Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
8. okt 2009

ahojte bambule 🙂 prosim o radu,nasi uz presli na pero.......ja som mala doma svoje bombickove pero od centropenu,tak som jej dalo to a este sme mali take obycajne za okolo 1,5eur-to len tak na skusku.
zobrali to nejako vazne a uz aj ulohy mali pisat perom.v peracniku v skole mala tornado-tak krasne s nim pisala,ziadne machulky ale ze musi mat pierko.ake je teda dobre,vhodne aj cenovo pristupne?dik 😉

andrea.m
8. okt 2009

mimonu v tom ti bohužiaľ neporadí. Filipko píše tornádom a zatiaľ nikto nič nevravel. 😎

naši maju už druhý týždeň chorú učiteľku a nedali im náhradu. 😠 každu hodinu príde niekto iný kto má práve voľno. od pondelka čítaju to isté. 😠 predmety ako telesná a prírodoveda im pravidelne odpadavajú. 😠 dokonca včera bol celý 1 stupeň v ZOO a naši nie lebo sú bez učiteľky. 😠 😠 😠 škola sa zapojila aj do súťaže notebook pre každého žiaka samozrejme okrem 1.C lebo sú bez učiteľky. 😠 😠 😠 😠 😠 lezie mi to fajne na nervy.

ada11
8. okt 2009

ani u nás sa neznámkuje, až od polovice novembra, píšu aj ceruzkami aj perom 😉 Maťka je teraz maród ☹ , takže sa bude vzdelávať doma 😉 naši zajtra začnú písať E 😉

abetka
8. okt 2009

mimonu- schneider su velmi dobre. Ja som ho malej kupila , ale este nepisu perom, no mala som na totot pero len odporucania a cena je do 3 eur 😉

melipa
8. okt 2009

mimomu - aj nasa ucitelka chce aby mali pera s pierkom, a vravela ze mame kupit nejale lacne a obycajne, lebo ze ich znicia - tak som kupila v koh-i-noore take obycajne modro-cervene bombickove za cca 4 eura - urcite by som zohnala aj lacnejsie, ale chcela som to mat kupene a vybavene tak som ho vzala...
tornada mame nakupene asi tri, ale neva, myslim ze neskor ich budu moct pouzivat...mohla by tornadom teoreticky pisat ulohu doma, ale nechcem jej to miesat, nech si zykne radsej na to iste pero...vcera Didi pisala perom prvy krat, vraj pani ucitelka dovolila iba piatim - tak hadam pise celkom dobre, lebo mne to niekedy pripada strasne 😅
andrea - to maju teda blbe s tou ucitelkou - kolko im bude chybat? to zaskakovanie je nanic, potom ich chudacikov budu s ucivom hnat ako zdute kozy 😠 ...nemali by ste ako rodicia trochu zauradovat? 😕
chcela som sa spytat tych co maju Lipku, ci sa vsetci ucia naspamat tie basnicky co maju v slabikari pri kazdom pismenku?

melipa
8. okt 2009

inak este jedna vec - ako ste na tom s farbickami a gumami? my sme stihly vygumovat uz dve gumy 😅 a dost sa minuli aj farbicky - ani nie tak tie tucne trojhranne ako tie tensie klasicke - dnes jej idem kupovat teda dalsie, plus aspon tri gumy, obaly na zosity - ked som kupila desat ks velkych zdalo sa mi to strasne vela ale uz nemame ziadny 😕 ...plus male obaly...este jedno pero s pierkom...atd...po mesiaci dalsi nakup 🙄

bodka13
8. okt 2009

melipa....naši sa ešte neučili žiadnu básničku...ale len teraz začali písať A,takže ho už 2x čítajú v šlabikáry

s perom neporadím ☹ lebo nám kázali kúpiť Tornádo,ale ja som ešte cez prázdniny kúpila takéto,vyzeralo dobre
http://www.stabilo.com/pages-sk/products/bionic...

