Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
22. mar 2010

ahojte. dakujem za gratulácie. tortu mi upiekla jedna kamoška z košičaniek odtiaľto z koníka. filipkovi sa veľmi páčila. prehlásil že je to najkrajšia torta na svete.

anlu
23. mar 2010

Andrea, ani sa mu necudujem ved fakt bola krasna 🙂

Claire dnes vytiahla kolobezku tak si na nej fujazdila do skoly 😀

marcca
23. mar 2010

ahojte, dlho som tu nebola, to bude tým počasím 🙂 ...konečne jar 😵

oslávencom dodatočne blahoželáme, aj nás čaká od konca marca plno osláv 😝 🙂

andrea, pekné fotočky 😉

anlu a máte už tú veľkú kolobežku s tými nafukovancím kolesami?...lebo my sme kúpili pod stromček a keď nebolo snehu tak aj v zime na nej chodila a odišla nám zadná brzda 😖 ...a to bola na nej možno 3x 😠 ...tak teraz neviem či reklamovať, ale bola objednaná cez net a také hebedo veľké kdesi posielať...má to aj prednú brzdu, ale to radšej nech ani nebrzdí ako tou prednou 😝 ...ale idem s tým dačo robiť 🙄 🙄 ...

anlu
23. mar 2010

Marcca urcite by to trebalo reklamovat alebo nieco... my mame taku mensiu zatial ale manzel sa chysta na tu velku, aby stihal za Claire ked idu do skoly 😀 😀 😀

a presne aj my zaciname od aprila s oslavami 😝

mimomu
23. mar 2010

ahojte.......my oslavujeme uz od januara ale viki oslava nas caka tiez az koncom aprila 🙂
my mame tiez tu malu kolobezku-zatial staci. 🙂

marcca
23. mar 2010

anlu, veru idem pohľadať záručný a mrknúť odkiaľ tá firma vlastne je 😝 ...inak fakt niečo podobné odporúčam, predtým sme mali tú malú hrkotavú, na ktorej cítiť každú skalku, ale toto je tiché, rýchle a dokonca sa na tom povozím aj ja s malým 😀 ...no veru neskutočná zábava 😉

andrea.m
23. mar 2010

ahojte. tak filipko mal v škole uraz. cez prestavku spadol a tak nešťastne že ma zlomenu kľučnú kosť. dnes som to neriešila utekala som s ním na pohotovosť ale zajtra sa chystám do školy a porozprávam s triednou či náhodou niečo nevie. dosť síce pochybujem že sa aj niečo dozviem kedže to bolo cez prestávku ale ved uvidíme. filipko totiž tvrdí že sa bláznili v zadu za lavicami na koberci a ked chcel ten koberec opustiť tak ho spolužiak potiahol za nohu tak že spadol. zlomenina je festovna videla som snímok a uvidím čo zajtra. teraz filipko spí a je ubolený,loptoš môj malý.

roasha
23. mar 2010

och andrea,cítim s vami...nech ste rýchlo v poriadku.... ☹
presne prestávok sa aj ja bojím,človek si vie predstaviť,čo tam bez dozoru vyvádzajú... 😒
zvlášť,keď aj naša má v triede takého chlapca,ktorý ani pani učiteĺke nemal problém povedať,že jej vypichá oči!/to ako pani učiteľke/ 😕 🙄 .........a nejaké dva týždne potom spolužiačke dobodal ceruzkou brucho,až jej tiekla krv... 🙄

andrea.m
23. mar 2010

roasha 😲 no to je už trošku moc nie? dúfam,že to nejak riešite a chalanisko pôjde zo školy preč minimálne.

roasha
23. mar 2010

bol vtedy na pokec u pani riaditeľky...vieš,niekedy boli "osobitky",teraz ich musia integrovať.......človek aby sa bál o dieťa,čo mu "takéto decko"spraví.... 🙄

mimomu
23. mar 2010

andrea-filipkovi skore uzdravenie.
chcem sa opytat......maju vase deti aj horsie znamky ako dvojky?

roasha
23. mar 2010

mimomu,zatiaľ nie.

roasha
23. mar 2010

...ale viem, že v triede majú žiaci aj iné známky..

mimomu
23. mar 2010

lebo zistujem,ze kde je to ako a kde ako hodnotia ucitelia.-dakujem roasha

andrea.m
23. mar 2010

u nás sa dávaju iba včielky a V ale aj tých V je požehnane u niektorých, Filipkovi sa tiež sem tam újde,najmä z diktátu.

donara
23. mar 2010

tak náše slniečko vysmiate dnes donieslo 3 z diktátu. Mali test a v tom teste hneď prvá úloha bola diktát. Boli tam 3 riadky a náš expert povedal, že tá 4 veta by mu tam nevošla.... tak ju nenapísal... no a mal tam ešte jeden dlžeň, jeden mäkčeň.... u nás sa rozdáva všetko od 1 po 5. Tak ten diktát bol za 3 a ostatné úlohy za 1.

