Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

simka9122008
7. sep 2009

tak malý zase dostal v škole 2 slniečka, veľmi ho tá škola baví, no som zvedavá ako zareaguje keď niekedy dostane zamračené slniečko, no má snahu tak som veľmi rada, domácu si urobil v družine, ja to len kontrolujem, a keď sa mi to nepozdáva opraví ju, no zatiaľ sa tak nestalo

simka9122008
7. sep 2009

a od dnes sedí s dievčaťom, konečne ho rozsadili od tých čo ho vyrušovali

mimomu
7. sep 2009

tak,my sme konecne dosli domov z tanecnej-bude 2krat do tyzdna plus 1krat spev 😉
nasi uz mali aj domacu ulohu ale spravili si ju v skole 😕 pisali ciarky-no neviem 🙄 ze ich mali 5krat obtiahnut kazdu a ja ze sa jej to nedarilo tak to opravovala 😀 a preto to ma take dociarane 😀 😀 😀

ukana
7. sep 2009

ja ani neviem, co robia, vsetko ma Matko v skole, vsetky zosity 😒 ......teraz bolo v spravach nieco o Slabikaroch, my mame ten, co skoly nechcu 😲 😕 😅

andrea.m
7. sep 2009

taj som pridala fotky z nášho prvého dňa v škole

ukana
7. sep 2009

kabel sa nasiel 😉 ?

ukana
7. sep 2009

pekne fotot, nasi nemali ten prvy den taky pestry ako vy, pekny napad s balonmi....... 🙂 🙂 😵

maznacik007
7. sep 2009

baby... tak my sme mali dneska ulohu z prirodovedy.. tu prvu... co tam bolo napisane ze treba nakreslit /alebo fotky/ a tie cesticky.. vyznacit..
tak nas tatik.. mi vola do roboty.. ze najprv povedal ze treba urobit rodostrom s fotkami clenov rodiny... / ked som sondovala tak ze nie rodostrom ale ludi z rodiny najblizsej.. ale MUSIA byt fotky../ tak som v robote psotahovala nase fotky z fb.. pozmensovala orezala.. pozhladuvala.. celu familiu.. / sme 4 sestry.. plus zvery../
a samozrejme tam bolo napisane ze stacilo nakreslit...
no nezabili by ste ho..
tak si to ninka povystrihovala.. polepila.. aspon to ma pekne.. aj ked ja som v robote spekulovala.. kde zohnat rychlo vsetky foto..

andrea.. jasne ked si niekto zacne treba vratit.. a v tomto ma moja dost znacne rezervy.. chcela by som skusit to karate alebo judo..

maznacik007
7. sep 2009

inak uz sa na mne prejavuje diagnoza byvala ucitelka.. malej som dala dneska tie ciarky cvicit.. do zosita co ma doma.. oni ich este nerobili.. baby pomooooooc je miesto este v tom buse... 😅

andrea.m
7. sep 2009

maznačik vitaj v klube 😀

zusikk
7. sep 2009

jasne este miesto je 😀 ja som na tom horsie ja som zdravotacka a chlap sa davno stazuje ze on keby aj prisiel cely krvavy z hlavou odseknutou pod pazuchov ani si to nevsimnem iba zarevem nech nekvape tu krv na zem ze kto bude po nom umyvat 😀 ja sedim v buse v prvom rade hned za vodicom 😀

monkula
7. sep 2009

ta aj mam maturu z účtovníctva a bez kalkulačky ani na krok.... 😅 😅 😅 😀

laculik
7. sep 2009

maznacik cau, a na judo chodia aj baby, nasa mala uz treti rok 😉 😀

anlu
7. sep 2009

ani ja poriadne neviem co robili, len to co mi povie Claire ale domace ulohy dostavaju len na vikend tak potom pozriem 🙂 a zajtra maju plavanie akoze telesnu Claire je cela stastna tak uvidim ci aj zajtra po plavani bude 😀
a samozrejme chce chodit na vsetky kruzky co maju 😕

zusikk
8. sep 2009

aj nasi by mohli chodit na plavanie sisa by sa potesila ale nam sa tu pred par rokmi na plaveckom kurze utopil maly skolak tak odvtedy sa ucitelky "boja" chodit tak nviem ci vobec pojdu ☹

ka77ka
8. sep 2009

ahojte..ste toho neurekom popisali 😉
tak mame prvy tyzden v skole za sebou...terezka je zatial nadsena, mame uz 4 usmiate slniecka, uz sme aj 2x domacu ulohu pisali.ciarky pise velmi pekne, az som bola prekvapena.
slabikar mame tiez libku, zosity si nosi domov, dnes maju 1x prirodovedu, tak uvidim, ci dostanu knizku.
ucitelka im pokupila aj ziacke knizkypre prvakov, take pekne farebne.
Tv,VV si nechavaju v skole.
uz ani neviem, na co mam reagovat, budem sa snazit castejsie prispievat...i ked pri malej Eli sa mi neda tak casto prist ku pc.