mimomu
8. okt 2009

andrea,to mi je luto s tou ucitelkou 😉
melip,aj vo viktorkinej triede mohli pisat len ti,co vedia dobre narabat s ceruzkou a tiez som myslela ze my sa k peru tak skoro nedostaneme ale vcera uz pisala perom.pisu aj s ceruzkou aj s perom-pol strany mali s ceruzou a pol s perom a du tiez s perom 😉 skoda,ze nemozu mat tornada-tie su bombove......je po nich taka cista praca 🙂
ja som sa prave vratila z mesta,kupila som jej pera-take s mackom pu-maju pierko,predavacka hovorila,ze tieto su dobre pre prvacikov,lebo im sa neoplati zbytocne kupovat drahe,oni ten hrot aj tak tlacenim znicia.kupila som jej dve a bombicky cele balenie,ale cestou som stretla kamosku/chodi s malou do triedy/,tak som o jedno pero prisla 😀 a 2 bombicky.viki ma teraz 3 pera,tak nech si vyberie,ktorym sa jej bude dobre pisat 😉
my nemozme gumovat ale viki stratila uz aj gumu 😀

melipa
8. okt 2009

tak my sa naspamat ucime vsetky basnicky co boli od zaciatku slabikara, a vcera sme sa ucili aj tu co je pri A, su tam dve a jedna tusim od Feldeka sa mi zdala dost tazka - ta "Pierkom kridla je na streche kazda skridla" 😕 ...atd...plus aj tu lahsiu sme sa ucili - "ahoj adam"...atd...nastastie my sa nemame problem to naucit, lebo mala na tom ma dost velky talent...ale ostatne deti 😖 ...hlavne chlapci, ktorych zrejme basnicky moc nebavia 😨

mimomu
8. okt 2009

a k tej lipke.......nasi sa ucia kazdu jednu basnicku k danemu pismenku a tato na to A bola pekne svihnuta 😝
inak nepaci sa mi moc ani matika,lebo ich tam ucia namiesto cisiel bodky a myslim,ze uz kazdy ovlada napisat cisla do 10 a porovnat ich a nie porovnavat tie bodky 😝 hruza 🙄

bodka13
8. okt 2009

ešte sme nezničili ani jednu gumu 🙂 ...majú zakázané gumovať 😉
farbičky sa lámu,tak strúhame o 106 každý deň,keď je už krátka vymením ju za novú a naša učiteľka dporúča vysúvacie farbičky,lebo ich netreba strúhať
http://arka.sk/katalog/2980_m.gif sú aj 12 kusové 🙂

a obaly sme zatiaľ nezničili žiadne...veľké sme použili na šlabikár,pracovný k šlabikáru,matematiku,prírodovedu=4 a malých 2x slovenčina,2xmatematika,anglický j.,prírodoveda=6....zatiaľ nám žiaden ďalší nákup nehrozí 😅

mimomu
8. okt 2009

mna tiez nahnevali tie struhacie patelky,tak sme kupili tie sdudio na stojanceku a jedny ma doma a druhe v skole.su sice drahsie ale dobre,ked sa jej zlomi,tak si len vysunie a pokracuje 🙂

anlu
8. okt 2009

ja tie vysuvacie nemam rada ak chces kvalitne farbicky tak od faber-castell su velmi dobre, este sa mi nestalo aby sa nejaka zlomila a tak zvlastne sa struhaju, ak je uz zastruhana tak sa dalej neda struhat 😲 nechapem ako je to urobene

a kedze vsetko pisu v skole tak tiez negumuju ak ma nejake pismenko nepodarene tak ucitelka jej to farebnym perom opravi aby videla kde urobila chybu a tiez budu pouzivat tornada tak neviem ktore pero je dobre 😕

andrea, filipko teda v zabudani zatial vedie 😀 😀 a to je teda na prd ked nemaju ucitelku a este v takom dolezitom rocniku 😒

bodka13
8. okt 2009

javascript:openup('popup.php?p=image&img=2980',450,482) ...toto sú tie scala,ale neviem či som to dobre okopírovala

anlu...pozerala som na nete teraz tie faber-castell..vyzerajú dobre,sú odolné aj na pády? lebo ja mám pocit,že Davidovi spadnú 1000x a preto sa lámu,nie že by ju zlomil pri kreslení

neviem ako vám,ale mne sa dosť krát stalo,že sme kúpili nejaké farbičky a kreslili veľmi slabo 😕 ...odvtedy ich skúšam v obchode 😀 😀

andrea...a to im nemohli dať jednu zastupujúcu učiteľlku 😕 ...skúste ísť za riaditeľkou 😉 veď ktovie ako dlho bude chorá 😒

mimomu
8. okt 2009

ja som velmi spokojna s tymi scala-teraz sa volaju tak ale za nasich cias to boli sdudio pastely 🙂 a kreslia podla man dostatocne silno 😉

andrea.m
8. okt 2009

farbičky máme maped a som veľmi spokojná. dobre píšu a ľahko sa strúhaju. zatiaľ sme menili iba červenú a zelenú.

