Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

zusikk
24. jan 2011

nasi mali poradu dnes dostala do ziackej pochvalu zas prospech...ale ked vidim ako hrozne skrabe ako nevie pocitat a obcas jej robi problem aj prvacka matika tak sa az cudujem... 😉 a za spravanie doma by som jej dala obcas aj dvojku 🙂

anlu
24. jan 2011

my sme stale chory ☹

sissi27
25. jan 2011

@zusikk nic si z toho nerob. u nas to vyzera podobne. 😀 😝
@anlu prajem skore uzdravenie. 😉

mimomu
25. jan 2011

@anlu rychlo sa uzdravte 🙂

donara
25. jan 2011

@anlu prajeme skoré uzdravenie.

anlu
26. jan 2011

dakujem vam vsetkym... este aj ja som to chytila ☹ mali vcera rodicko, vyslala som manzela a povedal ze vsetko ok... som zvedava ake bude vysvecko lebo skoro ziadne testy nepisala 😕

sissi27
28. jan 2011

Ahojte,
ja som na vysvecko celkom zabudla. Len dnes ráno mi moj drobec hovori:,, mami dnes dostanem vysvecko, tesis sa?" No co by som sa netesila! 😉

mimomu
28. jan 2011

mame cisteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 1 😵 😵 😵 jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵

abetka
28. jan 2011

@mimonu a aj vsetkym gratulujem k peknym vysledkom. Hlavne, ze sme to zvladli v dobrom zdravi.
aj u nas ciste 😵

anlu
28. jan 2011

my este nemame, lebo Claire je este chora tak az v utorok uvidime 🙂

tiez vsetkym gratulujem

marcca
28. jan 2011

takisto samé bez vymeškania 🙂 ..šikovné máme detičky, len tak ďalej 😉 😉

donara
29. jan 2011

jejej hurá, gratulujeme všetkým, super len tak ďalej nech to naším deťúrencom vydrží aj naďalej 😉 , Ferko tak isto čisté a bez vymeškania 🙂

lubkaj
31. jan 2011

Aj my gratulujeme vsetkym sikovnym druhacikom 🙂
My mame tiez same jednotky, len ma velmi prekvapilo, ze vsetci v Adriankinej triede mali na vysvedceni same jednotky. Pritom viem, ze su tam aj slabsi ziaci, kvoli ktorym nemozu napredovat tak rychlo, ako by ostatni potrebovali... A maju aj takych, co si robia domace ulohy len obcas... Ale pani ucitelka vraj povedala, ze vsetci mali nieco medzi jednotkou a dvojkou (Adrianka telesnu vychovu), ale mala dobru naladu, tak im dala vsetkym jednotky 😨 . Zda sa mi to velmi demotivujuce - slabsie deti si povedia: "Nesnazil som sa a mam same jednotky, tak budem v takomto tempe pokracovat nadalej." a tie ktore sa snazili: "Naco sa mam tak snazit, ked ti, co si ani poriadne nerobia domace ulohy, maju take iste jednotky ako ja?"

lubkaj
31. jan 2011

Aha a aby som nezabudla, Adrianka dostala aj diplom triednej ucitelky za vyborny prospech. Neviem, podla coho vyberala tych na diplom, ked vsetci mali same jednotky... A jedno dievcatko dostalo aj knizku.

nikuska4
31. jan 2011

@lubkaj ahoj môj mal tiež same jednotky zaslužene,tiež viem o takych z jeho triedy,čo až taky dobri neboli a mali same jednotky,takže stebou suhlasim.Myslim,že to maju už oveľa ťažšie,ako kedysi,lebo mam staršich a ked to porovnam je to ine.Som šťastna,že mu to tak dobre ide.Naši nedostali žiadne odmeny ako knižky,alebo tak.....

maznacik007
31. jan 2011

no nasa mala same jednotky..... aj z kruzkov v ZUS...

u nas teda same jednotky nie su samozrejmostou a neboli ani v prvej triede....

