Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

majina.b
24. jan 2009

ja som zhrozena z naboženstva, ako baziruju na vedomosťiach, najmä v 3 ročniku

andrea.m
24. jan 2009

majina ved v 3 ročníku je 1 sväté prijímanie tak by tie deti mali niečo vedieť. okrem prežehnania sa 😉 často ale na naboženstvo chodia aj deti ktorých rodičia ne sú veriaci do kostola nevojdu jak rok dlhý ale dieťa daju na nabožko aby malo sviatosti šak čo keby náhodou......

filipko bude mať od prvého ročníka povinný AJ a informatiku(čiže PC)

roasha
24. jan 2009

tak ja som este nenahlasila ci nabozenstvo,alebo etiku,zatial sme dceru nedali okrstit,ale asi sa uz spucime v lete.tu mi nereze farar 🤐 ,tak asi skocime za "minulym",a mala z toho uz bude mat zazitok.
zabka ma zaskocila,ze ona sa nechce modlit/aj ked za anjelicka straznicka sa pomodli kazdy vecer/,ze ona chce radsej etiku,aby ju naucili spravat. 😀
dam ju asi aj tak na to nabozenstvo. 😅 🙂

roasha
24. jan 2009

andrea,ja som priklad 😀
o nejake prijimanie mi nejde,skor aby to mala "nabozensko-dejepisne"podane,aby sa vedela orientovat v historii. 🙂

andrea.m
24. jan 2009

ja len pre vysvetlenie 😉 tie katechetky to vediaa preto asi toľko vyžaduju

majina.b
24. jan 2009

no na druhej strane, aj duchovni dlho študuju, a nakoniec všetko čitaju .... 😉

pass
24. jan 2009

roacha - ja tiež rozmýšlam, že malého dám na náboženstvo, ale v kostole by si ma neuvidela 😅 ale ešte uvidím 😉

pass
24. jan 2009

baby, čo myslíte akí dôležití sú pre deti kamaráti? Malého kamoši idú na inú školu nad ktorou som uvažovala ja,ale obe sú rovnako kvalitné 😔

monkula
24. jan 2009

ja som chcela dať malého na cirkevnú ZŠ, mám to cez cestu, asi tak 3 minúty chôdze lážo-plážo.
Ale keď som študovala ich stránku, tak tam mali napísané, že podnikajúpúte, charitatívne zbierky, sviatosti... no, sme síce veriaci, ale nie fanaticky, do kostola nechodím, tak sme nechceli, aby ho nútili na omše chodiť atď..
Tak sme hodali na ZŠ, ktorá je 7 min. chôdze a tam sme hona náboženstvo dali... ak budú vyučovať náboženstvo normálne, nie fanaticky, tak meniť nebudem. 😉

A ešte: je škola, kam ste zapísali dieťa zapojená do projektu edupage?

jaduska
autor
24. jan 2009

jeee roa vitaj.... 😉

Tak mna osobne na zápise zaskočili otázkou, či etika alebo náboženstvo. Vôbec som nepočítala s tým, že to budú chcieť...nakoniec som ju dala na etiku, ale mali tam zapísané iba 3 deti. Keby to náboženstvo vyučovali všeobecne - akože dejiny, všetkých spolu, tak by som to brala. Ale to delenie podľa vierovyznania sa mne nepáči...tak uvidíme, ešte sa o tom porozprávam so Sandrou, čo by chcela ona, nejako sme sa k tomu nedostali 😕

Monkula - čo je to za projekt?

Pass - kamaráti sú dôležití, ale ak tvoj synátor nemá problém nadväzovať nové kontakty, tak to pre teba nemusí byť podmienka výberu školy. Naša San je hanblivá a ťažko si hľadá kamarátov, tak pre nás bolo podstatné, kam idú tí, ktorých má v škôlke (teda aspoň tí "hlavní")

pass
25. jan 2009

jaduska - moj je taky individualista, proste netusim, nakolko su pre neho jeho kamarati doleziti 😝 tiez nie je z tych co si najdu kamaratov lahko, skor sa da povedat, ze kamarati najdu jeho 😅

pass
25. jan 2009

monkula - netusim, ci su zapojeni do projektu, ale ziacke knizky su online 😉

lienocka235
25. jan 2009

monkula vyse 90 percent skol je zapojenych v edupage.. ale nie vsetky to naplno vyuzivaju.. velmi zavisi od toho ci maju niekoho kvalifikovaneho na informatiku..

majina.b
25. jan 2009

http://www.martinus.sk/?uItem=2827

je už prečitana, je súúúúúper!!!

jaduska
autor
25. jan 2009

jeeeminenky majina, ja som tú knihu nedávno čítala, lebo mi to trebalo ku skúške....čo ja viem, aj som sa na nej zasmiala, aj mi prišla uletená........ale inak je to dobrá paródia na "ideálnych rodičov"

zusikk
25. jan 2009

ja sa mozem tiez pridat?my ideme na zapis 3 alebo 4 februara este neviem ktory termin ale asi 3 lebo 4 ma tanecnu 😉 A to fakt ze uz pri zapise chceli vediet ci nabozenstvo ci etika? 😕 nad tym som vobec neuvazovala.Nasa teda po exkurzi na cirkevnej skole chcela ist na zapis tam -lebo tam maju kaplnku a tam sa modlia 😉 ale sme jej to vyhovorili lebo inu ZS mame vedla panelaku 😉

jaduska
autor
25. jan 2009

áno zusikk - u nás to chceli vedieť na zápise, ale dá sa to potom zmeniť. Mne povedali, že to preto, aby vedeli zabezpečiť učiteľov a urobiť rozvrh.

