Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
21. feb 2010

jaduska, ďakujeme 😉 ...a veru lego u nás dosť fičí a dokonca celkom chytilo aj malého 😕 ...je to zatiaľ jediná činnosť pri ktorej posedí aspoň 10 min... 😀 😝
a kukám, že ty si nejaká multifunkčná 😕 😀 ... ja som absolútne netechnický typ a navyše s vrtulou v zadku 😀 a tým pádom vyslovene neznášam babravé a zdĺhavé práce 😝

andrea, dúfam, že aj my tento týždeň prežijeme... hlavne v tom zdraví 😉 😀 😀

anlu
22. feb 2010

Marcca blahozelam Simonke, je fakt sikovna 😉 aj u nas fici lego u obidvoch, Olivia sice este len rozobera ale aj skladanie raz pride 😀

Jaduska tak sme dve technicke, ja mam tiez radsej take prace jedine do elektriny sa nemontujem 😝

my sme mali trosku tazky koniec predprazdninoveho tyzdna aj trochu smutne prazdniny... zomrela moja mamka 😢 tak sme Claire vypytali na posledne dva dni zo skoly. Cely pohreb preplakala ale potom uz bolo dobre, zvladla to velmi dobre. Trochu som sa bala ako to zvladne ale deti su v tom asi silnejsie ako my.

jaduska
autor
22. feb 2010

bože, anlu ☹ ☹ ☹ ☹ úprimnú sústrasť....

andrea- manžel tieto práce ovláda, len mi to je nanič, keď chodí domov iba cez víkend

jaduska
autor
22. feb 2010

anlu - ešte som sa ťa chcela opýtať - aj u tvojej Olívie sa už prejavuje zaťatosť a tvrdohlavosť? Tvoja je už asi býk, že? Naša je baran ako vyšitý....Keď raz chytí nerf, tak hádže so všetkým naokolo

anlu
22. feb 2010

no neprajem ti pocut ako vie vrieskat, mne uz par krat zalahlo v usiach ze som chvilu nepocula len zvonenie 😖 a to myslim vazne, asi si budem musiet kupit nejake stuple do usi aj ked si to neviem predstavit lebo si ich nestihnem dat ked zacne vrieskat... nervacka je to riadna 100% cholerik (po manzelovy 😠 )

anlu
22. feb 2010

Jaduska, dakujem... je to velmi tazke aj ked pre nu to uz bolo vykupenie, lebo mala velke bolesti...

jaduska
autor
22. feb 2010

no naša Oli najradšej výska o desiatej večer....a ako sa teší, keď jej vravím, aby bola tíško, to piští ešte viac, v noci sa to super ozýva....

lusana
22. feb 2010

ahoj tiež mám prváčku, dnes doniesla zo školy papier na 2% dane pre školu, čo teraz s tým? Treba to potvrdiť manželovi do práce a naspäť do školy?

andrea.m
22. feb 2010

☹ ☹ ☹ anlu úprimnú sústrasť ☹ ☹ ☹

marcca
22. feb 2010

anlu, úprimnú sústrasť 😔 ...a ďakujem za simču 😉

jaduska, ja mám doma barana (malý) a teda ti poviem, je to poriadny tvrdohlavec 😝 ...keď bol malinký bol straaaašne dobré dieťa oproti simonke, ale čím je starší tak akoby sa čoraz viac prejavuje jeho povaha a znamenie barana ho doslova vystihuje 😅 😝 ... a ja som býk 😀 takisto som tvrdohlavec len trocha mierumilovnejší 😝 😀

lusana, podľa mňa to stačí len podpísať 😉 teda ak s tým súhlasíš

jaduska
autor
22. feb 2010

lusana - ak chcete dať 2% z daní pre školu, tak nech to manžel dá v práci potvrdiť, oni už mu to urobia. Škole to myslím naspäť netreba....

marcca - ja mám sestru barana a teda som si s ňou užila v detstve 😝 A naša Olívia je ešte aj najmladšia v rodine, tak jej každý ustupuje a ona už to vie, potvorka....Ale inak je strašne zlatá, no, aby som na ňu nebola až taká zlá....

lusana
22. feb 2010

Ďakujem

donara
23. feb 2010

anlu úprimnú sústrasť ☹ ☹ ☹

anlu
23. feb 2010

dakujem vam vsetkym... ste zlate

Jaduska nasa Oli je ako ohen a voda, na jednej strane neskutocna srandistka, take smiesky vie robit a na druhej strane sa vie tak jedovat az hroza, ale to je asi aj vekom, kym sa nauci ovladat svoje emocie. A ty este kojis? Teda neviem ci si kojila 😕 A presne ako pises, take zlate su aby sme neboli velmi zle na nich 😀 😀

lubkaj
23. feb 2010

anlu: úprimnú sústrasť ☹

jaduska
autor
23. feb 2010

áno anlu, kojím, ale Olívia nie je na mlieku taká závislačka ako boli jej sestry, ona mi kľudne zaspí aj bez kojenia, čo sa mi pri prvých dvoch nestalo, ale zas má cumlík, čo Sandra a Lily nemali...Len Olíviu na cumeľ naučil manžel, aby bola pokojná, keď som v škole....A chcela by som kojiť čo najdlhšie, Sandru som 25 mesiacov kojila

anlu
23. feb 2010

Lubkaj, dakujem...