maznacik...som sa pobavila na tom rodokmeni. 😀

a co sa tyka kruzkov, zatial nam dali na vyber VV a tanecnu...tak si terezi vybrala tanecnu.na VV nechce chodit.

ka77ka
8. sep 2009

anlu...u nas sa pisu dom.ulohy kazdy den...teda aspon si myslim, lebo aj v piatok sme pisali DU a vcera tiez. 😉

abetka
8. sep 2009

no tak ja tiez uz sedim v buse, bo vcera som malej dala nieco malovat, lebo v skole to odflakne a pisat som jej davala uz cez prazdniny 😅 . Mozno by mi bolo aj dve miesta 😀

mimomu
8. sep 2009

ahojte......ja som tiez zrela do toho busu 😀
nasi mali vcera na ulohu pisat ciarky,celkom jej to slo ☹
dnes idem po nu az okolo 15.30,lebo chce byt v druzine 😉 🙂

bodka13
8. sep 2009

ahojte 😅 ....aj ja chcem ísť s vami na výlet 😀 😀 😀
čítam,že niektorí prváčikovia už majú riadnu zbierku včeličiek a slniečok....tak aj my už od včera máme prvého spokojného macka 🙂...úlohy mávajú každý deň,ale zatiaľ len také dokreslovačky,čiarky ešte nepísali

maznáčik...to s tým rodokmeňom sme vlani robili so starším synom-bol tretiak... 😕a teraz to majú prváci

ja som sa dnes dozvedela v škole od p. učiteľky,že Davidko je veľmi šikovný ale rýchlo sa unaví-skôr si myslím že sa nudí a potom sa vrtí na stoličke a rozpráva sa,ale dodala že to sú len prvé dni...tak som p. učiteľke povedala,že on musí stále niečo robiť-byť zamestnaný=musí ho nejako lepšie zaujať,motivovať ...učiteľky zo škôlky totiž povedali,že má všetky znaky hyperaktivity
...no a potom ma dostala do menšej vývrtky lebo mi povedala"viete ale nie je tu sám,je ich 20-nemôžem sa venovať iba jemu" ako keby v škôlke malo každé dieťa svoju učiteľku-tiež ich bolo v triede 24...takže uvidíme ako sa to bude ďalej vyvíjať 😒

jaduska
autor
8. sep 2009

Baby ja som pred materskou pracovala ako účtovníčka vo veľkosklade hračiek, tak si asi viete predstaviť, aké hračkárstvo sme mali doma. Ešte som ani deti nemala a už tu bolo plyšákov vyše hlavy. Ale keď už to nebolo kam dávať, tak som dala hračky do škôlky, potom aj do CVČ do hodinovej škôlky. A oblečenie mám v spacebagoch napchaté v každej voľnej diere. Sandre sme kupovali ako diví, tak sa toho tiež nazbieralo. Barborka je o 4 roky mladšia, ale je postavovo aj typovo úplne iná ako Sandra. Má dva roky a váži toľko, čo San ako 11 mesačná, takže oblečenie jej väčšinou musíme kupovať nové. No a Oli - tá to má najlepšie, tá zdedí oblečko po všetkých deťoch v rodine, lebo je zatiaľ najmladšia.... 😀 😀 😀 😀

melipa
8. sep 2009

tak vidim ze viacere mame neposedkov, aj Di je taka, ze ked uz nie je zaujata, zacne vymyslat 😒 ...ale to je na uciteloch, aby si s tym poradili...my mame taku znamu ucitelku, ktora sa sem-tam objavi aj v telke alebo v casopise a vyjadruje sa k temam malych skolakov, verim ze ona ma teda dost skusenosti a bude vsetky tie deticky zvladat 😉
my sme vcera robili ulohu - 12 farebnych ciar vo velkom cistom zosite, islo jej to celkom pekne, ale vsimla som si, ze ked pise/kresli, toci iba zapastim a neposuva celu ruku...som jej to vysvetlovala, ale asi to chce cas

maznacik007
8. sep 2009

ja len pokracovane k tej ulohe z prirodovedy... tak sme to vecer urobili .. aj presne podla pokynov pokreslili tie cesticky.. ako to malo byt..
a rano som sa dozvedela.. ze to stacilo na pondelok... 😅 inak my mame doma spraveny pekny rodokmen co sme este robili pred letom ako domacu ulohu ked sme sa pripravovali na adopciu maleho Danka..

