Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

renca3
31. jan 2010

gratulujem prvacikom k ich prvemu vysvedceniu. ako sme hovorili "na same".
my sme len predskolaci, ale syn chodi na gymnastiku s prvakmi a jedna mamina hovorila, ze ucitelka chcela dat jej synovi 2 zo SJ. vraj ma skarede pismo. bola nahnevana, ze preco jej cely cas nepovedala, ze si ma to pismo polepsit a tak. nakoniec mu dala 1. asi by to bolo pre toho prvacika velmi zle po psychickej stranke.

donara
31. jan 2010

andrea nášmu to je úplne jedno, keď sa ho dedko opýtal, ake bolo vysvečko tak zahlásil : dve dvojky.... pri tom mal samé. Pýtam sa prečo hovoríš dedkovi o dvojkách keď máš samé? On na to, veď na druhej strane sú 😀 , samozrejme v tej stupnici klasifikácie.... tak sme zase žasli nad tým čo jeho zaujíma a čo nie..... Prvá strana vysvečka pre neho nieje podstatná.... No jedného dňa ma z neho určite odvezúúúú 😝

andrea.m
31. jan 2010

mňa odvezú z obidvoch a tak to vyzerá že ešte dnes 😠 filipko mi zase povedal že má dve jednotky,ostatné len popísane a jednu pečiatku. jednotky bolo označenie 1 polrok, popísane bolo slovné hodnotenie a pečietky bola pečiatka školy na zadnej strane. a najlepší výpal bola hláška že od utorka je druhák 😀

jaduska
autor
31. jan 2010

donara, andrea - teda máte podarených srandistov.... Sandra mala ísť dnes na Cínového vojačika, ale nechcela, radšej išla s tatom odhŕňať sneh....konečne sa mohla trošku vyblázniť, keď sa zobudí Olívia, tak sa asi pôjdeme sánkovať....

jaduska
autor
2. feb 2010

😕 😕 😕 😕 😕

mimomu
2. feb 2010

ahojte,co jadus 😕 😕 😕 😕 ?

lubkaj
3. feb 2010

Ahojte,
Nasi maju zajtra den otvorenych dveri a karneval. Pojdem sa pozriet, ako im to tam cez hodinu vyzera... Ucitelka nam napisala do internetovej ziackej knizky, ze mozeme prist a aj som sa s nou o tom rozpravala. Adrianka by bola najradsej, keby som tam bola cely den, ale ostanem asi len na matematiku a slovencinu a potom sa vratim na karneval. Povodne som na karneval ani neplanovala ist, myslela som, ze sa lepsie zabavi, ked tam nebudem, ale velmi chce, aby som tam bola. Minuly rok tam bola tiez (na ten karneval su pozvani aj predskolaci) a nahanal ju tam nejaky "duch" a vraj sa boji, aby tam nebol zas 🙂.

zusikk
3. feb 2010

nasi uz karneval mali den potom bola rodicovska zabava 😉 ale neboli sme lebo sme boli lyzovat.Baby mali ste aj vy predmet komunikacne zrucnosti?to ma totalne odrovnalo sisa mi nevedela vysvetlit co to je v rozvrhu nic take nie je a je z toho aj hodnotena tak neviem ci to ako v ramci etiky ci ako to mam chapat 😉
asi som uz moc dlho zo skoly von ked uz nechapem prvakov a niekedy sa musim zamyslat aj nad ich matematikou 😒 pocitam ze o chvilu jej uz nebudem vediet pri uceni ani poradit 😒

mimomu
4. feb 2010

ahojte....ako dlho sa v priemere ucia vase deti ked pridu zo skoly? 😕

maznacik007
4. feb 2010

mimomu.... u nas musia kazdy den napisat diktat min. dve vety... niekedy jej diktujem niekedy si sama vymysla vety... len sa spyta ak nie si je ista s i/y alebo s rozdelenim slova na konci riadku.. lebo u nas sa to rata za chybu..
ak ma ulohu urobi si aj tu a potom sa pobali vymeni knihy a ja skontrolujem.. priemerne to trva cele tak dvadsat minut.. neratam do toho ak si robi nejaky projekt na anglinu alebo prirodovedu.. ale to si robi z vlastnej iniciativy...

