Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
9. feb 2011

@sissi27 joooj Sisi, tak sa skoro uzdravte. Teraz je plno chorých detí, my sa ani nemôžeme dostať k lekárke s prostrednou, lebo je tam furt plno. Ona chorá nie je, iba sa jej vyhodili vyrážky, tak ju s ňou nechcem sedieť v čakárni plnej bacilov.....

lubkaj
9. feb 2011

@nikuska4: Ja by som ho na klokana nenutila ist. Ked sa mu nechce, nema to zmysel. Ide o to, aby sa deti zabavili, aspon my to tak berieme.

@jaduska: A nemas nejake ulohy zo starsich rocnikov klokana, ked si sa to ucila na skusku? Lebo na webe je len ta jedna sada uloh a Adrianka take ulohy rada riesi len tak, pre zabavu. Navyse by to bol dobry trening 😉

@sissi27: Prajeme skore uzdravenie.

andrea.m
9. feb 2011

ahojte.tak filipko sa na klokana prihlásil dobrovoľne.už sme zacalovali aj štartovne 3€. som zvedava kedy budu súťažiť. básničku na HK sa naučil ešte v sobotu a stále nemali ani triedne kolo 😒

lubkaj
9. feb 2011

U nas startovne na Klokana plati rodicovske zdruzenie (musim sa pochvalit, ze to bola nasa iniciativa, ze z rodicovskeho zdruzenia sa vyclenilo tusim 350 EUR na startovne na Klokana, Maksika a Taktika).

@andrea.m: Klokan sa kona vsade v rovnakom termine, 21.marca.

A uz mam aj ja prve spravy o Hviezdoslavovom Kubine (aspon myslim). Adrianka priniesla dnes oznam, ze mame vybrat prozu v rozsahu max. 2 strany, ktoru sa ma naucit naspamat. Pytala som sa jej, ci je to na sutaz, ale nevedela mi povedat. Vraj iba cez velku prestavku prisla za nou ucitelka a poziadala ju o zapisnik, kde to napisala... Tak sme hned aj vybrali a uz to aj vie 🙂

jaduska
autor
10. feb 2011

@lubkaj chcela by som mať Adriankinu pamäť 🙂

A čo sa týka Klokana a ostatných súťaží, tak ja tiež len z netu si sťahujem úlohy, najviac je tam z matematickej olympiády, to sú možno aj všetky ročníky. Ale tie sú až od 4. triedy. Hoci pre Adrianku to možno nebude problém, keď je taká šikovnica šikovná.... a ozaj ako s tým IVP? Funguje to v pohode?

maznacik007
10. feb 2011

nasa sa na klokana tiez prihlasila a zaplatila si to zo svojich koruniek.... ona robi aj so spoluziackou taky ten korespodencny maks ci ako sa to vola...

hviezdoslavov kubin triedne kolo u nas este len bude... nasa bude recitovat basen, ona ale chodi uz druhy rok na literarno dramaticky a v ramci toho maju navyse raz tyzdenne hodinu prednesu.. takze odtial vie viacero basni... tak jednu si vybrala z nich...

od polroka chodi na keyboard... a zvlast na spev ... tak sa vytesuje... lebo je tam sama na hodinach... zatial mame same 1 od polroka .. vcera sme dostali aj pochvalu do diktatoveh zosita... zatial vsetky kontrolne diktaty napisala bez chyby.

dost sme sa morili s chorobami... za 1. polrok mala 91 zameskanych hodin...a to jej nezaratali celu nemocnicu ked tam chodila za nou ucitelka taka nemocnicna na izbu teraz uz zasa tyzdne chybala... minuly... ale chodime na imunologiu a alergo.. dali nam aj lieky a ked sa preliecia tie streptokoky a ine potvory a znizi sa ASLO tak bude lepsie.... na liecenie planujem az tak na buducu jesen.. uz sme boli aj v novej skole.. na dedine kde sa stahujeme.. tak sme velmi spokojny... tak dufam ze to ostane...

dobre ze ste dali termin toho klokana... asi jej nejake ulohy vytlacim nech si skusa...

