Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

kamilka.c
2. dec 2010

@andrea.m 😀 nemala som na mysli slengove slova dzivočka :DDD

bodka13
2. dec 2010

@kamilka.c 😀 😀 😀 mňa napadlo jedno 😀 😀 😀 😀 Dzurinda 😀 😀 😀 😀

andrea.m
3. dec 2010

@kamilka.c my sme písali slengove ked mal filipko tú domácu úlohu tak preto a veru myslím že aj dzurinda sme napísali 😀 @bodka

mimomu
3. dec 2010

ahoooojte.......u nas krasne sneziiiiii-konecneeeee 😵 😵 😵

andrea.m
3. dec 2010

u nás prší 😢 😢 😢

kamilka.c
3. dec 2010

@bodka13 😀 😀 😀 😀

@andrea.m 😀 😀 😀

ja som sla v tomto krasnom case do Brna dnes 😠

jaduska
autor
4. dec 2010

@mimomu ešte k tej matike, ja osobne si myslím, že učiteľka v triede kľudne môže s deťmi, ktoré sú šikovné brať počítanie do 100 a tie ostatné, ktorým to až tak neide, nech precvičujú učivo podľa osnov.....ktovie ako to vlastne u anluovcov je 😉

@kamilka.c tak to je super, že ste sa polepšili, ono všetko zlé je na niečo dobré a kočka si zo zlej skúsenosti zobrala ponaučenie, čo je chvályhodné, nezabudni ju za to pochváliť, ale aj tak byť pre istotu ostražitá.... 😉

@anlu prosím ťa, nechce sa mi hľadať dozadu, ako presne sa volá ten vitamín, čo dávaš deťom? Malé mám zase sopľavé, kúpila som celaskon, ale ten je nechutný a až od 2 rokov

kamilka.c
5. dec 2010

@jaduska sme ostraziti ako supy 😀
brrrr dnes je aka zima ze -11......brrrrrrrrrrrr

anlu
5. dec 2010

@jaduska ja som kupila 1000 mg od Jamieson a Oliv davam tak, ze jej rozdrvim polovicku, dam trochu hnedeho cukru a to rozmiesam vo vode a toto popija cely den a Claire rozdrvim polovicku a take jej dam na lyzicke a zapije vodou... na nich nie je napisane od kolko je rokov cize to v pohode moze aj tvoja Olivka lebo oni maju prirodne vitaminy, nie synteticke

kaja73
5. dec 2010

@jaduska Možeš kupit aj v DM ku čisty Cvit. v praškovej forme.Nič ine neobsahuje len cečko.Je fakt dobry.Jedna odmerka ma cca 130mg ja davam malemu priebežne počas dna 3-4 odmerky napr do obeda,večere ale aj čaj s nim zarabam.Vobec to necitit,ked to takto podeliš. 🙂

mimomu
7. dec 2010

ahojte.....ako sa mavate?
nasi maju dnes rodicko informacne
pocasie hroza 🙄

jaduska
autor
7. dec 2010

@anlu , @kaja73 dík za rady, musím niečo Olívii začať dávať, lebo sa mi sama odstavila od dojčenia, tak raz za dva dni si sem-tam cucne a to bola riadny mliekoholik, normálne zo dňa na deň začala odmietať dojčenie.....

@mimomu ide to pomaly....snehy a ľady sa topia 😀

sissi27
7. dec 2010

Ahojte, ja som nahnevana este od vcera. Sufi prisiel domov s tym, ze nemali v triede Mikulasa a pani ucitelka nebola zobrat ani ich balicky lebo neposluchali. ☹
Najlepsie na tom celom je, ze boli zli v case, ked ostali bez dozoru kedze pani ucitelka, ktora ich uci matematiku meskala. 😖
Preto si kladiem otazku aki zli museli byt, ked boli takto potrestani??? 😖 Bolo a este stale mi je z toho vsetkeho velmi smutno, kedze viem ako sa Sufi na Mikulasa velmi tesil ☹. No zbytocne. ☹

bodka13
7. dec 2010

@sissi27 😕 😕 😕 tak to je veľmi čudné riešenie 😠
...ale možno ich len chcela vystrašiť a balíčky im rozdá dnes 😉 ...ak nie,išla by som za triednou,že som nepochopila jej výchovnú metódu a na mikulášske balíčky si prispela aj ty-platila si ZRPŠ 😉

mimomu
7. dec 2010

@sissi27 to im ako mohla urobit.....krava jedna 😠 😠 😠

mimomu
7. dec 2010

@sissi27 nesmut,chod za nou a opytaj sa jej na to.to snad nie je mozne aby toto spravila detom....som nahnevana aj za teba.

mimomu
7. dec 2010

@jaduska ty co dnes tak poeticky?