teraz mal jeden chlapec na vysvedcku aj 1 stvorku.... a dvojky, trojky neboli vynimkou....

mne sa tiez nepaci / a to som byvala ucitelka/ ked sa detom davaju same jednotky bez ohladu na vysledky... potom radsej slovne hodnotenie...

presne z dovodov ako uvadzas ty Lubka...

abetka
31. jan 2011

ani u nas jednotky nie su samozrejmostou. Treba prihliadat na snahu deti, ale zase sa sa bojim demotivujuce u nasej Bet

anlu
1. feb 2011

hlasim ze aj my mame same jednotky 😀 a k tomu riaditelsku pochvalu... velmi sa tesim ze tu mame take sikovne deticky a prajem vsetkym aby aj na koncorocnom vysvecku boli rovnake znamky 😉

Claire sa po dvojtyzdnovej chorobe uz velmi tesila do skoly, uz sa doma nudila 😝 😀

anlu
4. feb 2011

a coze tu nikde nikoho 😲 😕 u nas budu mat karneval, chystaju sportovy den, ze sa pojdu sankovat na Jahodnu a tiez Hviezdoslavov kubin...

donara
5. feb 2011

ahojte, Ferko dostal vo štvrtok hnačku, tak v piatok nešiel do školy, bol z toho smutný, vraj teraz už mám vymeškaných 5 hodín. Naši majú karneval v piatok, no a od pondelka nám začínajú jarné prázdniny. Celý tento týždeň sme sa chodili korčuľovať na rieku, už mu to ide výborne, takže super. Matuško sa tiež snažil, ale bol viac na zadku ako na nohách 😀 .Len nech ešte vydrží sneh, aby sme cez prázdniny mohli chodiť lyžovať. V škole nám to zatiaľ ide výborne, tak sme všetci spokojní 😉

andrea.m
5. feb 2011

hviezdoslavov kubín sa chystá aj u nás a dosť dobre si neviem predstaviť ako moje dítko recituje 😀

lubkaj
7. feb 2011

U nas bude karneval zajtra. Je to spojene s dnom otvorenych dveri, takze na karneval mozu prist aj buduci prvacikovia.
Neviem, ako to bude s Hviezdoslavovym kubinom, minuly rok dostala cela trieda za ulohu naucit sa basnicku "Maskovany pes" (tusim tak sa to volalo), potom ich to ucitelka skusala a vraj to vedela Adrianka najlepsie (co sa mi ani nechce verit, sice ma vybornu pamat na basnicky, ale podla mna prednes nulovy), tak potom bola za ich triedu sutazit ona. Este tam bol jeden prvak z inej triedy, ten sutazil s nejakou rozpravkou. Predniesli, dostali nejaku omalovanku a bolo... Ako to bude tento rok, kedze maju novu ucitelku, neviem. Zatial nespominal nikto nic.
Ale zato sa chystame na Matematickeho klokana. Ide este niekto?

andrea.m
7. feb 2011

o matematických a podobných súťažiach nemám tušenia. kedže sa ich filipko nezúčastňuje tak o nich neviem lebo on zásadne nerozoberá čo bolo v škole. minulý rok hviezdoslavov kubín nemali. predsa len u prváčikov mi to príde ako zbytočný stres. filipko si tento rok vybral báseň z časopisu maxík ale ako píše lubkaj naučené na prvu šupu prednes nulový 🙂 som zvedavá aku známku vôbec dostane do žiackej žeby sa dostal na školské kolo s tým nerátam.

nikuska4
7. feb 2011

@lubkaj moj doniesol listok o tom matematickom klokanovi,ale ja neviem,či ho tam mam prihlasovať,podľa mňa by to učiteľka mohla navrhnuť kto by tam mal isť.Mal sice jednotku a ide mu v pohode ta mat.,ale že by bol nejaky genius,to asi nie.neviem,či ho do toho tlačiť?

