Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
7. sep 2009

simka,nasi si spojili lavice do dvoch radov a tak sa ucia a zvysok lavic maju v takej kope a tam asi robia nejake vytvory 😀
ja som tiez dnes viki kupila obaly a dosku na knihy,lebo to znici skor nech sa skolsky rok rozbehne 😀
nasi mali dnes tieto hodiny-tv,aj,sj a prirodoveda 🙂

melipa
7. sep 2009

aj my kazdy rok triedime hracky, len uz mame problem kam s tym - vacsina vyzera ako nove, skoda vyhodit a nemam komu posunut ☹
vidim ze nervy chytame obcas kazda, ale utesujem sa ze cim bude vacsia a zyvkne si tym to bude lepsie 😉
my sme dostali rozvrh zatial na Po-Str, v stredu uz budu mat 5 hodin
ja mam pracu pri ktorej priblizne 2 x do mesiaca cestujem do zahranicia, niekedy na jeden-dva dni, niekedy na viac...teraz v septembri idem na styri dni, bude to na manzelovi, a pre mna v zahranici skuska nervov a telefonnych uctov...ale musia si zvyknut, zatial vsetko riesime spolu s MM, aj ulohy, desiatu, zbalenie vsetkeho co potrebuje...hadam to zvladnu bez vacsich problemov, predsa len chlap je chlap 😀 😉

mimomu
7. sep 2009

melipa,a co tak druhe?aby bolo komu posuvat 😀
nebojme,snad to bude ok 🙂

marcca
7. sep 2009

ahojte, vidím, že triedite vo veľkom 🙂 ...ja triedim v podstate stále...šak po 2 deťoch je stále čo a dnes som sa pustila aj do mojej skrine...a čo sa dá, tak aj hneď posúvam ďalej, takže fotím a hádžem na net...no aspoň nejaká zábava na MD 😀 😝

simi ráno akosi nemohla oči rozlepiť, hlavne že cez víkend je pred 7 vždy hore...navyše nejak nachladla cez víkend..v sobotu herečka behala po vonku v krátkom tričku, mikinu zhodila a kým som si to ja z okna všimla 😅 asi bolo neskoro...tak zatiaľ len soplí a ja čakám, kedy aj malý začne 🙄 🙄

no a ráno do tej zimy neviem ako ju obliecť, veď síce idú autom, ale aj tak je už ráno kosa...pomaly treba vyberať prechodné bundy asi 😕 inak do školy sa tešila, dnes by mal byť už aj rozvrh, tak som zvedavá 😉

anlu
7. sep 2009

ja som oblecko uz tiez vytriedila aj po Claire aj po Oli juj tolko toho je co im je uz male 😲 no s hrackami to bude tazsie ale nejako postupne sa mi to snad podari 😝

melipa
7. sep 2009

mimomu - dufame ze aj druheho dietatka sa dockame 😉
fuuu, inak v noci a rano je uz riadna zima, my sme prvykrat spali v celom byte s uplne zatvorenymi oknami a rano malu pri ranajkach aj klepalo 😅 ...neviem ako ju teraz obliekat, kedze cez den to pekne vyskoci hore a je teplucko 😕

mimomu
7. sep 2009

melip,tak nech sa coskoro podari 😉
veru,rana aj vecery su strasne chladne.ja nasej este davam saty a sukne,lebo bud.tyzden ma byt este chladnejsie ale davam jej pod suknu leginy a ponozky k tomu 😉

andrea.m
7. sep 2009

tak som dnes riešila prvý problém.filipko mali v škole športový deň a on sa tam pobil ☹ ako prvý žiak po 10 rokoch sa v škole pobil. 😠 ja som si myslela že ma porazí 😠 😠 😠 a vraj nič nestíha, všadeje posledný a nedáva pozor. toto som fakt nečakala, už som si aj poplakala.manžel hned prišiel domov mali sme rozhovor tak som zvedavá či to aj padlo na úrodnú pôdu.

abetka
7. sep 2009

andrea- to sa urovna, neboj. Inak toto sedenie musim aj ja poriesit, lebo sa mi zda, ze nasa si vsetko pamata, co povie spolusediaca, ale co povie p. ucitelka , tak to si nepamata 😠

mimomu
7. sep 2009

andrea,to vsetko chce cas.to ze sa pobil-je predsa chalan 😀
nedava pozor?to povedala jeho ucitelka?
mrzi ma ze hned na zaciatku musis riesit taketo neprijemnosti ale hlavu hore,nikto v zivote sa ho nebude pytat,ci bol treti den v skole posledny. 😎 viem,ze ta to znepokojuje,ja by som tiez revala-je to predsa nase dieta,ale neboj,mozno si len potrebuje zvyknut 😉