ja sa s nou neucim ale skontrolujem potom ulohy u nas musi rodic kazdu ulohu podpisat

donara
4. feb 2010

no tak 20 min je paráda. U nás aj dve hod s prestávkami na jedenie, pitie WCko. Hrôza, dnes prišiel s odkazom od p. učiteľky. Vraj ma viac čítať a rozdeľovať si to na slabiky. Totižto náš krásavec včera čítal článok a mal s toho veľkú srandu: Zobrala mobil a napísala správu: on prečítal vzala telefón a napísala smsku. Samozrejme čo si doma tak dôkladne nacvičil predviedol aj v škole. Som zvedavá, kedy ho tie srandičky prejdu, ale po odkaze pani učiteľky sme mali všetko hotove za 1 hod. Asi jej aj ja napíšem sms, aby nám častej písala do šlabikára odkaz, možno sa dostaneme na tých 20 min 😀 .

marcca
4. feb 2010

fúha, donara 2 hodiny 😕 😕 veď by som o nervy prišla 🙄

cez týždeň v priemere 15 min. a to tak, že úlohy (písanie, matika) má hotové v družine, je len skontrolujem, príp. ohundrem 😝 😀 a doma už len čítame, príp. hodíme nejaký diktát...a to medzitým ešte stihnem malého na nočník posadiť ak treba alebo najnovšie "číta" či "píše" aj on s nami s tým, že nám trhá šlabikár či pero z ruky 🙄 🙄 takže je to veselé, ale zatiaľ úplne stačí...číta plynule a píše už var všetko...a myslím, že v škole majú toho dosť, určite to netreba doma nejak preháňať...samozrejme, cez víkend, hlavne v nedeľu toho stihneme oveľa viac 😉

marcca
4. feb 2010

andrea 😀 😀 filipko je riadny vtipkár 😀 že už je druhák 😀 😀 😀

andrea.m
5. feb 2010

nie ešte stále navštevuje 1.C 😀 😀 😀

donara
5. feb 2010

marcca ja o tie nervy prichádzam, no a nemyslím že preháňam, keď mu dám 3 vety na odpis, 3 vety diktát a čítanie. No proste on si s tým dáva na čas. A on číta tiež krásne, ale ako som písala čo si doma nacvičil, to v škole predviedol. Ale dúfam, že ho tie srandičky prejdú, včera doma si to prečítal 1x a úplne plynule a bez chyby.

marcca
5. feb 2010

donara, tak to je v pohode, toto zhruba robievame aj my len s tým rozdielom, že naša slečna je trocha zrýchlená 🙄 😀...a kukám, že máš doma tiež poriadneho srandistu 😀

andrea.m
5. feb 2010

my sa teiž uíme krátko.diktát odpis a príklady precvičujeme len cez víkend.všetko formou hry.cez týždeň len napíšeme čo treba z písania a matiky,2x prečítame a poprípade spravíme úlohy z angličtiny alebo prírodovedy ak nejaká je. ináč nič.

mimomu
5. feb 2010

ahojte....dakujem za odpovede.
my sa ucime kazdy den 2 hodiny.kazdy den maju pisat diktat aspon 5 riadkov,cvicnu patminutovku,citat aspon 5krat,pisanie alebo prepis textu-to sa opakuje kazdy den plus este anglina 2 krat v tyzdni.takze tak u nas 🙄
dnes dostala 4 jednotky a trojku z matiky-aj do ziackej 🙄 z retazovych prikladov 🙄 krasny vikend pred nami 🙄

marcca
5. feb 2010

mimomu, tak to máte iné zaberáky 😕 😕 😕 a pani učiteľka nemá pocit, že tých prváčikov nejak preťažuje?? 🤐

anlu
6. feb 2010

ahojte 😀 ja som tu sto rokov nebola, ani som necitala vsetko len tuto stranu...