u nas sa davaju zabky... akoze su trieda zabiek.. aj menovky tak mali.. ma ich niekolko nviem presne kolko... lebo ich davaju aj do zrkadielka a zositov...

add oblecenie.. ja mam pre malu dost oblecka... akurat pre maleho musim pozhanat.. lebo on oblieka este 74 a co mam su vacsie..
zvysne oblecko hracky beriem ked ideme do domova odkial je maly... deti sa vzdy potesia...
laculik tak pojdem pozistovat ke to u nas je.. to judo.. alebo karate... uz sa mi zacina rysovat tyzdenny plan kruzky a aktivity.. /aj ked som sa to snazila skresat/ tak pozistujem..
no idem cosi pracovat... aj ked sa mi taaaaaaaaaak nechce... 😀

jaduska
autor
8. sep 2009

maznacik - tvoj ročný princ nosí veľ.74 a naša 5-mesačná taky tak 😀 😀 😀 😀

Naša SAndra tiež mala včera domácu, ale urobila si to v družine, písali šikme čiary, no ale poviem vám, každá čiara iná, tak som jej dala aj doma trénovať, ale to už sa jej veľmi nechce, lebo ju vyrušuje naša zbojníčka druhorodená....

bodka13
8. sep 2009

jaduš 😕 sa chystáš ešte na jedno bábo?...že zatiaľ najmladšia 😉 😀
...môžu si písať v družine úlohy?...u nás si nemohli písať,aspoň nie keď bol starší syn prvák-lebo že potom my-rodičia nevieme čo sa vlastne učia 😉

maznacik007
8. sep 2009

jaduska moj oblecie aj na 6 mesiacov.. a veci z next a mothecare oblieka 0-3 mesiace... on je drobnucky.. ako vacsina domovacikov. este ho nosim vo vajcii z peg perega...

nasi si v druzine nerobia ulohy teda ucitelka nam to nedoporucila.. ze nech si radsej robime s nimi doma ulohy..

mimomu
8. sep 2009

maznacik,to je krasne ze ste si adoptovali maleho 😵 😵 😵 a to ako babetko?
ja by som tiez chcelaaaaaaaaaaaa 😵

abetka
8. sep 2009

nasa druzinarka- super zena 🙂 , hned povedala, ze ulohy v druzine robit nebudu a budu sa hrat , kraslit, oddychovat, relaxovat. Aj som radfa, ale vcera sme zacali neskor s ulohami a veru s prestavkami nam to trvalo do 18.00 😝

jaduska
autor
8. sep 2009

bodka - ja som sa nechystala ani tretie bábo 😀 😀 😀 😀 Manžel má ešte mladšiu sestru, tá má synátora ako naša Oli, tak predpokladám, že ešte aspoň jedno - dva budú mať 🙂 🙂 🙂

Maznáčik - naša prostredná je taká drobnejšia - o chvíľu budú tie dve malé nosiť rovnakú veľkosť oblečenia. Sa stále smejem, že budem mať dvojičky....

Čo sa týka úloh - v družine si ich robia iba tie deti, ktoré chcú. A keďže naša Sandra už necíti potrebu hrať sa, tak si robí úlohy. Niektoré deti sa hrajú, iné sa učia. Proste kto čo chce. Do 14.30 majú nejakú výchovnú činnosť, dovtedy ich nemáme rušiť a potom majú voľno, väčšinou chodia von. A za družinu budeme platiť 3,50€ mesačne. Za obedy ešte furt neviem....

mimomu
8. sep 2009

jadus,to mate najlacnejsiu druzinu 😉 my mame 5eur.
viki maju stale po vyucovani nejaky kruzok,na kt.sa prihlasili a ti co tam nechodia,tak ti sa hraju-momentalne na dvore 😉
nejake je dnes teplo cez den,rano som skoro zamrzla,ked sme sli do skoly 😀