marcca
10. feb 2011

nooo tak som vás konečne dočítala, v poslednej dobe nejak nestíham 🙂

to nejak neskoro máte ten hviezdoslavov kubín, že len teraz vyberáte? 😕 my sme text dostali už pred vianočnými prázdninami, tak sme sa poctivo učili už vtedy...vybrali nás aj do školského kola a to sme už mali tento utorok...odrecitovala pekne, veď sme sa aj patrične pripravovali 😝 , ale tam boli iné herečky...môj názor na to je, že dieťa sa s tým musí narodiť, buď prednášať vie alebo nie...naučí sa každé, ale ak to nemá raz v sebe, tak môže trénovať aj rok dopredu a nič z toho...simi bola aj sklamaná, že sa neumiestnila - asi to čakala alebo čo, ale zas vyskúšala si a prišla s tým, že na rok pôjde zas a už teraz vie, čo ide recitovať a ide sa aj učiť 😀 😀

na klokana ideme a v tomto súhlasím s jaduskou, za skúsenosť nič nedá, nemá čo stratiť, len sa obohatiť 😀

karneval máme zajtra, už sme nachystaní, tak hádam ho nezrušia, lebo ja fakt veľa chorých, už sa niektoré triedy aj spájajú 😝 ...hádam sa to prázdninami nejak zabrzdí...

abetka
11. feb 2011

baby a daju sa niekde na ete stiahnut stare testy z klokana????

silvia07
11. feb 2011

@abetka daj si do googla sutazne ulohy klokanko 2 alebo klokanko 3

npr. https://zsstvorlistok.edupage.org/files/Klokank...

ani3012
11. feb 2011

@silvia07 som to skúšala teraz dávať Paťkovi,ale kde on je .... 🙄 niektoré išli mu pekne a pri iných nevedel,čo od neho chcem

abetka
12. feb 2011

dakujem

ani3012
12. feb 2011

no nie som aj koza ? Vy ste tu druháci už,že ? 😀

ukana
12. feb 2011

@abetka . tu sa priamo testuješ, ale ja som to Maťkovi dávala, no nič moc, nerozumel niektorým zadaniam, 😒
http://matematickyklokan.sk/index.php?id=607

ale napriek tomu sa prihlásil 🙂 presne ako vravíte, chcel ísť, tak nech skusi, ale ide jediný z triedy...

jaduska
autor
12. feb 2011

@ani3012 druháci sme tu my veru 😉

Naša Sandra mala včera vystúpenie s flautou na ZUŠ-ke, ale je chudera nešťasťná, lebo sa pomýlila a nevedela sa chytiť ďalej, pritom chvíľu predtým na generálke to zahrala viackrát bezchybne.....no čo už , aj to je skúsenosť do života 🙂

anlu
12. feb 2011

@marcca vam vyberali text? u nas si mali vybrat sami... tak asi to zalezi od skoly, som zvedava ako to u nas dopadne 😕 a o tom klokanovi som este nepocula, mozno mi len zase nieco Claire nepovedala 🤐

marcca
12. feb 2011

@anlu, áno...učiteľka dala rôzne texty všetkým v triede (myslím asi 5 druhov textov, nie každému iný, to by si dala roboty 😀 ) a ten, kto sa naučil, po prázdninách predniesol...nebolo to povinné, kto nechcel, nemusel sa to učiť..a potom z triedy vybrala 3 do školského kola...ale čo viem, tak staršie ročníky si už vyberajú sami, príp. aj my, keby sme chceli niečo iné, tak v pohode môžme... 😉

anlu
12. feb 2011

@marcca u nas maju az o tyzden triedne kolo a kazdy si vyberal text sam... no uvidime co z toho bude. Chodi sice na dramaticky kruzok ale prednes tam asi nemaju.

anlu
12. feb 2011

a presne tak ako som predpokladala s tym klokanikom... teraz sa jej pytam: Mali ste v skole nejakeho klokanika? a ona: Heeeej, matematicky klokanik... to je super.
No netrafi ma? 😖 a ze nieco mala dobre a nieco nevedela, ale to si len tak v triede robili tie ulohy.

maznacik007
12. feb 2011

u nas nejako nezasahovali do toho co bude kto recitovat... oni maju triedne kolo buduci utorok.. a povedala im to tento tyzden tusim tiez v utorok...
nasa ma okrem dramatickeho aj zvlast umelecky prednes /ako predmet v zus aj zvlast hodnoteny/.. a tam sa plno ucia recitovat tak si z toho vybrala teraz v piatok ju to preskusala a viac sa nestaram.. /

jaduska... no teda mala to Sandra tazke... ale zvladla a to je hlavne...

u nas ma od polroka uz 15 znamok /jednotiek v ziackej./ pricom tolko isto mala predtym za prvy polrok.. asi sa niekto stazoval ze malo znamkuje .....

karmeval sme uz v druzine mali...

kocky ako oslavujete narodky u vas.. teda vase deti.... robite oslavy... a tak .. myslim pre spoluziakov nejakych a tak... my sme doteraz kazdy rok robili... oslavu aj my teda chodime... ale uz nejako ma to nebavi.. minuly rok prvy krat sme to mali doma v byte... a bol to des... tak teraz rozmyslam ze ako to urobim...

