my este necitame 😨 teda Janko citat vie tak somral ze ake je to lahke 🤐 hrdina...ale zeby radsej myslel na to co nema zabudnut to nie...uz som dokupovala pastelky,gumu aj struhatko co niekde stratil 😝

a dnes doniesol papier ze dostali od mesta nejake certifikaty na kruzky,mame vybrat asi z desiatich...no hned si vybral stolny tenis a bojove umenia 😒 ale mame cas do 18-teho tak dufam ze ho presvedcim na nieco ine 😅

anlu
11. sep 2009

citam ze sa bavite o tej cervenej ciapocke, viete co tam nakreslila Claire? do prveho ako sa vlk prezlieka za babicku a do druheho ako ma otvorenu papulu a tam mala cervena bodka akoze ciapocka 😀 teda mna by to vobec nenapadlo a ten druhy obrazok je len taka veeeeelka otvorena papula so zubami .... no neviem co tym chceli docielit 😕
a ziacku knizku maju na slovne hodnotenie ma niekto taku? ma tam za tento tyzden tri pochvaly a v zositoch asi 9 vceliciek, ked som dobre ratala 🙂
a ked dostanu ulohu tak ucitelka im da papierik na ktorom je napisane co maju urobit teraz maju len z matematiky

anlu
11. sep 2009

tak to je fakt nejaka drbnuta ucitelka 😠 dat poznamky a za take blbosti, to svedci o tom ze nie je pedagog ale bola by z nej dobra dozorkyna vo vaznici

jaduska
autor
12. sep 2009

k tej Červenej čiapočke - naši to kreslili v škole, tiež to nebol bohvieaký výtvor, ale základ je, aby si to deti kreslili samé - takže rodičia nepomáhať 😀

k tým poznámkam - no comment, tá učiteľka si rieši dáke fóbie asi

anlu - my na súkromnej platíme iba 35€ na rok akože ZRPŠ, tá škola funguje iba druhý rok a keďže chcú konkurovať štátnej, tak to funguje v podstate tak ako tam... čo sa týka krúžkov, robí nejaké aj škola, ale nevraveli nám, že sa za ne platí, tak neviem. Ja som ju zatiaľ dala na turistický a do ZUŠ na klavír, to sa platí osobitne....

Matematiku našim domov nedávajú, tak ani neviem, čo tam robia, ale tie pojmy (uzavretá čiara atď.) ovládam, lebo sme z toho mali minulý rok skúšku na VŠ....

Domácu úlohu u nás učiteľka označí hviezdičkou v zošite, tiež si myslím, žeby gumovať nemali, ale naša San občas vygumuje.... Zatiaľ dostávajú slniečka a jednotky, ale to asi skôr kvôli pozitívnej motivácii....

roasha
12. sep 2009

nasa bola vcera zasa pozitivne motivovana,lebo vcera dostala zasa dve jednotky 😵
boli sme u starkovcov,tak hrdo niesla ziacku knizku./ale maju prehlad aj bez toho,lebo kazdy den ked pride zo skoly, zavola im,aby oznamila pocet jednotiek/ 😵

zusikk
12. sep 2009

mymae tiez zaicku na slovne hodnotenie kazdy mesiac ma svoju dvojstranu kde je miesto na slovne hodnotenie spravqania matematiky pisania citania.... zatial si tam dokola vyfarbuju tvaricky podla spravania cervena je super spravanie zlta...take slabsie a ciernu si snad este nikto nemaloval...nasa ma len cervene teda ale je to iny cert doma urcite ale v skole mozno ma respekt 😉

andrea.m
12. sep 2009

naši nemajú žiadnú žiacku, ale v stredu je rodičko tak sa popýtam čo a ako.

už sme dnes ráno dorábali šlabikár čo včera v škole nestihol a poobede ideme na dú s matiky. cez víkendy sa učíme tak pozvoľná aby toho nemal veľa.