danielle21
25. jan 2009

Ahojte, my sme rimo-katolíci, takže náboženstvo je isté 😉 , ale máme fajn farára, takže dobre 😉

majina tú knihu mali noji synovci, ale niektoré ,, rozprávky" sa mi zdali až fakt strašné ☹ , a tie obrázky 😲 , no neviem kto to maľoval, ale ako z hororu 😀 , ale inak ma pobavila 😅 , ale moji sa už KRUMA neboja 😀

no syn tiež vie prečítať písmenka ale veľké tlačené a le tiež nvei z nich spojiť slovo 😀 a narátať vie ani neviem do koľko 😕 , a spočítava a odčítava do 20, ale to sa naučil sám, my sme ho neučili 😅 , iba keď sa opýtal , tak sme mu povedali alebo ho opravili. ja tiež nechcem veľmi aby vedel čítať a písať, aby sa nenudil, napísať vie svoje a sestrine meno a priezvisko veľkým tlačeným 😵

ukana
26. jan 2009

ahojte po vikende...co to citam, ze zapisne do skoly??? 😠
My sme maleho dali na nabozenstvo, i ked maly nema o tom ani potuchy, ale ocko si presadil svoje, i ked nie sme ani sobaseni v kostole,maly nie je ani krsteny, ale manzel je katolik...doma sa nemodlime, do kostola nechodime, tak neviem, ja s tym moc nesuhlasim, ale vsak ho mozme po polroku prehlasit na etiku 😒 Ja teda ako totalna ateistka... 😅 😀 ...no snad to prezijem 😀 Neviete mi niekto v kocke povedat, co sa na takom nabozenstve ucia? nech som trochu v obraze....to sa aj modlia na hodine?? 😕 😅 Asi sa s nim bude ocko ucit, ja neviem, ako by som ho ucila nieco, o com nie som presvedcena, ze to tak je... 😒 😔

Niekto mi vravel, ze v spravach STV davali nas zapis, tak idem hladat 🙂

ukana
26. jan 2009

tak musite si nastavit datum 24.1. a potom pod tym vyhladat zapis so smolkami, neviem sem dat linku 😅 😠

majina.b
26. jan 2009

ukana, ahaaa

k naboženstvu, 1 roč. je to take oboznamovanie.
všetko čo je v ketechizme, modlitby, vymenovanie hriechov.....

najťažši je 3 ročník, a potom 1 na strednej škole - birmovka
povinné sv omše 2 x v týždni, u nas strane buzeruju

ale aby tvoj išiel na 1 sv. prijimanie, musíš ho stihnuť pokrstiť.

majina.b
26. jan 2009

ukana, ktorý je Martinko???

ukana
26. jan 2009

majina,dik 😉

ukana
26. jan 2009

majina, nevidno ho tam 😠 , ale ten urevany chlapcek bol pred nim a chodil vsade s mamou, potom sa trochu ukludnil, ked videl, ze ine deti chodia same a neplacu 🙂

bodka13
26. jan 2009

ahojte 🙂
ukana...mali ste pekný zápis 🙂

maji...u nás sa dá spojiť 1.sv.prijímanie s krstom 😉

aj naša škola je zapojená do projektu edupaga...vôbec neviem čo to je 😲 ...majú svoju stránku,ale žiacke ešte nemajú online-že vraj na tom pracujú
či bude chodiť na etiku alebo náboženstvo u nás zisťovali tiež-aby mohli zabezpečiť učiteľov a cudzí jazyk ( Aj ) majú od prvej triedy/oboznamovanie a vytváranie slovnej zásoby=hravá forma) ale až od tretej známkujú

lienočka... 😲 prečo musela napísať svoje meno a priezvisko?...to sa majú učiť v prvej triede 😉 ...aj náš Davidko pozná niektoré písmená,no nevie ich spájať do slov,iba v texte hľadá napr. A a zakrúžkuje si ich všetky čo sú tam

roasha
26. jan 2009

no ja pokial dam malu na to nabozenstvo,tak aj tak si moze nejaky farar vyhodit z hlavy,ze kvoli tomu budem chodit do kostola. 😉

bodka13
26. jan 2009

náš starší chodil prvé dva ročníky na náboženstvo ale že vraj tam nič nerobili-zošit bol stále prázdny a katechét im stále hral na gitare...tak teraz v tretej prešiel na etiku
a po týchto skúsenostiach (keďže nie sme hlboko veriaci) sme aj Davidka prihlásili na etiku

jaduska
autor
26. jan 2009

ja osobne si myslím, že náboženstvo patrí do kostola a nie do školy, ale zas na druhej strane - nič zlé ich určite neučia. Skôr by som prijala, keby mali nejakou hravou formou náuku o rodine - nácvik prosociálneho správania a tak podobne....

majina.b
26. jan 2009

u nas v kostole tretiaci chodia po omši zo slovničkom na podpis.

opäť k taškam. na nete som našla ešte jednu, ta hmotnosť je veľmi mala, aspoň ju neprevali

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1627258