zusikk
7. feb 2011

u nas sa deti prihlasuju same...vstupenka 3€ nasa sa prihlasila ale ked som jej dala v pc vyriesit minulorocne ulohy tak pindala ze koooolko tam bude este otaaaazok??? dokedy tu musim pri tom sediet a tak...vyriesila sice asi za 15 minut male nejake 3 asi zle z 15 ci kolko ich tam bolo teda vcelku oki a nie je to asi o geniovstve ale aj o logike...aspon podla toho co som si vsimla....no uvidime ako to dopadne u nich...lebo jej ak sa zrovna nechce tak mame smolu... 😉

nikuska4
7. feb 2011

@zusikk no ved prave to,nechce sa mi ho do toho tlačiť,ked sam nema nejaku veľku chuť na to,aj ked by to nakoniec aj vyratal dobre.

jaduska
autor
7. feb 2011

Ahojte ženuše,
som tu dlhšie nebola, ale aspoň som mala čo čítať..... 🙂
Čo sa týka vysvedčka, tak Sandra mala tiež samé jednotky a ja tri béčka, ostatné áčka + jedna štátna skúška úspešne za mnou 😀 😀 😀
Inak u našej Sandry v triede tiež mali všetci samé jednotky, čo sa aj Sandra sama čudovala, že niektorým by dala horšie známky. Ale zas mi jej vysvetľujeme, že človek sa neučí pre známky, ale pre seba, a že v živote sa s ešte väčšou nespravodlivosťou stretne, tak to ani neriešime. Osobne si myslím to, čo ste spomínali, buď nech je na prvom stupni iba ústna klasifikácia alebo potom nech hodnotia skutočné vedomosti a zručnosti.....
V škole dnes začali brať príklady do 100, ale zatiaľ iba desiatkové čísla spočítavajú (20+50 a pod.), Sandra prestúpila z etiky na náboženstvo, tak bude sranda, lebo my s manželom sme viac-menej ateisti, ale chcela, tak nech tam chodí....
Karneval budú mať koncom februára, po prázdninách mali Šalianskeho Maťka, ale to mi len také pro forma pripadalo, tú povesť, čo sa dala učiteľka Sandre naučiť, no taká od veci, štylisticky hrozne napísaná, najprv som jej musela vysvetliť o čom to vôbec je, išlo tam o sklamanie v láske, žiarlivosť a také veci, podľa mňa úplne nevhodné pre jej vekovú kategóriu.
No a to je koniec mojej eseje 😀 😀 😀 Pekný večer všetkým a úspešný druhý polrok našim deťúrencom 😉

jaduska
autor
7. feb 2011

Joooo a ešte k tomu Klokanovi, tam nie sú až také náročné úlohy, ja som si prechádzala staršie ročníky, lebo sme to mali na skúšku z matematiky, tak si myslím, že za skúsenosť dieťa nič nedá....

mimomu
8. feb 2011

ahojte....tak my mame karneval 16.2.v skole a 18.2. v zuske z tanecnej.
u nas v tiede boli na vysvedcku aj dvojky.p.ucitelka sa ale priklonila k lepsiemu.
na klokana nejdeme lebo viki neznasa matiku a na hk si vybrala nejake rozpravanie,ze najprv bude triedne kolo a potom skolske a tak. 😉

sissi27
8. feb 2011

Ahojte,
my sme chori. Vcera mi volali zo skoly ze Sufiho boli hlava. Tak som ho bola zobrat. Zo skoly sme hned utekali k doktorke a vyfasovali sme aj antibiotika. 😔
Ja o ziadnom karnevale na Sufiho skole neviem. Pytala som sa aj Sufiho ale ten tiez nic nevie. 😀 😝 Hviezdoslavov Kubin nehrozi, lebo Sufi sa nerad uci basnicky alebo texty. A ked sa aj nieco nauci polovicu zabudne lebo ma dost velku tremu ked ma prednasat pred viacerymi ludmi.
Od pondelka maju jarne prazdniny. Tak dufam ze dovtedy bude fit lebo chceme ist snowboardovat. 😉 🙂