zusikk
13. feb 2011

nasi si na HK vyberali sami texty sise ale vybrala ucka z detskeho casaku lebo si sama vybrat nevedela a po prazdninach ich bude skusat ma to na dve A4 takze pocas prazdnin musi trosku zapracovat a ucit sa 😉

MAZNACIK mi oslavy robime len v rodinnom kruhu tu to nejak nefrci ze s kamoskami a spoluziackami a sisu to este nenapadlo pozyvat aj kamosky a zajedno som aj rada....odbudne nam jedna povinnost,ja nie som typ co vie taketo akcie organizovat ustrazit ich a este im urobit aj program aby sa nenudili a neurobili nam z bytu drevaren 😀 pripadne im zaplatit nejake miesto v cukroske a platit utratu 😉 akoze ak ju to napadne abude chciet tak prosim ale ziaden velky "americky styl" akoze kolacik nejake obcerstvenie a prv nez mi zacnu liezt na nervy pofrcia radsej domov 😀

jaduska
autor
14. feb 2011

@maznacik007 my tiež len doma oslavujeme. Iba raz sme pozvali aj kámošky a som povedala, že nikdy viac. Torta bola všade, poschodová posteľ rozpadnutá, susedia pod nami mali určite aspoň týždeň migrénu.
Kebyže má San narodky v lete a máme záhradu, tak jej tam urobím nejakú párty, ale v paneláku už určite nie....

mimomu
14. feb 2011

ahojte...suhlasim aj u nas by to dopadlo podobne.keby vonku tak fajn ale vo vnutri ee.
na hk sa pripravuju aj nasi,este su vo faze vyberu.pisu kontrolky do druheho polroku a z matiky pocitame do 100.
na klokana u nas nehrozi,lebo mi sa s matikou nekamaratime. 😀

anlu
14. feb 2011

@maznacik007 Claire ma nastastie narodky v lete a uz si zvkla ze oslavu robime u dedka na zahrade, tak tam je to super. Robime grilovacku to sa kazdy naje, donesieme take somarinky na dobkanie a zeleninku, ovocie a jasne ze tortu. Tam sa deti vybehaju nic neporozbijaju... v byte si to neviem predstavit, ale tym ze dedko byva v inom meste nemoze si pozvat spoluziacky ale zatial na tom netrva.

donara
14. feb 2011

ahojte, tak naše prázdniny začali chrípkou a teplotami, takže lyžovačka sa konať nebude, ale aspoň v škole nič nevymešká.

maznacik007
14. feb 2011

@donara liecte sa...

no u nas to doteraz bolo vacsinou mimo tie oslavy aj co my chodime na oslavy tak vacsinou si tu prenajmu bud chatu alebo v dome a tak...niekto v mekaci niekto robi v zoo, nase deti sa poznaju uz od skolky aj my rodicia ... tak je to ine vzdy aj rodicia pokecame a tak...

no ved to ze to maju skoro na jar.. teda ta moja a neda sa ist opekat a tak... ale uz sme to poriesili dohodla som jeden priestor... inak tam byva taky priestor pre deti a aj kavovar kuchynka je tam... vonku pekny dvor, ... tak bude to mat tam... este zvazuje ze ci nebudu to mat spolu s najlepsou kamoskou.. t ama o tyzden skor narodky/ tak to uvidime..
uz rozmyslam nad programom asi urobim nejaku pokladovku... a superstar este k tomu... a malu tombolu...

andy32
15. feb 2011

Mile mamicky, robim jednu studiu, co sa tyka mamiciek s detmi a ake maju moznosti po skonceni rodicovskej dovolenky. Ak ma niekto zaujem prispiet do tejto mojej prace vyplnenim dotaznika, budem mu velmi vdacna. Kliknite prosim na tento link:
http://dotaznicek.sk/kontrolpanel/dotazniky/dot...

Za ochotu Vam vopred dakujem

jaduska
autor
15. feb 2011

@lubkaj prechádzam si teraz kadejaké učiteľské noviny, lebo hľadám články k bakalárke a tak mi udrela do očí súťaž všetkovedko a som si hneď na tvoju Adrianku spomenula:
http://www.vsetkovedko.sk/index.php?id=817
Nepozerala som, čo to je za súťaž, možno blbosť, len ma názov upútal.... 🙂

zusikk
16. feb 2011

JADUSKA diki idem to dat sise skusit riesit 🙂))

zusikk
16. feb 2011

no dosiahla 154 bodov 🙂

andrea.m
17. feb 2011

@zusikk no šikovnica veliká....blahoželám k výsledku

filipko včera konečne doniesol rozpis diania v škole a budu to mať pestre buduci týždeň.utorok a stredu sa skúša HK,zároivweň v stredu maju vyučovanie v maskách, vo štvrtok maju divadielko a v piatok riaditeľske voľno.