už som bola v škole dnes za vychoškou z družiny popýatť sa čo a ako tak vraj im v pondelok príde učiteľka. a že do ZOO šli iba druháci a 1.a 😕 trošku nerozumiem tej 1.a ale neva šak hádam sa budúci týždeň dozvieme čo a ako.

anlu
8. okt 2009

bodka my tie farbicky pouzivame uz dost dlho a aj Claire urcite vela krat spdli a su v pohode, ja som este raz daaavno mala aj fixi od nich a boli super a aj dost silno kreslia je este viac znaciek ktore maju velmi dobre farbicky, napr. jolly, herlitz, faber-castell, koh-i-noor a mnoho dalsich 🙂

maznacik007
8. okt 2009

obaly sme my uz znicili tusim dva.. a rozthlo sa jej vrecusko na prezuvky.. a vlastne aj prezuvky co jej babka v akcii kupovala sa jej odlepila podrazka tak som kupovala nove.. a to je len oktober 😀

ceruzky u nas je velka spotreba.. lebo vela kresli aj doma aj na vytvarnej aj v druzine.. ja kupujem maped a kooh i noor.. a som spokojna.. ale struhame casto.. nasa proste kresli...

v ziackej sa nam zbieraju jednicky.. mame ich uz dost.. citaju tie slabiky ma ... ze mama ma.. a take. tie basnicky kto chce sa uci naspamet.. nasa vie kazdu.. ale ona ma pamat po mne.. jej to staci dva krat si precitat.. ale pisanie.. no... ako dostava jednotku.. ale ja som asi narocna mater... 😀

buduci tyzden idu na nejaky program ze o sikane... sa ma pytala ci viem co toje...? platia 1.8 eur

inak v psolednej dobe je nejaka predrzela... nechapem...

u nas chybala pani ucitelka dva dni. a to ju zastupovala druzinarka.. ale isli normalne podla rozvrhu..

dnes vyrabaju v druzine tekvicove strasidla.. a zajtra robia na vytvarke take aranzmany na vystavu o plodoch a jeseni... tak musim nieco pozhanat... jej.. na to.. a v druzine bude superstar.. sutaz.. tak doma dookola pocuvame jedno CD ... 😖

perom este nikto nepise...

abetka
8. okt 2009

ahojte. JA som si uz precvicila hlasivky, lebo im ucitelka dala do pisanky 4 riadky pisat 1 a to bola jedna mala , druha velka, tak som to uz nezvladla, ale potom pisala velke M a bolo to podla mna celkom fajn.
Faber-castel mame ceruzky , co nimi pise a pastelky mame maped a som spokojna. Mame aj tie vysuvacie, ale bojim sa jej ich dat do skoly.Obaly sme este neznicili, ani gumy, ale pastelky a ceruzky idu na dracku.

maznacik007
8. okt 2009

tak nasa doniesla oznamkovanu matiku a pisanie.. ten zosit c. 2 co a cka pisali... a dostala same jednotky... zevraj jedina v triede.. pani ucitelka davala jednotky dvojky a ked to bolo na horsie tak dala v cko...

dnes nemali ulohy len mi precitala jeden krat zo slabikara... inak v tej matike.. co je mensi vacsi.. nasa pise cisla a nie bodky.. a nevadilo to..

