Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
2. sep 2009

no tak ja som do chladnicky uz prichystala desiatu, aby to rano nebolo ako na vojne. Zvykla nam to tak robit aj mama a bolo to fajn.
Som zvedava co bude zajtra 😉

andrea.m
2. sep 2009

tak mi paltím do triedného fondu 8 eur na zošity 4 učebnicu AJ 5,70 číp do jedálne 3.32 družina 8,30 a obedy stoja 0,90 jeden

zajtra maju dve hodiny a maju si doniesť šlabikár a matematiku.

simka wau? ved im v podstate nič nedali. na juhu vraj aj dary rozdávali.

andrea.m
2. sep 2009

takže kábel od foťáku sa našiel u mojích rodičov...na fotky si teda počkám kým ho bráško nedopraví do KE 😖

anlu
2. sep 2009

juchu ja nemusim ani desiatu robit, budu mat desiatu, obed aj olovrant 😀

marcca
2. sep 2009

ahojte, tak vidím, že všetky detičky to zvládli super 😵 naša simi šla spať s tým, že ako sa už teší na zajtra 😕 😕
všetko prebiehalo podobne ako ste písali, dostali sme šlabikár, matematiku, žiacku knižku a knižku "veselí prváci" ako darček 😉 ...u nás mali tašky všetci, máme 1 róma a 1 číňana 😕 učiteľka si šla jazyk dolámať pri vyslovovaní jeho mena 🙂 obedy stoja 20€ mes., všetky poplatky (školsky klub, vrabček, rodičovský príspevok, triedny fond + zakúpenie pomôcok) zhruba 30 €...

jo a ako sedia na iných školách?? klasika po dvaja v radoch? lebo u nás majú tie malé lavice po samom, ale sú pospájané do takého polkruhu 😉 celkom v pohode to vyzeralo 😉

marcca
2. sep 2009

ozaj a k okuliarom...aj my nosíme, sadla si do 2. radu s frajerom zo škôlky (klábosili jak 2 tetky na trhu 🙄 ), ale myslím, že učiteľka si to časom aj tak popresádza podľa potreby...a tých s okuliarmi posunie určite dopredu 😉

simka9122008
3. sep 2009

Tak malý už v škole zarezáva, no určite len tak pozvoľna, ostáva aj v družine a poobede idem pre neho

ukana
3. sep 2009

marcca, nasi sedia klasika, dvaja v lavici 😉 😉 .........anlu, to mate super, ze desiata aj olovrant 😉 😉 nasi maju len automat na mlieko 😒

lasenka
3. sep 2009

ukana - ahojky 😉 nech sa Maťkovi dari v skole 😉

maznacik007
3. sep 2009

ahojte tak nasa babulka.. ked isla do skoly spadla zo schodov.. vysledok doranane koleno a riadna modrina pod okom a oskerete... chudatko moje...
ale pozbierala sa a do skoly sme stihli...
co sa tyka penazi.. jaaj .. tak u nas 33 EUR druzina napol roka, 16 EUR obedy na mesiac.. v skoel ostatne neviem.. dnes je rodicovske.. a potom v zuske.. sme dali vzse 100 EUR.. lebo este sme aj dres a cvicky dokupovali.. / stare uz su jej male../ takze to radsej ani ratat nebudem..

tulenka
3. sep 2009

joj maznacik, chuda male ☹ . To si pomyslia, hned druhý deň v škole, že aké týrané dieťa 🙂
Aj vaši išli do školy celý žeravý? Terezka proti svojim zvyklostiam vstala skoro , aj sa rýchlo vychystala a už behala po dvore s taškou. Dokonca sa jej snívalo, že jej malá počmárala zápisníček. Ale asi aj ostaní nevedeli dospať, lebo aj keď sme prišli načas boli sme poslední 🙂
Tak som zvedavá na dnešné zážitky a dokedy jej to nadšenie vydrží. Čo má 2 najlepších kamošov- teraz sú už druháci, tím to vydržalo celkom dlho, lebo ešte aj cez prázdniny sa niekedy všetci spolu hrávali na školu.
Dnes si už mali doniesť knižky, začínali tým, že s p. učiteľkou triedili a odkladali pomôcky, hyg. potreby atd....

andrea.m
3. sep 2009

ahojte.
tak mi už máme 1 včeličku....dúfam, že nie poslednú 😀
Filipko nejak doma nerozpráva ale rano vstáva prvý a z domu vyrážame už o 7.00 aby sme nezmeškali 😀 a to mame školu oproti bloku cez cestu 🙂

lasenka
3. sep 2009

andrea - ahoooj 🙂 aj tvojmu Filipkovi zelam vela uspechov v skole 😉

simka9122008
3. sep 2009

Adi no vy ste šikovníci, super

andrea.m
3. sep 2009

no fakt dúfam že to nebude posledná. zatiaľ to vyzerá tak že domáce úlohy a vôbec domáca príprava bude veľký boj. vôbec sa mu nechce.

lasenka dakujeme.

abetka
3. sep 2009

no ja som zvedava na nasu ako dnes bolo, este je v druzine a ked maly vstane idem po nu 😀
Andea- gratulujem k prvej vcelicke. Ozaj a nasich idu vraj znamkovat 😲

simka9122008
3. sep 2009

Abetka, počula som už o tom no u nás zatiaľ nie, tak uvidíme, malý je ešte v družine, tak som zvedavá ako bolo, poobede ideme po neho

lubkaj
3. sep 2009

Ahojte, u nas bolo vcera v skole tiez super. Prvaci sa stretavali v jedalni, tak boli nejake prihovory, vystupenia starsich ziakov a potom sa islo do tried. Na lavici ich cakal slabikar. Je ich v triede 22 a pani ucitelku maju velmi sympaticku. Kazdemu pripla na saty cerveno-zltu kvetinku, aby vedeli, ze patria spolu. Rovnaku kvetinku maju aj na dverach do triedy a ma ju aj pani ucitelka a vychovavatelka zo SKD. Najprv sa v triede predstavovali, potom povedali basnicku a zaspievali si pesnicku a potom ich pani vychovavatelka odviedla do SKD, aby rodicia dostali knihy a vypoculi si pokyny.

