Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
2. okt 2009

jasne ze mozem 🙂 ja som si prezerala cely zosit a oni tam neurobili este vsetko, cvicili len to z coho sa sklada "a" a "m" ostatne asi budu robit pred tym ako pojdu na dalsie pismenka a je A4, ved odfotim aj ten 😉

anlu
2. okt 2009

som myslela ze ti to hned aj odfotim ale som zistila ze baterky su v nabijacke 😅 tak zajtra poobede, lebo doobedu manzel pracuje (foti)

andrea.m
3. okt 2009

mi máme ten pracovný zošit. volá sa to "písanie 1" a je formát A4 další je "písanie 2" formát A5 do toho píšu teraz a je to až po písanie 6. da sa to kúpiť aj v knihkupectvách. naši píšu a čítaju A z matiky píšu 2. odkedy začali používať pracovné a cvičné zošity maju menej domácich úloh. doma nčcvičíme nič navyše. napíše si úlohy a hotovo. ešte sa nad knihami nasedí dosť, nechcem ho hned tak zostra v 1 ročníku zaťažovať. 🙂

anlu
3. okt 2009

bodka uz som odfotila tie zosity tak si pozri 😉

bodka13
3. okt 2009

anlu dík 🙂 ...to Písanie 1 máme aj my doma-už ho majú skoro celé vypísané,sú na predposlednej strane takže potom asi dostanú tú 2. a ten Pracovný zošit zatiaľ nemáme...Clair už do pracovného niečo písala?
...máš nádherné princezničky 😵 😵 😵

anlu
3. okt 2009

bodka dakujem 😉
no oni asi nejako inak postupuju co som si vsimla, lebo asi este nikto nepisal m a oni hej 😕 a ani ten prvy zosit nepisu zaradom a uz maju aj v druhom nieco zapisane... aj do toho pracovneho od slabikara uz zacali pisat

bodka13
3. okt 2009

naši idú do radu 😉 ...a sedí to aj s tým plánom čo majú v šlabikári Lipka (ako ho otvoríš,tak vľavo na obale)...možno preto postupujú inak,že sú škola Montesori - 😕 neviem či som to napísala dobre

anlu
3. okt 2009

dobre si to napisala 😀 oni ten druhy slabikar prebrali uz v skolke a teraz sa ucia tak aby pismenka hned spajali do slabik a tvorili slova, podla mna je to takto lepsie, viac to motivuje deti ak vidia ze z tych pismen su hned slova a mozu si ich aj citat a nielen pismenka

mimomu
4. okt 2009

ahojte,tak asi vsetky o takomto case varime nedelny obed 🙂
uz maju vase deticky ulohu?viki sa vcera naucila ale este pisanie jedna strana-tak dufam,ze to pojde 😉
ake mate na dnes plany?my sme boli vcera na autosalone v nr a dnes pojdeme na bicykle do parku a mozno navstivime aj svokrovcov 😉 vyzera,ze dnes bude svietit slniecko 🙂
za chvilu sa ideme chystat do kostolka,viki spieva v detskom spevokole. 🙂 🙂 🙂

anlu
4. okt 2009

ahojte, my dnes nejdeme do kostola, mame ho v meste a dnes je u nas maraton cize MHD nechodi akurat v tom case a peskom sa mi velmi nechce 😕 Claire s tatkom bola vcera na vystave psov (on tam bol pracovne - fotit) tak sa pekne zabavila a viete si predstavit co od vcera robi??? hraje sa ze je pes 😀 😝 a ja som nemohla ist s Oli vonku lebo nam nesiel vytah, tak som nevedela kocik dostat von 😠 ulohy si urobila Claire vcera vecer tak dnes ma volno 🙂

nestakova
4. okt 2009

Moj prvak ma cely nasledujuci tyzden poobede plavanie - ze vraj povinne v ramci telesnej vychovy. Tak dufam, ze neprechladne. Je to maly ignorant, ktoremu ked 3 x poviem, ze si ma vyfenovat vlasy, tak to aj tak nespravi /kupaciu ciapku taktiez ignoruje/. Zostava dufat, ze bude vonku teplo alebo si ho vsimne ucitelka (avsak pri tom pocte to je nepravdepodobne - idu aj s druhakmi).
Nepisem s nim doma vobec nic, pise sice hrozne, ale ucitelka povedala na rodicku, ze netreba. Dokonca podla nej ked sa sustredi, tak to napise velmi pekne. Vraj mu to dva krat zgumuje a potom si uz prvak dava pozor. Pozerala som si cez rodicko jeho pracovny zosit a musim povedat, ze ja o krase jeho pisma nic nenamyslam.