abetka
7. sep 2009

anrea- moj synovec na zaciatku, tiez si s nim nevedeli poradit,ale ako sa adaptoval na skolu a povinnosti, tak je to ok a skoro najlepsi ziak. Asi aj on si potrebuje zvyknut 😉

simka9122008
7. sep 2009

Adi no s Filipkom ma to mrzí, ale ber to z tej lepšej stránky, nenechá sa a to je dobre
No a tie hračky, tak ja som ich triedila pred vianocami a darovala som ich deťom do domova

zusikk
7. sep 2009

MIMOMU ano mam teraz dva tyzdne dovolenku teda teraz uz ten druhy ☹ cele leto som makala tak nech teraz makaju druhy 😉

andrea.m
7. sep 2009

prvý sa biť síce nezačal ale vrátil škaredo. päsťou do oka a hlavy. ja som robila dlhé roky na úrazovke a viem že aj nevinný úder do hlavy môže mať škaredé následky. navyše filipko chodí už vyše roka na karate tak si viem predstaviť ako mu prisolil. na jednej strane som rada že sa bráni a nenechá sa otlkať ale všetko s mierou a tú mu musíme ukázať mi z mužom si myslím. nikto to za nás nespraví. a to že nedáva pozor mi povedala jeho učiteľka.
pre mňa je to aj trošku šok priznávam lebo v škôlke ho vždy chválili.

simka9122008
7. sep 2009

Adi to je veľká zmena na ktorú sa musí adaptovať, dajte mu čas, ono sa to dá dokopy, neboj, jasné že ťa to mrzí aj ja by som zúrila a plakala dokopy, musíte si s ním sadnúť a porozprávať, držím palce

andrea.m
7. sep 2009

drž simi budem to potrebovať 😉

zusikk
7. sep 2009

no ja som minule roky hracky vytriedila velmi jednoducho dala som ich detom zo skolky ked isli do skoly v prirode a oni ich dostavali ako odmeny za sutaze z 15 plysakov sa mi vratil zo sisou domov jeden a to je uspech a ona si ani nevsimla ze ten plysak bol jej vlastny kedysi 😀 ale vela veci nma nekompletnych puzzle neratam ale aj kde ake male sety babik a domcekov z celou vybavou a tak drobnosti ktore sa uz nenajdu a neda sa to niekomu dat ked to nie je komplet...
ANDREA a mozno mal Filip dovod sa pobit....co ak ho niekto napr urazal ci nieco mu hovoril co ho nahnevalo....ja keby som sa nahanbila aj teraz by som par ludi obcas strieskala 😀 a zda sa mi blbe od ucitelky za tri dni chodenia do skoly podat uz taketo "hodnotenie" nasa by ho od nej dostala iste tiez....teraz zatial povedia ze su sikovny ze sa snazia a le ze stale to bolo tak o zoznamovani sa so skolou.Nerob si s toho hlavu a mozno by som ho ani nenutila sa nebit ak ma dovod nech toho druheho vytrepe zas 😀

melipa
7. sep 2009

andrea.m- Filipko si musi zvyknut este na novy kolektiv a skolu ako taku, uvidis ze sa to zlepsi...ale velmi sa mi nepaci, ak na treti den sa hned ucitelka stazuje 😕 , ved este tie deti ani nemohla poriadne spoznat a nezda sa mi teda zrovna pedagogicke vyrukovat na rodica s negativami 😠 ...mohla to aj povedat inak, ze Filipko mal konflikt, ale ze sa to vyriesilo a ze mu mate dohovorit, aby sav pripade problemu s inym chlapcom obratil na pani ucitelku...napriklad...
...ja by som asi mala pohovor aj s ucitelkou, syna by som sa nezastavala, jasne ze sa nesmie bit, ale jasne by som sa opytala co robila ona, kde bola ked bol konflikt, a ako Filipkovi pomaha aby nebol "stale posledny", ako ho motivuje aby daval pozor a aby sa cim skor adaptoval

ukana
7. sep 2009

andrea, suhlasim s melipou 🙂 mohla tit o inak podat ta ucitelka 😉

u nas bolo presadzanie, Matko je v prvej lavici hned pri ucitelke 😅 😅 brusko uz ho neboli, len si dnes slabikar aj ziacku knizku zabudol v druzine 😠 😠 😠 😠 nasi maju druzinu vo svojej triede, tak to snad rano najdeme, ulohu si urobil v druzine, VRAJ 😖 😖 😖 ach tie zaciatky 🙄 🙄 🙄 🙄

andrea.m
7. sep 2009

no ja si budem prosiť na rodičku aby filipka dala sedieť dopredu niekam. ona si tu bitku v škole poriešila ale ja som to riešila aj doma. nedopustím predsa aby s filipka vyrástol bitkár. filipko sedí teraz v poslednej lavici tak to trochu aj zvádza k tomu aby sa obzeral kade tade. ja verím že sa to zlepší.

