Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
11. feb 2009

baby, tak ma napada, idete nejak prerabat detske izby vasim prvacikom? my planujeme kupit stol,stolicku, nejaku komodu, lebo zatial ma len taky stary nabytok na hracky, kresli si v kuchyni pri stole....to bude asi najvacsia polozka pri nastupe do skoly 😒 ...ja zatial nic este nekupujem, pomocky sme objednali v skole, a zvysok nakupime potom, idem uz setrit na konto SKOLA.. 😅

andrea.m
11. feb 2009

okrem obyvky a kuchyne mame ešte dve izby veľku a malu.vo veľkej teraz spíme všetci štyria a v malej je herňa.deti tam maju regal na hračky,filipko skriňu a kopu hračiek.no a v lete ideme prerábať.do malej izby dame spalňu a z veľkej spravíme detsku.zatiaľ tam dame len podlahu(posteľ maju)a dve písacie stolíky s policovým systemom aby mali rovnakea potom postupne chcem dať spraviť vstavanu skriňu a dalšie police podľa potreby.takže leto bude u nás rušne,potom hodím aj fotky.

z.g.
11. feb 2009

ahojte,
majami, to máte super, že máíte požičovňu kostýmov, aj u nás bola, ale ju zrušili, tak musím zháňať kostýmy, obyčajne kúpim v dráčiku vo výpredaji, veď potom znosí aj malá a máme aj sesternicu, tak aj jej požičiavame

na to kraso fakt u nás nie sú dobré podmienky 😠

čo sa týka izbičky, my tiež spávame všetky tri v spálni /tatka máme v zahraničí/, detskú máme čiastočne zariadenú- poschodová posteľ, skriňa a kopec hračiek 😀 😀 😀
my sa zrejme budeme sťahovať kvôli práci niekedy budúci rok- ešte neviem kam, takže písací stolík nekupujem, budeme robiť úlohy v kuchyni

ja sa zatiaľ len pozerám na pomôcky, ale niečo natálka dostane už na narodky, namiesto hračiek, lebo ich majú hromadu a s mnohými sa nehrajú alebo sú poničené 😝

lubkaj
11. feb 2009

My sme uz karneval mali (dokonca dvakrat - raz v skolke a raz v Adriankinej buducej skole). Adrianka bola zdravotna sestra.

Izbicku nejak specialne prerabat nebudeme, akurat musime spratat hracky, lebo nech sa akokolvek snazim, minimalne polovica dlazky je nimi pokryta - od hojdacieho konika cez odrazadlo az po maly stolik so stolickou. A budeme musiet odstahovat pocitac z pisacieho stola, aby bolo kde robit ulohy.

pass
11. feb 2009

cawte, hodim vam link na mojho skoro prvacika 😀

http://www.zsnabrezna.sk/?go=galeria&pic=865

My sa onedlho budeme stahovat, takze nas caka zariadovanie detskej izby 🙂 maly si vybral mensiu izbu, ale ja rozmyslam, ze mu dam vacsiu, aby tam mohli byt obaja, keby sme nahodou nestihali urobit podkrovie 😅 A co sa tyka zariadenia, tak to este pozeram.. Pisaci stol kupujem urcite 😉

z.g.
11. feb 2009

passs, malý je zlatý, tiež sa tuším tešil z toho zápisu...

lubkaj, u nás to tiež tak nejako vyzerá v detskej- detský stolík, stoličky, hojdací koník, boxy na hračky...
voľného placu 2x1 m 😝 😝 😝

pass
11. feb 2009

z.g. dakujem, veru sa tesil, zisli sa tam aj jeho kamarati, tak bolo super 😉 dokonca som pozerala, ze tam bude chodit aj jeho najkamoska z minulorocnej skolky, tak sa bude tesit, akurat nedavno ju obkukaval na fotke 😀

lubkaj
11. feb 2009

pass: To je pekna fotka, nas tak centralne nefotili.

z.g.: Presne, a to sme nedavno kupili taky zavesny box na hracky v IKEA. Zavesili sme to na garnizu a manzel sa zlakol, ze ju to strhne dolu, tak je teraz poloprazdny, aby nebol taky tazky... Bude to chciet nejake velke upratovanie...

