Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
9. okt 2009

aj ja struham.. ceruzky.. je to moja oblubena cinnost.. 😀

simka9122008
9. okt 2009

ahojte maminy, nejako vás v poslednej dobe nestíham čítať a ani prispievať, škola nám ide suprovo, už má 6 jednotiek v žiackej, sú na čísle 2 čiže asi dnes idú na 3 a písmenko E

abetka
9. okt 2009

ahojte. Musime sa pochvalit. Mala jedina v triede dostala z pisania jednotky a este aj vcelicky 😵 😵 😵 Zevraj to mala krasne. Mne sa to az take zase krasne nezdalo, ale asi som moc prisna 😉

donara
9. okt 2009

Super abetka, to sa tešíme s vami. Mi sme dnes troška smutný, dostal len jednu včielku, druhá uletela, napísal m, niečo mu pochodilo po rozume a dopísal tam ešte jeden kopček, ale 5 m bolo krásnych, len to jedno. Ale keď si bude dávať pozor, tak to bude suprové.

aplless
9. okt 2009

ahojte tak ja absolutne nestiham ale napisem aspon cosi,,, no o pastelkach mi ani nehovorte furt len kupujeme bo sa nedaju struhat stale sa lamu,,,,, 😠 musim zohnat tie trojhranove vraj su lepsie a zato bola aj moja vyhresena ze si na hodine struha pastelky a nesustredi sa ,,,,inak ucenie celkom fajn pisanie super pekne pise vedia 4 pismenka,,, len sa moc nesustredi a vyrusuje dneska som bola v skole na porade s ucitelkou lebo n´mi nosila cele desiaty domov tak som bola zistovat co sa deje chodi aj na obedy aj to som uz podchytila povypravaala som sa s vychovavatelkou nech na nu troska dozru aj s ucitelkou bo oni desiatuju este spolu a moja mila nema cas bo beha cez prestavku tak som bola robit poriadky rano a cuduj sa svete dnes zjedla celu desiatu a to jej davam roztek namasteny jablcko a nejaku sladkost piskotovu,,,,,,uf som sa rozpisala 😒

maznacik007
9. okt 2009

no tak mi uz budeme v pondelok riesit...

maju v triede jedneho chlapca... rodicia no uz v prvy den matka zmachlena jak .. a proste celkovo no comment to jednanie... proste.. skoda hovorit...

chlapec.. bez priciny kope a buchantuje deti pocas vyucovania aj cez prestavky.. ucitelka to riesila.. dohovarala pekne.. nic nepomohlo.. dostal ze 5 poznamok.. a pravdaze rodicia nie ze by to riesili s deckom ale dosli za ucitelkou a ze co mu ma ono tolko davat poznamok.. no des...

dnes sme sa dozvedeli ze aj Ninku kopne a buchne.. tak ako ostatnych.. takmer kazdy den... tak si idem chlapca odchytit v pondelok aj s mamickou... jaaj baby ja som nabrusena... najma na tych rodicov jeho

anlu
9. okt 2009

maznacik v jednom fore som natrafila tiez na podobny problem ale pisala to mamicka chlapca a presne to ze ho jeden chlapec bezdovodne kope a nie len jeho ale hocikoho no skratka hroza chlapec normalne aj fotku tam dala ake ma jej syn modriny, by som chcela vidiet tu vychovu alebo skor nevychovu u nich doma 😠

aplless my sme tak museli riesit pitie, lebo nasa Claire najprv tvrdila ze nemaju prestavku 😲 no to sa mi nezdalo, potom ze maju prestavku velmi kratku ale to mi bolo hned jasne preco je taka kratka, musi sa somozrejma vykecavat, tak manzel ked stretol ucitelku tak sa jej na to pytal a ona povedala ze stale ked zacne prestavka, vyhana ich napit sa a na wc, ale nasa Claire pocuje len to co jej vyhovuje, tak sme ju poprosili (ucitelku) aby ju extra vyhanala pit 😝 az mi je tych uciteliek niekedy luto co vsetko musia riesit 😕

donara aj Claire sa niekedy zabudne a prirobi jeden kopcek navyse 😅 ale ved oni sa naucia.... inak v matematike su uz na cisle 4 a zacali pisat e

simka9122008
9. okt 2009

maznacik, tak to je silná káva, treba si to vybaviť s jeho rodičmi, držím palce

anlu
9. okt 2009

no urcite to netreba nechat len tak, lebo bude to stale horsie.... maznacik drzim palce nech to vyriesite 😉

