Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
16. sep 2009

marcca - obláčik bude asi zlé, keď nemali úlohy.... 😖

aplless
16. sep 2009

ahojte tak nasi zatial nic necitaju ani matiku stale len spajaj a vymalovaju a tak a pisanie maju len ciarky a obluciky nejako sa mi to zda pomaly ze idu,,,ja davam malej pol litra caju a domov mi donesie flasu s vodou tiez je smadna tak si nalusti cistu vodu a pije tu ked vypije caj,,,,na desiatu jej davam roztek vzdy s nejakou natierkou a sladkost ale skor tak brumik alebo tak nie cokolady,,,,a tiez z toho donesie domov chodi aj na obedy,,,tak zatial je pohoda nemaju ziadne ucenie len pisanie obcas tak sa jej paci uvdime ked pridu priklady a citanie 😉

marcca
16. sep 2009

jaduska, to som pochopila, len nechápem prečo je obláčik zlý...veď je celkom milý 😉 a čo sa ešte dáva, keď je zle - prasiatko?? 😕

jaduska
autor
16. sep 2009

marcca niektoré obláčiky nie sú veľmi dobré, hlavne tie tmavé čierne búrkové 😀

marcca
16. sep 2009

jadus, tak ten čierny je mrak, obláčik je vždy modrý a pokojný 😀

anlu
16. sep 2009

Domka u nas maju ulohu len na vikend alebo ked je volno ako teraz bolo, inak tiez nedostavaju, podla mna sa maju ucit v skole a nie este doma sa mordovat 😉

dnes dostali cela trieda mimoriadnu pochvalu za projekt, to bola ta uloha co mali zistit o indianoch a druha polovica o eskimakoch 😀

ka77ka
16. sep 2009

ahojte.
tak my ulohy piseme kazdy den...zajtra idu pisat v pracovnom zosite uz poslednu stranu-ako na pismenko pisane A.ulohy ma tiez napisane rychlo.
zo slabikara citame kazdy den-ma to aj napisane od ucitelky, ze musi citat, tak citame...ale len MA,SA,SO...a take.nevie si ani za svet zapametat pismenko M, tak trenujeme. 😀

marcca..a co ma tvoja mala proti sukni?..moja terezka by len sukne obliekala. 😵
na desiatu davam chlebik so syrom z crievka, alebo s nutelou...raz mala so sunkou, a doniesla ho domov. 😉

ka77ka
16. sep 2009

anlu...ak sa smiem opytat, kde byvas?

anlu
16. sep 2009

v KE

simka9122008
17. sep 2009

No môj veľmi desiaty neje.nechápem a to mu dávam vždy iné

roasha
17. sep 2009

my mame ulohy kazdy den.z citania to bolo zatial len take rozpravanie o obrazkoch,z pisania dve strany/moje prve ciary,uz maju len nejake 4strany do konca/,vzdy aj z matiky nieco.som myslela,ze v stredu ulohy nebudu,ale zatial su. 😅

mimomu
17. sep 2009

ahojte 🙂
tak skolsky bufet sme zatrhli-dohodli sme sa s rodicmi na tom 😉 som rada lebo viki vymrdala 😨
oni su na pismenku S a z pisania na takych svihoch-nieco ako luk 😀 citaju tiez kazdy den a du maju tiez kazdy den a to hlavne z pisania-vcera 4 riadky a z citania-vcera 2 strany.nam ulohu trvaju niekedy pol hodky niekedy aj hodku,podla toho co treba-samozrejme ked vyfarbujeme,tak to nieco stoji 😀
dnes maju nejake dni plodov-tekvice,ovocie,zelenina a pod.

mimomu
17. sep 2009

roasha narovnako 😀 😀 😀

roasha
17. sep 2009

no a skolsky bufet zatrhnuty,nevidim dovod,ked ma stale desiatu,aj pitie normalne.

mimomu
17. sep 2009

roasha,vy mate kolko deticiek?

roasha
17. sep 2009

"bolo nam nadelene jedno" ☹ ,clovek mieni,panboh meni,tak uz s tym nebojujeme,a sme spokojni aj tak. 🙂

mimomu
17. sep 2009

som rada....my tiez podobne,ked bude druhe budeme vdacni ked nie,tak mame aspon jedno 🙂
co sa ucia vasi?

roasha
17. sep 2009

asi tak 🙂
v matike idu na cislo 5,slabikar vytlieskavat slabiky,a budu brat A/ale vy mate asi vsetky iny slabikar ako my/,a tie prve ciary maju do konca 4strany,a tiez pojdu na pismenka. 🙂

mimomu
17. sep 2009

a ty si doma ci pracujes?ja som taka zvedava 😀

mimomu
17. sep 2009

oki 🙂 tak uspesny den 😉

marcca
17. sep 2009

fíha, kde ste všetky? 😕 😕

ka77ka, ja mám také chlapčisko doma, čo by najradšej len vo futbalových dresoch chodilo, do lopty kopalo a po stromoch liezlo 🙄 🙄 😝 a ak by si mala obliecť sukňu či šaty, tak by to bolo na poriadny hysák 😀 😀 tak už radšej ani neskúšam...ale to je na dlhé rozprávanie 😅
inak nutela je aj naša obľúbená, tak som rada, že nie sme v tom sami 😉

roasha, aký máte šlabikár, tuším aj my máme iný ako väčšina tu a keď spomínaš to vytlieskavanie, tak aj naša to doma robila - celkom sa jej to páčilo 🙂

mimomu
17. sep 2009

no marca......asi vsetky pracuju 😀 😀 😀
u nas prsi od rana 😒 okolo 15tej pojdem pre viki a uvidime co bolo dnes 😵

marcca
17. sep 2009

aj u nás veru prší 😖 ...no ale dúfam, že dozajtra sa vyprší...nevieš ako má byť zajtra?

mimomu
17. sep 2009

zajtra tusim okolo 25stup.a dufam ze uz bez dazda 😉
ty pojdes kedy pre malu?

anlu
17. sep 2009

ten slabikar co mate Claire preberala v skolke, tiez sa ucili vytlieskavat a veeeelmi sa jej to pacilo

tak to vyzera ze vsade prsi aj u nas 😒
inak tu je stale najpresnejsie pocasie, ked si date model aladin tam je predpoved na tri dni
http://www.shmu.sk/sk/?page=1

marcca
17. sep 2009

ja dnes až na 16, lebo majú krúžok od 15 - futbal...tak sa aspoň tam dnes vykope 😀

mimomu
17. sep 2009

chodis pre nu aj s malym?ma daleko skolu?
anlu,ty si odkial?

marcca
17. sep 2009

jasné, aj s malým...máme prechádzku 😉 ...škola je v centre a je to asi 20 min chôdze...ešte sa v meste pomoceme a domov väčšinou chodíme okolo 18, simi ostáva ešte pri dome ak je počasko...no však kým sa dá, v zime to už bude ináč 😒

mimomu
17. sep 2009

a simi sa poobede neuci?myslim,ze si pisala ze si robi ulohu v druzine. 😕
viki ked dojdeme domov,tak si urobi ulohy a potom ide von.to je priblizne okolo 17.30 a vonku ju nechavam max.do 19.30.

marcca
17. sep 2009

no my ako kedy...niekedy urobia v družine, niekedy spravíme keď prídeme a potom ide von, ale väčšinou ostane a ak má úlohy tak ju volám skôr - okolo 18.30, aby sme to stihli...ale ako som už písala, tak zatiaľ toho veľa nemáme 😉