melipa
9. okt 2009

dobre rano 🙂 ...tak aj som vcera bola na tom nakupe, a kupila som vyborne bombickove pero, vola sa Tornado, ale ma klasicke pierko a je na bombicky, je od Herlitz...je fakt vyborne, lebo ta spicka je dost tvrda, takze tlacenim ju tak lahko neohnu/neznicia...otestovali sme pri pisani DU a naozaj odporucam 😉
http://abelo.mimishop.cz/detail.php?zbozi=774040
inak tie co slabo kreslia - to su hlavne tie lacne hypermarketove, im sa tak po case vyleskne spicka a pisu velmi slabucko a deti to potom ani nebavi kreslit...ma ide porazit ked take od niekoho mala dostane, nevieme co s nimi 😅
...a kupila som aj vyborne farbicky, od Faber Castell, su protismikove, trojhranne - ale tie uzsie, vyborne makko farbia, fakt syte farby 🙂
http://www.amarok.sk/product_info.php?manufactu...
bola som v SEVTe, a kto ma moznost odporucam nakupovat tu, lebo maju vynikajuci vyber 😉...v Tescu som bola potom pozriet a otras 😠...kupila som len tie obaly na zosity a to som doma zistila ze su zle, lebo boli zabalene ako sada a zdalo sa mi ze to su tie co uz mame a tie su dobre, ale omyl, to su take tie z tenuckeho igelitu a tie su teda strasne na prd 😠...vobec nesedia, su vecsie ako zosity a vyvliekaju sa 😠
my mame zopar jednotiek v ziackej, ale vacsinu v slabikari alebo v zositoch...sa rodicia na rodicku na to pytali, ze ci su to normalne jednotky a preco nie su v ziackej, tak vraj to su take hlavne motivacne, aby si zvykli...piseme pismenko A , mozno uz dnes idu na M - pisane, ide nam to nastastie celkom slusne

melipa
9. okt 2009

sory, pisem ako tatar 😅..."tie co slabo kreslia..." uz patri k pokeci o ceruzkach 😉

ukana
9. okt 2009

melipa, tie obaly z Tesca su otras, ja som ich vyhodila, strasne sa vyvliekali, a tie mensie dokonca vibec nesedeli, boli mensie ako zosity, takze som chcela usetrit a nakoniec som kupovala dalsie obaly, tie klasicke hrube............ 🙄

nasi este perom nepisu, len ceruzkou, ale maju predpisane Tornado, tak som rada........pastelky mame tie vysuvacie, ale mne sa moc nepacia 😒 , na meniny asi dostane nejake lepsie.........pozriem tie FaberCastell........mame od nich ceruzky, tie protismykove, su super....... 😉 .......len ta cena..... 🙄 😖

melipa
9. okt 2009

ukana - je fakt nie nie su zrovna lacne, stoja okolo 6-7 Eur tie dvanastkusove, ale dlho vydrzia...
ja som chcela kupit tie hrubsie obaly, zdalo sa mi to tak isto balene ako boli balene tie hrubsie, a omyyyl 😠 ...tieto su zasa na vsetky zosity velke 😅 ...to robia ti vyrobcovia naschval alebo co?! 😠

anlu
9. okt 2009

ukana mozno su drahsie ale uvidis budes spokojna su fakt super, Claire ma od nich aj voskovky a som ani neverila ze mozu byt voskovky aj uzasne, krasne farby maju 😀 ja tie vysuvacie tiez nemam velmi rada
aj my mame predpisane pero tornado

ja rano vstanem a tma 😲 a jasne ze prsi 😝

ukana
9. okt 2009

ja viem, ze su dobre, synovec ich ma....... 😵
u nas este neprsi, ale fuka vietor a dost sa ochladilo 😒 . ........a rano sa nam nechcelo z posteleeeeee 😅 😅

marcca
9. okt 2009

ani u nás zatiaľ neprší...nehlásili až na zajtra dážď?? 😕 ale oproti včerajšku teda poriadna kosa 😝

my dnes začíname "e" tak pekne im to vyšlo na víkend...aspoň sa nebudeme nudiť 😀 😝 ...v pondelok je plenárne a potom aj triedne rodičko 🙄 🙄 tak to tam určite budem tvrdnúť do večera 😝

inak nič nové, perom ešte nepíšeme a pastelky máme takisto tie FaberCastell - trojhranné a sú super...len naše dieťa je akési zaťažené na strúhanie a v jednom kuse by len stružlikala 😠 tak mám pocit, že dlho nám nevydržia 😅

anlu
9. okt 2009

marcca to aj Claire mala take obdobie ked len struhala vsetko co jej prislo pod ruku 😀 nastastie uz ju to preslo

melipa
9. okt 2009

inak mna velmi bavi struhat 😀 ...strasne sa mi paci ako to krasne ide a nic sa nelame a niekedy to cerstzvo zastruhane drevo aj voni 😕 😀 😎

bodka13
9. okt 2009

včera som vám písala,že my sme sa ešte žiadnu básničku pri písmenku neučili a asi som to privolala lebo 😀 😀 sme sa učili tú pri písmenku M : Hop mačiatko k lavičke.....
a aj píšu malé M
...a tie vysúvacie farbičky máme iba doma...sa mi zdá že vysúva zbytočne veľa tuhy a potom sa mu to láme...takže do školy máme Maped