andrea.m
11. feb 2009

no veru boxy krabice a kopa hračiek na zemi.voľný priestor žiadny 😅

u nás sa fotilo ale filipko asi nepadol do oka žiadnemu fotografovi ☹

andrea.m
11. feb 2009

pridala som do albu,u filipkovu aktovku. môžte kuk 😉

jaduska
autor
11. feb 2009

čo sa týka prerábania detskej - tak som sa rozhodla, že zatiaľ neprerábame. V tej škole vraj majú málo úloh, všetko sa snažia urobiť na vyučovaní a keďže som dala Sandru do družiny, tak si úlohy napíše tam. Večer jej to už iba skontrolujem. Písací stôl v detskej má, jediné, čo bude problém, tak to ustrážiť menšiu, aby tam nerobila "poriadky". Už som aj rozmýšľala, že jej z našej mini spálne urobíme samostatnú detskú a my pôjdeme do väčšej, veď drobci aj tak budú spať pri nás, ale myslím, že tento "kvalitný" nábytok, ktorý sa v dnešnej dobe vyrába toľko sťahovania už neprežije. 🙄

pass
11. feb 2009

lubka - dakujem, aj ja som bola prijemne prekvapena 😵

jaduska - ani nehovor o nabytku, nas ma momentalne detsku stenu, ktora pravdepodobne ani stahovanie nevydrzi...kupovali sme ju z katalogu...som si povedala nikdy viac 😠

pass
11. feb 2009

andrea - peknu tasku ste vybrali , maly si vyberal sam? 🙂

ka77ka
11. feb 2009

terezka ma novu izbicku..zatial tam ma len poschodovu postel a hracky.planujeme kupit pisaci stolik, nech si ma kde ulohy pisat.skrine kupime az neskor. 😉

andrea.m
11. feb 2009

nie.ja som bola sama na nákup. ale páčila sa.

pass
11. feb 2009

to je najdolezitejsie 😉

andrea.m
11. feb 2009

no ono až tak bez jeho vedomia to nebolo. raz sme boli spolu v hypernove a on smozrejme pozeral po taškach zo spidermanom, shrekom a podobne. ja som si vykukala túto a spýtala som sa či by sa mu páčila. súhlasil aj si ju vyskúšal ale vtedy sme ju ešte nekupovali lebo sme nebolo rozhodnutí kedy pri akej príležitosti ju dostane. potom pred vianocami som už šla na istotu ale nakoniec nebola ani pod stromčekom lebo mali akciu na autodráhy tak som nechcela aby mal toho veľa a dostal ju až za zápis.

jaduska
autor
11. feb 2009

z.g. natálka je ale herečka - naša San sa vôbec nevie tváriť na fotkách, buď sa škerí, alebo je smutná. Tiež už máme fotku zo zápisu, ale Sandra vyzerá, akoby ju tam mučili 😀

ukana
12. feb 2009

andrea.m, pekna aktovka....kolko ste tam toho mali prilozeneho 😕 , my sme k nasej mali len vrecko na prezuvky a reflexnu plastenku na batoh...peracnik este kupime.... 🙂 my sme sa krpca tiez nepytali, kupili sme bez neho, slo mi hlavne o to, aby vyhovovala na chrbat, mala vela priecinkov, reflexne prvky, Matko by si tiez vyberal podla obrazkov... 🙂

lubkaj
12. feb 2009

jaduska: Nam v skole povedali, ze s prvacikmi v druzine ulohy nerobia. Oni totiz este potrebuju stale kontrolovat ako drzia ruku, takze to nechavaju radsej na rodicov, ktori sa im predsa len mozu venovat viac.

andrea.m: ta aktovka vyzera super. My budeme kupovat az v lete na narodeniny, ale nieco podobne by som chcela. Mozes mi napisat, kolko stala, nech mam priblizne predstavu, co nas caka?

bodka13
12. feb 2009

ahojte prváčky 😀 ...hlásim sa po dlhšej dobe...trošku som vás dočítala a niektoré ste spomínali zoznam pomôcok
nám prišiel včera papier o prijatí aj s takýmto zoznamom: predpisové zošity dostanú a zabezpečiť treba
zošity č.511=5ks č.513=5ks č.520=1ks č.624=1ks
sadu farebných papierov, výkresy A4=30ks A3=5ks , ceruzky č.2=2ks /ale tých asi dobre veľa 😀 😀 😀
plniace atramentové pero /nám sa pri staršom osvedčilo bombičkové čo má hrot na písanie ako guličkové=nemal od atramentu prsty ako pri tom "pierkovom" a samozrejme že sa dalo zmizíkovať 😉
pastelky,plastelína,podložka na maľovanie a plastelínovanie /stačil igelit,gum.obrus/, plochý štetec,handrička,nožnice,tuhé lepidlo
úbor na TV :teplák.súprava,tričko,cvičky,ponožky,švihadlo,loptička do ruky+kufrík
hygienické vrecko : uterák,mydlo,pohár z um.hmoty,Wc papier,hygienické vreckovky

