Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
3. nov 2009

jaaj baby dlho som tu nebola...

chori nastastie nie sme len obcas pokasliava tak je obcas dam sirup proti kaslu...

citanie nastastie neriesim...ani nekontrolujem...
vcera ked som dosla z roboty /neskoro vecer/ tak ma cakala ze napisala basnicku o gombiku /dost dlhu a celkom peknu/ a ze si ju ma zapisat tlacenym.. a doniest do skoly.. tak som bola prekvapena kde sa to v nej berie...

len tento tyzden zacinaju pisat perom... znamky mame zatial same jednotky a vo stvrtok sa fotia... tolko zatial od nas

abetka
3. nov 2009

jaduska-som sa dobre zasmiala
No som zvedava ako bude dnes , co donesie. Ja uz niekedy nevladzem a vcera som bola uplne v koncoch a som jacala na nu, ze aj malyzaliezol do spalne.
Ja som sa pytala na to fotenie a veru nikto nic, tak neviem

marcca
3. nov 2009

ahojte 🙂 po dlhšej dobe...trocha som vás prebehla...

my sme zatiaľ zdraví, akurát večer pred prázdninami chodila na WC na malú každých 5 minút a trocha ju to aj bolelo...asi nachladla odspodu, ja už som to videla na nejaký zápal, ale vyhriala sa vo vani, vypila litre čaju a na druhý deň už pohoda...no som si vydýchla 😉 ...v škole tiež pohoda, dobrali všetky samohlásky, včera začali "m", takže začíname slabiky a cez prázdniny si dookola písala "mama má emu..."...inak asi týždeň píšeme perom a musím si poklopať, ide jej to...dokonca lepšie ako ceruzkou 🙂

k tým kamarátstvam...mám síce babu, ale nikdy sme nič podobné neriešili...možno to bude tým, že sa odjakživa viac pohybuje v chlapčenskej partii, hodne vecí berie viac športovo, má aj kamarátky, ale naisto viem, že vždy uprednostní skôr tých chlapcov a hlavne takých, čo sú ako odtrhnutí z reťaze...ako ona 😝 😅 ...a títo zrejme niečo ako "už nie si môj kamoš" nestíhajú riešiť... 😝 😀

marcca
3. nov 2009

jaaaaj, a to som ešte chcela, že zatiaľ to netreba nejak riešiť či tlačiť na pílu...oni sú teraz vo fáze okukávania sa, spoznávania a oni tie veľké kamarátstva časom prídu...a úplne samé... 😎 😎

mimomu
3. nov 2009

ahojte....... 🙂
jadus aj nasi citalu tu vilu a mali sa naucit basnicku k nej a viki stale dookola......a spievala lalala a to ma byt ze spievala lalalala aby sa potom rymovalo to pod tym.no ani za svet nevedela povedat,ze lalalala 🙂 vcera dostala 1 z citania ale pisanie mala poskrtane,lebo samozrejme ona nema cas sa zdrziavat s krasopisom,tak len pise aj rovno aj menej rovno,aj na opacnu stranu 😒 tak ale viem,ze to vie napisat aj pekne,len este tu ucitelku o tom presvedcit 🙄 viki mala tiez soplik a pokasliavala ale nastastie jej to preslo a uz bude dufam fajn. 🙂

abetka
3. nov 2009

ahojte. Dnes to bolo lepsie ako vcera, ale vcera som nechala ulohu z matematiky na ocka a nebolo to dobre. Bolo to skaredo, zle a este aj 6 bola napisana opacne. Skoro ma slahlo, ked som to dnes videla cestou zo skoly. Vcera som jej to neskontrovala, lebo som sa spoliehala na manzela.

roasha
3. nov 2009

my zajtra zaciname V,ale uz ho vie aj dopredu,tak to bude v pohode si myslim.
s citanim,to aj mi mame obcas srandovne,tiez obcas skor povie ako precita,alebo si to domysli/a nesedi to/,ale ma zatial jednotky 🙂

roasha
3. nov 2009

jaj,aka hrubka 🤐
...aj my mame obcas...