Ja by som chcela tiez co najdlhsie kojit, ale vcera vecer ma trochu prekvapila, lebo vecer stale musela mat veeeela mlieka a vcera skoro nic nevypila 😲 dufam ze sa neplanuje odstavit a ze to bola len chvilkova slabost 😀 ona je zavislacka aj na mlieku aj na cumli.

ada11
23. feb 2010

anlu, úprimnú sústrasť ☹

tak aj ja ešte kojím, ale moja Anet je totál závisláčka 😝 budí sa veľmi často v noci, tak som skúšala dať večer aj Nutrilon, ale nehrozilo 😉

lubkaj
23. feb 2010

Ja som obe deti tiez dojcila dlho, Adrianku 2 roky a 2 mesiace a maleho este o par tyzdnov viac 🙂. Obaja mi pri dojceni zaspavali, len bol potom problem odtrhnut sa od nich 😀.

jaduska
autor
24. feb 2010

Anlu - ono sú občas také dni, keď si dieťa na mlieko ani "nespomenie" a občas také, že je celý deň len o mlieku...teda aspoň u nás. Inak dnes ráno mi Olívia spráskala jeden a pol fľaštičky detskej výživy 😝
Sandra už zarezáva v škole, ale najviac sa aj tak teší na flautu, už nám doma vypiskuje....

zusikk
24. feb 2010

anlu....mrzi ma to.... 😒 tiez riesime z maminou nieco podobne z operacie do operacie ide aj dnes 😒

a my mame este prazdniny... 😉

jaduska
autor
24. feb 2010

zusikk - tak sa aj vy držte, nech sa mamine uľaví a operácia dopadne v poriadku

anlu
24. feb 2010

dakujem babenky...

zusikk nech sa mamka drzi a drzim palce nech jej dobre dopadnu operacie

Jaduska asi aj u nas to tak funguje lebo dnes uz spapala viac mlieka... a to mas dobru pazrosku 😀 moja az tolk nezje a najradsej ma ovocie, zelenine velmi neublizi, to Claire bola pravy opak. Len zeleninku jedla a ovocie vobec nechcela

jaduska
autor
24. feb 2010

anlu to je pravda, Olívia je riadny papkáč. Najhoršie na tom je, že ešte dosť veľa vecí nemôže a tie bábätkovské jedlá jej už nestačia, keby si videla ako dokáže spráskať krupicové halušky v polievke. Viem, že by ich nemala, lebo je tam vajíčko, ale fakt už neviem, čo jej dávať. Keď jej urobím to neslané-nemastné jedlo, tak spapá málo, ale keď jej dám jesť z nášho, tak sa za tým len tak zapráši....

anlu
25. feb 2010

ja radsej neriskujem s tym jedlom lebo mame v rodine taky pripad ked ista osoba davala jest vsetko a teraz ma zdravotne problemy, tak radsej jej dam viac ovocia ked viem ze to urcite zje... ale zda sa ze nasej Oli to staci, ved ma na sebe este dost zasob 😀 a to co nemoze si myslela vajka a take tie co nemozu babatka? Ved jej halusticky urob len so zltkom, to moze

mimomu
25. feb 2010

ahojte.....anlu prijmi aj od nas uprimnu sustrast 😔
tak mi este zajtra a mame prazdninyyyyyyyyyyy 😀 viki sa ma dnes rano pyta.....ze to len tyzden? 😀 😀 😀 herecka by bola najradsej doma snad 2 mesiace 😎
snad im nenavalia vela uloh.....nech si oddychnu.

jaduska
autor
25. feb 2010

mimo - našim na prázdniny nedali žiadne úlohy....

anlu - ja keď varím len pre ňu, tak dávam iba žĺtok, ale občas jej moja mama dá to, čo varí pre nich a vtedy sa ide za tým jedlom "umlátiť" 😀

lubkaj
25. feb 2010

Ja tiez dufam, ze im na prazdniny nedaju vela uloh, lebo budeme postupne u oboch babiciek, takze tam bude predsa len taky volnejsi rezim...

mimomu
25. feb 2010

my tiez lubkaj 😀 😀 😀

anlu
26. feb 2010

mimomu, dakujem...

no ved to, ze cez prazdniny mali kazdy druhy den pisat tak sme museli brat so sebou k starkym aj zosit, pero, slabikar a kedze my tam mame vlastne celu rodinu tak ked sme ich chceli vsetkych navstivit tak nebol cas este na nejake ulohy 😝