sissi27
7. dec 2010

@bodka13 ratam s tym, ze im tie balicky dala dnes. No ono tu o tie balicky celkom nejde. Skor mi pride nespravodlive, ze vcera z Mikulasa nic nemali. Museli byt riadne sklamani, ved su to 7 rocne deticky.
@mimomu tento tyzden nemam sancu sa dostat z prace skor ako pre 4 ale na buduci tyzden sa za nou zastavim a spytam sa jej na to. 😒

bodka13
7. dec 2010

@sissi27 a stále nad tým rozmýšľam ...ak im ich aj dnes dá,aj tak by som išla za ňou,že podľa mňa to nebolo správne 😠

mimomu
8. dec 2010

tak rodicko vcera na jednotku dopadlo...az my to bolo cudne 🙂
nasi idu na plavecky vycvik,maju besiedku na vianoce a vcelku ok.....zatial naj rodicko doteraz.
@sissi27 ako ste dopadli?

maznacik007
8. dec 2010

@sissi27 to je fakt divne jednanie....

my uz konecne chodime spat do skoly.... uz to bolo desne.. ako sa stale natahovali o vsetko.... akurat nemoze chodit na obedy do jedalne kvoli diete tak musim chodit na obed pre nu dat jej jest a potom na kruzky ak ma... a teraz ako bol Mikulas ... tak jasne ze tajne zjedla cokoladu a museli sme letet v noci na kramare co tak ju brucho bolelo...

aj ja odporucam ten C vit. z DM ky...

anlu
8. dec 2010

@jaduska mne sa Claire tak odstavila, Oliv zatial statocne pije mliecko 😀

donara
8. dec 2010

ahojte, aj u nás bolo včera rodičko. Som ostala v šoku, učiteľka toho nášho chlapíka vychválila, až mi to bolo čudné 😀 . Vraj od kedy ho presadila do radu pred sebou do druhej lavice, tak dieťa sa nezabáva, všetko mu ide jedna radosť, pri čítaní vie kde sú, no proste všetko úúúúplne super. Ja som prišla domov rožiarená ako anjelik. No a dnes zasa prišiel s troma jednotkami z testov, dnes písali ďalší a vraj bude zasa jednotka. No babenky toto je naozaj radosť 🙂 . Dúfam, že to vydrží....................

jaduska
autor
9. dec 2010

@donara tak to verím, že toto ti pohladilo ego.....gratulujem....

Baby, inak čo sa týka rodičovských združení, vám hovoria o deťoch konkrétne pred všetkými rodičmi, alebo individuálne? Lebo ja som sa minule pred susedou zlostila, že nám učiteľka nič konkrétne nepovie a ona ma vyviedla z omylu, že učiteľky nemôžu hovoriť pred ostatnými rodičmi o prospechu konkrétneho dieťaťa....

sissi27
10. dec 2010

@jaduska u nas na rodicovskom zdruzeni hovori pani ucitelka vseobecne. Zriedkakedy spomenie nejake meno a ked uz tak vacsinou v dobrom. Ked sa toto "kolektivne" rodičko skonci kazdy ma moznost s nou prediskutovat prospech svojho dietata a spravanie osamote. Aj ked niektori rodicia to nie velmi dobre chapu. Ostanu v triede potom co ich pani ucitelka poziada aby sme chodili po jednom. 😉 Obcas sa tak teda stane, ze nas je v triede 5 alebo viac. 😎 😕

mimomu
10. dec 2010

@jaduska my mavame dva typy rodicovskych.na jednom sme vsetci rodicia a ucitelka hovori o vsetkych ako za triedu a potom kto chce ostane v triede a pyta sa na svoje dieta-ostatni si pozeraju prace a pisomky a su tiez v triede ale ucitelka sa rozprava len s jednym pri stole a potom je druhy typ-informacne to je v case od 15-17hod a rodicia prichadzaju postupene po jednom do triedy,ostatni cakaju vonku.u nas je to takto.vzdy nas informuje o aky typ pojde.

jaduska
autor
13. dec 2010

@sissi27
@mimomu

vďaka za info babky.....

asi u každého vianočné prípravy v plnom prúde, keďže nič nepíšete.... 🙂 My máme všetky 3 babenky choré, tak ostal doma aj manžel na OČR, takže sme doma celá veľká kopa a je veselo 😝

andrea.m
13. dec 2010

@jaduska skoro za uzdravte a užite si tatinka

aj u nás je to na rodičku tak. najprv povie učiteľka všetko tak všeobecne a potom sa postavíme do radu ako na spoved a každý sa môže potichu pošepky poinformovať o svojom dieťati.

mimomu
15. dec 2010

baby poooooooc 🙄
ako ste vysvetlili svojim detom kam treba davat i a y po d,t,n,l....... 😒
help

anlu
15. dec 2010

@jaduska tak aspon je vam veselo ked uz ste chori...

ja som ani necitala co ste pisali, nejako nestiham 😝 ale tak aspon vas vsetky pozdravujem 😉