jaduska
autor
12. feb 2009

lubkaj - teda neviem, či rodičia majú viac času. Ak sú obaja zamestnaní, muž nebodaj ešte chodí niekam na týždňovky, tak tá žena bude rada, že stihne tie úlohy aspoň skontrolovať... ☹ Ja som bola na praxi v družine v štátnej škole a tam sa mi nepáčilo, ako robia úlohy (robili aj prváci, ak si to rodičia želali). Vychovávateľka im nadiktovala, čo majú do zošitov napísať - žiadna kreativita. Ak by to malo byť takto aj tam, kam ide Sandra, tak fakt radšej nech robí úlohy doma. Ja sa iba obávam, že doma pri ďalších dvoch drobcoch nebudem čas pri nej pol hodiny v kľude sedieť. Manžel totiž chodí na tie týždňovky, bábo bude mať pol roka, tak to hádam ešte poleží v kľude, ale to naše šidlo Barbora - tá nás určite nenechá na pokoji.....

bodka13
12. feb 2009

náš Martin je už tretiak,takže máme predstavu čo nás čaká 🙂
prváci si v prvom polroku úlohy robili doma=aby sme vedeli čo sa učia...ale v družine si trénovali písanie do cvičných zošitov,takže doma sme mohli písať úlohu bez precvičovania+sme čítali...čo sa mi nepáčilo nariadenie uč. že aspoň 5xprečítať=náš Maťo to už na 3x vedel naspamäť
od druhého polroka 1triedy si úlohy robí v družine,my s MM mu ich skontrolujeme a podpíšeme,v družine si ich musí urobiť pekne sám a vychovávateľka skontroluje chyby.
no jaduš s Barborkou si úlohy užijete...keď sme boli prváci tak Dado mal 3 a museli sme ho riadne zamestnávať v čase učenia,a hlavne strážiť školské veci lebo on všetky potreboval 😉

lubkaj
12. feb 2009

jaduska, my to budeme mat jednoduchsie, s manzelom chodime domov z prace naraz, takze jeden z nas si bude robit ulohy s Adriankou (uz to mame aj rozdelene - manzel matematiku a ja citanie s pisanim 😉 ) a ten druhy sa bude hrat s Jarinkom (predpokladam, ze si tiez bude chciet "robit ulohy", uz teraz sa s Adriankou hravaju na skolu 🙂 ). Ale mozno to vo vasej druzine bude inak, alebo ak si to budu aspon precvicovat - aj to urcite pomoze.

andrea.m
12. feb 2009

lubkaj tá taška stála 1500sk necelých 50€.

na písanie úloh sa tiež "teším" už vidím tami ako filipkovi všetko berie,najmä farbičky 😅 ale bude mať aj ona svoj písací stolík tak hádam ju nejako zamestnám.

jaduska
autor
12. feb 2009

ja som akurát minule manželovi hovorila, že Sandre bude treba namontovať niekam malý trezor na tie školské veci, aby sa k nim Boba nedostala 🙂 🙂 🙂
Tiež by som radšej zo začiatku mala Sandru pod kontrolou, zároveň to budem mať ako prax k môjmu štúdiu 😀 😀 😀 😀 Veď uvidíme, možno sa Bobaňa bude tiež chceť učiť a vydrží pri tom dlhšie ako 30 sekúnd.... 😀

abetka
12. feb 2009

ahojte Tak uz aj my mame papier o prijati a zacina sa nakupovanie. Co sa tyka zariadenia detskej , sme to ponali , tak praktickejsie. Dali sme im urobit drevenu komudu a dve velke skrine na veci a srolik bude mat na svoje porteby, alebo jej vyprazdnim vrcne sufliky z komody , aby sa tam Tomasko nedostal. Stolik mame, uz len to preorganizovat, nech to nejako vyzera a bata 😉

ka77ka
15. feb 2009

pekny vecer...pridala som par fotiek, aj z karnevalu.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lienocka235
16. feb 2009

no my mame novu knizku... dalsia Zuzanka... este nam chyba jedna do serie a mame vsetky 😀

https://www.youtube.com/watch?v=bhNjX2EOxrg
tulenka
16. feb 2009

caute, mozme sa tu u vas este zapisat do prvej triedy? 🙂
Nasu Terezku to tiez od septembra caka. Tento rok ma odklad, tak este vegeti v skolke