melipa
7. sep 2009

ako citam zasa je dnes vesely den, ukana 😉 - vsetci tito krpci su taki zabudnuti 🙄
no ja som este v robote, dnes malu vyzdvihol mm, a som zvedava co je dnes nove, dufam ze ma tiez neporazi uz vo dverach 😀

maznacik007
7. sep 2009

u nas sa pani ucitelka stazovala hned v prvy den.. co boli v skole.. pobede sme mali rodicko.. a hovorila ze chlapci cez prestavku skusali karate na seba.. a aj ked im to zakazala.. a jeden druhemu dal supu do brucha.. nepovedala koho sa to tykalo len ze to s nimi riesila.. / aj s rodicmi/ ale ze mame detom vysvetlit ze take hry sa nehraju a ze si mozu ublizit...
podla mna je to spravny postoj.. deti nevedia odhadnut silu uderu ani nasledky a proste tak sa podla mna nehra... /mozno aj profesionalan deformacia lebo som boal ucitelka .. sice s velkymi a co som sa nariesila sikany.. a takto to zacina/

andrea to je super ze to pani ucitelka riesila.. a aj vy doma.. klobuk dolu.. /vacsina rodicov hlada vinnika inde hoci tu si maly nezacal/ namiesto toho aby to riesila...
daj ho presadit a vysonduj ci ho ten chlapec neprovokuje... ked bude vpredu maly sediet tak bude nuteny viac davat pozor a viac na ociach...

inak mi sme chceli dat amlu na karate alebo judo.. lebo ona je zasa taka jemna.. dievcenska..a aby sa vedeal branit... musim popozerat... chodia tam aj dievcata?

ukana
7. sep 2009

andrea, urcite sa to zlepsi 😉 😉 ...........maznacik,ja idem zajtra s malym na judo prvykrat, tak potom ti dam vediet, ci su tam aj baby 😉 😉

maznacik007
7. sep 2009

ten chlapec ci neprovokuje som myslela ten co si zacal... su take typy.. ze zabrdaju /mame takeho v rodine../ 😀
ukana dakujem..

nasa je dneska prvy krat na dramatickom.. tak tiez som zvedava.. ja som este v praci... 😒 ale uz idem domov..

monkula
7. sep 2009

no, môj jarko sa pobil hneď na druhý deň v škole... teda, pobil.... jeden chlapec, čo mu robil zle už v škôlke k nemu prišiel a dal mu päsťou do ramena, jarko ho začal naháňat a ten chlapec narazil do tabule.... a bol plač... tak som mu povedala, že sa biť nemá, ale zase, čo sa má dať otĺkať? a na ďaľší deň, keď sme išli zo školy, tak ten chlapec išiel pred nami, otočil sa a jarka pozdravil pekne, aj s priezviskom.... 😀 a dnes ma jeho matka viedla na šach 😀 mali ho hneď prvú hodinu.... 😕

ukana
7. sep 2009

my nasho syna ucime nebit sa, ale zasa ak mu niekto ublizuje, ma sa branit........zatial sa bitkam vyhyba, ale nebude to vecne, to podla mna ku chlapcom nejak patri...............

andrea.m
7. sep 2009

no ja som Filipkovi nezákazala vrátiť ked ho napadnu...zakazala som iba údery do hlavy. ale aj som s ním mala dlhý rozhovor aby vedel že to není pekné. či pochopil ukáže čas.

tú "nepozornosť" veľmi nerieším aj ked aj ohľadom toho bol rozhovor. a zabolelo ma to lebo to bolo tak naraz...pobil sa, nepozorný je...no každého by zaškrelo.

maznačik Filipko chodí na karate a dievčat je tam až až. neviem či pomaly nie viac ako chlapcov 😉 dokonca aj trenérku ma ženu

ukana
7. sep 2009

andrea, a bavi Filipka to karate? ..........my chceme vyskusat to judo, potrebujem nejaky sport pre neho, a toto sa nam zdalo vhodne........tak snad ho bude bavit 😒 ma to 2x do tyzdna, snad budeme stihat..........a netrap sa uz 😉 😵

ukana
7. sep 2009

konecne som zmensila prvacke fotky, su az 3 😅 viac som nestihla 😅

andrea.m
7. sep 2009

poslušne hlásim že aj ja večer prihodím fotky z prvého dňa v škole.

ukana baví ho to...na vybitie energie je to super.