ukana
3. nov 2009

baby, aj vase decka pisu obcas zrkadlovo? ked to ma predpisane, tak to napise dobre, ale stale sa mu myli trojka a velke pisane E, ked si len tak pise, tak to zvykne napisat opacne 😖 ...dufam, ze to casom pochopi......a vilu Lilu aj my mame v Slabikari, ale ma teda nastvalo, ze tu basnicku takto zhovadili......Je to takto:

Mala vila Lila bola
ladná ale ledabolá.
Spievala si lalalala.....

Neviem preco ten druhy vers vynechali 😲 😲 ta veta potom neznie vobec dobre 🙄

marcca
3. nov 2009

ukana, niekedy sa nám podarí napísať zrkadlovo a takisto najčastejšie veľké "e" alebo jednotku...dokonca minule pri diktáte v škole veľké "i" - najprv napísala dobre, potom zgumovala a napísala zrkadlovo...bolo to posledné písmeno v diktáte a samozrejme jediná blbá chyba 😠 ...neviem čo niekedy tak špekuluje 😕 🙄

lubkaj
3. nov 2009

Ahojte. Aj my sme po chorobe, ale snad uz bude dobre.

Kamaratstva som sa rozhodla, ze uz nebudem riesit - posledne dva dni ma tolko "starosti" s hrou s kamaratkami, ze ani nestiha desiatovat. Zrejme je to ako na hojdacke...

Tento tyzden zacali pisat male v, dostala zan svoju prvu 2 😒, nastastie iba do zosita. Vraj skoro vsetci mali dvojky. Od tohto tyzdna totiz pani ucitelka prestala davat usmevceky a dava uz iba znamky. Ale zato dnes dostala az tri 1 do ziackej - za citanie, z telesnej a z vytvarnej.

Aj ona pise obcas zrkadlovo, hlavne velke tlacene S a Z a cisla 6 a 9, ale minule sa jej tie podarilo napisat zrkadlovo velke pisane E...

V skole budu mat zber papiera, tak zaciname odkladat letaky.

jaduska
autor
3. nov 2009

ukana - asi preto ten verš vynechali, lebo pre väčšinu prvákov je ťažký a učiteľky by museli dlllllllho vysvetľovať, čo znamená...

čo sa týka zrkadlového písania, tak aj u Sandry to tak je, ale iba písmená a čísla, ktoré sa zatiaľ neučili v škole - 5,6,9 a hlavne veľké tlačené S jej robí problém....

písanie "v" jej ide celkom dobre, až som prekvapená....ale keď píše do zošita bez pomocnej linajky, tak je to otras, posledné písmenko napíše také miniatúrne, až sa to nedá prečítať.....

A tak mimo témy: Anlu, koľko príkrmu ti maličká spapá na posedenie? Lebo tá naša zhlce pomaly plnú fľaštičku (ako od výživy) a ešte sa obzerá, čoby zjedla. A keď jej dám banán, tak sa po ňom len tak zapráši.... Prvé dve mi toľko nepapali,tak som z nej šoknutá a neviem, či to je "normálne" 😨

anlu
3. nov 2009

jaduska ja som jej len teraz zacala davat prikrmy, este len treti den dnes jedla zemiacik tak prvy den to bolo len tri lyzicky ale vcera a dnes uz pekne papala len som sa bala jej dat vela hned tak zrazu, urcite by zjedla aj viac... ale myslim ze je to v pohode ak ti tolko spapa 🙂 moja starsia bola taky pazrosko, zjedla vsetko co som jej dala 😀