anlu
12. sep 2009

no jej tam normalne napisala za co ma pochvalu 😀 take mile to je

marcca
13. sep 2009

ahojte, je tu nejak ticho cez víkend 🙂 čo všetky robíte úlohy?? 😝 😀 😀

chcem sa spýtať ako resp. kde trénujete čiary, kruhy a pod....či len na poskladaný papier alebo máte ten zošit "moje prvé čiary" 😕 ...lebo v našej triede to robia na papiere a v susednej majú tie zošity...len ich už vraj nevyrábajú, len učiteľka ešte nejaké mala 😕 sa mi zdá lepšie a hlavne prehľadnejšie do toho zošita...

ukana
13. sep 2009

marcca, my mame sadu zositov na pisanie .........je ich vari sedem, tak nasi pisu uz tam 😉 .........u nas akurat pise Matko este dva riadky navyse do cvicneho zosita, nech si trosku cvici ruku......a ja idem varit slivkove gule 😝

simka9122008
13. sep 2009

Ja som malému tiež založila cvičný zošit na doma, veľký čistý a tam mu tie strany akokeby skladám, aby mohol písať aj veľké aj malé čiari, včera sme ich precvičovali a ide mu to super

ukana
13. sep 2009

simka, zavidim, nasmu tie vlnovky vobec nejdu, je to desne, idem plakat............ 😢 😢 😀 😀 😀 😝

maznacik007
13. sep 2009

baby.... no tak mna vcera moja mama /teda N. babka/ zpucovala.. ze s nou necvicim pisanie.. ze si nema sama pisat ulohy .. lebo to skaredo urobi... 😖 😝 a tak...

ucitelka sa zatial nestazovala.. pofotila som jej co si teraz robila ulohy naposledy.. pozrite do albumu.. to fakt tak skaredo pise.. babke vadi ked cokolvek presiahne .. kontroluje sklon a tak... ma porazi..

😠

maznacik007
13. sep 2009

chyba mi tam otaznik... podla mna pise ok... ale babka ma iny nazor... 😉

simka9122008
13. sep 2009

krásne píše

marcca
13. sep 2009

no kukám, že zas všade ináč 😀

ukana, mňááááám 😎 pošli aj k nám 😀

maznáčik, je to v pohode 😉 babky zvyknú preháňať 😉 😀

ukana
13. sep 2009

maznacik, pekne pise 😲 ............my piseme do toho isteho zosita 😉 😉 tie dva riadky z foto 36 sme mali na ulohu 😵 ....

marcca, poslala by som, ale vela neostalo, ocko si nabalil aj do prace, mam tu asi 6 guli 😲 .......a stravila som s pripravou skoro 2hod 🙄 🙄

maznacik007
13. sep 2009

dakujem baby... ukludnili ste ma.. takze mne rezervujte miesto aj pre babku...
som povedala.. ze ked ma namietky tak ma snou tie ulohy pisat ona.. alebo cvicit... to ja momentalne vobec nestiham chodim do roboty... domacnost a cele to riesit... proste nevladzem.. este aj nad nou stat a stale rieszit sklon... a tak..

abetka
13. sep 2009

maznacik, podla mna pide pekne. Aj nasa tak pise 😉

abetka
13. sep 2009

chcela som sa este spytat, ci sa vam deti same chystaju do skoly, alebo ich chystate vy???

majina.b
13. sep 2009

abetka, ako to myslíš?
šk. tašku, alebo rano odchod

u nas jedno i druhe ja

S. hovorila, že v pondelok v triede prišiel chlapec do školy len s prázdnou taškou, lebo mamka nemala čas

jaduska
autor
13. sep 2009

maznacik - naša Sandra píše škaredšie ako tvoja a ja neriešim, keď jej pozerám úlohu, tak jej iba ukážem, čo napísala pekne a pochválim ju, to škaredé si nevšímam....

abetka - ja našej chystám oblečenie aj tašku - teda to oblečenie chystáme spolu večer, aby sme ráno nestresovali. Ráno sa už oblečie sama, kým nachystám raňajky...