jaduska
autor
9. okt 2009

maznacik - dosť pochybujem, že to s mamičkou toho chlapca vyriešiš. Ak ho nevychovali doteraz, tak ho už nevychovajú a takíto rodičia vidia chybu vo všetkých iných, len nie vo svojich deťoch. Našu Sandru raz pohrýzol jeden chlapec v škôlke a manžel si to "vybavil" rovno s ním. Jednoducho mu povedal, že ak to ešte raz urobí, tak mu dá na zadok. Ale bolo dobré to, že jeho mama bola pri tom a bola férová - prikývla, že ujo má pravdu.
Na tvojom mieste by som sa skúsila dať dokopy s viacerými rodičmi a napísala sťažnosť rovno riaditeľke/-ovi, nech to riešia zavčasu....

simka9122008
10. okt 2009

Kočky neviete mi poradiť s čím by vyšiel atrament s pulóvra

maznacik007
10. okt 2009

hej baby dakujem za podporu...

nasa nie je jeho hlavnym tercom... len velmi okrajovym ale stve ma to.. lebo ja som byvala ucka a robila som koordinatorku pre prevenciu a riesenie sikany u nas.. tak viem ako postupovat...

takze za mamickou a jej synom idem aby som ich upozornila ze toto tolerovat nebudem ani dalsi rodicia.. a ak sa to este raz zopakuje... tak ide peticia riaditelke.. a budeme ziadat jeho vylucenie zo skoly nakolko to nie je jeho kmenova skola / podla obvodu/ a pojde ziadost na psychologicke vysetrenie .. ale aj tak najlepsie by bolo keby ho dali inam.. 😉 ako nic v zlom.. je mi jasne ze deti tiez maju poruchy ci ucenia ci spravania ale pokial s tym rodic nic nemieni robit tak ja ako matka nemam zlutovanie...

roasha
10. okt 2009

maznacik,tak presne rovnaku vec idem riesit v pondelok aj ja. 🙄
tiez tam maju jednu nevychovanu zabu/druhacku/,kope deti,skriabe/az tecie krv/,malej roztala peru/zvnutra nastastie/,a normalne nam po malej odkazuje vulgarnosti.tak som si tiez povedala dost! 🙄
mater jej robi v skolke vychovavatelku/take"ledaco"/....tak taka keby mala ucit moje dieta,tak ju normalne nedam do skolky! 🙄 ...nevie vychovat vlastne decko,a dat jej na starost deti?...ani prasivu macku by som jej nezverila/ 🙄
som fakt nabrusena! 🙄

roasha
10. okt 2009

sme to odoslali skoro naraz 🙂
presne rovnaky problem,tiez nasa nie je hlavny terc,ten zmok nema ziadne kamaratky,lebo kazdemu ublizuje,tak tiez nie sme jedini. 🙄
tiez to nie je jej kmen.skola 🙄

maznacik007
10. okt 2009

roasha... tak to budeme riesit naraz 😉 no som zvedava co poriesim.. teda dufam ze poriesim.... nasa chodi na skolu kde som chodila aj ja a poznam sa tam s riaditelkou a tak... a oni poznaju mna.. takze hadam poriesim... lebo ich ucitelka triedna je nova tak ju treba v tomto podporit... 😉 lebo s takymito rodicmi je to des... ale ked sa do toho zapoja ini rodicia.. tak sa to hned inak riesi.. ako ked iba ucitel

tak drzim aj tebe peste 😉

roasha
10. okt 2009

aj ja tak,tiez som tam chodila do skoly 😅 😀
no drzme si paste,ale proste co sa tyka mojho dietata,som ako tiger! 🙄 😀

mimomu
10. okt 2009

ahojte.....tak to je fakt blbe s tymi nevychovanymi detmi,hlavne ked sa to dotyka aj vasich deti 😠
viki prave nacvicuje m a spajaju ma-pisane,v slabikari su tiez na spajani a citani viet 😉 dufam,ze to m nam pojde 😕
u nas je take skarede pocasie,ze dnes asi cely den prezijeme doma,ale nevadi,viki sa aspon pripravi do skoly.ze vraj aj zajtra ma byt takto 🙄 vy mate ake plany na vikend?

abetka
10. okt 2009

mimonu aj u nas je papucova kultura. Mala si napisala ulohy a tiez uz spajaju, zatial je to ok.
Som zvedava co bude na rodicku

mimomu
10. okt 2009

abet,vy ste este nemali rodicko?