akoko
4. okt 2009

Má niektoré z Vašich detí šlabikár od Štefekovej? Na ktorej strane približne Vaši prvaci sú?

anlu
4. okt 2009

na plavarni ti nepomoze ciapka aby sa nezmocili vlasy, teda aspon ja som ich mala stale mokre aj ked som mala ciapku, Claire ma teraz taku z podobneho materialu ako su plavky a je super lebo netaha vlasy a sama si ju v pohode da na hlavu aj z hlavy 🙂 si neviem predstavit ten chaos po plavani pri tolkych detoch 😲

maznacik007
4. okt 2009

my mame tie iste zosity co anlu.. nasi teraz pisu do dvojky.. tu jednotku vypisali celu... a pani ucitelka im to oznamkovala.. v matike presli cez to mensi vacsi.. a v angline pomenovavali ludske telo.. naposledy tusim teda jeho casti..
v prirodke neviem kde su..

ale sa inak ozimilo.. nejako v poslednej dobe...

bodka13
4. okt 2009

mimomu...a čo si sa neozvala...aj moji chlapi boli na autosalóne 🙂

anlu... 😀 😀 😀 pripomenula si mi ako sa Davidko s kamarátom hrali v škôlke na psíkov 😀 😀 😀 ale oni aj cikali v triede - normálka chodili po štyroch zdvihli nohu a 😕 😀 😀 ...sme nevedeli s učiteľkou či sa máme smiať alebo ich riadne vyhrešiť

nestakova...u nás je gumovanie zakázané 😉 raz sme vygumovali a pani učiteľka mi hneď napísala negumovať DÚ...povedala že všetko sa ráta veď sa učia,tak aspoň si môžu porovnať ktoré sa im v riadku vydarilo najkrajšie 😉

mimomu
5. okt 2009

dobre ranko 🙂 no vidis bodka........mozno sme sa aj stretli s nimi 🙂
nasi si opakuju tvary,ktore sa naucili........viki niekedy napise super,niekedy menej ale popravde......kto z nas napise 10 presnucko rovnakych tvarov?asi len v tlaciarni 😀
v slabikari sme na pismenku U.

melipa
5. okt 2009

prave som citala co ste cez vikend popisali 🙂 ...my tiez sa borime pisanim, trosku sme v nedelu trenovali, hlavne velke tlacene S a U nejako nejde, slzicky jej idu pekne...dnes by mali ist v Lipke na A vo vsetkych formach - tlacene, pisane, male, velke, dlhe, kratke...a mali by dostat dvojku zosit na pisanie plus zacnu pouzivat ten pracovny zosit k slabikaru
- v matematike by mali zacat so znamienkami vcsi, mensi, rovna sa, vcera som jej to vysvetlovala azd asa ze tomu chape 😉 ...akurat je zrejme v skole nejaka pomala, lebo v matematike som videla nejake ulohy nedokoncene - vraj nestihla 😅 ...a teda nedostala ani pochvalu
zajtra maju v skole den bez sladkosti a budu sa fotit, tesim sa na tie pekne prvacke fotky so slabikarom 😵

mimomu
5. okt 2009

melip z toho si nic nerob,ze je pomalsia......podla mna je takych deti vela 😉
vy ste na tom s ucivom presne ako my,len v opacnom poradi......v slabikari o krok spat a v matematike o krok vpred 😀 ja som jej dala cez vikend priklady na znamienka,bolo ich asi okolo 40 a ona to spravila bez chyby 😵
taka som bola rada.zato pisanie sme trenovali ale tak no.......nebolo to zle ale mohlo by to byt aj lepsie 😉
nasej zas tie pismenka idu lepsie,nez samotne tvary,slucky,lastovicky a pod. 😕
napr.S-pise velmi pekne ale V-take krivolake 😅

anlu
5. okt 2009

bodka 😀 😀 😀 to nastastie nerobi, ale myslim ze keby som jej povedala ze ma jest z misky pod stolom tak by nebola proti 😀 😀 😀

a zubok je vonku ale museli sme ist k zubarke, nepomohli ani 2 kukurice ani jablka ani rozky, no co uz ale asi drzal poriadne lebo hovorila ze ju to dost bolelo, no hlavne ze je vonku 🙂

a stihli sme aj skolu, jak fajne ze zacinaju az o 9tej 😝

bodka13
5. okt 2009

anlu 😀 😀 😀 ...sú poklady tie naše dietky 😉 ...to máte ako super že začínajú o 9 🙂