Claire mala tiez same jednotky, ale mali vsetko slovne hodnotene, mal este niekto takto vysvecko, ze slovne hodnotenie? V stredu budu mat karneval ak este musime zbuchat nejaku masku, teda ona uz vie co chce len musime este dorobit nieco... my sa cez tyzden nic neucime, len ked dostanu nahodou nejaku ulohu, vacsinou dostanu len citanie, ulohy maju len cez vikend to zvyknu mat prepis, diktat, nieco z matematiky a este nieco z ineho predmetu
no ja som tiez len pozerala ze ake to predmety maju, take co som este nepocula...
ozaj este som sa chcela spytat ako maju u vas hodnotene diktaty? u nas je stale za kazdu chybu o znamku horsie...

Jaduska ako sa ma Olivia? 😀 kolko uz vazi?

jaduska
autor
6. feb 2010

anluuuuuuuuuu že sa aj ukážeš.....naša Olívia je trošku prechladená, ale iba soplíky jej tečú, dýchanie aj hrdielko čisté....a váži 9500 gr 😀 😀 😀

Čo sa týka učenia doma - voľakedy nám to tiež trvalo dosť dlho, ale teraz pohoda. TAk ako u marcci - úlohy aj čítanie si robí San v družine, tak doma už iba popozerám všetky zošity a prečíta mi raz zo šlabikára. keď je to v pohode, tak viac nečíta. Domáca príprava detí v tomto veku by mala trvať maximálne 0,5 - 1 hodinu (sme sa učili teraz na didaktike, tak preto som taká "múdra" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 )

Karneval máme v piatok, som ukecala Sandru, že bude dúha, lebo stále len princezná bola, tak sukňu sme vyrábali z krepového papiera, ešte jej chcem zafarbiť nejaké staré tričko na dúhovo a niečo na hlavu....

marcca
6. feb 2010

anlu, nám stupnicu hodnotenia diktátov učiteľka nalepila do žiackej a je podľa mňa veľmi mierna 😀 :
0-2 chyby 1
3,4ch 2
5,6,7 ch 3 atď.
a vraj si stupnicu sami určujú učitelia 1.-4.st.ZŠ, takže to môže byť na každej škole ináč 😉

k tomu karnevalu...my máme momentálne dilemu, či bude pirát alebo bandit 🙄 🙄 🙄 (či čo 😝 )...ja raz pri tej žabe prídem o nervy 😀 😝 😝

andrea.m
6. feb 2010

mimonu aj naši by mali písať každý deň diktát 5 riadkov ale iba doma do cvičného zošita.učiteľka im to nekontroluje tak som to zrazila na max dva diktáty do týžňa. čiže aj nemá úlohu z písania dám mu diktát alebo odpis. zo všetkého ale max 3 vety. čítať by sme mali 5x ale čítame maximálne 3x potom to už vie naspamäť takže to nemá význam.anglinu má filipko každý deň a doma sa z nej neučíme vôbec nič,cez víkend zopakujeme slovíčka.a z matiky tiež tak,ak ma úlohu nič ak nemá dám mu príklady doma.ale my veľa precvičjeme príklady aj slovne v rámci hry lebo filipka to baví.nebud na viki taká prísna.ak učka nemá rozum aspoň vy rodičia to musíte skorigovať trošku.

mimomu
6. feb 2010

andrea,lenze im kontroluje vsetko aj cvicne diktaty aj cvicne patminutovky,vsetko komplet.ked sa opytat inych rodicov jej spoluziakov tak sa tiez tolko ucia.ono by to slo aj menej,lenze ked ich je v triede 11 tak ta ucitelka vie o vsetkych vsetkoooooooooooo.takze ked to ostatni dodrziavaju a ucia sa s deckami,tak ona to hned zisti,ze kedy sme namiesto 5 diktatov napisai len dva.