jaduska
autor
10. okt 2009

maznacik - dobre vidieť, že si odborníčka na tieto veci....baby držím vám palce, nech to poriešite, dajte určite vedieť, ako to dopadlo....

u nás je riadna búrka teraz, poobede vzal manžel prostrednú na futbal, najmladšiu mi mamka vzala von a Sandra hrala karty s dedkom, tak som mala chvíľu čas potrápiť klávesy na keyboarde, btw. nevyzná sa niektorá z vás v rozkladaní akordov??? 😕

zajtra ideme ku svokrovcom 🙄 🙄 😝

anlu
10. okt 2009

simka L.O.C. to urcite vycisti, je to od firmy amway ja s tym cistim vsetko 😉

fuha teda to su problemy s tymi detmi a to by som fakt chcela vediet aka ucitelka je ta co ma taku nevychovanu dceru, mozno ma nejaku poruchu 😕 ale to ju neospravedlnuje
drzim vam obom palce aby ste to poriesili 😉

andrea.m
11. okt 2009

maznačik, roasha držím aplce aby sa všetko vyriešilo k vašej spokojnosti aj k spokojnosti vaších detičiek 😉

ja som včera robila, dnes idem do nočnej ale cez deň budeme doma lebo leje jak z krhly 😖

simka9122008
11. okt 2009

Ja som dala malému nejaké testíky, z písania a matematiky do cvičného domáceho zošita a zvládol ich na výbornú, tak som ho aj oznámkovala, v škole bežne mávajú také testíky, už má 7 jedničiek, môj šikula, aj pekne píše a číta, nech mu to len tak ďalej ostane

andrea.m
11. okt 2009

ja neviem či naši majú nejaké testy ale práve som zistila že čítanie viet je horor. každé slovo slabikuje a prečítať vetu nevie. najprv prečíta slová a potom obrázky no mám dosť. ☹ 😠 som si fajne zdvihla tlak teraz.

andrea.m
11. okt 2009

no a celú úlohu napísal zrkadlovo 😠 😠 😠

roasha
11. okt 2009

tak som prosku"luskala",a nasla som zaujimavu stranku.
http://www.modernaskola.sk/rs,c411/?page[t]=3&
teraz mam este dilemu,ci pojdem za triednou ucitelkou "agresora",alebo skocim aj za pani riaditelkou.a matkou dievcata sa bavit nemienim,to nech si s nou riesia pedagogovia. 🙄
no a dalsia perla,asi tam maju "kvietkov" viac,priznala sa mi,ze jej jeden spoluziak zvykne vytrhnut desiatu a rozdupat,alebo hodit do kosa....co sa este dozviem?/ale toho si podam sama-zatial.-aj s jeho matkou/
🙄
k rodicku,skocila som za pani ucitelkou individualne v piatok,cez tyzden som na rodicko nemohla.
suma-sumarum,pani ucitelka je spokojna s ucenim,ze mala je sikulka,niekedy je az prilis precizna,tak obcas je pomalsia,ale zatial je to vsetko v poriadku 😵 .cez prestavku by mohla byt aj kludnejsia,ze ju pani ucitelka uz dochytila nahanat sa...ale inak je vsetko oki. 😅

roasha
11. okt 2009

zaujimave,ako mi to skopirovalo hlavnu stranku,a ja som tam dala konkretne veci o sikanovani. 😅
no ale v kazdom pripade zaujimava stranka 🙂

roasha
11. okt 2009

skusim este raz,a tam sa listuju strany...
http://www.modernaskola.sk/rs,c411/Sikanovanie

anlu
11. okt 2009

roasha ja to neviem najst 😕

Claire je taka pomala pri jedeni, no ale vysvetli niekomu ze sme ju to tak naucili ze ma pomaly jest aby ju nebolelo brusko, minule ze vraj nestihla zjest a bola hladna 😕 no je este mozne ze viac kecala s kamaratkami ako jedla 😝

donara
11. okt 2009

no tak mi máme tiež jeden problém, náš malý požičal na dopravnom ihrisku spolužiakovi 1euro, s tým že mu ho vráti. Vo štvrtok mu povedal, že na druhý deň a v piatok mu zamával eurom popred oči a šiel si kúpiť do bufetu nejakú somarinu. No tak, ak mu ich nedá zajtra, tak si ho odchytím ja. Pretože čo sa týka mojich detí, som predátor. Náš je vychovávaný k tomu, čo si požičiam musím vrátiť, no a toto ma dopálilo, keď mi povedal, že ten dotyčný si nosí do školy aj papierové eura.