melipa
5. okt 2009

aj ja planujem dnes dat malej nejake priklady s tymi znamienkami, a okrem toho sa jej povenovat v anglictine...dnes nemam nic surne na pracu, v sobotu som cele poobedie upratovala, okna umyla a z nedele mame navarene - svieckova je v chladnicke, tak pohoda 🙂
juj ako by som privitala keby sa zacinalo o deviatej, cez zimu ked sa bude obliekat 10 vrstiev, to bude fuska stihat okolo siedmej ako my zvykneme odchadzat z domu do skoly 🙄

anlu
5. okt 2009

uf melipa, my vtedy este len vstavame 😅 my sme cela rodina taky spachtosi ze asi by sme neprezili keby ze zacina skor skola 😀

a konecne mame pevny rozvrh tak som zistila ze anglinu maju tri krat do tyzdna

anlu
5. okt 2009

pozeram ze dnes je tu pusto, azda sa vsetci ucite a pisete ulohy??? 😲

jaduska
autor
5. okt 2009

ahojte babenky....tak som sa konečne dopracovala k chvíľke voľna a prečítala si, čo ste popísali...

...u nás už tiež funguje žiacka knižka, má tam aj pár jednotiek, tak "hrdo" podpisujem.... 😀

...slzičky na "a" ani našej nešli, také "grule" (akože zemiaky) tam naváľala v zošite, že sa na to nedalo ani pozerať, ale už sa to pomaly zlepšuje...

anlu - vaša Oli je presne taká baculka ako naša, koľko ti váži? Naša mala pred 2 týždňami 7700 😨 A ten začiatok vyučovania o 9-tej vám závidím. Naši začínajú 7.50, tak máme ráno čo robiť....

Diktáty a písomky ešte nepíšu, to porovnávanie z matiky robili na hodine ako samostatnú prácu, tiež dostala jednotku. Inak ja som mala v sobotu v škole prednášku z predmetu Tvorba počiatočných matematických predstáv a profka vravela, že tá matematika, ktorú majú teraz prváci je hrozná. Vraj je tam kopec matematických chýb. Napríklad je chyba, že ich učia dávať znamienka väčší, menší, rovná sa medzi bodky a nie medzi čísla. Veď oni už číslo ako znak poznajú zo škôlky, tak by ich to mali učiť rovno s číslami....

Naši tiež začali s plaveckým minulý týždeň, prvý deň sa Sandre nepáčilo, ale na druhý už bolo fajn. Len ju nebaví angličtina. Ale keď som dnes videla ich učiteľku angličtiny, tak na mňa neurobila veľmi dobrý dojem. Ale možno bola San iba vystresovaná zo zubára (boli sme ráno na kontrolu), tak preto to hovorila....

anlu
5. okt 2009

jaduska akurat dnes som na teba myslela ze si sa davno neukazala 😉 no Oli predbehla asi aj rocne babatka 😅 30.9. sme boli v poradni a vtedy vazila 8720 g 😲 😀 😝 ale je aj dost dlha, ved nosi oblecko co Claire nosila ked mala skoro rok

mimomu
6. okt 2009

ahojte.
ani vam dnes nesiel konik?

jaduska
autor
6. okt 2009

anlu - tak to je ozaj riadna baba....aj naša Oli je dosť dlhá, ale v podstate mi to vyhovuje, lebo veci po Bobe (prostrednej) aspoň nemusím skladovať, ale rovno ich dávam Olívii....ale aj tak najväčšia zo všetkých troch bola Sandra....

a koník nešiel ani mne.....

abetka
6. okt 2009

jaduska, no ahoj.Uz sme ta spominali, ze si tu davno nebola 😕
Tak nasa dnes dostala 1 z matematiky a pochvalu za spravanie 😵 , ale doma sme sa trapili s malym pisanym,,m,,.Tu prvu ciaru robi strasne sikmo a neviem ako ju naucit , aby to robila ako oblucik 😝
Citanie zatial celkom fajn a aj matematika, ale to pisanie 😝

donara
6. okt 2009

abetka aj u nás to písanie 😝 , ale matiku a čítanie má v obľube aspoň v týchto predmetoch nemusím predychávať. Pri písaní je to dosť často. Naš teraz píše male a veľké A.

anlu
6. okt 2009

ani mne dnes nesiel 😕

jaduska to mas dobre aspon nemusis tie veci skladovat 🙂 ona snad kazdy den nieco narastie, normalne neoblecie to co jej bolo pred par dnami dobre 😲

to aj vase deturence si nepamataju co robili v skole? vcera mali vytvarnu a pytam sa Claire - co ste robili na vytvarnej? - a ona ze vytvarnu nemali 😖 hlavne ze ju mali ako poslednu hodinu a asi po pol hodine si spomenula ze naozaj mali 😝