Claire ide pisanie velmi krasne az som bola prekvapena ked som videla ako si napisala domacu 😀 a aj ona niekedy napise zrkadlovo ale zatial som si vsimla ze iba 6

anlu
3. nov 2009

ozaj za kolko kupujete imunoglukan? ja som nasla za 4,80 som skoro odpadla aka super cena 😲 😀 no nam nastastie pomaha 🙂 bez neho by uz mala aspon tri krat chora...

roasha
4. nov 2009

Lala nepise zrkadlovo,ale asi raz sa jej stalo,ze tiez myslim sestku tak napisala 😀
jaduska,to je zlate,mala papajka 😵

ukana
4. nov 2009

tak som rada, ze nie sme sami so zrkadlovym pisanim 😉
anlu, ten imunoglukan teraz nekupujem, ale pamatam si, ze okolo 180Sk -190 stal minuly rok, cize cez 6 Eur, takze si ho kupila fakt lacno 😲
teraz mimo temy 😅 Jaduska, moj syn bol taky papkac, cely banan zjedol ako nic, daj malej kolko zje, ale ja som tiez konzultovala s Dr. aby sa neprejedal.......ostalo mu to doteraz, vela je, a rad, musime ho krotit, teraz zje uz tolko ako ja, a stale pyta jest 🙄 .....uz som mu parkrat aj povedala, ze mu uz nedam viac 😔 😅 .......obavam sa puberty a jeho apetitu 🙄 , asi nas zozerie 😀 ja viem, ze co by ine mamy za to dali, keby im deti jedli, ale ja ho zasa musim kontrolovat, aby nebol tucko... 😅

marcca
4. nov 2009

anlu - a to kde si zohnala ten imunoglukan?? 😕 😕 fakt super cena 😉 ...ja akurát kukám na škatulku a dala som zaň
6,85 €...veď to je rozdiel 2 € 😖 ...aj ja chceeeeem 😀 😀

jaduska
autor
4. nov 2009

anlu, ukana, tak ste ma trošku upokojili, hádam to bude v pohode s tým jedením, viem, že deti by sa teoreticky prejesť nemali, lebo papajú iba koľko potrebujú, ale....čert nikdy nespí 😀

imunuglukan ja nekupujem, Sandre som voľakedy dávno, keď nastúpila do škôlky kupovala Cebion, ale to asi iba prvé dva roky, teraz jej nedávam nič na imunitu, ona má rada kyslú kapustu, tak to má namiesto toho 😵 😵 😵

abetka
4. nov 2009

ahojte
JAduska- aj nas maly je taky papkos. A kysla kapusta je to najlepsie, len moje deti maju ekzem, tak ja toto moc nedavam na stol.
A imunoglukan ties stale kupujem a veru pod 6 eciek som este nekupila.
Nasa pise zrkadlovo 6 a niekedy nozicku na 5 da do lava
Tak ako pise bez pomocnej linajky ani neviem, lebo som jej to este nedavala a aj sa toho desim, ze ako by to vyzeralo

lubkaj
6. nov 2009

Kde ste vsetci? To mate tolko domacich uloh, ze nestihate pisat? 😉

simka9122008
6. nov 2009

Ahojte, nejako sem nestíham prispievať, od dnes je malý doma, je chorý 😝 , tak som bola pre úlohy, nech niečo nezamešká, škola mu ide super, už má skoro na celej jednej strane v žiackej samé jednotky, asi okolo 16 😵

abetka
6. nov 2009

simi malemu gratulujem. Je to sikovnicek po maminke.
Nasa zatial tiez same 1, len dufam, ze to aj tak ostane. 🙂
Tak ja som uz s malou riesila intimnu temu, lebo ma nejaku kamosku a ta jej porozpravala dost nevhodnymi slovami intimnosti dospelackeho zivota, tak sme to uz riesili. To sa mam co tesit, co bude dalej 😀