A potom sme isli domov, boli sme tam skoro do 11-tej. Adrianka sa velmi stazovala, ze sa neucili hned v prvy den a frflala aj na to, ze dnes budu mat iba tri hodiny - najradsej by ich mala pat. Som zvedava, dokedy jej to vydrzi 😅.

Uz sa neviem dockat, ked budem moct odist z prace, aby som mohla ist pre nu a zistila som, ako bolo...

tulenka
3. sep 2009

Andrea.m, u vas uz su domace ulohy? Fuha, nejako zhurta 😕

bodka13
3. sep 2009

čítam že niekde už aj úlohy boli 😕 a naši ešte ani šlabikár a pracovné zošity nedostali 😀
...a to známkovanie aj nám spomínali 😕 že od novembra dostanú žiacke knižky a budú dostávať známky...dovtedy iba razítka macko=dobre a krokodíl=zle 😉
...no a zajtra už majú športový deň,takže bez tašky 🙂

roasha
3. sep 2009

my este ulohy nemame/ zatial/,ale este nemame ani staly rozvrh hodin,tak tento tyzden je vyucovanie len do 10.20h.
pracovne zosity sme uz nejake dostali/prve ciary /,slabikar,vytvarnu vychovu,prirodopis,matematiku,a mame uz aj ziacku knizku/ idu sa uz pisat klasicke znamky,vlani neter mala slovne znamkovanie,a nik sa v tom nevyznal/ 😅
neviem,na co je dobre,ze sa osnovy menia kazdy rok... 😝

andrea.m
3. sep 2009

nemá ešte dnes úlohy ale kazala učiteľka trenovať ohybnosť ruky tak som mu dala papier nech píše kruhy

domka28
3. sep 2009

ahojte...tak nam sa dnes v skole pacilo...super taka som rada...ze sa tam tesi...len nech jej to vydrzi co najdlhsie... 😉
uz dostali aj slabikar...a zajtra maju uz 4 hod.,tak snad vydrzime...🙂

domka28
3. sep 2009

maznacik ..to ako vela platite za druzinu , nie...?my mame 3,43 eur na mesiac..... 😉 tak to som rada......este kupujeme knihy na angl. za 13,30 eur...

ukana
3. sep 2009

domka, my tiez druzinu 6.60 na mesiac, to sa mi zda aj malo, segra plati 12 😝 🙄 vy platite podla mna velmi malo, bud rada 😵 .........nas ma tiez vcielku, mali vymalovat vcera obrazok, taka miniuloha, dnes nic nemaju 🙂

domka28
3. sep 2009

ja som rada...mne sa to tiez zdalo malo...ale ked viac nechcu neva... 😀

ukana
3. sep 2009

Matko ma dnes bolesti bruska 🙄 🙄 🙄 , obavam sa, ze nejaka nervozita 🙄 🙄 🙄 , inak jedol normalne, nic mu nie je, len sem tam povie, ze brusko 😒 😒 .....aj skolku zo zaciatku zle znasal, ked mu vymenili ucitelky, tiez mal bolesti bruska, pocikaval sa .........snad to prejde........... ☹ .........inak sa do skoly tesi, ale nechce o nej rozpravat......... 😒

ukana
3. sep 2009

no uz aj vracal, tak snad nebude chory 🙄 🙄 🙄 😖 😖 ale teplotu nema...........vceliciek mame 5 😅

maznacik007
3. sep 2009

domka druzina je 6 eur na mesiac plus 3 eura na pol rok na pomocky.. a zvlast sa nosi .. toaletny mydlo.. to je 33 na pol rok..
dnes na rodicku.. sme dali 25 eur.. /knihy na ang. rodicovske a triedny fond../

nasi sa maju na zajtra naucit basnicku co je v slabikari.. budu znamkovany.. zajtra maju tiez 4 hodky v pondelok 5 ziacku mame tiez..
no ucitelka vyzera taka ze si neda skakat po hlave comu som velmi rada.. /som byvala ucitelka.. sice velkacov./ ale viem co taka priatelska rodinna atmostera.. to je v uvodzovkach .. vie niekedy narobit..

marcca
3. sep 2009

aj naša simi je strašne spokojná, aj s obedom, aj s družinou - ani domov ísť nechcela 😉 včielku máme takisto a klasifikovaní budú podľa novej školskej reformy všetci prváci 😝 takže máme sa načo tešiť...ale šak nech si zvykajú, aj my sme boli 😅

dnes sme dostali zoznam školských krúžkov, simi si vybrala futbal a florbal 🙄 🙄 🙄

ukana - nebude to črevná chrípka? teraz je toho vo vzduchu veľa 😒 ...držím prsty nech ste rýchlo fit 😉