andrea.m
6. feb 2010

pánečku.... 😲 a ja ťa tu obviňujem z hyperaktivity 😀 ale zdá sa mi to fakt veľa. možno by ste sa mali s tou učiteľkou porozprávať.ved čo s nimi bude robiť v druhom ročníku.

jaduska
autor
7. feb 2010

mimomu ja súhlasím s andreou, mali by ste sa s učiteľkou porozprávať. Veď práve preto, že ich je v triede tak málo, tak väčšinu práce by s nimi mala stihnúť v škole. Nie je normálne, aby sa prváčence ešte 2 hodiny trápili doma so školou. Naši napr. píšu diktát tak 2x do týždňa, doma nepíšeme vôbec.

maznacik007
7. feb 2010

aj u nas maju pisat denne diktaty.. a ucitelka to aj denne kontroluje a znamkuje.. cez vikend nemusia... ale inak nemaju vela uloh.. obcas riadok dva v pisani...
u nas je prisnejsia stupnica.. /aj na diktat aj na prepis/
0-1 jednotka
2-3 chyby dvojka
4-6 trojka a dalej si nepametam... /ale unas su dost prisny celkovo.. v skole je 5 prvych tried.. a na vysvecko davali normalne aj dvojky trojky a tusim v niektorej triede boli aj stvorky/ v nasej tusim len dvojky... ale neviem isto..

nasa ma uz vela znamok.. uz je na tretej strane v ziackej... ich ale znamkuju od oktobra.. nie vsetky znamky ale idu do ziackej.... vela znamok maju v zositoch...
zatial mame dve dvojky jednu z vytvarky... /kreslili tusom vysnivanu skolu a pani ucitelke sa Ninkina nepacila... a druhu ma z prepisu... zabudla ciarku a jedny uvodzovky.

dost casto pisu pisomne prace.. teraz naposledy take tie hadove priklady z matiky...

ono ja som rada ze maju prisnu ucitelku... ale spravodlivu... a snazim sa aby co najviac robila samostatne.. /jasne ze skontrolujem potom.. nech sa nauci sama.. sa pripravovat do skoly

na karnevale chce byt indianka s dietatom /babiku priviazanu v satke/ tak uvidime..

anlu
8. feb 2010

Jaduska, no si predstav ze som nejako nestihala... aj sme sa stahovali aj sme dlho boli u rodicov cez vianoce ta tak... nasa Olivia vazi 9970 g ale to uz vela vybehala, uz sa sama pusta chodit ale len tak opatrne 😝 a nejdu jej zubky, mojej Oli ked idu zubky tak zvykne trochu soplit akoby nadchu mala

no u nas je to hodnotenie podobne ako u vas maznacik, len oni nedostavaju znamky ale A+ A B... atd. u nich je bez chyby A+ jedna chyba A a tak stale za kazdu chybu horsie ale neviem ako dalej lebo zatial mala maximalne dve chyby 😀 a aj vysvecko mali slovne hodnotene ze "velmi dobre vysledky" tak ja uz neviem ako to je s tym znamkovanim 😕

maznacik, zlate ze indianka s dietatkom 😀 sa mi to paci... Claire bude Jazmina tak ideme dnes este urobit nohavice orientalne 😝

andrea.m
8. feb 2010

aj filipko bol hodnotený "veľmi dobré výsledky" som rada že nebol sám 😀 .tami ma karnevla vo štvrtok a nakoniec sme sa rohodli pre červenú čiapočku takže momentálne zháňame pokývku hlavy.zbytok už máme. kto ste z košíc a máte niečo dajte vedieť.

jaduska
autor
8. feb 2010

anlu môže to byť zubami, už sa jej prerezali aj horné jednotky, tak už má po 4 zuby hore aj dole.... 🙂 čo sa týka chodenia, tak včera som ju len tak zo srandy chytila za ruky a ona išla....ale dnes už nechce 😝 😝 😝 😝

Sandre sa dnes vôbec nechcelo do školy, trochu kašle, ale nakoniec išla a z družiny ani nechcela odísť..... 😕