andrea.m
23. mar 2010

fúúúúha. mne sa filipkova škola zdá náročná, ale teda pozerám že sú aj horšie školy ako naša. stále som toho názoru že aj ked jej taká doba ako je trošku tie deti preťažujú.

donara
23. mar 2010

andrea, prajeme rýchle uzdravenie....

donara
23. mar 2010

a ešte u nás decká dostanú 5, aj keď si nespravia domácu úlohu..... no ale k dú, má Ferko kladný prístup 😀 , len keby som chcela niečo navyše, tak rozhodne nepochodím 😠 , inak má horu jednotiek, štyti 2, no a dnešná 3, ale aj to musí byť.

jaduska
autor
23. mar 2010

bože, andrea to musí byť nepríjemné - tá zlomenina....tak nech sa f. rýchlo vystrábi....

čo sa týka známok - naša San má iba jednu 2, ale to len v zošite. Ale má kopec "V", takže im asi horšie známky nedávajú, neviem....

andrea.m
23. mar 2010

u nás je za nespravenú dú poznámka....všade ináč

mimomu
24. mar 2010

ahojte.....dnes mam volno v praci ale som daka rozbita-boli ma cely clovek ☹
nasi idu v piatok,cely 1.stupen do divadla do piestan a budu tam cele vyucko az do 13tej a potom ma mala vystupko na namesti u nas-vynasaju morenu zo suboru a tancuju take pekne pasmo.tak ideme tam kuk,dufam,ze to stihneme.

mimomu
24. mar 2010

ozaj,dakujem za odpovede.
nasi maju celu stupnicu od 1-5 a tiez si myslim,ze sa to velmi k tym prvacikom nehodi 😒 ale co je zvlastne vsade je to o niecom inom.......niekde o slnieckach a niekde o znamkach.ach....co uz,musime sa s tym dako zmierit.

bodka13
24. mar 2010

ahojte 🙂
tak aj u nás sa dávajú všetky známky od 1-5 ....v žiackej máme zatiaľ iba 1 a pár 2 ,ale v zošite svietia dve 3-jedna z odpisu a druhá z diktátu(za 5 chýb bola 3 😕 )

....ono je to v podsatate asi jedno ako sú deti hodnotené-viac to vnímame my rodičia....ale pri staršom si pamätám,že známky im dávali až posledný mesiac v prvej triede ...dovtedy mali len včielky a v-éčka...ale v druhej triede nabehli na známky a niektorí rodičia boli v šoku,že ako môže dať učiteľka druhákovi 4 😒

bodka13
24. mar 2010

v podstate 😀

a zabudla som popriať Filipkovi skoré uzdravenie 😵 😵 😵

lubkaj
24. mar 2010

andrea.m: Prajme Filipkovi skore uzdravenie. Verim, ze to v pohode zvladne - nas maly mal klucnu kost zlomenu, ked mal 2 a pol roka, a to sme na to prisli az na druhy den. Len proste z nicoho nic spadol a hned sa aj postavil. Ani velmi neplakal. Mysleli sme, ze to ma len udrete a cez noc to prejde a naozaj to vyzeralo, ze preslo. Len ked sme ho zobrali na ruky, aby sme ho dali do autosedacky, zacal plakat. Tak sme ho vzali na pohotovost (bol vikend) a rontgen ukazal zlomenu klucnu kost...

mimomu: My mame zatial najhorsiu znamky dvojku. Ak je to horsie, iba to podpise. Ale podla Adrianky dostavaju niektori aj 3, 4, dokonca tusim dvaja dostali uz aj 5...

maznacik007
24. mar 2010

filipkovi skore uzdravenie...

u nas idu vsetky znamky...

Ninka mala anginu... tak sme boli doma... ale uz je ok..

roasha
25. mar 2010

my sa s angínou práve pasujeme... 😒

andrea.m
25. mar 2010

lubkaj tak to máš väčšieho bojovníka ako my. Filipko je ubolený až hrôza,včera som sa nesmela ani dotknúť, tak som mu nasadila ibalgin sirup 10ml každých 6 hodín a zdá sa že zabral. dnes sa má podstatné lepšie. musím utlmiť bolesť, aby som ho vôbec dostala z postele, lebo mi tam stuhne.

všetky pozdravy mu odovzdám,dakujem za podporu baby.

anlu
25. mar 2010

Andrea, Filipkovi prajem skore uzdravenie 😉

u nas maju hodnotenie take:
vcielka (to je ako jednotka s hviezdickou alebo A+)
velmi dobra praca (jednotka)
usmiaty smajlik (dvojka)
rovny smajlik (trojka)

dalej ani neviem, vacsinou ma vcielky a sem tam velmi dobra paraca a myslim ze v prvom polroku mala jedneho smajlika z testu z angliny a bola z toho riadne nestastna 😒 este teraz ju to trapi

inak Claire cez vikend ta nadcha presla tak som rada ze nemusela vynechat skolu