andrea.m
6. nov 2009

abetka no teda to ste fakt riešili skoro 😲 ale radšej skoro ako neskoro 😉

baby ja som alebo moc naročná alebo neviem čo ale ja vážne uvažujem že dam Filipka na inú školu. aby ste boli v obraze. oproti bloku mam v jednej budove 2 základne školy jazykovu (to je naša) a matematicku. na tej matematickej maju s deťmi veľmi veľa aktivít v rámci vyučovania ale mimo učenia. u nás sa nedeje nič v kuse sa len učia a mi rodičia nepočúvame nič iné len akí sú neporiadní, neposlušní a pod. ja som z toho veľmi sklamaná a nervy už chytajú aj tí rodičia ktorí maju deti aj vo vyšších ročníkoch. aby ste boli v obraze na matem. škole mali napr. pasovanie do cechu prváckeho kde sa riaditeľ školy obliekol ako kráľ a prvácke učiteľky ako princezné a každého prváka pasovali ako rytiera. mali školský mini maratón. halloween ked boli všetci žiaci aj učitelia v helloweenskýxh maskách. mali šarkaniádu, vyrezavanie tekvíc a spústu iných aktivít. na našej škole zatiaľ nič až na jeden jediný športový deň. neviem ako pre koho ale pre mňa je dôležité aby sa nielen učili ale trošku hrali ved sú to deti.

som veľmi náročná???? 😅

abetka
6. nov 2009

andrea- vobec si neni narocna. Nasa skola sice nema nejako vela mimoskolskych aktivit, ale maju vela kruzkov a tak.
A navyse nasa je v cirkevnej a tam helloween, tak to nieeeee. 😕 Ale neva, hlavne, ze cirkevna a mala chodi o sexualnej vychove taka vyskolena, ze zasnem 😲
Musis sa rozhodnut, ale porozpravaj sa o tom aj s Filipkom.

andrea.m
6. nov 2009

no nejde ani tak o ten helloween ako o to ostatné.

abetka
6. nov 2009

ja viem, ze nejde len o ten, ale to ma napadlo, lebo nasa bola zase smutna, ze to neoslavovali 😝

marcca
6. nov 2009

andrea, ani ja si nemyslím, že by si bola náročná...tie mimoškolské aktivity sú podľa mňa dosť dôležité (i keď sa to možno nezdá), ale pomôžu dieťaťu sa začleniť a lepšie si zvyknúť na školu...navyše sú to deti a potrebujú aj niečo iné ako sa len učiť,nie? 😉 ...ak teda vieš, že na tej druhej škole je to tak, ako píšeš, možno stojí zato zmeniť školu...veď Filipko si isto rýchlo zvykne...my napr. sme tiež mali imatrikuláciu - ako píšeš to pasovanie, našich pasovali odchádzajúci deviataci a každý prváčik má svojho krstného deviataka...bolo to veľmi milé, spojené s programom 🙂 , takisto halloween, tekvice, šarkaniádu...simi je zo všetkého nadšená 😵

abetka, fíha...riadne témy máte 😕 😕 ...ja tiež čakám, kedy s niečim podobným dojde...zatiaľ nič podobné neriešime, akurát raz prišla domov s tým, že ona už vie, že žiadny ježiško nenosí darčeky, ale to kupujeme my...dalo sa to čakať, ale dosť ma to mrzí hlavne kvôli malému, keď mu raz ona všetko vytára 😒 ...

ozaj čo vy ostatní, ešte "ježiškujete" ? 🙂

roasha
6. nov 2009

aj u nas bude pasovanie,mala sa uci jednu scenku. 🙂
sarkaniada aj tekviciaky boli tiez 🙂

andrea.m
6. nov 2009

u nás nič...len domáce úlohy ☹ isto ho nepreradím teraz hned len v od druhého polroka alebo v druhom ročníku.

my ešte ježiškujeme naši zatiaľ nič netušia a dúfam že do vianoc ani nič nezistia

marcca
6. nov 2009

andrea, ešte ma napadlo...keby ste vy ako rodičia dali návrh, aby sa niečo na škole začalo diať?